· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 15
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 15     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

11.05.2011 10:01     citat 

Lucy, nu prea ma omor dupa banane...mai pap, mai rar. Dar, mi-ai dat o idee buna cu compoturile. sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 5 luni

11.05.2011 10:25     citat 

buuune compoturile dar ai grija sa fie facute in casa. trag cu ochiul
mie imi place mult ala de mere mai ales sa fie fara zahar mi se pare ca tine tare bine de sete. foarte fericit si fructele din compot evident sunt tare bune. acuma a aparut rabarbar (traiasca soacra si gradina ei foarte fericit )...

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

11.05.2011 3:43     citat 

ia sa ma dau si io mare cu imparateasa botezata si fratele ei

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 11 luni
MICA: 8 ani, 8 luni

11.05.2011 3:44     citat 

Felicitari pt micul crestin, Tamy.
Ce frumos a pus parintele copilul in cristelnita. Eu sunt disperata sa nu-mi ia copilul de cap si sa-l cufunde acolo. Sper sa nu am o reactie necontrolata si sa-i zic ceva preotului. jenat
Apropos, Fiurni, la ce biserica ati botezat Andreaua? Super pozele! zambet zambet

Crispy, eu recomand masaj pe burtica si tinut bebeul in brate cu piciorele departate, cam asa cum ar sta pe toaleta.
Sau poti bea tu compot de pere facut in casa.

Kuray, uite azi nu i-am dat deloc anti-colici si vad ca nu se manifesta altfel decat prin somn. De ieri de la 20.30 s-a trezit la 12 cu 2 treziri, iar de la 14 doarme iar. Ce-o fi cu ea?

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

11.05.2011 3:50     citat 

la biserica de langa policlinica titan.
pe andreaua fiind mare preotul a luat-o de subtiori si a pus-o 'in fund' in cazan, (tinand-o bineinteles) asa ca la baita, si apoi a luat apa cu mana si i-a pus in cap... cred ca la fel ca in poza lui tamy..... am o poza pe undeva, sa caut.
deci nici o trauma---
pe fimiu l-au bagat clasic cu capu la fund... poate de aia e el asa suparat pe viata si in ziua de azi foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

11.05.2011 3:54     citat 

iaca si baia

si o poza tare de tot cu doi prieteni buni

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

11.05.2011 3:55     citat 

Noi facem la Sf. Ilie, asta de pe Postavarului. Offf ce rau imi pare ca nu te-am intrebat inainte sa merg aici sa dau avansul...

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

11.05.2011 3:57     citat 

stai blanda, ca la mine a fost alt preot.... noi vorbisem cu parohul, dar cum era a doua zi de paste, s-a dus omul acasa sa ciocneasca oole.. si ne-a dat tzeapa si a trimis un alt preot care nu e de la biserica asta.. asa ca nu stiu cum ar fi facut parohul....

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 5 luni

11.05.2011 4:13     citat 

tare faine pozele furni. sarut
la noi nu se mai practica asta cu scufundatul copilului rad spre bucuria mea. la fata cea mare la botez ne-a spus sa ii dam pantalonasi nu strampeni, ca sa nu fie nevoie sa o dezbracam prea mult, si a udat-o putin la maini, picioare, pe cap si nu mai stiu pe unde. socat
pun si io 2 poze recente adica de azi.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

11.05.2011 4:18     citat 

Un preot deosebit!

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

11.05.2011 4:44     citat 

Furni, ce dulce a fost Andreaua la botez si ce rochita faina a avut....sarut.....cum a rezistat nasa? A reusit sa spuna Crezul fara sa-i tremure vocea, ca la noi abia l-a spus, de durere de brate? rad
Lucy, ce scumpa este Anya...si ce ochi mari are! Seamana cu tine! sarut
Kiki, multumesc mult! O sa incerc sa fac si compot de pere...sper sa gasesc si pere rom sau macar sa nu fie chinezesti. nervos
Cand aveti botezul?
Apropos de somn, vad ca si Alex a dormit mai mult decat de obicei...aseara de la 9-12.30...a facut kk de a umplut 2 pampersi, a papat si a adormit pana la 6.30, apoi papa si somn pana la 8...la 10 somn pana la 11, de la 12 -3 si acum a adormit iar pe la 5... confuz Sa le tina Dumnezeu obiceiul si sa fie linistiti si de acum incolo! foarte fericit

Oana, poate se molipseste si Antonia... trag cu ochiul sarut

Va invit si la un nou capitol exclamatie

sageata sageata CAPITOLUL 16

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: