· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > premergatorul
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
subiect nou  raspunde
autor premergatorul     
Manucrissa

Copii
Nathan: 9 ani, 7 luni
Jacob: 9 ani, 7 luni

17.05.2011 12:20     citat 

----------
Christa a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
no, io intrebam fiindca mi se parea ca lumea isi da cu parerea si fiecare zice diverse pareri, fara sa contrazica neaparat pe cineva anume.. cel putin asa mi s-a parut mie citind....
----------

Corect, cel putin in ceea ce ma priveste: contrazic pareri, nu persoane. Adica daca aceleasi pareri vin de la 5 alte persoane, si pe alea le contrazic. Da' ii dau dreptate lui duke, unii cred ca totul se invarte in jurul lor. Dixit! scot limba
----------

Eu nu stiu de ce ziceti ca am impresia asta. Si nu imi zice ca acum nu te refereai la mine pentru ca ea se referea la mine. Faptul ca imi zic parerea si va citez, si spun cum fac eu sau cu ce nu sunt de acord inseamna ca am impresia ca se invarte totul in jurul meu? ochi peste cap Nu va mai inteleg....m-am pierdut pe drum

Si doar de curiozitate...cand jignesti, jignesti parerea sau persoana? ochi peste cap ca brusc eu sunt aia care ia totul personal in timp ce altii doar discuta la modul general...si acesti altii jignesc la modul general presupun ochi peste cap

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 10 luni
Zuza: 10 ani, 6 luni

17.05.2011 9:07     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
no, io intrebam fiindca mi se parea ca lumea isi da cu parerea si fiecare zice diverse pareri, fara sa contrazica neaparat pe cineva anume.. cel putin asa mi s-a parut mie citind....
iar ca x nu suporta pe y si y pe z, ce sa spun, mi se falfaie... nici pe mine nu ma suporta multa lume de pe forum, imi pare rau ca nu am pastrat mesaje primite pe privat cu 'nu te mai suport, nu ai nici o scuza ca esti gravida, rad si alte rahaturi...'.... ignore si mergi mai departe fata mosului foarte fericit
----------

rad apoi eu cred ca tu te-ai calit si de asta ti se falfaie acum scot limba

Manucrissa inca e pospatura si-i cu obrazul subtire de asta se simte
Dar hai sa o zicem si pe aia cum un user nou posteaza ceva ce nu-i in canoane- imediat interventia lamuritoare la care de raspunde se ajunge la " esti proasta" , "esti cretina" - or fi sau nu atac la persoana? Hmm! depinde de la cine vine ca unii sunt mai membri decat altii.
Si imediat apar ciupercutele sa intareasca lamurirea, userul vizat este urmarit cu atata drag pe unde posteaza nu cumva sa nu inteleaga cat e de prost prostit

sus

Denunta
marypoppins_2

17.05.2011 9:35     citat 

----------
ICEMOON a scris:
rad apoi eu cred ca tu te-ai calit si de asta ti se falfaie acum scot limba

Manucrissa inca e pospatura si-i cu obrazul subtire de asta se simte
Dar hai sa o zicem si pe aia cum un user nou posteaza ceva ce nu-i in canoane- imediat interventia lamuritoare la care de raspunde se ajunge la " esti proasta" , "esti cretina" - or fi sau nu atac la persoana? Hmm! depinde de la cine vine ca unii sunt mai membri decat altii.
Si imediat apar ciupercutele sa intareasca lamurirea, userul vizat este urmarit cu atata drag pe unde posteaza nu cumva sa nu inteleaga cat e de prost prostit
----------

Sora mea, io de cateva zile aveam un mancarici in taste sa spun asta. Noroc cu tine, ca mi-ai salvat neuronul obosit si casnic. foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 7 luni
Gabi: 9 ani, 2 luni

17.05.2011 10:31     citat 

----------
Manucrissa a scris:
----------
Christa a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
----------

Corect, cel putin in ceea ce ma priveste: contrazic pareri, nu persoane. Adica daca aceleasi pareri vin de la 5 alte persoane, si pe alea le contrazic. Da' ii dau dreptate lui duke, unii cred ca totul se invarte in jurul lor. Dixit! scot limba
----------

Eu nu stiu de ce ziceti ca am impresia asta. Si nu imi zice ca acum nu te refereai la mine pentru ca ea se referea la mine. Faptul ca imi zic parerea si va citez, si spun cum fac eu sau cu ce nu sunt de acord inseamna ca am impresia ca se invarte totul in jurul meu? ochi peste cap Nu va mai inteleg....m-am pierdut pe drum

Si doar de curiozitate...cand jignesti, jignesti parerea sau persoana? ochi peste cap ca brusc eu sunt aia care ia totul personal in timp ce altii doar discuta la modul general...si acesti altii jignesc la modul general presupun ochi peste cap
----------

Chiar asa , Christa ... cand mi-ai spus cretina , vorbeai cu mine sau cu parerile mele ? confuz

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 7 luni

17.05.2011 1:16     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
Chiar asa , Christa ... cand mi-ai spus cretina , vorbeai cu mine sau cu parerile mele ? confuz
----------

Special pentru tine am cautat mesajul, ca m-am si mirat sa fi facut pe cineva cretina. prostit

http://www.parinti.com/modules.php?name...c&start=23

Acolo te citasem si am scris "Nu-s toate cretine cu exceptia ta, cum lasi sa se inteleaga prin exprimarea de mai sus.", adica formularea ta fusese de asa natura incat parca toate interlocutoarele erau cretine, doar tu nu. Asa ca te-as ruga sa citesti mai cu atentie ce scriu, inainte sa acuzi degeaba. ochi peste cap

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

17.05.2011 1:52     citat 

Imi pare rau daca tu asta ai inteles , desi departe de mine intentia de a numi pe cineva asa direct sau indirect . Si chiar mi se pare ca doar tu ai inteles asa , culmea ca celelalte nu . Si atunci oare la care-i buba ?
Am spus clar : " Mai fetelor cum sa va mai explic eu voua ? " ( http://www.parinti.com/modules.php?name...c&start=15 ) , nu am spus : " mai cretinelor " , si nici nu am spus-o cu acest subinteles .
Acolo te citasem si am scris ... nu poti cita ceva ce nu am spus , asa ca .. sorry . Chiar as fi curioasa daca si alta dintre interlocutoare a inteles ca tine , total eronat . confuz

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 7 luni

17.05.2011 5:31     citat 

Mie imi pare ca tu cauti acum samanta de cearta, a mea sa fie vina daca gresesc. prostit Daca te preocupa asa tare, atunci intreaba ACOLO, nu AICI. Si daca nu te-am inteles bine, puteai sa imi raspunzi tot ACOLO concret si la subiect, nu sa imi reprosezi dupa o saptamana ca te-am facut cretina, lucru care nici macar nu e adevarat. ochi peste cap
Si nu, nu am spus ca te-am citat pentru ca ai folosit termenul "cretina", ci te-am citat cu formularea ta pe care eu asa o interpretasem. Si cu asta am terminat ce aveam de spus privitor la acest subiect, daca nu ai ce face, bate apa in piua in continuare. ochi peste cap

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

17.05.2011 11:08     citat 

Departe de mine ideea de a cauta samanta de cearta , mi-a atras atentia faza cu " eu nu contrazic oameni , eu contrazic pareri " , si apoi intrebarea lui Manucrissa mi-a amintit clar de cum ai zis "Nu-s toate cretine cu exceptia ta, ... deci , cum nu-i adevarat ?
Si pana la urma ori citezi , ori interpretezi ce zic eu , si nu prea-i tot una .
Poate incep si eu sa invat de la tine , sa ma leg aiurea de orice idee sau vorba am chef , si asta imi da o ocupatie scot limba rad

Si apropo , ti-am raspuns si acolo , concret si la subiect , fara a te jigni , si culmea ca mesajul meu a disparut , si al tau nu confuz

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: