· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > fluturasii verii (93)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor fluturasii verii (93)     
ama08

Copii
alexia anamaria,: 13 ani, 3 luni

23.05.2011 9:38     citat 

Buna dimineata!
Imi pare foarte rau sa aud ca sunt fluturasii nostri asa bolnaviori.Din pacate nici noi nu stam prea bine,saptamana trecuta Alexia a fost racita,acum i-a trecut,insa dupa 7 zile de Claritine,bubitele de pe brate ii persista,si nici nu dau semne ca ar incepe sa-i treaca,asa ca astazi la 16,am programat-o la un dr dermatolog,cu toate ca med de familie m-a asigurat ca este doar o alergie.
La noi la gradinita toti copilasii sunt bolnaviori,am asteptat atata sa vina primavara,vara,si iata ca a venit cu un val de viroze.
Alinuta,prin cate ati trecut,imi pare tare rau,sper ca sunteti bine acum,si ca Emma a mai scapat de bubitele din gura,sa poata papa. sarut Va doresc sanatate maxima!
Oana,i-ai facut analizele Anamariei?Sper ca i-au iesit bine! sarut
Diriginta,foarte frumoase poze!Casa de piatra mirilor!

Eu va doresc o saptamana frumoasa,si fluturasi veseli si sanatosi!

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 2 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 7 luni

23.05.2011 9:46     citat 

Cuscra, am mai pus un mesaj, dar vad ca nu s-a salvat, asa ca reiau scot limba

Pupam ginerul scump, acum e un adevarat cavaler sarut sarut sarut Ce pacat ca stam asa departe si nu reusim sa intalnim viitori miri scot limba Dar nu se stie niciodata scot limba

Emma, te rugam frumos sa papi si sa bei lichide, stim ca doare si ca e greu, dar tu esti o fetita curajoasa si o sa le vii de hac bubitelor.Pupici sarut

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 13 ani, 1 luna

23.05.2011 9:50     citat 

ama....la analize nu i-a iesit nimic...asa ca poate a fost doar o simpla raceala...dar decat sa ma joc cu rinichii ei sau sa faca ceva mai urat am preferat 3 zile de antibiotic...cu toate ca nu am luat antibiotic de mai mult de un an.... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ...asta e..
si cu bubitele...stai linistita...nu trec asa repede...daca e pe fond alergic dureaza mai mult...intreaba de protopic,e un unguent cu care am dat-o pe anamaria pt ca si ea face tot felul alergii....dar l-am gasit f greu pe net...

sus

Denunta
ama08

Copii
alexia anamaria,: 13 ani, 3 luni

23.05.2011 10:21     citat 

Oana,am sa intreb,multumesc! sarut
Ce ma mira pe mine este,de ce a facut tocmai acum alergie la trei anisori,pt ca nu i-am introdus alimente noi,cu animalele din curte a mai intrat pana acum in contact,si de ce nu are si alte simptome,stranut,lacrimatul ochilor etc.de asta am preferat sa consult si un med dermatolog.Pana la 16,stau ca pe ghimpi,sper sa imi spuna ca totul este bine.
Ma bucur ca i-au iesit analizele bine Anamariei! sarut

Deci dureaza ceva mai mult daca este pe fond alergic,chiar nu stiam,eu ma asteptam sa ii treaca cu siropelul pe care i l-am dat si mixtura.Bubitele ei arata ca niste cosulete multe si mici(ca brobonitele)si are numai pe brate.

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 13 ani, 1 luna

23.05.2011 10:37     citat 

alergia e f ciudata si se manifesta in mai multe forme....eu de ex am de cand ma stiu alergie dar doar primavara ..luna mai-iunie cand infloreste salcamul si teiul...nas,stranutat,ochi inlacrimati,de nervi sa nu mai vb ca am o stare de iritatie de-mi vine sa ma urc pe pereti...si crede-ma ca as prefera sa-mi iasa bube pe mine decat asta...si nici claritinul ala nu-si mai face efectul...cred ca-l iau degeaba
pe tata l-a paucat pe la 30 ani..pe mine pe la 15-16...si anamaria vad ca a avut si ea vreo 3 zile de stranutat si curs de nas...asa ca nu e o regula..apare cand nu te astepti... trag cu ochiul

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 2 luni

23.05.2011 10:45     citat 

----------
ama08 a scris:
astazi la 16,am programat-o la un dr dermatolog,cu toate ca med de familie m-a asigurat ca este doar o alergie.
----------

Dupa 3 ani sunt relevante si testele de alergii, asa ca poate nu ar strica sa cautati un alergolog si sa o testeze, asa macar stiti de ce sa va feriti, daca e cazul.

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 1 luna

23.05.2011 10:52     citat 

eu caut un alergolog, in Timi cunosc doar 1 - dr. Iacob. Si parca as incerca sa o evit. Am mai fost la dansa si nu mi-a placut comportamentul ei, o fi fost buna la vremea ei.

Noi suntem tot cu nasul infundat, noaptea e un cosmar ca nu poate respira bine, uneori mi se pare ca pret de cateva sec nici nu respira. OFFF, parca am inceput prea devreme

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 2 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 1 luna

23.05.2011 10:58     citat 

capitol nou

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: