· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Concursuri parinti.com > Concurs Cetelem : Castiga un telefon Samsung S3370 cu noi !
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Concurs Cetelem : Castiga un telefon Samsung S3370 cu noi !     
chirilatudor

16.04.2011 3:29   Credit?  citat 

Daca as lua un credit , camera copilului va fi mobilata si va avea accesorii de ultima generatie.

sus

Denunta
adrianb

17.04.2011 7:39     citat 

----------
adrianb a scris:
Daca un credit de la Cetelem as avea de el m-as bucura.
Cu banii de la Cetelem mi-as amenaja toata casa mea.
Iar cu cardul as plati tot ce cumpar zi de zi.
Iar daca imi mai raman bani, i-as investi in excursii.
Si pe fiecare luna as plati ratele la timp in fiecare zi..
Pentru ca la Cetelem e bine ca dobanda e subtire.
----------

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 4 luni

17.04.2011 8:36     citat 

----------
aviatoarea a scris:
Christa ai mare dreptate doar ca, eu cind am fost la o anume banca sa fac credit mi-au pus o multime de conditii comparativ cu cei de la Celetem care sint mai flexibili .
----------

Nu stiu la ce conditii te referi, dar presupun ca la unele legate de posibilitatea restituirii creditului, adica eventuale garantii etc. Si in cazul asta eu personal prefer ca o banca sa nu imi dea credit, daca ei sunt de parere ca pot fi probleme cu restituirea, decat sa primesc banii de la unii care verifica mai putin si apoi sa ajung in situatia in care nu mai pot restitui creditul, ca aia e cu siguranta mai neplacut. zambet

sus

Denunta
claumiki

18.04.2011 2:21   concurs CETELEM  citat 

[b]intr-o luna urmeaza sa devin mamica, impreuna cu sotul meu pentru noua viatza si noua casa ne dorim electrocasnice noi: frigider, masina de spalat,aragaz.. sunt cele mai importante electrocasnice de care noi, la inceput de drum, avem nevoie! asta as face cu un credit CETELEM! Multumim :) [/b]

sus

Denunta
rekaalina

Copii
reka

18.04.2011 6:53     citat 

Depinde foarte mult de tipul de credit si de valoarea aprobata.Daca ar fi vorba de un credit de consum cred ca as investi intr-un laptop,daca ar fi vorba de unul de nevoi personale pana in 10000ron mi-as moderniza apartamentul si in final daca ar fi vorba de un card de cred i-as scoate de cate ori as avea nevoie,i-as pune la loc si tot asa rulaj in continuu.

sus

Denunta
clarra20

19.04.2011 12:01     citat 

Singurul lucru pentru care as lua un credit ar fi o locuinta. Poate cand vor mai scadea preturile.

sus

Denunta
Adryana_4u

Copii
Bianca - sufletelul nostru
11 ani, 9 luni

19.04.2011 12:36     citat 

Ce as face eu cu un credit?
Pai...asa cum multe inaintea mea au spus-o deja, depinde de suma...asa ca as opta intre
-o masina, sau un avans la o casa (oricare, dar sa fie "casa noastra")...
-si, daca suma ar fi mai mica, n-ar strica un calculator nou pentru sotul meu care ma bazaie de ceva timp ca i s-a stricat calculatorul, sau un telefon performant pentru mine, sa-mi redirectionez apelurile de pe celelalte, ca si-asa umblu cu 5 telefoane in poseta: unul de VDF abonament, unul de VDF cartela, unul de ORG cartela pe care ma suna mama, unul de ORG abonament de la serviciu, si unul de digi mobil, ca vorbesc moca cu sotul....Daca m-ar ataca cineva pe strada, sa-mi fure poseta, n-ar avea nici o sansa... foarte fericit
Ca sa nu copiez insa pe nimeni, si sa fiu originala, cu un astfel de credit as angaja un consultant, un profesionist care sa dea cel mai tare, original, haios si interesant raspuns la intrebare; si astfel sa castig eu concursul scot limba

sus

Denunta
liloo

20.04.2011 7:58   concurs  citat 

Ne place sau nu sa ne gandim la asta, banii sunt o parte foarte importanta din viata noastra. Lectia pusculitei, a economiilor si a ce inseamna sa cumperi ceva din banii tai sunt lectii pe care noi le-am primit, la un moment dat, de la parintii nostri.
La randul nostru, dupa ce am devenit parinti, l-am invatat pe pitic care este valoarea banilor si i-am explicat importanta lor. Nu a inteles el de la inceput de ce mami are o lista de cumparaturi, de ce se merge in vacanta intr-un loc si nu in altul si de ce anumite jucarii sunt prea scumpe. Dar cu timpul va intelege.
I-am aratat, de asemenea, ca sunt si lucruri minunate pe care le poti face si fara bani, ca acestia nu sunt totul in viata si ca trebuie sa ii ajutam si pe cei mai putin norocosi decat noi.
Din cauza altor credite de nevoi personale in acest moment nu reusim sa facem un credit pentru locuinta. Inca nu avem o casuta a noastra fapt ce ne intristeaza adeseori. Si iata ca raspund astfel la intrebarea voastra: cu un credit la CETELEM am cumpara o casa pentru noi si pentru piticul nostru drag.
P.S ... chiar daca nu avem o casa a noastra, nu uitam nicio secunda ca suntem o FAMILIE, cel mai important reper din viata noastra.

sus

Denunta
adrianb

27.04.2011 9:09     citat 

----------
adrianb a scris:
Daca un credit de la Cetelem as avea de el m-as bucura.
Cu banii de la Cetelem mi-as amenaja toata casa cu mobila din lemn.
Iar cu cardul as plati tot ce cumpar zi de zi.
Iar daca imi mai raman bani, i-as investi in excursii.
Si pe fiecare luna as plati ratele la timp in fiecare zi..
Pentru ca la Cetelem e bine ca dobanda e subtire.
Iar daca ma strofoc putin o sa fac orice sa-l obtin.
----------

sus

Denunta
lali200380

29.04.2011 2:21   Re: Concurs Cetelem : Castiga un telefon Samsung S3370 cu no  citat 

Probabil ca as indeplini visul prietenului meu si anume de a pleca intr-o croaziera de cateva zile.Asta e tot vce isi mai doreste de la viata si poate ca ar trebui ca fiecare dintre noi sa ne indeplinim dorintele.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 4 luni

29.04.2011 2:26     citat 

adrianb, de curiozitate, ai citit si regulile concursului? ochi peste cap

----------
admin a scris:
4. MECANISMUL CONCURSULUI
4.a. Fiecare participant trebuie sa raspunda corect la intrebarea din topicul de concurs, postand un raspuns in cadrul aceluiasi topic.
4.b. Fiecare participanta va raspunde la intrebarea de concurs: Tu ce ai face cu un credit de la CETELEM?
4.c. Fiecare user parinti.com poate raspunde la intrebare o singura data.
----------

sus

Denunta
viorrea

Copii
mirela: 18 ani, 7 luni
gabitza: 14 ani, 5 luni
alexandru constantin: 7 ani, 2 luni
am nascut deja!

30.04.2011 9:37     citat 

cu un credit de la cetelem as " rezolva " problemele cu dantura ale sotului si as face diverse investigatii medicale ,ecografii ,analize , intregii familii.

sus

Denunta
aduidoina

01.05.2011 2:56   Un credit numit dorinta  citat 

Un credit de-as accesa,
Viata-n bine s-ar schimba
Pentru mine si ai mei,
Caci i-as bucura pe ei
Cu-o excursie prin tara
Ca sa-si aminteasc-o vara
Calda si aventuroasa,
Vesela si mai frumoasa
Mai prospera si mai lina
Mai scaldata in lumina.
Cu un credit Cetelem
Viata capata antren!
Un concediu poti sa-ti faci
Si sa-i rasfeti pe cei dragi.

sus

Denunta
livione

02.05.2011 9:21   bebe  citat 

cu un credit de la cetelem as investi in completarea fericirii familiei mele,adica as mai aduce pe lume un nou membru ,un bebe mic.

sus

Denunta
unchiuplic

Locatie: str. Secuilor, nr. 11, bl. 18, ap. 61, sect.4, Bucuresti

03.05.2011 8:25     citat 

I-as renova camera copilului

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: