· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti de 2011 - 14
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti de 2011 - 14     
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 1 luna
V mic: 9 ani, 11 luni

23.04.2011 7:57     citat 

Lucy, ai o dulceata mica! sa fie sanatoasa si fericita sarut

Dodo, sanatate multa sarut Sunt nasoale tare crizele astea. Soatza mea a scos bila vara trecuta trag cu ochiul

Am fost cu copiii la biserica, i-am impartasit, sunt foarte multumita.
Acum am drobul la cuptor, miroase innebunitor de bine.
Apoi fac un pic de curat in casa, iar pe seara bag friptura la cuptor.

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 7 luni
Josefine: 15 ani, 8 luni
Lucas: 9 ani, 6 luni

23.04.2011 9:54     citat 

Mamici dragi, am intrat o fuga sa va doresc Paste Fericit si copii sanatosi sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 2 luni
cea mica: 9 ani, 6 luni

23.04.2011 10:49     citat 

multumesc tuturor
----------
citat:
cry_styna a scris
si mie imi par ochii albastri, nu-i asa?
----------

da rad rad pt ca eram convinsa ca va fi negrutza ca sora-sa, sotul fiind brunet brunet, eu satena inchis prostit asta mica e blonduta cu ochi albastri rad dar identica cu sora-sa cand eram mica (exceptand pigmentul)
deocamdata ne luptam cu colicii seara tarziu sa vedem diseara cum va fi ca ne-a dat dr bonisan (orice alte chestii nu au avut efect adica san, tinut in brate, etc etc)

sus

Denunta
puimihai

23.04.2011 11:05     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
multumesc tuturor
----------
citat:
cry_styna a scris
si mie imi par ochii albastri, nu-i asa?
----------

da rad rad pt ca eram convinsa ca va fi negrutza ca sora-sa, sotul fiind brunet brunet, eu satena inchis prostit asta mica e blonduta cu ochi albastri rad dar identica cu sora-sa cand eram mica (exceptand pigmentul)
deocamdata ne luptam cu colicii seara tarziu sa vedem diseara cum va fi ca ne-a dat dr bonisan (orice alte chestii nu au avut efect adica san, tinut in brate, etc etc)
----------

musca-n lapte, adica eu foarte fericit are ceva sa-ti transmita si anume! incearca(pt. durerile de burtica ale puiutzei) ceva cald pus pe burtica- de ex. infashoar-o cu o fatza de perna sau un prosop date cu fierul fierbinte- era singurul remediu care o calma cat de cat pe a mea....sau chiar foenul tinut cateva secunde intre voi doua-atat sunetul ii distragea atentia de la plans cat si caldura care o linistea la burtica. Pup la voi! sarut
Si sarbatori fericite tuturor! zambet

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani
Pufarina: 9 ani, 10 luni

23.04.2011 12:34     citat 

scriu si eu telegrafic!
lucy felicitari! e o frumoasa anya.
elsy ce faci domle, ma astepti sa ma intorc la norvegia? rad
noi ne pregatim de botez.
sabatori fericite la toata lumea!

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 9 luni

23.04.2011 1:09     citat 

Lucy, felicitari, sa va traiasca Anya, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!
Furni, petrecere frumoasa de botez! Poate pui si tu niste poze sa vedem cum a facut Andreaua in cristelnita.
Doamnelor, Paste Fericit tuturor, sa aveti petrecere frumoasa si sa va relaxati!
Si noi facem botezul pe 8 mai, cam o sa iasa bal cu ceva lume, muzica si toate cele, deci stres pe capul nostru ca mai e putin timp si au ramas multe de pregatit. Ieri mi-am luat o rochita cam suie de la Nissa, cu lantisoare si impletituri pe ea, o sa innebuneasca soacra-mea de bucurie. rad
V-am pupat, ne mai felicitam si maine!

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 1 luna
V mic: 9 ani, 11 luni

23.04.2011 11:01     citat 

Hristos a inviat!
Va doresc un Paste fericit!
Eu sunt acasa cu v mic, iar tati e la biserica cu v mare. Ii astept cu lumina sarut dar pana atunci ma mai laud un pic cu baietii mei

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

24.04.2011 12:35     citat 

Hristos a inviat!

Noi am fost toti 4 la biserica. Am adus lumina, S se joaca cu ce i-a adus iepurasul, Sophie sta cuminte pana maine pentru ca P doarme frumos, l-am dezbracat si el zambea, nu s-a trezit, l-am pus direct la nani. Am fost isteata foarte fericit si i-am pus blugi si o bluzita peste pijama deci a fost usor de dezbracat.

Se mareste gasca minunatilor si smecherilor!!! Anya de Lucy, Alex de Ralu si sigur astazi, in zi mare, prima zi de Paste se va naste bebe de Elsy... abia astept vestile despre ei!!!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

24.04.2011 8:54     citat 

traiasca bonnisanul!!!
dupa ce noptile trecute a fost horror cu colicile (pt mine, fiind obisnuita cu cea mare care noaptea dormea scot limba ), azi noapte a fost super! a plans putin de tot, la 22,30 s-a culcat si a dormit pana la 3 surprins foarte fericit sarut ...dupa aia de la 3 pana pe la 4 jumate program de mancat, ragait, mancat, ragait si tot asa...si apoi iara somn pana la 7 jumate. cool ma declar odihnita scot limba foarte fericit si a fost fain ca am putut dormi bine..in prima noapte am dormit toti 4 deci am dormit super intepenita (eu cu stresul meu sa nu lovesc pe bebe)...dar azi noape Anya si Cata au dormit fiecare in patul ei , linistite si eu in dormitor cu sotul in patul nostru deci am dormit bine si relax. foarte fericit

deci a nascut elsy!!!!
Alex e un voinic, are 4,400 si 55 cm! sarut
bine ai venit pe lume puiule!! sarut

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 11 ani, 8 luni
Andrada Bianca : 9 ani, 6 luni

24.04.2011 12:32     citat 

Hristos a inviat !
    Ne primiti si pe noi?
      Lucy sa-ti traiasca Anya ,e o scumpa sarut
        Caya ,f.scumpi baieti tai sarut
          Elsy felicitari mami! sarut

sus

Denunta
          Crispy

Copii
          Aky: 9 ani, 10 luni
          Naty: 7 ani, 1 luna

24.04.2011 3:24     citat 

Hristos a Inviat! sarut

Lucy, felicitari! Sa-ti traiasca printesa si sa fie sanatoasa! Este o dulceata! sarut

Ambraa, sunteti binevenite! sarut sarut sarut Sa-ti traiasca si tie minunea mica si sa fie sanatoasa! sarut

Noi suntem bine. Am avut noroc de vreme buna si "ghinion" de romani! scot limba 99% dintre cei cazati aici sunt conationali de ai nostri si, din pacate, marea lor majoritate nu au nici o treaba cu minimele bune maniere si chestii de genu', dar asta e alta treaba.cool Noi ne-am plimbat, am stat la soare si am papat tzitzi fara probleme de acomodare foarte fericit cam peste tot pe unde incepeau sa ne umble soriceii prin stomacel rad sarut

sus

Denunta
          rizibizi

Copii
          mara: 9 ani, 11 luni
          am nascut deja!

24.04.2011 6:47     citat 

hristos a inviat zambet
          kuray_lucy ce frumoasa e fetita ta sarut si ati reusit sa o prindeti cu ochi deschisi zambet sa iti traiasca
          cayia frumoase oua ai facut, iar baieti tai ce mai sunt zambet cum stau ei toti 3 acolo rad
          ambraa bine ai venit zambet
          dodo waw toti 4 ati fost la biserica? te admir, eu nu am avut curajul asta trist
          crispy asta e cu conationali nostri, da le pace si bucurate de vacanta zambet
          doresc la toata lumea paste fericit zambet

sus

Denunta
          dodosasha

Copii
          S
          P

24.04.2011 8:29     citat 

----------
          rizibizi a scris:
          hristos a inviat zambet
          dodo waw toti 4 ati fost la biserica? te admir, eu nu am avut curajul asta trist
          doresc la toata lumea paste fericit zambet
          ----------

Adevarat a inviat!
          Am fost impreuna cu o prietena si familia ei. E are o fetita, prietena lui S, cu 3 luni mai mica si un pusti de 2 ani si 8 luni. Si chiar vorbeam ca la primul Paste al lui S avea 5 luni si vreo 2 sapt si nu am avut curaj sa merg. Nici ea cu primul copil. Acum .. e altceva. Vorba aceea Patrick a implinit 6 sapt la Predeal pe partie cu frat'su la ski foarte fericit

S-a marit gasca! Intr-o sapt cu 3 minunati!

sus

Denunta
          Kurai_Lucy

Copii

25.04.2011 10:56     citat 

neata tuturor
          fetelor cu cezariana, dupa cat timp de la operatie pot purta burtiera??? confuz socat ca am ramas cu o meduza in burta si vreau sa scap de ea scot limba foarte fericit (si la prima sarcina am avut dar fiind nastere normala am putut purta corsetul ala dupa cateva zile..acuma nu stiu cam cat dureaza pana se vindeca bine operatia???
          ----------
          citat:
          rizibizi a scris:
          kuray_lucy ce frumoasa e fetita ta si ati reusit sa o prindeti cu ochi deschisi sa iti traiasca
          ----------

mersi sa stii ca nu e problema sa o prind cu ochii deschisi ca atunci cand e treaza face niste ochi maaari...de numa.
          azi noapte a fost ok putin obositor ca s-a trezit tot la 2 ore sa manance (pe ceas), dar ok fiindca nu e cu plansete foarte fericit atata timp cat e vb doar de papat, e super, ca asta o rezolvam usor sarut
          dodosasha sigur la bebe 2 merg altfel treburile la toata lumea... rad sau aproape la toata lumea trag cu ochiul noi azi am facut o plimbare pana la spital (cu masina) sa imi vada dr operatia.sa vezi ce ochi au facut vecinii ca m-au vazut ca ies cu bebe afara rad (bine unii nici nu stiau ca am nascut).dar imi inchipui ca ma considera mama denaturata.hihihihi.sambata am "indraznit" sa ies cu cea mare pana la magazinul din cartier sa iau pampersi si vreo 3 vecine au sarit pe mine ca am iesit afara prostit ochi peste cap ....na uite ca nu mi-au iesit matzele afara daca am facut o plimbare 20 min ochi peste cap bebe a ramas cu tati acasa si noi am iesit ca eram innebunita dupa 5 zile de spital sa ies la aer zambet

sus

Denunta
          Christa

Copii
          Mona Julia: 14 ani, 3 luni

25.04.2011 11:20     citat 

----------
          Kurai_Lucy a scris:
          fetelor cu cezariana, dupa cat timp de la operatie pot purta burtiera??? confuz socat ca am ramas cu o meduza in burta si vreau sa scap de ea scot limba foarte fericit
          ----------

La noi nu se recomanda deloc, pe motiv ca se lenevesc muschii.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  »
          Data este GMT + 2 Ore
          subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
          mergi la: