· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti de 2011 - 14
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti de 2011 - 14     
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 1 luna
V mic: 9 ani, 11 luni

20.04.2011 6:41     citat 

----------
dodosasha a scris:
Oana f dragut colajul pascal! Multumim zambet

----------

Pe fuga fiind am citit colajul - pasca rad Si imediat mi-a strafulgerat ca numai Dodo a vazut ca e colajul in forma de pasca. Fuga repede la colaj, privit din toate unghiurile, evident ca nu am descoperit de ce ar fi colajul pasca. Si cum priveam asa in gol la mesajul lui Dodo, am vazut si l-ul de la pascal si m-am linistit rad

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 3 luni
Antonia: 9 ani, 9 luni

20.04.2011 7:40     citat 

Vezi, doamna, daca te gandesti numa' la mancare traditionala de Pasti? Te pomenesti ca si bucataresti ceva de genul asta? Apropos, eu nu am mancat pasca niciodata, d-apoi sa gatesc. jenat
Pentru Antonia a venit deja iepurasul cu un carusel pentru patut si o rochie cu bolero, numa ca nu vad cand o sa i-o dau, la ce vreme avem. scot limba
Lui Paul o sa ii aduca role (de fapt un set care are si role si lame pentru patine pe gheata) si niste dulciuri specifice.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

20.04.2011 1:40     citat 

Furni ce zici de vreme? Mmmm e tare frumos.
Noi a dat o raita prin cartier, acum am papat si mergem in Bordei. Cine vine?

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 9 luni

20.04.2011 3:26     citat 

Buna ziua, doamnelor!
Vad ca va conversati aici pe tema cadourilor de iepuras. Noi am fost 5 copii la parinti si iepurasul nu prea ne vizita, drept urmare nu prea realizasem ca ar fi cazul sa iau ceva de iepuras pentru fi-mea. Dar mai vedem... zambet
Mai nou am inceput sa o las sa adoarma singura si vad ca merge, nu o mai plimb in brate pana adoarme. O pun in patut, zbiara cateodata de vreo doua ori, dupa care adoarme. Deci merge si asa, sper sa nu se schimbe treaba prea curand. Oricum, nu va inchipuiti ca sunt asa insensibila, ca tot o mai iau cu mine in pat dupa ce se trezeste noaptea sa ii dau titi, pe la 3 - 4, ca mi-e drag de ea si nu imi vine sa o pun inapoi la ea in patut. Azi-dimineata a adormit pe burta mea (o tineam sa ragaie) si am atipit si eu iar dupa vreo ora am pus-o langa mine, ca amortisem si cred ca si ea. Mai, si s-a pus pe un plans amar asa, prin somn!... Nu am reusit sa o linistesc decat punand-o inapoi. Abia dupa vreo jumatate de ora am reusit sa o pacalesc sa o dau usurel jos si sa isi continue somnul in pat.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

20.04.2011 8:53     citat 

----------
mihaela_ct a scris:
Azi-dimineata a adormit pe burta mea (o tineam sa ragaie) si am atipit si eu iar dupa vreo ora am pus-o langa mine, ca amortisem si cred ca si ea. Mai, si s-a pus pe un plans amar asa, prin somn!... Nu am reusit sa o linistesc decat punand-o inapoi.
----------

Verisoara mea asa si-a crescut baiatul, noaptea avea prichindelul colici si urla de mama focului. Singurul mod de a-l linisti era sa stea burta pe burta cu cineva, de preferinta cu mami. Iar maica-sa si-l punea pe burta si isi lasa tzatzele neacoperite iar baiatul se servea cand avea el chef. foarte fericit
A dormit asa cu el, noapte de noapte, pana a facut pustiul opt luni. prostit

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 11 luni
am nascut deja!

20.04.2011 9:22     citat 

mai mie asa mult imi place colajul asta, de fiecare data nu ma satur sa ma uit la el, poate ca si copii sunt asa schimbati fata de celalalt zambet
mihaela tot asa sa o tina bebelina ta, sa adoarma singura sarut
la noi peste zi adormim in brate cu urlete si plansete, dar macar seara in timp ce-i citesc adoarme in patut ochi peste cap
ocrisu cum mai e fetita ta? e racita sau nu?
ce liniste pe aici, se vede ca a venit vremea buna, e si sapt mare si se apropie pastele, si furni lipseste zambet

sus

Denunta
Cayia

Copii

21.04.2011 7:03     citat 

Neatza la doamne!
Am pus ouale la fiert, astept sa se trezeasca V si purcedem la colorat artistic foarte fericit

sus

Denunta
ocrisu

Copii

21.04.2011 7:27     citat 

----------
rizibizi a scris:
ocrisu cum mai e fetita ta? e racita sau nu?
----------

Nu e racita...are nasul vesnic infundat dar asa e de la nastere. ochi peste cap
Azinoapte cred ca a durut-o burtica de la vaccinul Rotarix, ca s-a foit mult, a supt de 4 ori iar la 6.30 s-a trezit de tot.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

21.04.2011 7:31     citat 

Io ma duc intai la gradi sa facem de-astea. de la 11 la 12.
apoi trecem pe la Nona (Mama mea) sa luam un fel de drob (adica de curcan) foarte fericit
apoi facem oo acasa! punem poze foarte fericit

sus

Denunta
ocrisu

Copii

21.04.2011 7:57     citat 

Ce misto...eu n-am timp deloc si, sincer, nici nu prea le am cu specialitatile astea.
Am tiparit la imprimanta niste oua de colorat, le-am desenat frumos cu Paul si am facut o expozitie. That's all, folks. socat
Dodo, si mama face drob din ficat de pui si curcan, iese foarte bun, abia astept sa mananc.
Pentru oua am cumparat abtibilduri si le lipim maine pe ouale deja vopsite de mama, ca io n-am facut niciodata. trist

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 11 luni
am nascut deja!

21.04.2011 8:47     citat 

ocrisu ma bucur ca antonia nu are nimic sarut si mara de la nastere are nasul infundat si cu muci , eu am impresia ca la ea nu mai trec trist
mai va invidiez pe cele care aveti mamele langa voi, si mama mea face niste bunatati, cozonac, pasca, drob....dar asta e zambet
in schimb stiu ce mananc la soacra-mea////supa de gaina, carnea fiarta data prin ulei cu cartofi natur si sunca fiarta plang sau sunt foarte trist astea sunt specialitatile de pasti plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Cayia

Copii

21.04.2011 9:12     citat 

Le-am facut, am facut si poze, o sa va arat. Acum iesim pana la piata sa mai cumparam vopsele si cand ne intoarcem mai vopsim cateva oua, pen' ca lui V-ul mic i-au placut atat de tare ca a aruncat cu ele. Cred ca-i placea sunetul pe care-l scot cand se sparg rad Oua colorate inca nu avem, dar ne mandrim cu multe oua sparte rad si cu distractie pe cinste rad

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 10 luni

21.04.2011 10:04     citat 

Neata! Sa aveti spor la treburi! sarut
Eu am expediat-o pe Teea la mama si am pus de cozonaci (la masina de paine scot limba ). Mai tarziu fac si oua rosii si niste branza topita. Nah si cam atata ca mergem la soacra-mea si face ea restul. E asa liniste cu un singur copil in casa. prostit

sus

Denunta
Cayia

Copii

21.04.2011 12:10     citat 

Noi am plecat la piata dar am mai stat afara. E asa frumos! Sa te mai aud eu Furnico ca te plangi de vremea din Roamanica scot limba

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

21.04.2011 12:20     citat 

am venit de la gradi cu ce am "mesterit": un cosulet din carton colorat cu lipituri pe el, un suport pt ou in forma de gaina/cocos, un cap de iepuras 3d si un ou pictat foarte fericit toate le-am facut noi, la masute, echipa copil parinte.
acum mancam si mergem pe jos la nona ca e prea frumos afara.
ne "vedem" mai tarziu sarut
furni cum ti se pare la noi?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: