· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 123
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 123     
daiana2012

Copii
printesa isteata si frumoasa
gandacel dragut si vorbaret

07.04.2011 3:14     citat 

fetelor,am trecut pe la voi sa mai vad ce faceti si daca am inteles bine baietelul lui iva face tumbe,ma bucur ,e super senzatia... scot limba
lucy,tu ce mai faci,mai ai putin si gata ai scapat,doamna ajuta
va pupacesc

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 5 luni
cea mica: 10 ani, 9 luni

07.04.2011 3:21     citat 

io nu fac mai nimic... rad
si fiica-mea isi doreste parul lung, nu prea ii place cu el prins dar din fericire dimineata trebuie sa stea cuminte sa i-l prind fiindca stie ca la gradi nu e voie cu parul desfacut....are si ea un cosulet cu agrafe si elastice de tot felul, pt ea e distractie dimineata ea decide ce freza vrea (ori 2 pletute, ori coada de cal, ori coc, etc) si isi alege singura elasticele sa se asorteze cu hainele (ca are toate culorile)..nu ma pricep eu la impletituri si freze....ma bucur ca nu mai avem probleme la spalatul pe cap, sta foarte cuminte cu prosopelul pe ochi, sta linistita la pipetanat (desi uneori i se incalceste parul daca sta cu el desfacut toata ziua....asta e cam nasol),....asa ca nu e dificil pt noi sa aiba parul lung...ea sufera de cate ori eu ma tund (si ghinionul ei in ultima vreme sunt tot cu parul scurt) si nu ii place sa imi vopsesc parul ca atunci nu mai avem aceeasi culoare..dar nu m-am mai vopsit de 1 an jumate asa ca..in privinta asta e ok e multumita)

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 24 ani, 8 luni
Christian: 13 ani, 1 luna

07.04.2011 8:14     citat 

----------
iva a scris:
................acum stau cu burta in sus si ma distrez de miscarile bebelului de gaza rad rad rad
----------

Woau ......ce frumos, Iva foarte fericit . Doamne, dar cand a trecut timpul asa repede , parca mai ieri ne dadeai vestea cea mare si acum .... surprins deja misca prostit
Ce momente de invidiat , IVA ........ foarte fericit
Lucy , nici eu nu m-am mai vopsit de dinainte de Craciun zambet si tare ma bate gandul sa nu ma mai vopsesc , cel putin deocamdata trag cu ochiul

sus

Denunta
iva

08.04.2011 7:09     citat 

Buna dimineata

Da Tei ce trece timpul duminica facem 19 saptamani imediat suntem la jumatate...prima miscare am simtit-o la 15 saptamani, nu misca tare insa cateodata il simt bine cateodata deloc...sti cum e cum are el chef. rad sarut sarut sarut

Diana da cred ca de asta imi era dor dupa ce am nascut-o pe Ana... rad sarut sarut sarut

Lucy ce frumos nu e mult si faceti cunostinta cu Anya, Doamne ajuta sa treaca usor si sa fiti sanatosi sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

08.04.2011 7:32     citat 

neata
ce cafelutza apetisanta mai ales ca am dormit f putin azi noapte sunt cam zombie.
iva da tot asa spun si eu ca nu mai dureaza mult rad
se pare ce ii place la caldura la bebelina.
azi merg la dr sa vedem ce mai spune, trebuie sa verifice placenta si cordonul sa vada daca bebelina primeste ce ii trebuie acolo in burtica si e ok...dar la cat e de activa ca tzopaie si danseaza zi si noapte in burtica, eu zic ca ii merge bine. prostit sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

08.04.2011 7:40     citat 

si o melodie asa de dimineata...
nu stiu cat gustati genul scot limba da mie asta imi place in mod special...sper sa va inspire si voua asa o stare frumoasa cum imi da mie....
http://www.youtube.com/watch?v=6JEdf7XsV5g

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 24 ani, 8 luni
Christian: 13 ani, 1 luna

08.04.2011 9:21     citat 

Neata , multumim Iva pt cafelutza, tare ne mai rasfeti tu!
Poate ii faci pofta si Gogolinei jenat si vine dupa aroma scot limba Pup gaza ( a se citi gazul )

Lucy , imi place genu' de muzica, (cel putin la mine) depinde de starea de spiric ce o am .
Bafta la dr, sa vii cu vesti bune ...... nu este o regula, dar stii ca inainte de nastere bb va misca din ce in ce mai putin . La mine asa a fost , la ambele sarcini, dar ma gandesc si la faptul ca ei au fost bebeloi maricei si , cel putin Steff , nici nu mai avea loc sa se miste in voie rad asta ar mai fi trebuit, sa vrea sa stea si intins rad

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

08.04.2011 9:43     citat 

hello mamici sarut

iva...ce cafeluta primavaratica ne servesti sarut....esti o draguta !
lucy multumim de melodie...inchid ochii si plutesc pe ritmurile date de tine sarut !
bafta la gine zambet

pupam burticile si mamicile sarutsarutsarutsarut !

ca vorbeati de par lung, inca il am pana la rinichi zambet ...tunsa scurt nu am fost niciodata...dar cu siguranta voi incerca pe viitor scot limba...

sunt pe aici, va citesc ..stiti ca sunt in pregatiri de nunta ....iaca, sotiorul meu tocmai m-a destabilizat in privinta masinii pe care dorim sa o inchiriem in ziua J.. ochi peste cap

oh barbatii astia prostit

bisous, bisous sarutsarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

11.04.2011 7:07     citat 

neata fetelor

sus

Denunta
iva

11.04.2011 7:28     citat 

Neatza

Cum esti Lucy cum a fost la control? multumim de cafeluta sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

11.04.2011 7:37     citat 

iva pai cum sa fiu...mi-e tot rau d enu mai pot dar asta deja e ceva normal la mine, asa e in fiecare zi... ochi peste cap bebelina ma tot pacaleste imi da impresii ca vine dar de fapt....nu are de gand... ochi peste cap
dr a zis ca totul e ok, a mai crescut putin de la ultima vizita (asta e f bine)...miercuri ma asteapta la spital sa ma vada, poate poate se intampla ceva pana atunci...daca saptamana asta nu da bebelina nici un semn ca vine pe lume, duminica pe 17 ma interneaza.
acuma tot astept sa ajunga pediatra la cabinet (nu mai stiu de la cat are program, tot sun si nu raspunde), sa ma duc cu Cata ca e bolnava, are febra si tuseste si evident ca se simte si ea tare nasol. trist

sus

Denunta
iva

11.04.2011 7:41     citat 

Lucy multa sanatate la Cata... sarut sarut sarut

sus

Denunta
puimihai

11.04.2011 11:26     citat 

Lucy, sanatate Catalinei!

va pup in treacat pe toate! si ai mei sunt turtiti de boli(Ana -otita, Mihai-faringita) ...deci am "treaba"!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

11.04.2011 11:53     citat 

pui sanatate copiilor. sarut
Cata are puroi la amigdale. ochi peste cap a fost tare nasol drumul la dr, am mers cu taxiul ca era extrem de frig afara , mi s-a facut f rau trist ...afara friiiiig, cumva am rontait un covrig, fata m-a carat la pet shop (ar vrea o intreaga gradina zoologica la noi in apartament plang sau sunt foarte trist ...na pana la urma i-am cumparat un peste -care din nu stiu ce cauze la ora asta e deja mort prostit nervos jenat ....si apoi cu autobuzul pana acasa inca 30 min nu stiu cum am rezistat... plang sau sunt foarte trist ma simt groaznic de rau.am mai mancat o banana pana una alta dar nici aia nu mi-a cazut bine si acuma ma doare capul de numa fiindca a scazut tensiunea dar nu sutn in stare sa beau cafea la cat de greata imi e.deci asta e o zi naspa rau.
macar fata e mai ok d ecand am venit de la dr, se simte mai bine si i-a scazut si febra (desi nu i-am mai dat medicament de febra)...nu stiu din ce motiv s-a binedispus ca a fost la dr si brusc se simte mai bine prostit

sus

Denunta
iva

11.04.2011 1:36     citat 

Of fetelor sper sa va treaca bolile si raul si maine sa fie o zi mult mai buna... sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: