· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 15
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 15     
dodosasha

Copii
S
P

09.05.2011 6:29     citat 

pricipit foarte fericit
mercic trag cu ochiul
pai noi (me, sotul si S) bem lapte in fiecare zi. si iaurt si/sau lapte batut beau doar eu. S rar. sotul si mai rar. consumam doar telemea de capra de la Angst si iaurt/lapte batut de capra de la Covalact.
si imi aduc aceia doar 2 l lapte si 1 kg de telemea?

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 11 ani, 9 luni
Victor Adrian: 9 ani, 4 luni

09.05.2011 10:15     citat 

eu doar atat comand rad
furni..curu' strans ca de chept nu mai zic nimic rad

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

09.05.2011 11:55     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
m-am intors din romania mai obosita decat am plecat. simt cum ma paste o mica depresie, as zice ca e post natala da cine ma crede dupa 5 luni... e de nesomn, stiu.
----------

Poate aparea si dupa un an, asa ca nu m-as baza pe alea 5 luni ...

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani
V mic: 8 ani, 11 luni

10.05.2011 6:54     citat 

----------
Christa a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
m-am intors din romania mai obosita decat am plecat. simt cum ma paste o mica depresie, as zice ca e post natala da cine ma crede dupa 5 luni... e de nesomn, stiu.
----------

Poate aparea si dupa un an, asa ca nu m-as baza pe alea 5 luni ...
----------

asta da incurajare scot limba

Simona, eu o sa intreb...ideea e ca lapte, oua si gaini de casa are omul, numai ca nush cum ar putea sa le livreze, ca nu face afacere cu asa ceva. Noi cumparam de la el ca ne aduce fica-sa la serviciu sau uneori mai mergem noi la ei, cand cumparam porc sau ied, chestii mari. O sa intreb daca exista o varianta sa cumpere si altii.

sus

Denunta
Cayia

Copii

10.05.2011 9:21     citat 

sunt socata pana unde poate merge prostia. O cunostinta e internata cu copilul de nici o luna, la Grigore Alexandrescu, pentru ca bietul de el este subnutrit, ma-sa incerca sa-i faca educatie, sa-l invete sa stea la el in patut fara sa urle. Si bietul copil a invatat, de doua saptamani statea in pat fara sa urle, dar ii era foame. Din pacate a inteles prea devreme ca nu trebuie sa planga nici macar de foame ca oricum nu vine nimeni. nervos Doamne, ce nervi am nervos Sunt oameni care-si doresc copii si nu-i pot avea, iar altii ii au foarte usor si-si bat joc de ei nervos nervos nervos
Am vrut sa scriu asta aici, ca poate mai citeste vreo mamica care vrea sa faca educatie copilului, sa se stie la ce se poate ajunge, de fapt la ce poate duce dresajul. nervos

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

10.05.2011 9:36     citat 

plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

10.05.2011 9:49     citat 

----------
Cayia a scris:
----------

Oooof. Ideea era sa nu se culce pe urechea aia ca au trecut 5 luni de la nastere (cand naiba??? prostit) si ca nu poate fi depresie post-natala, ci daca deja e de parere ca poate fi aia, sa incerce ACUM sa caute ajutor. zambet

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

10.05.2011 9:52     citat 

Imi aduci aminte de o cunostinta care "si-a educat" fatita sa stea la ea in patut, in camera ei, cu usa inchisa, inclusiv ziua. Dar nu isi punea semne de intrebare de ce copilul rodea non-stop bara de lemn a patutului, de avea semne la gura... sau de ce isi scotea kk din pampersi si il manca surprins Si ghici ce meserie are mama...educatoare...Am vrut la vremea aceea sa anunt Protectia Copilului.
Iar sora-mea plange in fiecare luna ca nu poate si ea sa aiba copii, de-mi e uneori si jena sa-i mai zic sa vina pe la mine. nervos

sus

Denunta
Cayia

Copii

10.05.2011 10:11     citat 

----------
Christa a scris:
----------
Cayia a scris:
----------

Oooof. Ideea era sa nu se culce pe urechea aia ca au trecut 5 luni de la nastere (cand naiba??? prostit) si ca nu poate fi depresie post-natala, ci daca deja e de parere ca poate fi aia, sa incerce ACUM sa caute ajutor. zambet
----------

da mah, am inteles care era ideea, doar ca e descurajant cand stii ca inca te mai poate apuca depresia trist

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

10.05.2011 10:18     citat 

da pe mine de ce nu ma educa nimeni sa stau in patut si sa nu zic nimica? ca pe cuvant ca as sta si as face nani cuminte... nervos

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

10.05.2011 10:21     citat 

vai vai. v-am povestit ca la noi la maternitate ne certau cand stateam cu bebeii in brate si ne "invatau" ca ei tb hraniti la 3 ore (in niciun caz mai des) si in rest sa stea la ei in patut, nu au decat sa planga, un copil care plange e sanatos si asa face plamani. trist
ce sa zic ca pe mine fiica-mea ma rupe zilele astea (da macar e fata fina, nu sta la san 24/24, isi alege pe rand ori ziua ori noaptea sa suga tot la 30 min sau o ora...dupa aia isi da pace cateva ore sa suflu si eu...si apoi o luam de la capat. sa nu va zic cate mi-am auzit zilele astea (la modul cel mai insistent) sa ii dau ceai si lapte praf ca nu se satura. socat no pai eu nici nu am biberoane in casa rad scot limba
fug sa fac ceva de mancare ca altfel la pranz o sa mananc curmale rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

10.05.2011 1:25     citat 

bre, voi cum stiti ca e treaba cu vaccinul cand e copilul bolnav?
ca eu aveam azi programare, si am sunat ca e fi-mea bolnava si nu venim.... si initial mi-a dat o programare peste vreo 10 zile, acu ma suna asistenta medicala ca sa vin poimaine.. ca cica numa daca copilu are febra nu se face vaccin, daca e doar asa racit cu muci, se face...asa e? prostit

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

10.05.2011 1:54     citat 

eu stiu ca NU se vaccineaza copilul decat daca este PERFECT sanatos. nici un muc. cel putin eu asa as face. nu s-a pus problema dar nu as vaccina copilul daca ar avea muci! se poate amana si o luna, daca nu mai mult scot limba

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 11 luni
MICA: 8 ani, 8 luni

10.05.2011 1:58     citat 

Si eu stiu la fel. De asta nu i-am facut lui Tedi vaccinul de 4 ani, ca o tot tine in muci si tuse.
Am fost cu fi-mea la salon astazi, ca n-am avut cu cine s-o las. zambet A fost f cuminte.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

10.05.2011 2:06     citat 

kiki, ce vaccin faceti voi la 4 ani? de curiozitate, ca aici nu am auzit de asa ceva...

mde, asa aveam si eu impresia, ca madam asta se grabeste ca sa scape ea de o grija... daca nu ii trec mucii in 2 zile nu o duc, las ca mai asteptam...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: