· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 15
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 15     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

02.05.2011 9:21   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 15  citat 

Vlad . . . . . . . . . .............. . 31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . . pui de Furnicutza26
George Alexandru . . . . . 20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ...... 29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... . . 29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... . . 02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ..........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... ......12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . ......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ......24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii) aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani
cea mica: 8 ani, 4 luni

02.05.2011 9:25     citat 

multumim de colaj ocrisu e tare fain sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 3 luni
A M: 8 ani, 4 luni

02.05.2011 9:44     citat 

Hola!

Dupa ceva timp venim si noi in clubul bebelusilor frumosi de aici. Pana acum am urmarit din umbra discutiile de aici inca de cand s-a deschis "clubul".
Pt cine nu stie deja(foarte fericit ) bebe se numeste Andres Mihai, s-a nascut pe 6 aprilie 2011 la ora 12:09, 52 de cm,3860 g si Apgar 10.
Mai are putin si o sa fie crestinat, pe 15 mai avem botezul.

Pun si 2 poze mai recente:

Va pupam si ...revenim!

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 8 ani, 9 luni
Karina-Ioana: 6 ani, 6 luni

02.05.2011 9:46     citat 

ce palarii simaptice are V mic! sarut sarut
si mamica e tunsulici! iti sta foarte fain! te intinereste freza asta!
aaaa....si La multi ani!sa fii tzuperfericita mereu! sarut sarut sarut

cafelutza, e un scump bebelinul tau!

de altfel toti bebeii din colaj sunt tare dragalasi! si asa mititei! sarut

Ultima modificare efectuata de catre cry_styna la 02.05.2011 9:48, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 13 ani, 11 luni
V mic: 8 ani, 9 luni

02.05.2011 9:47     citat 

Cafe, frumos grasunel ai tu! sarut

Ocrisu, ne inveti cu narav, la fiecare capitol un colaj nou si frumos sarut Multu' sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 8 luni
Naty: 5 ani, 11 luni

02.05.2011 10:39     citat 

Oana, multumim mult pt. listutza si colaj! Am vrut sa o schimb eu aseara, dar stiam ca mai trebuiesc trecutzi bb-i in colaj....a iesit super! sarut
Cayia, ce tare este v in prima poza, cu palarie! Demential! sarut sarut sarut
Cafelutza, sa-ti traiasca flacaul! Sa fie sanatos si papacios! Este un dulce! sarut Bine ai venit la noi! sarut Chiar eram in deficit de baietzei... foarte fericit

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 10 luni
MICA: 8 ani, 6 luni

02.05.2011 11:08     citat 

Hello.
Sunt un car de nervi,
Intr-un final am ajuns sa-mi depun dosarul de indemnizatie si ... stupoare. HR-ul meu a completat declaratia de venituri veche, care a fost valabila pana in decembrie. Evident, nu mi-a primit dosarul.
Giiiiiiz! Cata-mai firma si nu stie ce hartii sa completeze. Ma impusc!!!
Mi-a primit doar dosarul pt alocatia fetii. In iulie o primesc.

Altufel... bine.
Dodo, ai poze de la botez? Noi facem pe 15 mai.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

02.05.2011 11:42     citat 

Mama, ce le-or trebui atata stiinta si atata timp sa umple niste hartii, nu inteleg. Si pe mine m-au enervat, ca i-am pus alocatia lui Paul pe acelasi cont cu alocatia fetei, iar ca sa realizeze acest transfer au nevoie de 3 luni surprins

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 5 luni
Josefine: 14 ani, 6 luni
Lucas: 8 ani, 4 luni

02.05.2011 12:57     citat 

ocrisuuu multumim de colaj , ce fain ca suntem in sfarsit si noi ca ma saturasem de cand asteptam sa intram si noi in club scot limba

si daca tot vb de HM ,ne bagam si noi, hainutele i le-am cumparat inca din toamna cand au aparut in sezon ca imi era ca le scoate pana nasc eu rad acum insa au si mai multe din gama asta, mai am si bodyurile si pantalonasii dar cred ma duc sa i le iau si in mar mai mare 68 la ce dragi imi sunt scot limba
mar 56 sta fixa pe el ,chiar ma oftic ca jumatate din hainutele pregatite nu cred ca apuca sa le poarte. Daca stiam ii luam direct 62 la lungan rad

http://s18.photobucket.com/albums/b113/...CF0157.jpg

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani
cea mica: 8 ani, 4 luni

02.05.2011 1:43     citat 

Cafelutza fain flacau sarut
elsy tare faine pozele. cred ca e cuminte Alexutu din cate vad eu in poze, sau??

sus

Denunta
Cayia

Copii

02.05.2011 2:32     citat 

Christa, tu mai bagi vreun ochi si pe aici? Daca da, da-ti si tu cu parerea, cum ar fi sa incep diversificarea cu avocado, dovleac, cartof dulce, fasole verde, orez...? Evident nu toate o data si nu neaparat in ordinea asta.
Sau o alta varianta la care m-am gandit: sa incep cu o lingurita de suc de mere, pe care apoi sa-l combin cu faina de ovaz???
Nu ma atrage deloc o diversificare cu clasica supa de morcovi si alte radacinoase, asta pe de o parte, iar pe de alta parte v este de-a dreptul disperat, a ajuns sa se repeada pe masa si sa ia ce apuca si sa-si indese pe gat, asa ca ma gandesc ca ar fi timpul sa-l diversific. dar cu ce sa incep?

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 1 luna

02.05.2011 7:09     citat 

----------
Cayia a scris:
Christa, tu mai bagi vreun ochi si pe aici?
----------

La cererea publicului ... acu' vaz ca te-am dezamagit, ca si pastarnacul tot radacinoasa e. scot limba Dar ma rog, eu nu i-am dat supa ci piure. Supe chiar n-a mancat decat tarziiiiiiiiiiu. foarte fericit

Avocado si cartof dulce intra pentru mine in categoria exoticelor pe care nu i le-am dat sub un an.

Suc de mere in niciun caz, deoarece este prea acid pentru stomacul bebelusilor, daca vrei mar poti sa ii dai sa suga la unul. Adica daca stoarce el cativa stropi si ii inghite e altceva decat daca ii dai tu sa bea suc din sticla sau cu lingurita sau ce stiu eu cum.

Orez poate fulgi foarte fericit sau sub ce forma te-ai gandit? Ca boabe nu mai stiu cand i-am dat, in orice caz nu sub un an.

E un subiect de autodiversificare deschis de gazzella, eu alergica cu sot alergic nici acum, dupa ce am citit destule, nu-s de acord cu aia, adica sa-i pun in fata toate alea cu potential alergen, de ex. capsune, si daca mananca, atunci inseamna ca e ok.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 10 luni
MICA: 8 ani, 6 luni

02.05.2011 8:11     citat 

Cayia, eu am amanat sa-i dau lui Tedi fructe. Din experientele altor mamici, odata ce puii primesc fructe, care sunt dulcege, nu mai accepta decat fff greu legumele.
Eu am inceput cu pastarnac, morcov, dovlecel, brocolli, apoi cartof, parca, din toate astea am facut piure si peste o vreme supa. Abia dupa ce a avut o masa numai de piure/supa, i-am dat mar. Dupa aia piersica. Era si sezon atunci, ca am inceput la 1 mai diversificarea si pana a avut o masa fara san s-a facut sfarsitul lui iulie.

sus

Denunta
Cayia

Copii

02.05.2011 8:47     citat 

Mar, imi aduc aminte de la V mare, ca era destul de acid si il vomita, asa crud, asa ca i-l adeam copt. Asta pana spre un an. Deci nu suc de mere, asta e clar. Dintr-un sfert de mar a supt deja, nush cat poate el stoarce, dar asa cat sa dea de gust a primit deja.

Orez, am vazut ai demult la plafar o faina de orez. Ma gandesc ca e orez macinat, i l-as fi amestecat in lapte sau in piureul de legume intrebare

Stiu subiectul cu autodiversificarea...ma atrage ideea, mi se pare chiar ok, cu conditia ca noi sa avem pe masa lucruri acceptabile, ori nu intotdeauna le avem. Azi de exemplu mancam niste mici si s-a repezit si el sa manance...poate ca daca mancam gratar de pui, l-as fi lasat sa dea de gust, dar la mici nu am avut curaj. Pe de alta parte, ca sa fie autoiversificare ar trebui sa se poata servi singur, ori nu vad cum ar putea sa se serveasca cu niscai ciorba, de exemplu...poate doar legumele din ciorba.
Oricum, ideea e ca disperarea lui este mare, a nu ma mai simt ok sa mananc cu el in brate, pentru ca isi doreste tare mult sa manance si plange tare cand il tot refuz. saptamana asta facem vaccinul si apoi incepem, mai am cateva zile de gandire cu ce si cum sa incep.
De dovleac ce ziceti?

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 1 luna

02.05.2011 9:09     citat 

Monei CAND i-am dat mar, i-am dat mar crud, copt nu i-am dat niciodata. Piure de morcovi a mancat de altfel pe la 3 ani, cand facusem pentru altceva un piure de morcovi. rad

----------
Cayia a scris:
Orez, am vazut ai demult la plafar o faina de orez. Ma gandesc ca e orez macinat, i l-as fi amestecat in lapte sau in piureul de legume intrebare
----------

Aia poti sa ii dai, daca mananca. Cum ti-am spus, Mona n-a mancat piureuri de nicio culoare (in afara celor 3 incercari cu pastarnacul in 3 zile consecutive), nici macar cereale, care la urma urmei sunt tot sub forma de piure (amestecate cu lapte sau cu apa).

----------
Cayia a scris:
ma atrage ideea, mi se pare chiar ok, cu conditia ca noi sa avem pe masa lucruri acceptabile, ori nu intotdeauna le avem.
----------

Iti mai zicea cineva recent ca poate ar trebui sa reevaluati obiceiurile voastre. trag cu ochiul

Dar cum am spus, "lucruri acceptabile", deja aici sunt parerile impartite, pentru ca pentru gazzella capsunele ar fi fost ok, pentru mine absolut deloc. Sub un an de ex. nici nu i-am dat alte fructe in afara de mar, nici acum nu pot spune ca mananca de toate, dar mananca mult mai multe feluri, printre altele si capsune.

----------
Cayia a scris:
Pe de alta parte, ca sa fie autoiversificare ar trebui sa se poata servi singur, ori nu vad cum ar putea sa se serveasca cu niscai ciorba, de exemplu...poate doar legumele din ciorba.
Oricum, ideea e ca disperarea lui este mare, a nu ma mai simt ok sa mananc cu el in brate, pentru ca isi doreste tare mult sa manance si plange tare cand il tot refuz.
----------

Asta ar fi de ex. o idee buna, sa ii dai bucatele de legume, eu personal le-as prefera fierte pentru inceput, avand in vedere lipsa maselelor.

Nu stiu sub ce forma vrei sa ii dai dovleacul, dar si ala mi se pare ok, eu i-am dat dovleac hokkaido, nu stiu daca asa se cheama si la voi. E de obicei ceva mai mic, are coaja portocalie si nu se curata de coaja, se scot doar samburii.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: