· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti de 2011 - 14
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti de 2011 - 14     
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani
MICA: 9 ani, 8 luni

21.04.2011 2:12     citat 

----------
dodosasha a scris:
Oana f dragut colajul pascal! Multumim zambet
Kiki felicitari pt dimensiuni. Noi suntem tot silfizi scot limba
Patrick o va primi de la iepuras pe Girafa Sophie iar Sasha un suport pt periuta de dinti in forma de dinozaur cu o clepsidra si un Lego.
Ai vostri copii ce primesc de la iepuras? Hainutele noi sunt deja cumparate de la H&M normal rad
----------

Si eu i-am cumparat Timeei un set cu girafa Sophie, dar vad ca nu-l mai au. E impreuna cu o zornaitoare si un inel gingival. zambet
Lui Ti i-am luat pe Koko, Bruster si Wilson. Cred ca va fi incantat la max, ca si asa doarme cu dvd-urile in brate. zambet

Altufel... nu stiu de ce fi-mea e maraita... O fi de la vaccin (deja are nodul, ca i-a bagat asistenta aia serul de ziceai ca e concurs! i-am masat piciorusul, dar degeaba), colici nu pare a mai avea, desi ii dau in continuare anti-colici Poate de la burtica? Ca trage niste vanturi! Adoarme ff greu seara. O duc sus la 7.45, baia nu dureaza mai mult de 10 min, apoi 5 min imbracat cremuit ca altfel ne stie tot cartierul, ii dau sa manance si abia la 9 reusesc sa ies de la ea din dormitor. Pana atunci urla si freaca din picioare de m-a capiat...
Offf! Si cand ma gandesc ca o sa-i dea dintii in curand...

Cred ca sunt obosita ca e si Tedi acasa in vacanta,,,

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani
MICA: 9 ani, 8 luni

21.04.2011 4:06     citat 

Ati avut un fotograf profi la botez?
Vreau si eu detalii pls.
Din Buc, numai. Merci mult

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani
V mic: 9 ani, 11 luni

21.04.2011 4:24     citat 

Noi nu. Barbatu' meu e pe acelasi calapod cu al lui Furni parca, adica, am mai avut un botez in familie, pozele sunt la fel, asa ca nu ne mai trebuie nervos E drept si ca printre prieteni avem 3 pasionati, toti 3 cu scule profi si toti 3 au facut poze frumoase

sus

Denunta
Cayia

Copii

21.04.2011 5:19     citat 

La noi incepe sa se simta mirosul de sarbatoare zambet Sunt tare incantata foarte fericit

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 10 luni
Naty: 7 ani, 1 luna

21.04.2011 7:25     citat 

Seara buna!

Am luat si eu o pauza de vreo 1/2 ora si am zis sa intru sa vad ce mai faceti, sa va salut si sa va urez un Paste Fericit, cu sanatate si bucurii, pentru ca nu stiu daca o sa mai reusesc sa intru zilele astea! sarut sarut sarut

Am terminat si eu acum de facut bagaje. Imi place sa le fac, dar mi-e groaza la intoarcere prostit . Plecam maine dimineatza si ne intoarcem marti seara. Sper sa prindem vreme buna si Alex sa fie ok.

Ce cadouri super si ce fain v-ati distrat voi...abia astept sa mai crestem si noi, ca sa putem avea parte de astfel de momente magice! foarte fericit sarut sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

21.04.2011 9:40     citat 

Madam Cayia ce vopseluri ati avut?
Eu am luat Dr oetcker si nu au iesit. Doar rosu e frumos. Si ... le-am bagat si pe restul in rosu si gata. Dar as mai face sambata. Imi plac culorile sidefate ale Cayiei. Sunt cumva din acelea de facut in palma?
Crispy unde petreci matele?
Noi am mers la nona si am incarcat caruciorul apoi am plecat la nasu' sa umfle rotile de la bicicleta lui S si ... in intervalul 13:30 - 19:30 am stat in casa doar o ora si ceva la nona. Restul ... pe strasse foarte fericit

sus

Denunta
bibelou

Copii
ANA MARIA: 15 ani
COSTINA ANDREEA: 9 ani, 9 luni

21.04.2011 10:23     citat 

Multumim pentru colaj, foarte frumosi bebelusii nostri sa ne traiasca!
Paste fericit tuturor si multa sanatate!

sus

Denunta
Cayia

Copii

22.04.2011 8:22     citat 

Da Dodo, din cele de facut in palma am avut, ca sa le poata face V. Au fost de la Alex.
Am pasca la cuptor, am facut-o repede ca sa mergem si noi pe strasse azi, cat mai mult rad

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 3 luni
Antonia: 9 ani, 9 luni

22.04.2011 9:16     citat 

La noi e foarte frig si ploua ochi peste cap ce ma fac eu ca ii pregatisem ma'mezelei sarafanul de blugi de mers la biserica sa trecem pe sub masa.

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 8 luni

22.04.2011 12:20     citat 

Salutare, fetele!
Si la noi e vreme tare frumoasa, asa ca ma grabesc sa ies cu mandra la plimbare. Ieri am fost de doua ori, a fost tare placut.
Eu mare lucru nu fac de Paste, ca face soacra-mea si imi trimite. O sa dau maine cu aspiratorul si mopul (stiu ca e sarbatoare dar nu putem sta asa pana miercuri, ca stam la parter si se face o prafaraie de zici ca nu am mai facut curat de 1000 de ani, cam la 3-4 zile trebuie sa aspiram).
Domnisoara mea nu stiu ce are, ca de trei zile se trezeste noaptea tot mai devreme, azi-noapte si ieri noapte s-a trezit la 3, fata de 04.30 - 05.00 cat era inainte. Plus ca aseara a supt vreo 40 min si a continuat sa urle, am mai pus-o la piept dupa vreo 30 min si abia apoi s-a culcat. O face si puseul de crestere de la 3 luni, vad ca nu iarta niciunul... prostit
Crispy, drum bun si petrecere frumoasa la bulgari!
Eu o sa mai intru pana de Paste asa ca va urez de maine incolo. zambet

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 2 luni
cea mica: 9 ani, 6 luni

22.04.2011 3:27     citat 

buna v-o prezint pe Anya Mihaela, s-a nascut pe 17.04 la ora 18,50.
a avut la nastere 3100 gr si 51 cm, de azi suntem acasa.
a scazut 160 gr in spital dar e ff papacioasa foarte fericit

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 2 luni
stefania elisabeta: 13 ani
Sofia Elena: 5 ani, 1 luna

22.04.2011 4:15     citat 

cat e de dulceo pupacesc toata sunteti 4 de acuma,ai ales un nume deosebit,bun venit pe lume printesa mica

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 3 luni
Antonia: 9 ani, 9 luni

22.04.2011 5:44     citat 

Bun venit in gasca noastra, dragelor....ce mutrita simpatica sarut sa fie sanatoasa si sa creasca mare.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 9 ani, 11 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 8 luni

22.04.2011 6:52     citat 

Ce dulce e! ce fatzuca linistita are!
si mie imi par ochii albastri, nu-i asa?
sa va bucurati mereu de ea! sarut sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

22.04.2011 9:17     citat 

deci Anya este ffff dulce sarut
eu din ce ziceam ieri ca fac astazi ... am facut fix nimic. m-am trezit dim cu durere de cap care s-a dovedit a fi o criza de fiere (neaparat merg la medic dupa botez, este a doua criza luna aceasta) care m-a tintuit in pat pana la ora 20 ... sotul a trebuit sa stea si cu copii sa mearga si cu treburi urgente ... mama la bulgari, sor'mea plecata la Turda ... io singurica pe aici trist Sasha a fost exemplar, s-a jucat frumos (s-a uitat si la desene cam mult dar na') iar Patrick a stat cu mine in pat si cu tzitzi in gurita. . Nici nu stiu ce laptic a papat pt ca de aseara de la 20 pana astazi la 18 nu am mancat si nu am baut NIMIC. Iar de la 18 incoace am mancat 2 felii de paine prajita cu branza si apa. doarme frumos acum.
Va pup ...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: