· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2007 > Buburuzele verii 2007 sarbatoresc!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Buburuzele verii 2007 sarbatoresc!     
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 25 ani
Vlad-Ionut: 14 ani, 11 luni

30.09.2011 5:10     citat 

Cum incep gradinita , cum racesc ochi peste cap si lui Vlad ii curg putin mucii.

Dya, sanatate multa ! sarut sarut sarut

Lucy, si Vlady are un copil in gradinita care e pus pe bataie.Eu inteleg ca si ei sunt copii, dar totusi trebuie struniti.Unde mai pui ca nu da o palma , da cu pumnul. Ne jucam dupa gradi si fara ca Vlad sa-i faca ceva, doar ca era in fata lui , a toata frumusetea, exact in cap nervos Jur ca-mi venea sa-l pun pe Vlad sa-i dea doua, sau chiar eu foarte fericit Nu a genul Vlady era pedepsit si certat juma' de zi .

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 14 ani, 11 luni
Antonia: 11 ani, 5 luni

01.10.2011 10:45     citat 

si Paul e acasa, dar nu e bolnav el ci cativa copii de la gradinita care au scarlatina. Asa ca am preferat sa il mai opresc acasa vreo saptamana, pana trece pericolul.

sus

Denunta
nicolici3

Copii

01.10.2011 11:58     citat 

Ooof doamne ce ti-e si cu bolile astea!!!... trist

Vaccinul de la 4 ani l-ati facut? Saptamana viitoare ma duc si eu sa il fac .

sus

Denunta
nicolici3

Copii

02.10.2011 12:00     citat 

Daci, ce mai faceti mami? Cum se mai simte printesa ta? Sunteti bine? Asteptam vesti de la voi , dar si de la toate fetele care nu am mai intrat de ceva timp.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 14 ani, 11 luni
Antonia: 11 ani, 5 luni

02.10.2011 10:30     citat 

----------
nicolici3 a la 4 ani l-ati facut? Saptamana viitoare ma duc si eu sa il fac .
----------

Da, Paul l-a voua. sarut

sus

Denunta
dya_dragutza

Copii
daria florentina - printesa noastra
14 ani, 11 luni

03.10.2011 11:06     citat 

si Daria la facut in septembrie inainte sa inceapa gradinita. a crezut, dar am un program...parca nu mai am timp de nimic
a fericit iar eu nu pot inca sa cred ca exista o asemenea schimbare...
Anduta mea...ne supara tumoarea, facem control mereu, chiar saptamana viitoare mergem iar la cei 3 dr care ne supravegheaza, dar colac peste pupaza a infectie urinara..a antibiotic (cedax cate 3 ml pe zi), luni mergem sa refacem urocultura, insa tare ma tem ca nu am scapat de ea. Micuta isi duce manuta la scutec cand face pipi si suspina...clar ca o doare... plang sau sunt foarte trist I-am facut si ecografia la rinichi si vezica si e ok. Speram sa scapam cumva de ea si sa nu se mai repete...

In rest, puii mei se iubesc tot mai mult, sunt f apropiati, se imbratiseaza mereu, merg de manuta sarut , se pupacesc, se joaca impreuna...

Nico - mi-era si mie dor de voi. Andisor a a la vreun vaccin.

Fetelor va pup mult mult mult pe voi si frumosii puiuti sarut

sus

Denunta
anka-mario

Copii
mario florin: 14 ani, 11 luni
Sara Maria: 11 ani, 7 luni

07.10.2011 8:16     citat 

Salutare la toata lumea...........
Of Daci va pupam si va dormit tot binele din lume.................ai dreptate in privinta timpului, nu imi mai ajunge. acum a trebuie sa stau numai dupa ea ca se loveste, estre asa vioaie prostit Mario la gradi , acum ii place prostit dar a nu mai stiu ce sa ma fac cu el, face numai prostii.............sau eu nu mai am rabdare.
inca profitam de vremea buna si merg impreuna cu Sara sa il luam de la gradi si plecam la plimbare toti si ajungem seara pe intuneric acasa trag cu ochiul

Fug, ............Sara.......vca pup si sper sa vin cu poze noi cat mai repede sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
nicolici3

Copii

07.10.2011 10:06     citat 

Daci, va doresc tot binele din lume si mai ales sanatate.zambet
si Vlad e foarte schimbat la gradi anul asta. Tot timpul mi-l lauda educatoarea si se mira si ea cat de cuminte e Vlady, cat de frumos participa la activitati.zambet
Timpul asta ne preseaza pe toti trist

ma bucur in schimb sa vad putina activitate pe aici...Putina ce-i drept, dar eu ma bucur sa mai aud vesti de la voi. Imi doresc sa fie numai vesti bune .:)Cand aveti timp m-as bucura sa vad si niste poze. Eu luni termin si colajul de toamna. E facut in viteza din lipsa timpului, dar avand in vedere activitatea "mare" de aici , cred ca o sa-l postez direct pe cel de iarna la terminarea capitolului rad)))) rad rad rad

sus

Denunta
dya_dragutza

Copii
daria florentina - printesa noastra
14 ani, 11 luni

12.10.2011 10:05     citat 

buna fetelor! ma uitam azi pe lista de la inceputul capitolului si ma gandeam ca sunt multe mamici de care nu mai stim nimic de ceva timp: bebeteo, anema, uika, benedekanca, misina, ramona79, bubulina, stelutzza, acinom, vioelena.
ce mai faceti fetelor? nimic nici un semn? ce va mai fac micutii? intrebare intrebare

sus

Denunta
nicolici3

Copii

20.10.2011 9:11     citat 

Slaba miscare scot limba scot limba

Niste poze sa nu ne uitati zambet

si colajul ptr. viitorul capitol zambet..sau il pun pe cel de iarna rad))))

Lista e cea de anul trecut ..din lipsa de timp
rad

sus

Denunta
nicolici3

Copii

23.10.2011 10:55     citat 

chiar nimeni , nimeni nu mai intra? Oare e cazul sa ne retragem ?tristtrist plang sau sunt foarte trist Pana aici a spus. Copiii nostri nu mai fac nimic interesant de povestit macar pentru 5 min pe sapt?trist Nu pot sa cred asta...trist Imi pare rau sa vad ca s-au tras obloanele, cand totusi avem atatea sa ne spunem..trist

sus

Denunta
Misina

Copii
Oana Maria: 17 ani, 1 luna
Radu Mihai: 14 ani, 11 luni

24.10.2011 7:19     citat 

Salutare!

Hai ca sparg eu gheata... in primul rand Nico colajul este superb si eu iti multumesc ca nu ne-ai uitat!
Din pacate eu chiar nu mai am niciun pic de timp liber trist ... din aceasta toamna Oana este scolarita si tare greu este si pentru ea dar si pentru noi. Eu incerc sa ma impart intre servici si nevoile lor si uneori cad rupta, nu-mi vine sa cred ca am ajuns sa ma culc la 9 seara, dar altfel nu ma pot trezi la 6 dimineata.
Radu este bine, merge la gradinita, din pacate nu am reusit sa-l trec nici macar la grupa mica, nu face fata inca, este tot la grupa speciala, dar progresele se vad mereu. Suntem fericiti ca am trecut vara fara probleme, am fost si in concediu o saptamana la mare, unde s-a terapie in continuare.
Cam astea de pe la noi... sper sa reusesc sa pun si cateva poze cu ei.

Va pup si haideti fetelor sa reactivam subiectul!
sarut sarut sarut

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 15 ani
Anda Maira: 12 ani

24.10.2011 11:47     citat 

Dragele mele,
Mie mi-e chiar dor de forum, de discutiile noastre, de sfaturi, de ras....de tot. Chiar cum zice Nico nu cred ca nu gasim cateva minute pe saptamana sa mai scriem, sa impartim cu fetele clipele prin care trecem. Sunt cativa ani, la noi 5 de cand scriem aici, e pacat sa ne oprim...Deci, haideti fetelor sa ne reunim si sa fim iar buburuzele de pe forum...

Nico - Vladut e la fel de dulce si vesel...ai niste copii minunati. si are un zambet de te innebuneste. Multumim de colaj, e f frumos...imi amintesc cum asteptam colajele si ce bucurie cand le primeam....
Anka- cum sunteti ? Mi-e dor de voi...
Misi - imi pare bine ca Raducu face progrese, eu zic ca este pe drumul cel bun, si ca tot ce a care nu vrem sa ne amintim niciunul...
V-am spus de noi ca suntem la ANduta cu infectie urinara, se pare ca am scapat dupa prima tura de antibiotice, va trebui sa-i repetam analizele la o luna. In schimb cu tumoarea, se pare ca nu vom scapa de operatie, medicul a ea si am cam evita-o . Oare care din riscuri ni le asumam : de a a numa, este innebunit dupa gradi, ambele educatoare mi-au spus saptamana asta ca e f activ, f vesel, si ca e cel mai destept din grupa zambet zambet zambet . La fel doamna cu care face dans, mi-a ca prinde f usor toate miscarile....M-am emotionat mult, iti creste inima cand ti se laudata asa puiutul....
Va pun niste poze din zilele trecute si de ieri de la un botez, in care puii mei dansau impreuna si se iubeau....(apropo, nu am sperat vreoadata ca copilasii mei sa fie atat de uniti si sa se iubeasca asa mult....mor de dragul lor, cand ii vad cum se pupa, merg de manuta, se iau in brate....

[/img]

sus

Denunta
anka-mario

Copii
mario florin: 14 ani, 11 luni
Sara Maria: 11 ani, 7 luni

25.10.2011 9:42     citat 

Doamne Daci sunt superbiiiiii sarut sarut sarut mor de dragul lor, mai ales ca asa am si eu trag cu ochiul dar Mario al meu s-a ca incepe si ea sa-si ceara drepturile foarte fericit si noua ne era dor de voi, sper sa apuc sa pun si ei ceva poze....chiar ca timpul asta este asa mic prostit ........ia zi-mi..... dorm impreuna copii??????Multa sanatate si putere va doresc si sper sa alegeti ce este mai bine pentru printesa voastra
Nico iti multumim ca ai ramas sufletul nostru si tu esti mereu prezenta acolo sarut sarut sarut sarut sarut da, ai dreptate, nu cred ca nu mai avem 5 min din viata noastra de relaxare, si majoritatea stam macar 1h pe calculator pt diverse lucruri, unii chiar au serviciul de asa natura............asa ca haideti fetelor sa ne bucuram din nou de copilasii nostrii impreuna sarut
Misima bucur pentru voi ca sunteti mai bine sarut sarut sarut sarut sarut

Noi crestem, Sara a acum are nevoi din ce in ce mai mult de mine......incercam sa ne lasam de tzatza, ieri a a se cearta cu ea pe jucarii, ba ii mai da si cate una......sa inteleaga ca sunt ale lui si ale ei tot ale lui sunt. Mi-a mai intram la discutii sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: