· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Ghioceii primaverii (31)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Ghioceii primaverii (31)     
manam

Copii
Marius: 13 ani, 6 luni

30.03.2011 12:18   Ghioceii primaverii (31)  citat 

----------
the_pretty_nurse a scris:

eli78.............................................domnisoara Alexia Ioana...............1.03.2008
the_pretty_nurse.......................domnisoara Iulia Alexandra..........3.03.2008
apalada......................................domnisorul Mihnea Gabriel.........4.03.2008
elena83......................................domnisoara Carla Maria................8.03.2008
Emilia2006................................domnisorul Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................domnisorul Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................domnisoara Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................domnisorul Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................domnisorul Paul Razvan..............17.03.2008
fanuca.........................................domnisorul Radu.........................19.03.2008
Biencutza...................................domnisoara Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................domnisoara Francesca Ana..........31.03.2008

Connie_drg..............................domnisoara Bianca Antonia...............03.04.2008
blondeana24...........................domnisorul Stefan Ioan......................04.04.2008
Ilicutz..........................................domnisorul Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................domnisoara Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................domnisorul Akos..................................12.04.2008
gatlanalina...............................domnisorul Rares Alexandru.............12.04.2008
Relly..........................................domnisorul Eric Alexandru.................13.04.2008
gina_d......................................domnisorul Robert Constantin..........13.04.2008
Bebe_lusi................................domnisoara Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................domnisorul Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................domnisorul Marius...............................14.04.2008
mishk........................................domnisoara Irina..................................15.04.2008
roxy27.......................................domnisoara Natalia Nicoleta..............16.04.2008
Bjmaryo...................................domnisoara Bianca Maria.....................18.04.2008
alp.............................................domnisoara Anna...................................22.04.2008
Cotuca......................................domnisorul Cristian.............................23.04.2008
ari_adna...................................domnisoara Mara..................................29.04.2008

dflavia.......................................domnisoara Stefania..............................11.05.2008
jakueline..................................domnisorul Darius-Andrei....................11.05.2008
ioanab81.................................domnisoara Maia Alessia......................12.05.2008
Alinagr31.................................domnisorul Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
mamik_monik........................domnisorul Raul-Adrian ......................16.05.2008
Sorinadaniela........................domnisoara Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................domnisorul Patrick Alexandru .............19.05.2008
untaticfericit............................domnisorul Eric Andrei...........................20.05.2008
redroserou.............................domnisoara Delia.....................................22.05.2008
bitzulache...............................domnisorul Gabriel..................................23.05.2008
ari05........................................domnisorul Darius..................................26.05.2008
Tania3.....................................domnisoara Claudia-Teodora...............28.05.2008
Danutza07..............................domnisorul Mark Andreas.....................29.05.2008

Avem 42 de copilasi, 23 si 19!! Sa ne traiasca!!!!!

Invitati speciali, BODO, pui de Ilicutz si fratior de Tibiloantza, si ALEX pui de Ildi si fratior de Iulia!! Sa cresteti mari, sanatosi si fericiti alaturi de familiile voastre!!!

Aici am fost bebelusi:
Capitolul 77,(76),(75),(74),(73),(72),(71),(70),(69),(68 ),(67),(66),(65),(64),(63),(62),(61),(60),(59),(58 ),(57),(56),(55),(54),(53),(52),(51),(50),(49),(48 ),(47),(46),(45),(44),(43),(42),(41),(40),(39),(38 ),(37),(33),(32),(31),(30),(29),(28 ),(27),(26),(25),(24),(23),(22),(21),(20),(19),(18 ),(17),(16),(15),(14),(13),(12),(11),(10),(9),(8 ),(7),(6),(5),(4),(3),(2),(1)

Aici suntem ghiocei:
Capitolul 21,(20),(19),(18 ),(17),(16),(15),(14),(13),(12),(11),(10),(9),(8 ),(7),(6),(5),(4),(3),(2),(1)
----------

sus

Denunta
manam

Copii

30.03.2011 12:19     citat 

cap anterior
http://www.parinti.com/modules.php?name...sc&start=0

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 13 ani, 6 luni
am nascut deja!

30.03.2011 12:21     citat 

Ana, tot asa dormiti? foarte fericit

sus

Denunta
manam

Copii

30.03.2011 12:23     citat 

clar, cum altfel? foarte fericit crezi ca mai pot dormi cu altcineva cativa ani buni?? rad urechile mele sunt pe post de animalut de plus rad
l-am intrebat daca nu vrea sa doarma in pat la el in camera si a zis ca da, dar cu mami rad
lasa ca se fac ei mari zambet si avem timp de dormit fara ei apoi

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii
Sara Sofia: 13 ani, 6 luni

30.03.2011 12:25     citat 

In Ocna Mures mergem de Pasti (unde s-a scufundat magazinul Plus daca va amintiti, de Craciun) la parintii lui Nicu!
Nu, soso, doar si le tine pe urechi, atat, nu ma lasa sa i le dau la o parte, doar asa le tine si atat! Dar am mai auzit la copilasi sa ''framante'' ceva, coltul de la perna....sanul mamei (recte Soso la mine) scot limbascot limba

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

30.03.2011 12:27     citat 

----------
manam a scris:
clar, cum altfel? foarte fericit crezi ca mai pot dormi cu altcineva cativa ani buni?? rad urechile mele sunt pe post de animalut de plus rad
l-am intrebat daca nu vrea sa doarma in pat la el in camera si a zis ca da, dar cu mami rad

cu mami, normal rad

lasa ca se fac ei mari zambet si avem timp de dormit fara ei apoi
----------

poate la anul o punem si noi pe Bianca in camera ei, sa vedem dc o sa doarma singura foarte fericit acum doarme cu mamaie...

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

30.03.2011 12:28     citat 

----------
rorabebeloi a scris:
In Ocna Mures mergem de Pasti (unde s-a scufundat magazinul Plus daca va amintiti, de Craciun) la parintii lui Nicu!
Nu, soso, doar si le tine pe urechi, atat, nu ma lasa sa i le dau la o parte, doar asa le tine si atat! Dar am mai auzit la copilasi sa ''framante'' ceva, coltul de la perna....sanul mamei (recte Soso la mine) scot limbascot limba
----------

Bianca are o obsesie cu coatele ... noastre, evident rad le framanta de ne inebuneste rad cum face Marius cu urechile....

sus

Denunta
manam

Copii

30.03.2011 12:40     citat 

Mie mi-e tare drag ca doarme cu noi si sincer pierdeam asa multe daca era altfel. Ne iubeste vreo ora inainte de culcare, cand se trezeste noaptea la fel..ce mai, io-s indragostita de dormitul cu el scot limba foarte fericit

sus

Denunta
cobrata

Copii
Francesca Ana - DULCINEEEEA noastra!
13 ani, 6 luni

30.03.2011 1:39     citat 

Fetelor ce chestie! surprins cred ca au berbecutii nostrii ceva cu urechile NOASTRE sau ale lor rad pt ca si Francesca, de cand am intarcat-o imi framanta urechile de numa la culcare, sau cand ii e somn, iar daca ma intorc pe partea cealalta se intinde peste mine si tot imi framanta urechea rad uneori se multumeste si cu obrazul meu, mai ales daca gaseste vreun loc zgrumturos, mi-l racaie pana scapa de el, adica am parte noaptea in somn de un fel de peeling rad

Sunt tare dulci acum, cum pun ei tot felu de intrebari, si cum fac tot felu de conexiuni, aseara Francesca ma intreba de ce a plecat iepurasul suparat? rad (iepurasul din cantecul "Iepuras coconas")

Si eu ador dormitul, mancatul, jucatul, TOT cu EA! toate cunostintele m-au sfatuit sa ma bucur de tot ce primesc acum din partea ei, pt ca cum spune si Ana vine si vremea cand vor dormi cu altcineva decat noi. Sa ne traiasca, sa fie sanatosi si sa ne bucure viata cel putin ca acum!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Marius e simpatic tare cu dormitul in camera lui rad
Francesca nu vrea sa doarma in patul ei, chiar daca e lipit de patul nostru, daramite in camera ei rad care oricum nu e amenajata corespunzator unei mici domnisoare foarte fericit nu ca asta ar fi cauza rad

Si aici se plateste gradinita indiferent cate zile din luna il duci pe copil, asa cred, nu am intrebat....de ex la alta gradinita privata, imi povestea colega mea, cum ca din a 4 zi de lipsa nu se mai platea, primele trei da...ar fi bun si asa, desi eu sper s anu lipsim din cauze medicale!!!

Vorbeati despre desene animate, si tot uitam sa zic, Francescai ii place Clubul lui Mickey Mouse, la ala s-ar uita intr-una, are un episod pe care il vrea mereu rad dar nu il punem de cate ori il vrea ea, iar in rest nu prea are rabdare la nici un desen animat si nici la alte chestii....
...in continuare cunoaste marcile masinilor, dupa proprietarii lor, adica masina din aia are cutare si cutare, ieri ne spunea ca a vazut o masina la fel ca cea a lui Marius de la Medias rad desi nu mai cunosteam alt Marius, ea mereu specifica "Marius de la Medias" sau "Bubu de la Sighisoara", sau "Delia de al Fantu Loghe" rad

sus

Denunta
manam

Copii

30.03.2011 1:43     citat 

Draga de ea sarut si marius se uita la poze cu Francesca si cu Stefan (i-am zis stefan ca el Bubu ii zicea la tata si daca pomenesc de bubu imediat incepe ca unde e bubu adica tata? trist trist trist , inca intreaba f mult de el).
Mie mi-a zis chiar aseara ca sa nu ma mai intorc cu capul in partea cealalta ca nu ma poate face la urechi rad
Valentina, cand veniti la sighi?

sus

Denunta
cobrata

Copii
13 ani, 6 luni

30.03.2011 1:53     citat 

----------
manam a scris:
Draga de ea sarut si marius se uita la poze cu Francesca si cu Stefan (i-am zis stefan ca el Bubu ii zicea la tata si daca pomenesc de bubu imediat incepe ca unde e bubu adica tata? trist trist trist , inca intreaba f mult de el).
Mie mi-a zis chiar aseara ca sa nu ma mai intorc cu capul in partea cealalta ca nu ma poate face la urechi rad
Valentina, cand veniti la sighi?
----------

Dragul de el sarut

Ana, pai am fost la Sighi, atunci cand am zis, intre11-13 mar, am fost sapt trecuta, o noapte, in drumul spre Mures, si mai venim poate de Pasti, dar, doar daca vin cumnatii si nepotii din Germania zambet

Cand venit voi la Brasov???la noi, ofcors my hors! scot limba

sus

Denunta
manam

Copii

30.03.2011 1:57     citat 

ohoo, mai dureaza pana venim noi, poate la vara foarte fericit
daca veniti de Paste si suntem sanatosi ne vedem.
oare Ana-blondeana ce face? nu a mai scris de cateva zile...

sus

Denunta
cobrata

Copii
13 ani, 6 luni

30.03.2011 1:58     citat 

sa va zic si io de poze, Francesca vrea sa vada poze de cand era ea bebe, si cum s-a nascut ea, si etc...apoi o apuca nostalgia si imi zice ca vrea sa mai fie bebe zambet sarut

sus

Denunta
manam

Copii

30.03.2011 1:58     citat 

ma uitam acum la colaj, daca as sti l-as reface, as scoate persoanele pe care nici nu le cunoastem si sa punem cate o poza noua a copliasilor dar nu stiu si nici nu ma bag socat nu stie nimeni din noi oare?

sus

Denunta
cobrata

Copii
13 ani, 6 luni

30.03.2011 2:06     citat 

----------
manam a scris:
ma uitam acum la colaj, daca as sti l-as reface, as scoate persoanele pe care nici nu le cunoastem si sa punem cate o poza noua a copliasilor dar nu stiu si nici nu ma bag socat nu stie nimeni din noi oare?
----------

si pe mine ma mananca degetele creative dar nu stiu trist
ar fi frumos sa mai schimbam din poze, sa facem un fel de colaj asa de cand erau bebe o poza, o poza la un an, la doi, tot asa.....sa o rugam pe Relly sa faca ea ca le a facut asa frumoase mereu sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: