· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap. 202
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap. 202     
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 10 luni

03.06.2011 12:08     citat 

----------
Sweety_Karina a scris:
Deci, daca e pe bune faza ca ar trebui sa aiba la 1 an de trei ori greutatea de la nastere, inseamna ca la 1 an Edi a avut cu mai putin de 1,8 kg surprins ochi peste cap
----------

Mona cum tocmai ziceam cu aproape 4 kg, asa ca ... rad

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 11 ani, 2 luni

03.06.2011 12:29     citat 

fata mea cred ca a inteles ca ma plang la voi si s a decis sa manance putin
de obicei ii dau totul pasat dar azi i-am dat o pulpa in fata si a mancat un sfert din ea iar apoi a mancat 5 gnocchi cu pesto,astea is un fel de galuste de ale noastre numai ca sunt facute din cartof fiert si faina alba
am incercat si in alte zile sa ii dau morcov fiert,cartof sau dovleac fiert dar le scuipa,nu ii plac si de aceea preferam sa le amestec cu carnea apoi sa le pasez
cum spuneai si tu christa de Mona la fel e si a mea...desi mananca f putin e plina de energie,e in stare sa se catare si pe sifonier ochi peste cap
abia acum am realizat un lucru...fata mea a mancat azi fara jucarii pe langa ea...eu am facut de la inceput greseala sa ii dau de mancare in timp ce ea se joaca insa astazi am uitat sa ii dau si nici macar nu a observat trag cu ochiul

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 17 ani
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

03.06.2011 12:37     citat 

Salutare

Am avut o noapte... !!!! Ieri am stat afara pana pe la 8 si 20 , asa ca Casian a papt cerealele pe la 9 fara un sfert . Si ii era foame , le-a papat cu o pofta ! Si peste o ora , la culcare, a mai baut si 300 ml de lapte. L-am pus in patut si m-am dus sa strang prin bucatarie , cand il aud pe sot ca ma striga " Mada, vino repede si adu si o carpa !" Asta mic vomitase , asa ca a trebuit sa spal copilul ,ce era pe el si sub el, deci si salteaua. Deci am extins canapeaua si am dormit amandoi. Dar eu nu am prea dormit , ca mereu s-a foit , la un moment dat l-am recuperat de la picioarele mele ! rad Cine stie cum a ajuns acolo !

Biletele la mare ne-au costat pe toti 3 (noi doi si Bogdan) 1627 de euro, cu toate taxele si asigurarile incluse. Mergem din 22 augist -deci in plin sezon la turci- , cu regim All Inclusive . Si am inteles ca in banii astia e inclus si transportul cu microbuzul in Oradea la aeroport ( in Timisoara sau Cluj ) si inapoi, dar noi vom merge cu masina noastra.

Fetele care ati zburat cu bebei , spuneti-mi si mie cam ce ati avut voie sa duceti in bagajul de mana ? Cu apa v-a lasat ? Ceva mancare , gen iaurt , ati avut voie sa duceti ? Ca ma gandesc ca chiar daca nu o sa ii dau in avion , poate o sa ii fie foame dupa ce aterizam si sa am ceva la indemana . Si le-a fost rau la vreun bebic in avion sau la aterizare ?

Manucrissa, curaj mami ! Destul de nasol ca trebuie sa ii duci la cresa, dar presupun ca oricum nu s epot compara conditiile din cresele de acolo ci cele din cresele de la noi . Sanatate lui Jacob si succes cu sofatul !

Ione, poate ai si tu ceva ciuperca sau ceva de genul... poate arfi bine sa iti faci analize si sa iti dea ceva tratament, daca simptomele persista . Sanatate !
Si eu m-am pricposit de vreo 4 zile cu un hemoroid. Bine ca in timpul sarcinilor nu am avut treaba cu asa ceva si acum imi da batai de cap. Nu ma doare, nu ma deranjaza , dar ma enerveaza. Ma dau cu Procto Glyvenol , sper sa scap repede.

Bebemyc, sanatate si tie ! SI felicitari pt. produsele castigate ! Meritai !

Angell, nu te mai necaji atat ! Sper sa isi revina Anna cat mai repede. O fi de la caldura. Eu mai bine nu mai zic cate kg are Casian , dar el oricum e baiat si nu ar avea cu cine sa semene mic si slabut. rad
Ca Edi al lui Sweety stim cu cine seamana... ca nici mamica lui nu e mai "breaza" , asa ca de ce sa isi faca probleme ? rad

Adriana, Ancutza, pupam mandrele voastre vorbarete ! Si pe nazdravanul de Matei al lui Claudis !

As mai fi vrut sa va scriu, dar mi-e foame si merg sa ciugulesc ceva -azi inca nu am mancat -, ca peste o ora trebuie sa plecam dupa Bogdan . Si ami vreau s afac si un dus rapid, ca am facut curatenie azi si am transpirat.

sarut

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 17 ani
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

03.06.2011 12:38     citat 

----------
angelll a scris:
fata mea cred ca a inteles ca ma plang la voi si s a decis sa manance putin
de obicei ii dau totul pasat dar azi i-am dat o pulpa in fata si a mancat un sfert din ea iar apoi a mancat 5 gnocchi cu pesto,astea is un fel de galuste de ale noastre numai ca sunt facute din cartof fiert si faina alba
am incercat si in alte zile sa ii dau morcov fiert,cartof sau dovleac fiert dar le scuipa,nu ii plac si de aceea preferam sa le amestec cu carnea apoi sa le pasez
cum spuneai si tu christa de Mona la fel e si a mea...desi mananca f putin e plina de energie,e in stare sa se catare si pe sifonier ochi peste cap
abia acum am realizat un lucru...fata mea a mancat azi fara jucarii pe langa ea...eu am facut de la inceput greseala sa ii dau de mancare in timp ce ea se joaca insa astazi am uitat sa ii dau si nici macar nu a observat trag cu ochiul
----------

Bravo bravo !!!!!!!

sus

Denunta
Myosothys

Copii
Sebastian: 16 ani, 1 luna
Anastasia-Elena: 10 ani, 11 luni

03.06.2011 1:22     citat 

merci sweety
crista vit dau pofta de mancare trag cu ochiul

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 2 luni

03.06.2011 2:11     citat 

hello!
azi e prima data in istorie ca ne trezim amandoua la 11 surprins foarte bineee a fost! zambet dar ne-am si culcat tarziu de tot...Amalia pe la 12 si un pic si eu pe la 3 si un pic jenat
myso de cand am vrut sa te intreb...despre ce operatie vorbesti? despre cea de desfundare canal lacrimal? sper sa nu mai aveti nevoie de asa ceva! si noi am avut probleme cu el dar vad ca Slava Domnului, acum suntem bine...a functionat masajul pe care i l-am tot facut! zambet

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 2 luni
Natalia Maria: 8 ani, 6 luni

03.06.2011 2:12     citat 

Ziua buna,
Nici al meu nu mananca, bucati le scoate cu limba afara, insa, de vreo 2 zile vad ca iubeste cana cu pai prostit Si o cere si bea laptic, ieri a baut vreo 400 ml surprins (tzatzuca pare, relativ, pe duca plang sau sunt foarte trist , desi molfaie toata ziua si toata noaptea foarte fericit
Azi mi-a baut supica, vreo 150 ml, a mancat o jumatate de banana, tzatzuca si 150 ml lapte prostit Exagerat rad de mult pt el prostit
Nu ma plang, zic asa, v-am spus ca are vreo 11.100 Kg si zburda toata ziua! prostit
Manu curaj mami! sarut
Ione fuguta la doctor! sarut
Mada nici io n-am gheare dar mi le-am infipt asa cum sunt foarte fericit F fain unde mergeti! sarut
Ancutza v-am visat aseara pe tine si pe Amalia, eram la un restaurant in Bacau, visul s-a terminat prost plang sau sunt foarte trist am vazut cum se ineaca Iuri...ca era si un bazin cu apa acolo, m-am trezit super speriata!
Dar pe voi v-am visat clar clar, de parca va stiu de-o viata! prostit

Iuri e iritat pe spate de la caldura, ai vostri patesc?
Pe aici! sarut

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 17 ani
D: 11 ani, 3 luni

03.06.2011 2:44     citat 

sageata Capitolul urmator

sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: