· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap. 178
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap. 178     
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 8 luni
Ana Leia: 10 ani, 11 luni

06.04.2011 10:51     citat 

Buna si de la noi.
Simo noua pediatra ne-a dat verde la peste acum de la 10 luni, dar numai dupa ce am terminat cu boala si tratamentul, ca mi-a spus inca o data sa nu incerc sa bag ceva nou in mancare cand e bolnava, ca poate face rau. Oricum mi-a specificat ca e indicat la inceput pestele de rau, dar sa aleg foarte atent toate oasele. Mi-a spus ca cel oceanic e cam gras pentru ei si sa nu fac abuz sau sa incerc sa amestec in pireu de cartofi, ca sa nu-i pice rau grasimea. In legume pasate eu oricum ii adaug inca de la bun inceput o lingurita de ulei de masline, asta tot la recomandarea pediatrei.

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 15 ani, 5 luni
Mara Sofia: 11 ani, 9 luni

06.04.2011 10:59     citat 

Neatza,

hai sa radem:
http://www.youtube.com/watch?v=iaxX8zZm...r_embedded
rad rad rad rad

La multi ani pentru sufletele pereche! zambet

Simo, Rox... super piesele!

Eu acum am ajuns de la gradi, am pus niste cafea si ma gandesc sa fac revolutie in balcon rad adica sa pun o canapea acolo socat . Am o mobila, as muat-o, as pune canapea, am si masa si as face si acolo de stat. In vara trecuta numai acolo mancam si asa de bine era!
Trebuie sa vb cu sotul sa se ocupe de plante ca vreau sa le scot in fata usii ca nu mai e pericol de inghet.
cam asta e planul maret.

Intre timp trebuie sa fac un pilaf cu ciuperci. Ma ingrijoreaza Cezara, a slabit mult... e numai piele si os. Si asa era slabuta, a mai trecut si prin gastroenetrita.... nu imi place deloc cum arata. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

of, ati scris mult si nu am mai intervenit si acum nu mai stiu ce voiam sa spun.

aa, de alaptare... dar ce rost ca stiti parerea mea trag cu ochiul

baaai, a slabit tot satul... am mers azi la gradi si toate fimeile erau traznet de misto. si cica e un medicament miracol la farmacie de au slabit toate in cateva saptamani. nu stiu cat de sanatos e. eu oricum nu am nevoie trag cu ochiul

sunt pe aici

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani
Andra Diana: 10 ani, 9 luni

06.04.2011 11:38     citat 

Multumesc, dragele mele! Va doresc tuturor sa va iubiti cel putin atat de mult cat ne iubim noi!

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 2 luni

06.04.2011 11:39     citat 

breee cristina eu stiu ca tu n-ai nevoie da' macar intereseaza-te pentru una asa ..ca mine rad ia poate afli mai multe de "miraculos" trag cu ochiul

adriana fac prezenta-n locul tau? prostit

sus

Denunta
Cristine

Copii

06.04.2011 11:39     citat 

----------
bilutza a scris:
Multumesc, dragele mele! Va doresc tuturor sa va iubiti cel putin atat de mult cat ne iubim noi!
----------

ah, ce-mi place sa citesc asa ceva! zambet

sus

Denunta
Cristine

Copii

06.04.2011 11:41     citat 

----------
ancutza_anca a scris:
breee cristina eu stiu ca tu n-ai nevoie da' macar intereseaza-te pentru una asa ..ca mine rad ia poate afli mai multe de "miraculos" trag cu ochiul

----------

o sa ma interesez, dar sigur e ceva hipoproteic, deci nu e bun pt organism
insa o tipa care era chiar durdulie, are niste piciorele misto tare
stiu ca pe langa medicamentul asta a mai mers cate o ora pe zi trag cu ochiul
eu merg patru ore pe zi rad

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 8 luni
Ana Leia: 10 ani, 11 luni

06.04.2011 11:41     citat 

Haoleu, acum am aflta ca medicul meu care era la Caritas (inchis din aprilie) se muta la maternitatea Bucur. Nu stiu, dar cam am oroare sa nasc acolo. Acum ramane de vazut ce sa facem . As avea o posibilitate sa schimb medicul, am o varianta de rezerva, dar astept pana vineri, cand merg la medicul meu. Sa vedem ce zice si daca ma lasa sa vad cum arata maternitatea. Voi ce mai stiti de Bucur? in afara de cazul cu bebelusul cu arsuri.

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 9 luni
Eduard: 11 ani

06.04.2011 11:43     citat 

Mai bag inca o data filmuletele, caci asa, la capitol incehiatm sunt cam la dos si nu le vede nimeni scot limba scot limba

http://www.youtube.com/watch?v=ZUK6iT8NawU

David, la 1 an si 2 luni
http://www.youtube.com/watch?v=rxqBSfYjzPg

Baietii, acum o saptamana, cu tati, in timp ce mami isi facea somnul de frumuseete scot limba
http://www.youtube.com/watch?v=zFCLDmtmUJw

gata scot limba

Si eu sunt pro alaptat trag cu ochiul

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani, 1 luna

06.04.2011 11:54     citat 

----------
Sweety_Karina a scris:
Mai bag inca o data filmuletele, caci asa, la capitol incehiatm sunt cam la dos si nu le vede nimeni scot limba scot limba

http://www.youtube.com/watch?v=ZUK6iT8NawU

David, la 1 an si 2 luni
http://www.youtube.com/watch?v=rxqBSfYjzPg

Baietii, acum o saptamana, cu tati, in timp ce mami isi facea somnul de frumuseete scot limba
http://www.youtube.com/watch?v=zFCLDmtmUJw

gata scot limba

Si eu sunt pro alaptat trag cu ochiul
----------

ce frumos merge Eduard si ce ii mai place.......poooooop

David e un scump ce m,ai povestea el rad rad

si ai 2 dansatori de exceptie...sunt superbi

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

06.04.2011 11:57     citat 

cristina eiii...in curand termin si cu alaptatul..o sa fiu pe cont propriu ca sa zic asa trag cu ochiul ca sa am picioare misto chiar as lua ceva prostit

sweety mie-mi place cosul lui Edi taare de tot! asa am vrut si eu pt amalia prima data dar...n-am gasit nicaieri si asa am ramas doar cu patutul! nu-ti mai zic ca m-am distrat maxim cu lingura! rad (eu vad fara sonor ca amalia doarme)

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 7 luni
V mic: 10 ani, 6 luni

06.04.2011 12:01     citat 

Bilutza, La multi ani cu sanatate! sarut

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 1 luna
T: 8 ani, 10 luni

06.04.2011 12:20     citat 

hello...
v-am tot citit, dar mi-e un somn de zile mare...de-abia imi tin ochii deschisi prostit

Mada, am vizualizat clinica unde a nascut nasa ta bobocelul frumos...e foarte ieftina nasterea acolo....unde am nascut eu la Cluj era mai scump...si arata foarte bine sarut

Luara, tu de ce nu alegi o clinica privata pt nastere ?

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

06.04.2011 12:28     citat 

meyyy da' am uitat sa v-arat ceva care mi-a mers la inima si-s tare mandra de mine c-am asa onoare s-apar pe un site de handmade! o s-o gasiti si pe narcisa sarut
http://facutdemana.com/artizani-2/ancut...bclick-ro/

da chiar luara de ce nu mergi la privat pt nastere? e mult mai linistitor, sincer! sarut

sus

Denunta
ciur

06.04.2011 12:39     citat 

----------
ancutza_anca a scris:
meyyy da' am uitat sa v-arat ceva care mi-a mers la inima si-s tare mandra de mine c-am asa onoare s-apar pe un site de handmade! o s-o gasiti si pe narcisa sarut
http://facutdemana.com/artizani-2/ancut...bclick-ro/

da chiar luara de ce nu mergi la privat pt nastere? e mult mai linistitor, sincer! sarut
----------

Tu ai facut o obsesie din a agasa oameni!Mai inceteaza cu lauda!

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani, 1 luna
Irina Maria: 9 ani

06.04.2011 12:45     citat 

Neata....

ancutza asa e noi intram mai tarziu.
Sa va mai spun la cat ne-am trezit rad rad rad rad la 12....
Si Iulian a adormit aseara la 11 si putin, deci asa ii place sa doarma mult si eu ma bucur ca si eu am o treaba cu somnul, daca nu dorm sunt varza.
AM avut o noapte buna, va spun sincer ca eram atat de obosita incat nu stiu de cate ori s-a trezit pt san.
Eu incerc sa nu mai dorm langa el la pranz ca sa dorm bine noaptea ca pana acum ma cam uitam pe pereti noaptea.
Am stat azi-noapte si ne-am uitat la un film -Inception- super fain vi-l recomand. Doar ca mie imi cam picau ochii in gura.

christa, manu, ancutza, cristine, bilutza, cristina, roxanne si care mamici mai alapteaza si mie mi se pare mult mai usor cu alaptatul si normal ca e mult mai usor pt ca atunci cand vrea ii dai sanul si gata. Dar cred ca aici e vorva de partea de spalat biberoane, pregatit lapte sau de moralul psihic al fiecarei mame care alapteaza.
manu tu spui ca iti e usor cu laptele dupa 2 sapt de alaptat pt ca 1.tu ai avut 2 copii de alaptat , 2. ai prins o perioada in care mancau f des in primele saptamani.
Noi care alaptam si acum cand copii sunt mari aprox 1 anisor, iti spunem ca e mai usor cu alaptatul decat cu biberoanele.

Eu cand zic ca nu e usor ma refer la moral adik chestii de genul: treziri dese noaptea, alaptat uneori si in public etc.
M-ati inteles la ce m-am referit???Am senzatia ca nu m-am exprimat corect dar sper ca ati inteles ce voiam sa spun.

Eu am incercat aseara un lucru. M-am muls si i-am dat cu biberonul, voiam sa vad daca laptele e problema sau ca nu vrea din biberon si surprinzator a ras 50 ml din biberon in 2-3 minute. Deci problema la el e laptele care nu il accepta , doar laptele matern il vrea.

In fine eu cred ca renunt la ideea de a-l intarca pt ca e bine asa, el e cuminte cand suge daca nu ii dau e agitat suparat, iar noaptea se odihneste foarte bine cu sanul, altfel il vad foarte suparat si simt ca ii fac rau.
Poate sunt ciudata dar asa imi "spune" copilul meu.

Voiam sa va mai scriu, dar am sa revin ca Iulian e f suparat pe mine ca nu il duc in pat sa suga, ca asa din picioare vad ca nu vrea, el e f somnoros din nou, cred ca vremea e de vina.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: