· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 13
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 13     
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 10 luni
am nascut deja!

14.04.2011 9:57     citat 

dodo LA MULTI ANI! sarut
ocrisu si fiica-mea ieri dupa ce am scos-o din baie ma bagat in sperieti de atata urlat zici ca o taia cineva nu alta trist
fiica-mea de ieri plescaie , zici ca e o mica baba, cred ca nu stie ce sa faca cu saliva prea abundenta zambet si cateodata dse mai ineaca, ca tot stau stresata tuseste ca raceste sau tuseste de la saliva confuz

ps: si vremea de afara ma dispera si al meu sot azi a plecat la praga la concert pink floyd...il doare la banana foarte fericit

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 11 luni
V mic: 9 ani, 10 luni

14.04.2011 10:08     citat 

La multi ani Dodo ! sanatate, putere si multa dragoste de dat si de primit, asta iti doresc eu de ziua ta sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 9 luni
Naty: 7 ani

14.04.2011 10:18     citat 

La faza cu balositul, rosul pumnilor, degetelor si a tot ce prinde in manutze, ne inscriem si noi....de balosit, nu mai zic....il ia tata'sau sa faca avionul si ii atarna balutzele pe peste tot... zambet
Cu urlatul dupa baie, sa nu il deochi zambet dar, vad ca s-a potolit de ceva vreme incoa' si sper sa nu o luam de la cap prostit
De ceva vreme, are zile in care isi "canta" singur si pana sa ajung la el, adoarme, la fel de singur....e un dulce piticul asta al meu, manca-l-ar mama pe el!!! sarut sarut

Acu' am si eu un alt stress...nu-mi mai apare poza la avatar...am schimbat-o, o vad la date personale, are 65kb ( deci, e pana in 200kb) si nu ma prind...de ce nu apare?? confuz prostit

Dodo, dar ce mai aniversezi astazi, de este dubla aniversarea? Intreb si eu repede, ca o baba curioasa, care este rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 1 luna
cea mica: 9 ani, 5 luni

14.04.2011 10:32     citat 

ma bag si io daca e vb de tort... scot limba la multi ani dodo!! sarut
furni daca nu vrea asta mica sa iasa zilele astea de buna voie, duminica o cheama nenea dr afara socat
desi eu as prefera sa vina ea singurica dar se face ca ploua ochi peste cap

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 2 luni
Antonia: 9 ani, 8 luni

14.04.2011 10:52     citat 

Fi-mea a inceput sa isi legene capul cand ii e somn...desi eu n-am prea leganat-o, nu stiu de unde i-a venit dar macar asa ma prind cand vrea sa se culce. socat

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 1 luna
Luca Daniel: 10 ani, 3 luni

14.04.2011 10:59     citat 

tot astazi se implinesc N ani de cand a spus DA la starea civila.

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 8 luni
Victor Adrian: 10 ani, 3 luni

14.04.2011 11:05     citat 

----------
ocrisu a scris:
Fi-mea a inceput sa isi legene capul cand ii e somn...desi eu n-am prea leganat-o, nu stiu de unde i-a venit dar macar asa ma prind cand vrea sa se culce. socat
----------

si al meu..foarte fericit

sus

Denunta
Crispy

Copii

14.04.2011 11:28     citat 

----------
DANONINO a scris:
tot astazi se implinesc N ani de cand a spus DA la starea civila.
----------

ma gandeam ca asta trebuie sa fie... trag cu ochiul sarut

pai, atunci....

sa fiti sanatosi si fericiti impreuna, Dodo, inca 1000000 de ani de acum inainte!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 7 luni

14.04.2011 12:18     citat 

Salutare!
Furni, da' matinala mai esti. Ca o furnica de harnicuta! foarte fericit Nu mai vroiai sa dormi la ora aia, banuiesc, nu? nervos
Duamna dodosasha, La multi ani fericiti!
Mandra mea se scoala, de vreo saptamana, pe la 8 - 9, mananca, doreste putin divertisment, dupa care se culca iar. Si se trezeste o singura data pe noapte sa manance. Azi noapte, ca si ieri noapte, a inceput sa planga prin somn pe la 02.30 dar pana m-am intors eu de la baie dormea profund. Pe la 03.30 la fel (o luasem deja cu mine in pat), a inceput sa planga prin somn dar s-a linistit si somnul a continuat pana la 04.30. Oare ar trebui sa o trezesc complet de la inceput si sa ii dau tzitzi? E mai mult o intrebare retorica, banuiesc deja ce o sa imi spuneti. foarte fericit Dar totusi, voua vi s-a intamplat?
In continuare insa o apuca pandaliile cand iese din baie. A sunat soacra-mea aseara, exact in timpul in care plangea asta mica, s-a speriat, ca ea mereu zicea ca ce cuminte e Clara si ce nu plange. rad
A, si adoarme putin dupa ce mananca, dupa baie, dar pe la 23.00 iar e cu ochii mari. Mai ii dau un pic de tzatza si abia atunci incepe somnul adevarat, de noapte. Cred ca a ramas setata pe programul vechi cu baia dupa 10 seara, dar sper sa ii treaca.

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 4 luni
David : 9 ani, 8 luni

14.04.2011 12:23     citat 

La multi ani Dodo! sarut Arata minunat tortul! sarut
Si al meu tot balos, agitat si cu pumnul in gura.
Lucy nastere usoara! sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 11 luni
MICA: 9 ani, 7 luni

14.04.2011 1:13     citat 

----------
ocrisu a scris:
Bre, dar ce i-o fi apucat pe toti smecherii si minunatii de fac talente in acelasi timp? Vor sa ne faca echipa feminina de fotbal de la spitalul 9? prostit
----------

Io cred ca e o aliniere nefavorabila de planete. foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit
Timeea a dormit ieri fix 14 minute!!!! Ne bate cineva recordul?
Si eu speram ca dupa kineto sa reediteze eventul cu hai nu 4 ore, dar 1 tot speram. Ei, asi!
Ca sa nu mai povestesc ce noapte minunata am avut.

Furnico, te iubesc!
Ti-ai facut bagajul?
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Sa nu ma injuri. foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit

Dodo, sa ne treiesti sanatoasa si fericita . La multi ani!

Danonino, aniversare placuta.

Ador ploaia, v-am ma zis? Si sunt tare fericita ca nu putem iesi afara! nervos nervos nervos nervos nervos plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Crispy

Copii

14.04.2011 1:21     citat 

----------
KiKilinis a scris:

Ador ploaia, v-am ma zis? Si sunt tare fericita ca nu putem iesi afara! nervos nervos nervos nervos nervos plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
----------

Kiki, hai la Sinaia ca aici ninge, bate vantu' si e un frig....o "minunatie" de vreme! O ador si eu, mai ales de cand am vazut pomii infloriti si soare spre C.ta! nervos

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 11 luni
V mic: 9 ani, 10 luni

14.04.2011 1:33     citat 

V-am povestit mai demult ca mi-am pus rasaduri de rosii, ca vreau sa-mi fac gradina...va amintiti? Ei bine, am 50 de rasaduri marisoare. Intre timp am mai cumparat seminte de fasole, mazare, patrunjel, ridichi, telina, ceapa...Soatza ma tot batea la cap ca nu merg o data sa plantez minunile. Asa ca mi-am facut timp, am mers de mi-am cumparat sapa si alte doua unelte pentru gradina, am citit ce si cum tre' sa fac, mi-am cumparat cizme de cauciuc, am pregatit copilul cu explicatii. Si intr-un final am mers. Soatza foarte serioasa mi-a aratat un coltisor nu mai mare de 2 mp, cica acolo sa-mi fac gradina ca de restul spatiului e nevoie pt. constructie. nervos Semintele tin pana la anul, dar rasadurile...Si tot el e mirat ca am spume, cica "ce, nu-mi ajunge spatiul ala?" nervos Poate doar asa, sa le tin in pamant prin rotatie, o saptamana ridichile, apoi cedeaza locul telinei, rosiile asteptandu-si cuminti randul pentru saptamana 3, iar cepa ca-i mai rezistenta e programata pentru saptamana 4. nervos

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 1 luna
Luca Daniel: 10 ani, 3 luni

14.04.2011 1:35     citat 

[quote="KiKilinis"]----------
ocrisu a scris:
Bre, dar ce i-o fi apucat pe toti smecherii si minunatii de fac talente in acelasi timp? Vor sa ne faca echipa feminina de fotbal de la spitalul 9? prostit
----------

Io cred ca e o aliniere nefavorabila de planete. foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit
Timeea a dormit ieri fix 14 minute!!!! Ne bate cineva recordul?
Si eu speram ca dupa kineto sa reediteze eventul cu hai nu 4 ore, dar 1 tot speram. Ei, asi!
Ca sa nu mai povestesc ce noapte minunata am avut.

Furnico, te iubesc!
Ti-ai facut bagajul?
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Sa nu ma injuri. foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit

Dodo, sa ne treiesti sanatoasa si fericita . La multi ani!

Danonino, aniversare placuta.

Nu este aniversarea mea, este a doamnei DODOSASHA zambet

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 11 luni
MICA: 9 ani, 7 luni

14.04.2011 1:52     citat 

Scuze... asa am inteles. zambet Ei, lasa, ca nu strica niste felicitari.

'ceam ca pun poza cu fi-mea si n-am pus. N-am hardul cu mine si nu gasesc nicio poza in pc-ul asta, decat pe asta:
.
Nu vrea neam niciun program de upload s-o incarce normal, numai asa pe-a parte, nu stiu de ce. O intorci tu, Crisu, da? Merci.

Cayia, tare amabil sotul tau. zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: