· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 13
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 13     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 11 luni
Pufarina: 9 ani, 9 luni

16.04.2011 6:24     citat 

a fost cu tasu la urgenta si i-a dat reteta de antibiotic... acu sint in cautare de farmacii deschise, ca stii cum e pe aicea, totu se inchide sambata devreme... o sa iau si niste nurofen, sa fie...

aici de paste nu e cine stie ce... norvegienii in general se duc la ski.. totu se inchide miercuri, si se mai deschide marti dupa pasti....
e nasol de pasti, noroc ca plecam ca altfel e deprimant..
bine ca eu tin pastele ortodox, si pe asta protestant ma bucur de zilele libere, atata.. dar s-a intamplat acu ca cad o data..

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 11 luni
V mic: 9 ani, 10 luni

16.04.2011 9:02     citat 

Furnico, vai de capu' tau trist
Sa ai drum bun si linistit si sa-i treaca copilului urechea! zambet

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 10 luni
am nascut deja!

16.04.2011 9:14     citat 

off furni, numai asta iti trb acum cand te sui pe avion, pupam urechea sa fie ok sarut

fetelor lamuriti-ma si pe mine , cred ca ma dilesc, v-am spus ca vineri dimi am fost cu mara la dr ca joi a tusit vreo 5 min, a consultat-o si nu are nimic, ne-a recomdat sirop in caz ca peste weekend vine tusa....bun intrebarea mea este daca ar fi tusa ar trb sa o necajeasca cand doarme, sau sta linistita nu? noaptea?ea tuseste dimi de 2 ori si apoi intre ora 6-7 cand e plina de energie se ineaca parca si vreo 5 min tot tuseste si asta e tot...deci e tusa sau nu? eu zic ca de la dinti e toata treaba ca ia crescut productia de saliva si pana se invata sa inghita......
sirop nu i-am dat......

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

16.04.2011 9:33     citat 

rizibizi, din ce povestesti tu eu nu cred ca e tuse, cred ca se ineaca cu saliva, ori isi curata gatul ori ceva de genul asta.. io una nu i-as da sirop de tuse pentru atata lucru... mai ales ca e inca asa de mica...

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

16.04.2011 10:18     citat 

Furnicutza draguta drum bun catre incoace!!! Te rugam sa ne povestesti despre calatorie, furnicel mic si urecheat si Andreaua dolofana!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

16.04.2011 10:32     citat 

mersi fromos, povestesc... sper sa fie drumu cu mai putine peripetii, ca mi-a ajuns asta cu urechea...
o sa mai intru, da calculatoru' ala de la ai mei merge incet de mori....

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 4 luni
David : 9 ani, 8 luni

17.04.2011 7:12     citat 

Furni drum bun si sa se vindece repede urechea juniorului!
Am fost ieri la Babyboomshow dar mi s-a parut cam micut. Insa a avut locuri de joaca si a fost tare incantata Teea. S-a ales cu o rochita frumoasa pentru botezul fratiorului, pantofiori si cam atat.
Rizibizi si eu zic ca se ineaca cu saliva, nu e de sirop.

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 10 luni
am nascut deja!

17.04.2011 10:43     citat 

ce liniste, dar e de inteles e sarbatoare mare...LA MULTI ANI!tuturor cu nume de floare sarut

legat de problema mea, vad ca mai tuseste asa din cand in cand si cand e ff activa si pe spate binenteles, in rest doarme linistita cu gura inchisa...o sa sun maine dr sa-i spun cum s -a comportat peste weekend si eventual daca continua asa mai pe la sf sapt sa o controleze iar zambet
sirop nu i-am dat pt ca alte simptome nu are.....daca e tusa sper sa treaca cat mai repede

duminica placuta tuturor.........in sf azi imi vine sotul, ca ma dileam in casa numai cu asta mica zambet

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 9 luni
Naty: 7 ani

17.04.2011 1:47     citat 

La Multi Ani si din partea noastra tuturor celor cu nume de flori, Florinilor si Floricilor! Sa fiti sanatosi! sarut sarut sarut

Furnicutzo, drum bun sa aveti, sa ajungeti cu bine acasa si fara peripetii! sarut

Am iesit si noi azi pe afara, ne-am bucurat de soare si abia asteptam ca si zilele urmatoare sa fie la fel...sper eu! rad

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

18.04.2011 8:33     citat 

ce liniste este fara furnicutza!!!
O saptamana frumoasa sa fie!!!

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 2 luni
Antonia: 9 ani, 8 luni

18.04.2011 9:00     citat 

Neata si de la noi....
Cred ca fi-mea a luat raceala de la frati-su, care are muci si tuseste nitel, ca toata noaptea mi-a sforait si de dimineata am aspirat-o cu BB.
Daca nu-i trec mucii pana vineri, cand avem de facut a doua doza din Rotarix, nu i-l fac, nu? Chiar daca e vaccin administrat digestiv.... intrebare

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 7 luni

18.04.2011 9:23     citat 

Salutare, doamnelor! Si "La multi ani!" din partea mea (cu scuze pt intarziere) tuturor florilor de pe aici. zambet
Ieri nu am apucat sa intru pentru ca ne-am plimbat si noi, in sfarsit, ceva mai mult, pentru ca a fost o zi foarte frumoasa.
Ma gandeam la furnicuta si la Tamy alaltaieri si le compatimeam, in sinea mea, pentru ca nu le lasa copiii sa doarma. Si ma gandeam ce norocoasa sunt pentru ca joi si vineri noaptea mandra mea a adormit la 10 seara si s-a mai trezit la 4 dimineata sa manance, dupa care s-a culcat la loc si a mai dormit pana pe la 8.30. Dar mi-a trecut bucuria sambata noaptea, pentru ca s-a trezit mandra la 4 dimineata cu chef de divertisment si a stat treaza, cu tipete, gangureli si agitatie pana la 7. trist
Mai nou, nu stiu ce se intampla cu ea ca nu prea are chef sa manance, nu e miorlaita, nu suge mai des dar ma cam lasa cu sanii plini. E nasol sa umblu cu ei angorjati asa (ma plangeam ca ii aveam moi, acum s-a intors foaia trist ). Si scoate un sunet cand suge la san, de vreo cateva zile, ca si cum face vid cu limbuta pe cerul gurii. Eu am mameloanele cam plate, dar pana acum nu a avut nici o problema sa mi le intinda ca pe guma de mestecat foarte fericit Si nu cred ca e din cauza ca e sanul plin, ca si inainte aveam sanii angorjati dimineata si, oricum, inainte sa o pun la piept scot un pic de lapte ca sa se inmoaie mamelonul.

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 7 luni

18.04.2011 9:45     citat 

----------
ocrisu a scris:
Neata si de la noi....
Daca nu-i trec mucii pana vineri, cand avem de facut a doua doza din Rotarix, nu i-l fac, nu? Chiar daca e vaccin administrat digestiv.... intrebare
----------

Eu stiu ca vaccinurile se fac numai daca e copilul sanatos, ca sa se poata observa eventualele reactii, fara a le confunda cu simptomele bolii.

PS Stiti cum a inceput sa planga fi-mea? Face "aai! aai! ai! ai! ai!" Am filmat-o, e mortala. nu mai pot dupa ea. zambet

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 4 luni
David : 9 ani, 8 luni

18.04.2011 12:47     citat 

Am comandat carutul, pana la urma am luat Quinny Zapp Xtra, abia astept sa vina, peste vreo saptamana!
Cu ce pot da la putza lui D daca e un pic rosu? L-am tinut in apa calda mai mult, s-a inmuiat acolo bine si s-a mai decalotat un pic. Si vad ca era cam rosu. Am dat cu putin Cutaden, o fi bine?

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 9 luni
Naty: 7 ani

18.04.2011 3:07     citat 

Tamy, eu i-am mai dat cu un pic de rivanol cand a fost dr. si i-a umblat acolo, si la curatat folosesc seringa cu ser fiziologic...il stropesc bine si il curat cu o compresa sterila... sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: