· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > fluturasii verii (91)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  raspunde
autor fluturasii verii (91)     
tato

Copii
ANDREI : 16 ani, 7 luni
MIRUNA: 13 ani, 2 luni

06.04.2011 2:08     citat 

Gaby,n-o s-o schimbi niciodata,oricat ai incerca prostit Soacra-mea nu are rabdare cu copiii mei absolut deloc,de asta si evit sa ii las vreodata pe la ea(nu ca i-ar parea rau rad ).Aia nu e voie,pe aia nu pune mana ca se rupe etc,etc,de parca ar manca-o.Asa,mai bine evit... trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 2 luni

06.04.2011 2:33     citat 

si eu as fi vrut sa pot evita, dar asta insemna sa stam singurei 1 an. Si sincer pe mine ma deprima sa n-am cu cine vb

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 13 ani, 2 luni
Eduard: 11 ani, 6 luni

07.04.2011 12:11     citat 

Vai...deci al meu e rasfatat! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist . Stau si ma intreb cum de a ajuns asa....tind sa dau vina pe taica-su care ii permite multe, ca nah ca e mic ..si las ca o sa creasca el..si uite-asa stie ca are voie sa faca orice..ca e mic ochi peste cap .
Eu, din pacate, ii mai sterg cate o palma peste poponetz, cam de vreo 2-3 ori pe luna.asa in medie trist. pur si simplu nu eusesc sa-l potolesc altfel decat asa. imi ies din minti cand il vad cum il terorizeaza pe cel mic cateodata si eu ii zic de 3-4 oi ca nu e bine, sa-l lase in pace..ii atrag atentia cu altceva..si intr-un final tot tre sa-i faca ceva lu' frate-su si se potoleste daca ii dau o palma peste fund..abia atunci se simte vinovat si inceteaza. Sincer, nu stiu cum sa mai procedez cateodata cu el..rabdarea, de cele mai multe ori, se epuizeaza instant..dar ma duc repede in alta camera....deschid larg geamul ....eventual dau un telefon mamei sau sora-mii..si ma linistesc si rabd sa stau si 10 min cu el urland pe langa mine rad prostit.
CE mult mai este pana la 4 ani!! ochi peste cap prostit

Am o veste buna cu David..pana acum doua saptamani inca avea pampersul pe el, pana m-am enervat de numa intr-o zi si i-am zis "fii atent! de azi nu mai primesti pampersul...esti baiat mare si faci la oala..si ma supar foc daca faci pe tine!"...a facut vreo trei zile la rand de vreo 2 ori ziua pe el..insa, surprinzator, noaptea nu a mai facut pe el din prima. DEci i-am scos, din start si ziua si noaptea, si acum nu mai face pe el deloc. Deci avem doua sapt de acnd am renuntat la pampers si nu0mi vine sa cred. A lipsit doar sa fiu eu mai hotarata!! prostit

as mai avea o gramada de povestit, dar mi-e jena sa va plictisesc....caci intru destul de rar aici si nu se cuvine jenat.

Va pup!

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 3 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 2 luni

07.04.2011 10:49     citat 

Un cuplu ia cina intr-un restaurant de lux. La un moment dat se apropie de masa lor o femeie foarte atragatoare si clar mai tanara decat sotia.
Necunoscuta se apleaca si-l saruta pe barbat cu un gest plin de familiaritate si tandrete. Sotia hiper-revoltata intreaba:
- Cine e fufa asta? - la care sotul raspunde calm:
- E amanta mea!
Sotia riposteaza pe un ton ucigas:
- Divortez! Ma mut inapoi la mama!
Sotul nu-si pierde calmul si-i raspunde:
- Bine, daca tu crezi ca iti va fi mai bine asa. Dar nu uita ca dupa divort se vor termina vacantele in strainatate, shopping-ul de Craciun la Paris , vacantele de schi in Alpi si asa mai departe. Eu nu tin neaparat sa divortez dar nu iti voi sta in cale.
Minute de tacere in clinchet de tacamuri. Deodata se deschide usa si intra cel mai bun amic al cuplului la brat cu o femeie tanara si atragatoare. Sotia intreaba consternata:
- Cine-i tipa care a intrat cu Mitica?
Sotul raspunde fara vreo modificare in tonul vocii:
- Este Fifi, amanta lui.
Dupa alte cateva secunde de tacere se aude vocea sotiei spunand:
- A noastra-i mai frumoasa!

sus

Denunta
tato

Copii

07.04.2011 1:48     citat 

rad rad rad rad rad rad Asta a fost tare! rad rad rad rad

Sweety,nu ne plictisesti,din contra,chiar ne place sa citim ce mai fac fluturasii! trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 16 ani, 6 luni
Ilinca: 13 ani, 2 luni

08.04.2011 9:27     citat 

Buna dimineata zambet

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

08.04.2011 9:33     citat 

mmm...ce bine prinde ...
tks stelyana sarut !

sus

Denunta
ama08

Copii
alexia anamaria,: 13 ani, 4 luni

08.04.2011 11:21     citat 

Salutare si de la noi! zambet
Multumim pentru cafeluta! sarut Seliana!
Alinuta,multumim pentru banc! sarut

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

08.04.2011 11:30     citat 

stelyana merci de cafelutza
va pooop

sus

Denunta
ama08

Copii
alexia anamaria,: 13 ani, 4 luni

08.04.2011 11:32     citat 

Gabi,o situatie similara este si la mine.Mama nu are rabdare cu Alexia,si desi locuim in aceasi curte ,mai mult de o ora pe zi nu sta cu ea,si atunci cu mine prin preajma.Dar de batut nu o bate.In schimb soacra-mea are o rabdare si o calmitate cum rar am mai intalnit.

Noi am mers toata saptamana asta la gradi,numai astazi am stat acasa ca prea rau bate vantul.A fost mai cumintica,in sensul ca nu s-a mai luat la bataie cu copiii
jenat ,dar de energie tot a stors-o pe educatoare foarte fericit !Cica nu ea incepe sa faca prostii,dar le alimenteaza,si le intretine.Sta ,,la panda,,cand un copil incepe sa arunce cu vreo jucarie,sau se ia de alt copil,ea atat asteapta,si hop si ea in iuresul scandalului!

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 3 luni

08.04.2011 12:59     citat 

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

08.04.2011 1:02     citat 

pooop bubu frumos cu codite

sus

Denunta
tato

Copii

08.04.2011 1:44     citat 

Buna,fetelor!Multumim pt cafelutza,Stelyana! sarut sarut sarut sarut
Bubule,ce soferita frumoasa vedem noi aici! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Alexia,asa te vrem ,unde e actiune acolo esti si tu rad rad sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 3 luni

08.04.2011 3:04     citat 

sarut

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 3 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 4 luni

08.04.2011 7:03     citat 

bubule ce soferita smechera....

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

ama lasa ca si ema a lovit azi un baietel i-a facut cica un cucui de toata frumusetea...l-a inpins si s-a lovit de o jucarie asa ca sa nu se planga educatoarea ca a ta e obraznica. scot limba scot limba scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: