· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 18
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 18     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

31.05.2011 11:51   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 18  citat 

Vlad . . . . . . . . . .............. . 31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . . pui de Furnicutza26
George Alexandru . . . . . 20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ...... 29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... . . 29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... . . 02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ..........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... ......12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. ... . ..6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . ......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ......24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

31.05.2011 12:38     citat 

Plasam un zambet larg, poate inveselim vremea asta morocanoasa.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

31.05.2011 12:43     citat 

ooooo
daaaaaaaa
este o zi super acum!
sarut pentru o fetita frumoasa!

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 13 ani, 11 luni
V mic: 8 ani, 9 luni

31.05.2011 12:48     citat 

foarte fericit Intoarcep cu drag zambetul larg impreuna cu multi pupici sarut sarut sarut

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 6 luni

31.05.2011 1:21     citat 

Mai, da' ce fetita frumoasa!

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 8 ani, 9 luni
Karina-Ioana: 6 ani, 6 luni

31.05.2011 3:04     citat 

V mic, la cat mai multe lunite, voioase si sanatoase! sarut
Cayia cum va mai diversificati? ce-i mai dai sa manance?
Rizi, inafara de legume i-ai mai dat ceva?
Mihaela, tare-i scumpa domnisorica ta cu perlutze! si ce vorbareata e! sarut
Antonia....esti o scumpete de fetitza! sarut
si ceilalti bebei....sunteti nemaipomeniti! da' mamicile voastre sunt cam tacute ochi peste cap

sus

Denunta
Cayia

Copii

31.05.2011 4:20     citat 

Cry, noi nu dam in branci cu diversificarea. Mananca destul de bine para, asta inseamna ca mananca aproape jumatate de para. In rest prostit mananca multe, dar ia maxim doua lingurite si alea chinuite. Pana acum i-am dat cartof dulce, cartof, morcov, telina, pastarnac, fasole verde, dovlecel. Iar fructe am incercat para, mar iar sambata la botez i-am strecurat doua faramite de strugure. Strugurele i-a cam placut. Mar insa nu e printre preferate.
Azi i-am pus si un strop de carnita de curcan in piureul de la pranz, dar nu a depasit cele doua gurite chinuite.
Prietenii nostri care au un baietel cu o luna jumate mai mare, ii dau copilului multe, au inceput si mult mai devreme, si mie cantitatile pe care le baga in el mi se par enorme. e drept ca ii vara cu lingurita in timp ce el plange...Ideea e ca daca ma gandesc la cat mananca copilul ala, ma cam apuca depresia, ca al meu doar linge putin, daca ma limpezesc insa la minte si ma uit la el ca-i vesel si energic si sanatos, ma linistesc si-mi spun ca va avea timp toata viata sa manance.
Faza e ca daca-i dau bucati mari e foarte incantat si macar incearca sa manance, piureurile insa nu-l incanta deloc. I-am dat acum cateva zile un cartof mare, fiert. I-am pus pe jos un cearceaf si l-am lasat acolo cu cartoful. la un moment dat il prinsese cu ambele maini si se ajuta si cu picioarele si molfaia la el, se rostogolea cu cartoful in brate si ii mai ajungea si-n gura. Oricum cartoful intreg i-a captat interesul mult mai mult timp decat daca i-l dadeam piure. foarte fericit
Cam asa ne distram noi cu diversificarea.
Voi?

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

31.05.2011 4:50     citat 

in alta ordine de idei... care sunteti mai umblate prin lume, ia ziceti-mi si mie.... ati mancat vreodata fondue?
ca ce mi-a venit mie azi ca am cumparat niste branza pt fondue... scria pe pachet ca numa sa o incalzesti si apoi sa te bagi in ea cu diverse bucatele, ori de paine, ori cu legume.
si io in ignoranta mea ma gandeam ca tre sa aibe gustul ca o branza topita din asta la triunghiuri.. bre da cand am desfacut pachetul mirosea fix a branza de burduf.. (adica a picioare nespalate):.. si cand am incalzit-o a inceput sa arate ca o branza topita, da gustu si mirosu tot de picioare.
eu una mananc diverse branze mucegaite cu placere (nu imi plac char toate, da brie imi place... si unele cu ceva albastru da nu alea mucegaite chiar foarte tare foarte fericit )... da asta mi s-a parut oribila....
asa tre sa fie ori am gasit eu una expirata, ceva?
copilu' a mancat, a inmuiat in ea niste paste si era fascinat ca se intinde si face rame...(rame de alea de se tarasc pe pamant, nu rame de tablouri scot limba ).... se cam stramba cand baga in gura, da de dragu' ramelor manca.... rad

sus

Denunta
Cayia

Copii

31.05.2011 4:56     citat 

Doamna, fineturi din astea am gustat o data la o carciuma belgiana acilisea in Bucuresti si nu putea a picioare nespalate. Drept e insa ca am gustat dupa cateva beri, asa ca e posibil sa nu-mi mai fi mirosit a nimic, nici macar a trandafiri. Da' fa si mata ca copilul, bucura-te de rame, la ce-ti mai trebe si miros?

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

31.05.2011 6:14     citat 

DA, DA, DA ... eu am mancat fondue! De mai multe ori, in Elvetia!
Este de mai multe feluri, din diverse branzeturi jenat Pacat ca nu ai nimerit pe gustul tau trist
Noi am mancat odata unul alcoolizat da' bun ... cu bucatele de carne de vita mmmm

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 3 luni
A M: 8 ani, 4 luni

31.05.2011 6:14     citat 

Hola!

Eu mai rar pe aici cu scrisul dar de citit citesc cam tot. Ma "inscriu" la clubul obositelor pe cauza de copil frichinit noaptea(colicii banuiesc) si celor care n-au timp mai de nimic...
Oana, multumim de capitol! Pupam zambareata frumoasa! sarut

Miha
, grozave poze! Frumoasa tare Clara!
Cayia, la multe lunite pt Vmic!
Furni, habar n-am de fondue..eu nu prea sunt cu incercatul, doar pe recomandari ma incumet! foarte fericit
Kiki, ce ochi superbi are Timeea!sarut
Lucy, imi place tare mult tunsoarea. Ia trimite-mi si mie pe fata care te-a tuns incoace!foarte fericit

Andres este ok, i-a trecut si fosta raceala fara prea multe probleme, acum sper sa nu mai raceasca curand desi...s-a anuntat ca se schimba in rau vremea aici, a fost cald de mori si apoi ii da cu racoare bine si ploaie...si uite-asa...
Pun si eu vreo 2-3 poze mai recente:

Va pupam, sper sa revin curand ca se mai schimba programul la scoala a lui Ed si cica o sa am mai mult timp.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 8 ani, 9 luni
Karina-Ioana: 6 ani, 6 luni

31.05.2011 6:22     citat 

Furni rad rad rad ....aveam si eu o problema candva cu niste snacksuri care miroseau a picioare nespalate...bleah...nu mancam eu...mancau altii...dar nu suportam mirosul...si desigur...erau cu branza! probabil ca era acelasi fel de branza cu a ta trag cu ochiul rad ....si sa mai spun ceva...eu am citit fudulii in loc de fondue ochi peste cap rad ...si ma gandeam ca ceri vreo reteta..

Cayia, si noi tot cam pe-acolo...adica aceleasi legume...para i-a placut mult de tot la inceput...pe urma nu a mai vrut....mar...la fel... azi i-am pus un pic de banana in mar si a macat ceva mai mult...
pireu din legumele mentionate de tine...doar ca pun si leustean si patrunjel verde si iese mai gustos...
i-am pus si eu azi un pic de carne de curcan, a mancat mai binisor...dar parca nu mai stiu cu ce sa continui prostit ...
si mai am si eu exemple cu bebei care mananca tot-tot-tot...si de toate
ochi peste cap
Cafe...ce scumpete de baiat! sarut

sus

Denunta
Cayia

Copii

31.05.2011 6:33     citat 

No, dupa ce m-am plans de el, cand s-a trezit am zis sa mai incerc o data cu piureul cu carnita, de data asta de la frigider. Si l-a mancat pe tot surprins O fi de la temperatura, poate ca nu-i place caldut? Adevarul e ca nici mie nu-mi place mancarea calduta, ori o mananc fierbinte tare, ori rece de la frigider. Mai vedem maine.
Eu am cumparat niste cereale de orez, par destul de sanatoase, si am de gand sa-i dau cu iaurt, cat de curand. Si vreau sa-i fac si branzica, dar nu stiu cu ce sa i-o fac. imi aduc aminte parca la V mare, ii dadeam in clocot o banana, ii picuram un strop de lamaie si-i amestecam cu branzica, si-i placea tare. Poate ca o sa incerc asa. Am primit o bucata de urda de oaie de la Bucovina foarte fericit si i-am dat si lui o faramita, ca se tot agita, si i-a placut.

sus

Denunta
Cayia

Copii

31.05.2011 6:33     citat 

Cafe, frumosi baieti sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

31.05.2011 6:55     citat 

Ce baietei dragalasi ne-ai aratat Cafeluta!!!
In 2008, fondue simplu, cu paine! Asta e mai puturos ca ... miros.

In 2009, masa mare. Am servit fondue cu carne de vita, cu legume si cu fructe. Pentru fiecare categorie amestecul de branza este diferit.

Tot in 2009 am savurat si cel mai bun raclette de pana acum.

Si baiatul rad acela frumos ne-a spus si "Pofta buna" intr-o romaneasca perfecta. Pe 1 aug suntem din nou acolo! yupiiiiiiiiiiii

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: