· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti de 2011 - 14
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti de 2011 - 14     
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 10 luni
Naty: 7 ani, 1 luna

30.04.2011 10:04     citat 

Eu m-am dat mare "smechera" ca nu ma ingrijoreaza lipsa lui kk la Alex si totusi... ochi peste cap cred ca incep sa ma "vindec" prostit L-am lasat 4 zile si i-am dat 1/2 de supozitor cu glicerina, pt. ca se scremea si il durea si burtica si tragea partzuri la greu, dar atat! trist
Acum, au mai trecut iar 2 zile si nimic... trist Incerc sa ma gandesc de la ce ar putea fi....in alimentatia mea nu s-a schimbat nimic. Aveti vreo idee? Ce as putea sa fac? Chiar nu as vrea sa-i mai dau iar supozitor, dar mi-e mila si de el cand il vad cum se strange de durere trist....sa mai astept????
Parca tu Cayia, ai avut aceeasi problema la v....nu i-ai dat nimic? S-a reglat el singurel? confuz

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 10 luni

30.04.2011 10:31     citat 

Elsy surprins resturi de placenta?!? Sanatate multa!
Ambra e o scumpa Andrada! sarut
Furni si Cayia sa va fie de bine intalneala. Daca mai puneti de intalneli prin IOR as veni si eu ca stau relativ aproape. Dar nu prea ajung in timpul saptamanii, mi-e mai usor pe weekend ca ma ajuta is husbandu cu kinderii.
Crispy si noi trecem prin aceeasi etapa cu kk rar. Eu i-am pus 1/2 de supozitor in a 5-a zi fara kk, cand l-am vazut ca il durea burtica. Dupa episodul ala a tot facut singurel la 3-4 zile. Il doare si pe el burtica atunci cand trec mai multe zile fara kk. Incerc pe cat de mult posibil sa nu intervin, ma gandesc ca asa se regleaza organismul lui.

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 9 luni
Victor Adrian: 10 ani, 5 luni

30.04.2011 11:20     citat 

Laaaaaaaaaa Muuuultiiiiiiiii Aaaaaaaaaaaniiiii
Cayia, sa fii fericita, sanatoasa si implinita sarut

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 7 luni
Josefine: 15 ani, 8 luni
Lucas: 9 ani, 6 luni

30.04.2011 11:31     citat 

----------
ocrisu a scris:

Elsy, dar nu ti-a scos placenta de la nastere? Te-a lasat sa pleci cu ea in burta? surprins Mama lui de sistem...
----------

placenta a iesit dar din pacate nu intreaga ca mi-a aratat-o, moasa cu care am nascut a scotocit ea prin uter .m-a frecat pe burta dar daca a ramas acolo o bucatica...care normal si bucatica aia trebuia sa iasa singura ,explicatia colul s-a strans pana s-a dezlipit bucatica si apoi nu a avut loc sa treaca..

cu mama natura inainte foarte fericit

Caya ? e ziua ta? ne punem pe cantat? sarut Multi ani frumosi !

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

01.05.2011 12:43     citat 

Am ajuns acasa. Ma dor picioarele tare dar a meritat. A fost fff dragut,ne-am simtit bine.

Patrick Christian este crestinat! A plans putininainte de botez apoi s-a linistit si a fost tare dragalas ... a gangurit mult, a ras la toata lumea, a dormit muuuult si gata, am ajuns acasa zambet

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 11 luni
am nascut deja!

01.05.2011 10:10     citat 

ce tare e poza cu andreaua si v mic....
kuray eu am iesit cu fetita la 2 sapt, si la 6 am botezat-o si tot atunci mi-a citit preotul molifta, la 8 zile mi-a adus mama aghiasma de la biserica, eu sunt credincioasa, dar cred ca o gura de aer ii face mult bine copilului decat sa stea in casa zambet
waw elsy acuma nu stiu care e mai ok sistemul de la noi sau la voi confuz
ambra ce scumpa e andrada cu limbuta ei scoasa sarut
furni doamne eu pana acuma nu am patit-o sa mi se zica in supermarket sa las carutul la intrare , cred ca spuneam vreo 2 foarte fericit
dodo sa va fie de bine , si asteptam poze de la botez zambet
ocrisu tu ai zis ca faci exudat in gat la cea mica? din cauza mucozitatilor? ca nici noua nu ne-au trecut....

eu de cateva zile ma simt ca naiba, tremur , mi greata cred ca de la vreme trist

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 11 luni
am nascut deja!

01.05.2011 10:11     citat 

acuma am vazut ca am scris exudat in gat, am vrut sa zic in nas scot limba

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 2 luni
cea mica: 9 ani, 6 luni

01.05.2011 12:00     citat 

abia astept poze de la botez, dodo, furni.
deci azi am reusit in sfarsit sa mergem la biserica sa ne citeasca preotul, asa ca am iesit afara cu fetele..am stat vreo ora in parc (ce bine ca 1 mai si nu erau copii jenat scot limba ), Cata a zburdat, cea mica a dormit dusa, noi am stat pe banca la soare si am papat inghetata.vai ce bine a fost si ce schimbare de stare pt toti. sarut cu ocazia asta am alaptat si eu prima oara inafara casei. jenat scot limba (cu prima fata nu am indraznit)..bine nici acuma nu mi-a fost f simplu da macar nu era prin preajma.sunt eu mai pudica.
acuma papam imediat de amiaza si apoi mergem intr-o poienita aici aproape sa mai luam putin soare si aer curat foarte fericit
elsy la noi sigur nu ti s-ar fi intamplat asa ceva fiindca aici (din cate stiu eu inca se practica si peste tot), dupa nasterea normala te curata f bine (ca la chiuretaj) sa fie siguri ca nu a ramas nimic nimic.
iar la noi te cam obliga sa mergi la toaleta aia cu iod si apa oxigenata si cu ce mai fac ele (ca fiecare are metoda ei) dimineata si seara, indiferent de tipul de nastere, ca zic ele ca numa sa te speli nu e suficient socat si pana trec lohiile sa fie zona super dezinfectata.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 10 luni
Naty: 7 ani, 1 luna

01.05.2011 5:49     citat 

La Multi Ani, Cayia! Sa fi sanatoasa si fericita si sa ai parte numai de bucurii! sarut

Dodo, felicitari pt. micul crestin! Sa fie sanatos si sa va traiasca! sarut

Tamy, se pare ca si Alex a copiat modelul de la David sarut ...a facut dimineatza un pic de kk si am zis "ok" si pe la pranz mi-a tras una de nu stiam unde e fundu' si unde e cucu' de cat kk era in scutec si el era acoperit tot jenat . Asa ca m-am linistit.... foarte fericit

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 1 luna
V mic: 9 ani, 11 luni

02.05.2011 7:17     citat 

Va multumesc mult pentru urari! Revin cu poze si povesti.
Crispy, noi nu am depasit 3 zile si s-a kkt singur, fara ajutor, asa ca nush ce sa-ti spun trist

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 1 luna
V mic: 9 ani, 11 luni

02.05.2011 8:12     citat 

Asa...
ma serbez ca-n povesti, am inceput de sambata si abia azi o sa termin.
Sambata am fost la o terasa cu majoritatea prietenilor nostri si a fost tare placut, a fost plin de bebelusi foarte fericit
Duminica am fost la mosie, am facut un gratarel si ne-am bronzat si iar ma bucur ca de azi incepe santierul si nu o sa mai putem sta pe-acolo pana nu termina.
Iar azi vin nasii pe la noi foarte fericit
Am primit cadouri frumoase, evident si de la HM rad Nici o postare fara HM, ar trebui sa ne dea comision rad
si sa ma laud si cu poze foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

02.05.2011 8:34     citat 

La Multi Ani Cayia!!!! sarut
super pozele! ce mare e V mic azi maine nu mai poti sa ii spui "mic". deja are 6 luni doamne cum trece timpul parca numai ieri erai la gravidute prostit
noi am stat ieri afara in total 3 ore, a fost soare si frumos, asta mica a dormit ca ursu, asta mare s-a tavalit prin nisip si-a facut de cap (am fost in parc si parcu gol ca erau toti la gratar foarte fericit nervos ), a fost f bine.azi ploua si e nasol, chiar as fi vrut sa pun micuta in wrap sa merg la 3 dupa cea mare la gradi dar daca ploua si e asa nasoala vremea aman. trist

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 2 luni
Paul: 8 ani, 1 luna

02.05.2011 8:42     citat 

KUrai lucy, scriai de asistente, si de alaptat la 3 ore si de invatat in brate. Sa dea D-zeu sa nasc natural un copil sanatos, si sa-mi spuna asistentele la cat timp sa-l pun la san si cum sa nu-l invat in brate. Ma jur ca le pocnesc, cum deschid gura, cum le troznesc. Daca ele au vreun drept de a-si da cu parerea, pai am tot dreptul si io sa le dau cu leuca-n cap. Maternitatea mamicutei lor...Mor cand aud de din astea.... trist "Pacientii" ma-sii...

sus

Kurai_Lucy

Copii

02.05.2011 8:52     citat 

alice eu a doua fata am nascut-o cu cezariana si desi era dificil ca la 2 zile dupa operatie te lasa in salon cu bebe fara niciun ajutor (la mine totusi a fost mai usor in ideea ca eram la al doilea bebe deci stiam mersul si in plus a venit si laptele repede fiind la a doua nastere), era greu intr-adevar ca aveam dureri totusi nu lasi copilul sa planga, oricate dureri ai avea,m oricat de greu ti-ar fi sa te ridici din pat.ce sa zic ca nu era caldura..si ziua era cald fiindca batea soarele dar noaptea era frig de tineam bebelina cu mine in pat (desi am o fixatie sa nu dorm noaptea cu bebe in pat ca il lovesc ochi peste cap ) totusi mai bine dormeam eu sucita si intepenita dar sa stea langa mine la caldura trist

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 2 luni
Paul: 8 ani, 1 luna

02.05.2011 8:59     citat 

si eu am stat in salon cu bebe, tot fara ajutor, dar fara ajutorul asta zic eu ca a fost excelent. Pt. ca m-a ajutat sa nu deviez de la instinctele mele, sa nu ma frustrez, sa raman calma. As fi fost dezorientata la vremea respectiva, asa spalata pe creier cum esti dupa periplul operatie si emotia intalnirii, sa ma trezesc cu din astea: cand si cum sa alaptez, daca sa iau sau nu bebe in brate... trist
Faza care e, cu lapte sau fara, cu dureri sau fara, cand auzi copilul ala ca tipa pt. ca are nevoie de tine, de sanul tau, cum e sa-ti sopteasca sarpele langa tine ca nu e bine ce simti. De aici revolta mea. Scuze ca poate nu era locul, dar nu m-am putu abtine jenat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: