· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 13
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 13     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 11 luni
Pufarina: 9 ani, 9 luni

15.04.2011 5:16     citat 

tamy, gata m-am linistit... programul tau seamana cu al meu foarte fericit

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 11 luni
V mic: 9 ani, 10 luni

15.04.2011 6:36     citat 

pata lui v mare e o ciuperca nervos
iar v mic nu are nik, o fi facut un pic de febra asa de divertisment. oricum azi a fost mai ok.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.04.2011 6:45     citat 

----------
Cayia a scris:
.
----------

te-ai scos. daca se inmultesc pui de o tocanita....

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 2 luni
Antonia: 9 ani, 8 luni

15.04.2011 9:01     citat 

----------
Cayia a scris:
iar v mic nu are nik, o fi facut un pic de febra asa de divertisment. oricum azi a fost mai ok.
----------

Io am vrut sa zic, doamna, dar m-am abtinut, ca nu sunt dr. Dar am avut si eu, am luat intr-o vara de la piscina, mi se localizase pe picior. Stiu ca m-am dat cu Nidoflor, dar tare greu am scapat de ea.
Bine ca V micu n-are nimic, ma bucur. sarut

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 10 luni
am nascut deja!

16.04.2011 9:02     citat 

cayia ce bine ca v mic nu are nimic, probabil de la dinti zambet
vad ca si mara ii mai urca temp la 37.6 si apoi coboara la 37, gingiile sunt ca piatra, saliva curge rauri de unde cred ca de aici mai tuseste peste zi.....ca noaptea vad ca nu se trezeste.....

mai eu zilele trecute am bagat un kebab, ca m-ati inebunit cu shorma aia...yumy ce bun a fost cool si uite asa electrostimularea mea se duce pe apa sambetei prostit

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 10 luni
am nascut deja!

16.04.2011 11:32     citat 

ura...in sfarsit vreme buna, soare si 12 c in termometru zambet

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

16.04.2011 11:39     citat 

io iar m-am distrat ieri... prostit
cand sa il puna tasu la culcare pe musiu, s-a descurcat sa alunece si sa cada cu capu pe o margine ascutita.... si-a taiat urechea efectiv in doua, pe 2-3 cm era despicata in doua.... sa nu va zic cum sangera, ca a fost sange prin casa ca in filmele de groaza... inca si pe pereti, ca el punea mana la ureche, apoi dadea pe unde apuca.. din fericire era tasu acasa ca altfel chiar aveam o problema... asa ca au fugit la urgenta, care din fericire e la 3 min cu masina aici unde ne-am mutat (unde stateam inainte era cam 25 min cu masina pana la spital).. l-au cusut si in juma de ora erau inapoi.

acu urechea aia arata ca naiba, e umflata si usor vanata... sper ca nu face infectie. nu stiu cum ar trebui sa arate dupa ce a fost cusut, dar sper ca asa e normal... dimineata se vaita ca il doare, i-am dat niste nurofen sirop... acu e destul de scarbos si marait....

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 9 ani, 10 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 7 luni

16.04.2011 12:35     citat 

aoleo furni!
imi inchipui ce sperietura ati tras...saracu' furnicel...de obicei ranile la urechi se vindeca usor...am avut si eu un eveniment in asta la scoala...o fetitza si-a spintecat urechea cu cercelusul....au cusut urechea si s-a prins repede...sper sa fie la fel si la voi!
ce sa zic:
duamna,viatza ta nu e deloc monotona!

rizi, ai o mandrete de fetitza! sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 9 luni
Naty: 7 ani

16.04.2011 1:10     citat 

Oooofff, mai Furnicutz! trist Imi pare tare rau pt. furnicel...bietul! trist Sper sa i se vindece repede si sa nu sufere prea mult! sarut
Da' stiu ca nu te plictisesti....si eu care ma gandeam ca aseara ai venit sa ma bantui pe mine scot limba ....m-am trezit din ora in ora in niste chiote date de pitic, din nu stiu ce motiv ( mancat era, schimbat ok, febra nu avea....poate ceva pe la burtica confuz ) asa ca am avut parte de o noapte tare scurta! prostit

Rizibizi, poate arunci si spre noi cu o raza....avem 8 grade, dar e innorat si bate vantul nervos

Cayia, nasol cu ciuperca la V! trist Stiu ca matusi-mea a luat una nasoala de la un strand si a tras ani buni, pana a descoperit Elocom-ul! I-a trecut imediat... Sanatate multa!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

16.04.2011 1:36     citat 

bre, pai inseamna ca e mai cald la mine ca la voi... io am vro 12 grade si soare stralucitor..

stai ca io iar vin la romania, ca si anul trecut de altfel, cu bluzitze si sacoute rad
si pe urma ma imprumut pe la maica-mea de plovere ..

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

16.04.2011 3:27     citat 

Furnicutza ... un pup pt furnicel, mititelul imi si inchipui prin ce a trecut! si tu pe langa el...
Eu sunt nitel rupta de oboseala. Am participat la o ora deschisa de spining sau cycling cum ii zice mai nou. Este ora mea preferata de aerobic, asa am obtinut o super forma dupa nasterea lui S. Poate ma mobilizez si incep sa merg iar la sport jenat

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

16.04.2011 5:15     citat 

deci v.am mai zis ca viata mea e o telenovela, da?
acu i s-a umflat urechea si i s-a invinetit ca naiba.. am fost la urgenta din nou, era coada mare si au zis sa revenim la 5... acu a plecat iar ta-su cu el... daca face infectie ce m-am scos.. noi maine sintem pe avioane, prin aeroporturi ce naiba fac cu el? daca face febra sau il doare? va fi deosebit.. ...
de plictiseala nu pot sa ma vait....

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 6 luni
Josefine: 15 ani, 6 luni
Lucas: 9 ani, 4 luni

16.04.2011 5:43     citat 

furni pleci in ro maine??????

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

16.04.2011 5:48     citat 

----------
elsycutza a scris:
furni pleci in ro maine??????
----------

da... vrei sa iti aduc niste eugenii, pufuleti ceva? scot limba
nu-ti aduc nimica ca pana ma intorc nu mai esti gravida si nu mai ai pofte.

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 6 luni
Josefine: 15 ani, 6 luni
Lucas: 9 ani, 4 luni

16.04.2011 6:11     citat 

hahaha mersi oricum scot limba

Ma bucur pentru tine,cica e vreme frumoasa pe acolo
nu stiu cum e in norvegia dar aici nu prea se simte pastele...zici ca e doar asa ceva liber..nu e atmosfera. Concediu placut !

Furni mic ce face cu urechea?? sa ai la tine un calmant in caz de nevoie pe aeroport..e totusi lung drumu..

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: