· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 13
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 13     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 2 luni
Antonia: 8 ani, 8 luni

12.04.2011 8:57   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 13  citat 

Vlad . . . . . . . . . .............. . 31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . . pui de Furnicutza26
George Alexandru . . . . . 20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ...... 29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... . . 29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... . . 02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ..........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... ......12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii) aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani

12.04.2011 9:08     citat 

Oana, multumim pt. capitol! sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

12.04.2011 9:50     citat 

Duamna Cayia, va rog eu frumos sa ma lasati sa pun pe V micu cel cu sapcalie in colaj, ca tare mi-e drag sarut Daca neaparat vreti dvs. pun alta, dar e pacat de asa aparitie sa n-o vada toata lumea.

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 10 luni
am nascut deja!

12.04.2011 10:10     citat 

neatza zambet
salutari la toata lumea zambet va citim dar nu prea apucam sa raspundem
eu dimi cand mi-am baut cafeaua parca m-am curentat la dinti, si vad ca nu trece durerea, cred ca va trb sa fac o vizita la prietenul meu dentist foarte fericit

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 11 luni
MICA: 8 ani, 7 luni

12.04.2011 10:13     citat 

Offf, n-apucai sa pun si eu o poza cu fi-mea cu ochii deschisi, ca vaz ca numa' ea mai doarme in colaj. rad rad rad rad rad
Las pe data viitoare.

Eu nu-sh ce am, ca am o productie exagerata. De dimineata m-am muls cu mana (uau ce chin!!!!!) cat manca fi-mea si parca tot am sanii plini!
Fi-mea s-a trezit la ora 10, culcata de ieri de la 8.30 cu 3 pauze de masa. Bun asa!
Pacat ca nu putem iesi. Erau 7 grade si vant la mine in minunatul cartier mai devreme.

Cayia, cred ca locuim pe aproape una de alta, nu? Si parca si tu Fiurni, tot pe langa bd. 1 decembrie vei rezida in curand.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

12.04.2011 10:27     citat 

Kiki, abia m-am apucat de colaj, poti sa pui poza. Ce bine ca s-a mai regalt pitica la somn, numai s-o tineti tot asa. zambet

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

12.04.2011 10:48     citat 

duoamna oana scrisei in cap trecut jenat poate schimbati culoarea cu una mai inchisa a numelor bebeilor in colaj ... jenat sa se vaza mai bine! zic si eu fara suparare

kiki te intrebasem in cap anterior de unde ai luat caruciorul asa ... colorat (de maner ai atarnat gentuta pt biberon??? iarna viitoare e buna pt un ceiut cald cand e ff frig afara) ca eu nu am vazut la ei pe site trist . si daca poti sa-mi spui, prin pm, cat a fost? deh ... berbec curios rau. eu l-am luat de la miniblu ca n-am stiut de vipbebe. au si multe accesorii ei. cei de la miniblu mi-au cerut 600 ron pe geanta suplimentara si la vipbebe e 469 ron (pret comparativ cu 109 eur cat am vazut la diverse mag in viena). caruciorul l-am luat bine, sub pretul oficial de la vipbebe, pt ca a negociat sotul cu ei.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 2 luni

12.04.2011 11:01     citat 

----------
KiKilinis a scris:
Eu nu-sh ce am, ca am o productie exagerata. De dimineata m-am muls cu mana (uau ce chin!!!!!) cat manca fi-mea si parca tot am sanii plini!
----------

Mulgandu-te nu faci altceva decat sa stimulezi si mai mult productia de lapte, asa ca e foarte normal ce se intampla.

dodosasha, apropo de capitolul trecut, eu ziceam sa-mi vii cu producatori "normali", nu cu aia exotici.foarte fericit

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

12.04.2011 11:16     citat 

Stiu Christa, am inteles rad Dar producatorii "normali" nu au mai facut nici o imbunatatire modelelor vechi, clasice. Din contra, materialele sunt (cel putin din punctul meu de vedere) din ce in ce mai proaste, mai plasticoase ... Am mai scris pe aici, la gravidute, am avut chicco 3 in 1 si partea sport era ... incomoda rau. Macar materialul era bun. Atunci. Acum modelul a ramas la fel iar materialul e nylon. Apoi am avut un graco quatro tour (e la elsycutza acum) ffff comod si trainic. Acum modelul este neschimbat iar materialul este fff plasticos. De culori nu mai zic nimic nervos . Acela era bumbac in proportie f mare.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

12.04.2011 11:25     citat 

----------
dodosasha a scris:
duoamna oana scrisei in cap trecut jenat poate schimbati culoarea cu una mai inchisa a numelor bebeilor in colaj ... jenat sa se vaza mai bine! zic si eu fara suparare
----------

Da, duamna, am citit...sper sa se vaza mai bine acum, oricum o sa fie altfel fundalul, ceva in ton cu saptamana viitoare.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 8 ani, 10 luni
Karina-Ioana: 6 ani, 7 luni

12.04.2011 11:40     citat 

Crispy, ce scumpete de flacau ai! cu ochii albastri... si ti-am mai spus...seamana si cu tine!are zambetul tau frumos! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 4 luni
David : 8 ani, 8 luni

12.04.2011 12:18     citat 

Si noi pe aici. Crispy sarut
David e agitat si nu prea mananca. Am zis ca o fi puseul de 3 luni dar la ala nu trebuia sa fie mai mancacios? M-am procopsit cu niste canale blocate, tre sa ma apuc de muls, cred.
Am ajuns si noi pe la H&M dar n-am mai gasit sapca de-aia smechera. Vroiam sa imi iau si eu ceva de botez (avem pe 8 mai) dar era cam aglomerat si trageau si kinderii de mine. Ii doresc sanatate celei care a zis de alaptat in cabina de proba, nu ma gandisem la asta prostit dar tare bine mi-a prins.
In rest David e cumintel, are vreo 8,200 si peste 65 cm. Nu l-am masurat exact, o sa-l masoare dr cand facem vaccinul de 4 luni.
Crispy va apucati de citit povesti? sarut
Noi avem un carut Chicco mostenit si cam jerpelit. As vrea sa luam un Brevi Grillo, il cunoasteti careva?

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 11 luni
MICA: 8 ani, 7 luni

12.04.2011 12:39     citat 

----------
dodosasha a scris:
kiki te intrebasem in cap anterior de unde ai luat caruciorul asa ... colorat (de maner ai atarnat gentuta pt biberon??? iarna viitoare e buna pt un ceiut cald cand e ff frig afara) ca eu nu am vazut la ei pe site trist . si daca poti sa-mi spui, prin pm, cat a fost? deh ... berbec curios rau. eu l-am luat de la miniblu ca n-am stiut de vipbebe. au si multe accesorii ei. cei de la miniblu mi-au cerut 600 ron pe geanta suplimentara si la vipbebe e 469 ron (pret comparativ cu 109 eur cat am vazut la diverse mag in viena). caruciorul l-am luat bine, sub pretul oficial de la vipbebe, pt ca a negociat sotul cu ei.
----------

Scuze, am vrut sa raspund si am uitat. L-am luat de la o tanti de pe net, nou-noutz. E chiar poza pe care mi-a trimis-o tanti. Daca dai cautare pe okazii gasesti. M-a costat 500 ron setul acela. Mi se pare mai vesel decat oricare alt set suplimentar. Eu am luat si rucsacul, alti bani, alta distractie, dar sincer, la anul intentionez sa le vand, macar imi recuperez o parte din bani. La VipBebe au pret mai bun decat la Miniblu (4000 ron, comparativ cu 4700).
Si noi am negociat si l-am luat la super-pret.
trag cu ochiul

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

12.04.2011 12:52     citat 

Multumesc.
Kiki ti-am scris ceva le subiectul cu sling-uri!

edit: acum am vazut ca ai citit. scuze trag cu ochiul

sus

Denunta
ocrisu

Copii

12.04.2011 1:10     citat 

----------
Tamy a scris:

Am ajuns si noi pe la H&M dar n-am mai gasit sapca de-aia smechera. Vroiam sa imi iau si eu ceva de botez (avem pe 8 mai) dar era cam aglomerat si trageau si kinderii de mine. Ii doresc sanatate celei care a zis de alaptat in cabina de proba, nu ma gandisem la asta prostit dar tare bine mi-a prins.
----------

Io, io am prestat asta, cu Paul... prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: