· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap. 178
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap. 178     
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 17 ani, 3 luni
Casian Radu: 11 ani, 6 luni

06.04.2011 3:02     citat 

waw, Luara , ce "scoruri" sunt in Bucuresti ! Inseamna ca in Tg.Mures e super ieftin , ca e vreo 800 de euro.

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 11 ani
Jacob: 11 ani

06.04.2011 3:02     citat 

----------
Christa a scris:
Numai cateva randuri de la mine, ca-s inca la scoala. scot limba
Am vrut sa spun ca eu cunosc si o mama de gemeni (aici in Germania) care i-a alaptat 6 luni exclusiv, si stiu ca i-a alaptat si in continuare, dar nu stiu pana cand, ca dupa aceea nu ne-am mai vazut, si cand ne-am revazut erau copiii mai mari (a nascut cam in aceeasi perioada cu mine) si avea inca un copil de un an, asa ca am discutat despre altele decat despre cat timp a alaptat gemenii scot limba, dar vreau sa spun ca se poate si asa, daca vrei si esti bine informat!
----------

De acord cu tine zambet Si stiam ca o sa spui asta rad ....dar eu nu eram asa bine informata la vremea respectiva....acum de curand am aflat ca exista o organizatie care vin acasa si ajuta mamicile cu gemeni si tripleti sa alapteze..le invata trucuri si le ajuta si moral rad ... insa la vremea respectiva nu stiam...si imi lipsea ajutor mai mult moral...dar nu l-am avut....se poate si cu gemeni..se poate si cu tripleti...dar la mine au fost mai multi factori despre care nu vreau sau vorbesc.

Insa oricum nu are rost sa imi mai mustr constiinta acum. Iar eu am zis intotdeauna ca ce li se pare unora extrem de usor altora li se pare extrem de greu. Exemplu prietenei tale poate i s-a parut usor sa ii alapteze, mie nu...am avut mai multe probleme la vremea respectiva si nu gandeam ca acum trag cu ochiul .

sus

Denunta
danutzagreierash81

Copii
EDUARD CONSTANTIN: 18 ani, 6 luni
DAVID NICOLAE - BEBE TERO=))
10 ani, 11 luni

06.04.2011 3:08     citat 

wow luara abea acum am vazut ca ai cam ajuns la jumatate de drum zambet inca pe atat si vei avea iar o minune mik langa tine zambet ......nu am fost atenta ati aflat pana la urma ce e?

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 4 luni
am nascut deja!

06.04.2011 3:16     citat 

regent - urgent - avem gandaci de bucatarie pe forum! surprins surprins surprins

noi suntem bine, a facut mandra pentru prima data, pisu la olita! cool cool

restul vb mai tarzior ca plecam la mama!

am vazut toate pozele, sunt niste scumpi feciorii tai, mada si ai tai manu, si ai tai karina sarut sarut rad rad rad hai ca numai baieti ati pus astazi! echilibrez balanta cand ma intorc! scot limba scot limba

[url=http://www.youtube.com/watch?v=mYlNTLnTJvco baba nemultumita[/url]

Ultima modificare efectuata de catre mireaadrianaflorina la 06.04.2011 3:19, modificat de 1 data in total

sus

ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 4 luni

06.04.2011 3:18     citat 

mada multu! sarut eii lasa ca faci si shoppingul ala pe care-l astepti! mai ales acum ca-ti trebuie hainute ca ale tale tia-u ramas...mari! eu sincer te invidiez (in sensul bun) ca ai slabit eu nu stiu ce tot fac (gen ciocolata foarte fericit ) de raman constanta! ca miscare fac....toata ziua! rad
ai un baiat mare si harnic! sarut chiar a calcat el bluzita? sarut

bebe chiar ca-i dilema mare! ochi peste cap eu , ca si byu, nu pot sta departe de puiu' meu nici macar o ora! de fapt n-am stat despartite deloc pana acum si cred ca m-ar lua disperarea sa stiu ca-i asa departe de mine! dar tu stii exact care ti-e situatia acolo la tine, tu iti stii calculele, daca se merita sau nu...uoff grea decizia! cand viata-i asa de grea! ochi peste cap

luara dar chiar e exagerat 3800 euro surprins da ce-ti de banii astia? uoff ...chiar de ce nu mergi la constanta de ex? sau brasov, am auzit si de ei lucruri bune! zambet

byu vizionare placuta la film! eu mananc ciocolata! rad nici n-am mancat altceva azi prostit

manu, danutza chiar ca-i cum zice manu mi se pare spucky adica fricky adica scary rad rad rad dar mai ales ca-i mascul! simo ai vazut fata ca-s si masculi aici?! foarte fericit ca parca noi ne intrebam daunazi asta! sper ca n-am incurcat borcanele confuz

manu ai niste printisori de invidiat! tu mami esti de admirat cu doi care alearga peste tot ! eu nu stiu cum as tine pasul prostit

v-am zis ca am luat un scutec lavabil? hai sa vi-l arat! e prima oara cand il purtam

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 4 luni
am nascut deja!

06.04.2011 3:20     citat 

e spanac

http://www.youtube.com/watch?v=mYlNTLnTJvc ochi peste cap ochi peste cap

sus

Denunta
danutzagreierash81

Copii
10 ani, 11 luni

06.04.2011 3:23     citat 

rad rad rad rad adriana o vizionasem mai devreme dar mi a fost nustiucum sa pun link ul rad rad
ancutza misto scutecul....cat costa si cate chestii din alea ce se pune in el iti vin odata cu el?

Ultima modificare efectuata de catre danutzagreierash81 la 06.04.2011 3:24, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

06.04.2011 3:23     citat 

adriana rad rad rad abia astept sa echilibrezi balanta cand vii din "vizeta"; te tzuc! sarut

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 11 ani
Jacob: 11 ani

06.04.2011 3:24     citat 

ancuta sa ne zici cum a fost cu scutecul..ma batea si pe mine gandul dar nu stiu daca ma risc...ma iau dupa experienta voastra foarte fericit sarut

Multu fetele sarut ... nici bebii vostrii nu se lasa mai prejos..avem numai bebei superbi aici la 2010 sarut

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani, 3 luni
Andra Diana: 10 ani, 11 luni

06.04.2011 3:33     citat 

Tare frumosi copii aveti! Sa va traiasca! Si, inca o data, multumesc pt urari!

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

06.04.2011 3:33     citat 

danutza eu l-am luat de la o mamica priceputa care face asa ceva: mi-am luat un scutecel si un chilotel din lana de merinos ; la scutecel mi-a trimis si un insert care il pui in interiorul scutecelului si absoarbe ce trebuie prostit
uite aici http://scutecele.blogspot.com/

manu abia l-am pus azi, mi-a placut culoarea la nebunie, abia astept sa vad cum se comporta! acum doarme mica mea! va zic dupa ce testam tot zambet

sus

Denunta
danutzagreierash81

Copii
10 ani, 11 luni

06.04.2011 3:55     citat 

ancutza chiar te rugam sa ne zici si noua cum e........as face si eu un compromis as economisi mai mult si mi as lua unul...imi inchipui ca m ar scuti de multi bani pe viitor si asa dau aproape 2 mil pe pampersi........sa mi zici si cu spalarea si uscare cum e.......imi inchipui ca ti trebuie totusi 2 daca vrei sa faci ceva nu?

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

06.04.2011 4:22     citat 

danutza eu mai am scutece de-ale mele cusute de mine...nu-s impermeabile ca m-a pacalit vanzatoarea! rad de aceea pun deasupra lor pe asta din merinos adica voi pune ca inca n-am incercat...va tin la curent ce si cum trag cu ochiul

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 10 luni
V mic: 10 ani, 9 luni

06.04.2011 4:54     citat 

----------
ancutza_anca a scris:
danutza eu mai am scutece de-ale mele cusute de mine...nu-s impermeabile ca m-a pacalit vanzatoarea! rad de aceea pun deasupra lor pe asta din merinos adica voi pune ca inca n-am incercat...va tin la curent ce si cum trag cu ochiul
----------

urmeaza sa te lansezi in afaceri cu scutece? ti-ai achizitionat unul ca sa ai model? foarte fericit scot limba

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

06.04.2011 5:12     citat 

cayia iti raspund numai din bunsimt (ceea ce tie iti lipseste cumva...)! si iti zic (nu pot rata ocazia asa-i? foarte fericit ) ca tu nu stiai ca esti insarcinata cu v mic atunci cand eu faceam scutece! hai sa-ti arat si poze pe care le-am mai pus si pe vremea aia!

si mai vezi si de curtea ta...nu numai de-a mea ca vad ca esti (si mai stiu pe cineva foarte fericit ) numai de coada mea, asa-s de importanta-n viata ta! foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: