· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Toate varstele > Copiii spun lucruri trasnite
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Copiii spun lucruri trasnite     
iulia-ratiu

08.10.2004 10:39     citat 

Alex e foarte pasionat de tot felul de utilaje si-l tot intreaba pe ta-su aia ce-i si aialalta ce-i si la ce se foloseste. Si intr-o zi merg eu cu copiii la plimbare si Alex la un moment dat zice: ce-i aia mami? Eu habar n-aveam . Imi zice" e compresor" OK mergem mai departe. Erau niste muncitori care reparau ceva. Si Alex iar ce-i aia mami? Eu ?!?...E o menghina...mah da tu nimic nu stii...esti mica,mica.
In alta zi eu rupta de oboseala numai de intrebari n-aveam chef si Alex incepe: ce-i asta?
"Branza"
"Ce branza"
" de burduf"
Ce-=i ala burduf?
Eu care n-aveam chef de explicatii ii zic: asa se numeste branza
Alex zice: mami burduful e stomacul de la oaie da` tu de ce nu stii?
Are un papagal de jucarie cu o banda care inregistreaza vocea cateva sec si repeta ce spui. S-au terminat bateriile si Alex super nervos da cu el de pamant si zice: mah nasolule da` vorbeste cu mine

sus

Denunta
anisoara

Copii
Derya Stefana: 18 ani, 2 luni
Tanya
Sonya

09.10.2004 12:40     citat 

Ma inscriu si io pe aici cu perlutele Deryei.
Asteptam in masina pe cineva sambata seara si au trecut doua limuzine. Micuta mea repede mi-a atras atentia:
,,Mami, mami, uite ce masina mare! e mai lunga ca un camion! rad
Eu i am spus ca i limuzina si apoi ... in drum spre casa:
Mami, mami- da miluzina ale sofel?
Da mama!
Da tati cumpala miluzina!???,,

sus

Denunta
martinutza

Copii
jonathan: 14 ani, 4 luni
isaac: 15 ani, 3 luni
rachel: 12 ani, 11 luni
miriam: 9 ani, 8 luni

09.10.2004 1:25     citat 

vai ce am mai ras
sa va creasca copilasii mari si sanatosi

sus

Denunta
iniMioara

11.10.2004 10:18     citat 

... in we a stat nepotelul meu de 3 ani si un pic, la noi //.. duminica dimineata l-am dus la biserica sa se impartaseasca, iar seara a plecat acasa la el//.. cand ne-am despartit i-am sps sa nu lase pe nimeni sa-l pupe, ca i-a dat parintele vin la biserica si nu este bine// raspunsul copilului : " am voie sa ma pup, ca io am dormit si dupa ce m-am sculat am facut pipi si s-a dus pe canal vinu' jenat rad

sus

Denunta
ioanalex

Copii
Teglas Ioan Alexandru: 15 ani, 11 luni

11.10.2004 10:26     citat 

rad rad rad
Avea dreptate copilu, Ramona, cuma sa il privezi de pupicuri? scot limba

sus

Denunta
Minteuan

Copii
David: 15 ani, 6 luni
Horea: 13 ani, 8 luni

11.10.2004 3:26     citat 

David nu spune inca nimic...decit abuuu, gheeeeeee si duf-duf dar mai nou cind vreau sa-l pupicesc scoate limba si ma linge pe fata...ca un catelus rad rad rad . Acum nu stiu daca o face de placere sau in semn de protest?!

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 17 ani, 4 luni

14.10.2004 2:39     citat 

Intram, zilele trecute, la Carrefour.
Alexa: “Mami, cumpa ti mie bobotei de ata”
Eu: Hai ca mergem la jucarii sa vedem daca au bobocei de rata.
Ea: “Nuuuu, nu de ducaie, din aia caie papa boabe ti pate mac-mac”.

Asa. Si azi:
Conversatie cu Alexa la telefon:
Ea: “mami, ta imi aduti o piticuta. Da nu din aia de ducaie, din aia caie papa tot. Ti ta cumpei ti catonel, ti mancaie. Ta nu uiti. Pa” Si-i da telefonu
Na rad

Boboci de rata si matza. Azi s-a asigurat ca nu mai inteleg iar ca se refera la vreo jucarie
rad

sus

Denunta
ioanalex

Copii

14.10.2004 4:45     citat 

Faci ferma acasa, daca e sa te iei dupa fata, Lumi! sarut sarut

sus

Denunta
geut

Copii
Mara Elena: 21 ani, 7 luni
Teodora Ioana: 18 ani, 9 luni

14.10.2004 5:14     citat 

Pe vremuri era o reclama la Organics, in care unei femei ii zbura parul.
Si copilul unor prieteni (5 ani), dupa ce s-a spalat la cap cu respectivul sampon, a intrebat-o pe maica-sa de ce nu i se scoala si lui parul la fel ca-n reclama.

sus

Denunta
iniMioara

15.10.2004 11:02     citat 

... era mandra mea de cativa anisori //in perioada aia se dadea la tv o reclama la absorbante intime, ceva cu una care mergea pe bicicleta si avea pantaloni albi///.. ma intreaba copilul la ce foloseste absorbantul si-i spn ca e un fel de plasture ce se pune pe buba, de acilea intelegand ca avea o buba la poponet jenat //... toate bune si frumoasa pena cand intr-o zi, (zi in care aveam si musafiri jenat ) vine copila cu absorbantul meu in mana sa i-l pun, ca a cazut si s-a lovit la fundulet plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
geut

Copii
Mara Elena: 21 ani, 7 luni
Teodora Ioana: 18 ani, 9 luni

15.10.2004 11:05     citat 

rad rad rad

sus

Denunta
ioanalex

Copii

15.10.2004 11:23     citat 

rad rad rad rad rad
Totala faza, iniMioara rad rad

sus

Denunta
zizee

Copii
Anaïs Louka (Snoopi): 17 ani, 11 luni

15.10.2004 4:26     citat 

s-a intimplat acum citeva zile.

intr-o seara, dupa masa, tati ne anunta ca e tare obosit si cum ar vrea sa mai lucreze un pic, se duce sa-si faca o cafea. 10 minute mai tirziu intram in bucatarie, snoopi si cu mine. dezastru: tati pusese tot ce trebuia in filtru, mai putin vasul in care se stringe cafeaua. bucataria era inundata de cafea. boscorodeli cit cuprinde... snoopi privea cu oki mari. 'ce a tutut tata?' - ii raspund: 'a facut cafea peste tot'. 'de ce a facut cafea peste tot? de ce esti suparata? ce a tutut tata?' - iritata si ami rau de galagia pe care o facea si snoopi ii zic: 'a facut prostii, si gata!'. shmotru la comun.

seara urmatoare. tati ne spune din nou ca are de lucru si ca-nainte sa se-apuce, isi face o cafea. eu nu reactionez nicicum, citeam ceva concentrata si uitasem, se pare, experienta din ajun. insa snoopi se panikeaza si striga: 'mami, iar face cafea peste tot!' nu percutez decit la cuvintul face si-o-ntreb: ce face? si snoopi: 'face prostii, mama, fugi repede!' foarte fericit

sus

Denunta
Anne-Marie

Copii
Alexandra: 18 ani
Adelina: 9 ani, 9 luni

15.10.2004 7:26     citat 

Satula sa ne tot roage sa-i facem si ei o fratioara, Alexa a prins-o pe mama si i-a explicat: "mama si tata nu vor sa-mi faca si mie o fratioara mica... imi faci tu bunica?"... mama i-a spus ca nu poate... fi-mea: "eeeee... lasa ca stiu eu ca fratioara nu cade asa... din cer... am rabdare!"

sus

Denunta
iniMioara

18.10.2004 8:18     citat 

Anne, intelept copil ai rad de ce s-ar grabi?

... si mandra mea dorea la un moment dat o fratioara si ca sa scap de gura ei i-am sps ca nu avem bani ptr. inca un copil si sa mai astepte, la care ea mi-a raspuns: dar nu este nici o problema, ca eu oricum mananc putin si daca e nevoie mananc si mai putin, si asa nu mi-e foame mereu prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: