· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti de 2011 - 14
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti de 2011 - 14     
Cayia

Copii
V mare: 15 ani
V mic: 9 ani, 11 luni

29.04.2011 8:50     citat 

----------
ocrisu a scris:

Cayia, ce pantaloni meseriasi are domnu' V in poza cu ceapa,
----------

De la HM, normal rad

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 11 ani, 7 luni
Andrada Bianca : 9 ani, 6 luni

29.04.2011 9:05     citat 

Neata
    La multe lunite Maria!
      La multe lunite Patrik!
        La multe lunite David!
          sa fiti santosi si cuminti
            Dodosasha distractie placuta!
              Cayia pupam buculitele puiului sarut
                Adrada a mea de ieri a inceput sa dorma 2-3 ore legat,pana acum dormea 1 si se trezea ,asta noapte a fost si mai bine ne-am culcat pe la 12 si pana ora 4 nu a cerut titi,sper ca incet incet sa-si faca un program.Acum e treaza de pe la 8 si inca nu da semne de oboseala .

sus

Denunta
                Kurai_Lucy

Copii
                cea mare: 13 ani, 2 luni
                cea mica: 9 ani, 6 luni

29.04.2011 9:06     citat 

si mie imi plac pantalonii foarte fericit
                de ceapa ce sa zic... rad bine ca ii place trag cu ochiul fiica-mea cea mare nu se atinge de ceapa nici acuma ochi peste cap ea e o delicata domne rad socat da de o saptamana a facut o pasiune asa ca la micul dejun mananca galbenus de ou fiert + castravete crud. si atat. prostit eh, stie ea ce-i trebuie.
                asta mica are un program de toata minunea, ziua doarme bine (mai ales dimineata de pe la 9 pana pe la 12-1...noaptea in schimb e mult mai activa...suge des (totusi mai avem si noroc cand doarme 2-3 ore legate noaptea), altfel tot la o ora sau jumate de ora. ochi peste cap

sus

Denunta
                Kurai_Lucy

Copii

29.04.2011 9:12     citat 

hai sa pun o intrebare tampita (nu pt mine ci pt husbandu cu care ma tot contrez pe tema asta -dupa ce i-au sarit unii si altii in cap...stiti voi cum ca mama si bebe tre sa stea 6 sapt in casa si alte prostii asemenea)
                la cat timp dupa nastere ati scos copilul la plimbare (avand in vedere ca e cald)??
                ideea e ca azi am mers la biserica s aii citeasca preotul fetei da preotul cu pricina nu a venit si sotu deja mi-a sarit in cap ca asta e un semn!!! rad rad si c am eu ceva la cap sa vreau sa scot fata asa repede ca macar 3 sapt sa stea in casa. (desi dr a spus ca dupa 10 zile e ok si pe fata am scos-o zilnic in balcon ochi peste cap )

sus

Denunta
                Crispy

Copii
                Aky: 9 ani, 10 luni
                Naty: 7 ani, 1 luna

29.04.2011 10:14     citat 

La cat mai multe lunite si din partea noastra pt. Patrick si David! sarut sarut sarut Sa fiti sanatosi si voiosi! sarut
                Dodo, distractie faina la botez! Abia astept sa vad pozicile! sarut

Cayia, este mortal v cu ceapa lui! F. tare... sarut rad

Lucy, si pe la noi umbla astfel de vorbe...acu' nu stiu ce sa zic...noua ne-a citit nasul la amandoi, dupa vreo saptamana, pt. ca trebuia sa merg sa-mi scoata firele si apoi pe la 3 sapt. am fost si cu Alex la Bv la un control de rutina, apoi am iesit afara, cand prindeam vreme buna. Banuiesc ca fiecare face dupa cum crede... trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
                KiKilinis

Copii
                JR: 14 ani
                MICA: 9 ani, 8 luni

29.04.2011 10:55     citat 

Ia uite ce suncute are V mic!
                Ce tare e cu ceapa! Bravo lui.
                Dar vaz ca bebeu' are aproape 6 luni. Nu incepi diversificarea sau mai stati o tzara?
                Eu cu Ted am inceput la 6 luni jumate cu pastarnac, apoi morcov. Tu cu ce incepi?

Kuray, eu am iesit la vreo 2 saptamani, pt ca dupa zile cu temperaturi cu minus am prins 7 grade si soare, asa ca am profitat. Am stat afara mai putin decat a durat imbracatul, dar am iesit. foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit

Dodo, sa aveti timp frumos la botez, iar bebe sa fie cuminte. Distractie placuta.

La multe luni sanatoase si linistite tuturor aniversatilor. sarut

sus

Denunta
                Cayia

Copii

29.04.2011 11:50     citat 

Stau sa-i fac vaccinul, nu stiu exact cand i-l va face. Apoi incepem, cred ca tot cu pastarnac. Asta daca nu face vreo pasiune pentru ceapa rad De fapt se pune ca am inceput cu ceapa, ca nu a mancat doar una, de la paste incoace, in fiecre zi capata cate una si o suge pana ramane numai foita aceea transparenta. prostit

sus

Denunta
                dodosasha

Copii
                S
                P

29.04.2011 2:09     citat 

Sunt la coafor. Patrick doarme in carut, pe terasa...
                Imi place dive lui V mic...dar sa alternezi si cu usturoi ca-i bun!
                Mai eu as iesi afara cu bb dupa o sapt daca e frumos, mai ales ca ai tot scos-o pe balcon. Iar chestia cu cititul de catre popa jenat mie mi-a citit in urma cu 3 sapt cand am fost sa vb despre botez. Si am iesit fff bine afara si pana atunci, chiar am fost si la munte.

sus

Denunta
                Cayia

Copii

29.04.2011 3:14     citat 

Paste din porumb, fara ou, fara alte treburi, fara gluten, cand ii pot da oare?

sus

Denunta
                ocrisu

Copii
                Paul: 13 ani, 3 luni
                Antonia: 9 ani, 9 luni

29.04.2011 6:59     citat 

Lucy, ce iti citeste parintele la 8 zile este o rugaciune pentru femeia lauza si pentru insemnarea pruncului. N-are legatura deloc cu iesitul afara.
                Iar termenul ala de 6 saptamani se refera la faptul ca nu puteti intra in biserica pana la 6 saptamani, adica pana la botez, bebe nu poate intra in biserica fiindca nu e botezat, iar tu fiindca nu ai citita molitfa care se citeste mamei inainte de botez.
                Ambraa, daca vrei, pune si tu o poza cu piticuta ta, sa o adaug la colaj.

sus

Denunta
                Tamy

Copii
                Teea: 11 ani, 5 luni
                David : 9 ani, 9 luni

30.04.2011 3:55     citat 

Multumim de urari, la multi ani Patrick!
                Bine ati venit Ambra, Elsy, Lucy cu piticii aferenti! sarut
                Cayia, eu retinusem ca ceapa verde le mai calmeaza durerile de gingii, poate de-asta ii place. Mergi pe autodiversificare? Eu m-am ghidat mult dupa site-ul asta cand am diversificat fata: http://www.wholesomebabyfood.com/
                Dodo distractie placuta la botez! sarut
                Azi am vazut ca la David se vad deja 2 dintisori! Asa repede? Nu e sparta gingia inca. Uf, speram sa mai dureze un pic cu dintii, doar ce-am scapat si noi de colici.

sus

Denunta
                ocrisu

Copii
                Paul: 13 ani, 3 luni
                Antonia: 9 ani, 9 luni

30.04.2011 6:46     citat 

----------
                Tamy a scris:
                Uf, speram sa mai dureze un pic cu dintii, doar ce-am scapat si noi de colici.
                ----------

Noi nici de colici n-am scapat de tot, tot mai are gaze care o supara...si am debutat si cu dintii prostit

sus

Denunta
                Cayia

Copii

30.04.2011 6:52     citat 

Tamy, asa mi s-ar parea cel mai corect, sa se autodiversifice. Din pacate insa noi nu mancam tocmai corect si sanatos si nu pot sa-l las pe el sa aleaga tot ce ar vrea. Din pacate trist
                Interesant site mi-ai dat. Studiez si curand ne avantam si noi in adevarata diversificare.

sus

Denunta
                Kurai_Lucy

Copii

30.04.2011 8:06     citat 

Cayia super daca mananca ceapa. trag cu ochiul
                eu la prima fata cred ca pe la 7-8 luni am inceput cu biscuiti fara gluten...
                legat de aurodiversificare, poate as ava schimbati si voi alimentatia trag cu ochiul (daca zici ca nu prea mancati sanatos...desi nu stiu ce inseamna asta am vazut mai demult ca ai facut niste painici, placintute nu mai stiu care aratau super...asta deja mi se pare o chestie importanta zambet la noi acasa de nevoie se cam mananca sanatos adica fara prajeli, fara vegeta samd pt ca eu am stomacul praf, sotul e cu ficatul cam praf asa ca na. la prima fata am inceput diversificarea cu legume fierte, ii faceam o supica (bine nu i le-am introdus pe toate deodata, e clar) in care puneam cartofi, ceapa, pastarnac, telina, morcov, 2-3 stropi de ulei, fierbeau toate impreuna si apoi pe pasam frumos cu furculita (nu prea am folosit blenderul...)ii placea tare mult piureul asta de legume. trag cu ochiul cu blenderul ii faceam mai tarziu la masa de la ora 10 dimineata (ca prima masa era intotdeauna lapte), un amestec din iaurt simplu/branzica de vaci -facute in casa- , un biscuite fara gluten si fruct -banana, piersica, etc depinde ce aveam..ii placea enorm.
                ocrisu sincer nu ma prea pricep la chestiile astea cu biserica la noi toata lumea iti spune ca nu e bine s aiesi cu copilul fara sa ii citeasca preotul, ca sa fie protejat pana la botez sau asa ceva...cu Catalina am fost la biserica cand avea vreo 2 sapt, preotul a citit o rugaciune pt amandoua si apoi am iesit peste tot (pana atunci iesisem tot asa doar in balcon sau in fatza blocului).intr-adevar rugaciunea ne-a citit-o chiar la intrarea in biserica, acuma realizez asta.

sus

Denunta
                Cayia

Copii

30.04.2011 8:13     citat 

Fac multe chestii in case, de fapt cam tot, insa la noi se mananca gras, cu multa smantana. Vegeta nu mai folosesc de ani de zile insa folosesc alte condimente, mancam iute in general. Cert e ca nu e mancare potrivita pentru inceperea diversificarii. Dupa un an asa, hai ca nu mi-as mai face griji.
                Si da, mancam ceapa si usturoi in prostie. A incercat vmicu si usturoi verde, dar ala e mai tare, tre sa roada bine la el ca sa iasa ceva suc. Probabil ca i-a fost mai usor la ceapa. Oricum, in familia noastra nu cred ca are sanse sa nu manance usturoi. Are vmarele o prietena care l-a intrebat o data daca el isi pune usturoi si in suc rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  »
                Data este GMT + 2 Ore
                subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
                mergi la: