· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap. 202
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap. 202     
giullia

Copii
Fabian-Gabriel: 10 ani, 10 luni

01.06.2011 2:19     citat 

La multi ani pitici mari si mici!
Bebemyc felicitari pt. cei 4 pitici

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani, 1 luna
Irina Maria: 9 ani

01.06.2011 2:28     citat 

Buna fetelor,

Raportam din nou o noapte linistita,baut 210 ml laptic,adormit la 23:30 pe mana lui tati uitandu-se la mami, trezit de 2-3 ori pt apa si adormit la loc,baut laptic dimineata la 8 ,175 ml,adormit apoi pana la 9:30.
am un copil nu fi deochi,multumesc lui Dumnezeu.
Sanii mei se tot golesc usor usor nu mai dor asa tare, suntem pe drumul cel bun.

La multi ani frumosi si sanatosi copiilor!!!!!!

mada arati super bine,felicitari pt ambitie.
Eu am facut aseara peste pane cu mamaliguta si mujdei cu smantana,si lapte fiert cu mamaliguta.
Azi fac o supa de pui nu am mai facut demult.

bebemyc esti tare frumusica si ce scump e baietelul tau. Spor la slabit.

raliu tot ce e posibil sa fie de la cereale.

cris, rox, ana unde umblati?

luara asa e meseria asta de parinte,cu o groaza de atributii si responsabilitati, dar si rasplata e pe masura.

alina off bine ai facut ca nu te-ai internat.Sanatate piticilor.

ione te intrebasem daca nu ai incercat sa ii scoti mesele de lapte lui Cosmine noaptea?sau asa mananca de mult?

Noi azi mergem in parc,tb sa fie super de ziua copilului.
Iulian mananca atat de bine de cand l-am intarcat. 4 mese pe zi+ciuguleli intre mese cand suntem pe afara(biscuiti,banana,portocala sau covrig,pufulete) si 2 biberoane 1 seara,1 dimineata.
Iulian a facut niste bubite de la caldura dar care ba trec ba apa,ai vostri au facut?
Doarme de la 2,s-a trezit la 3 a baut apa si l-am luat putin in brate sa adoarma,intre timp eu am spalat covoarele,sters cu mopul,praful si tb sa meg sa strang hainutele care s-au uscat.
M-am cantarit,am slabit din nou am 50 kg la 1,63 m.Nici nu prea am mancat in ultimele zile nici pofta n-am avut si mi-a fost si teama sa nu se produca iar lapte.
Va pup!!!!!!

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 2 luni

01.06.2011 2:42     citat 

hello!

am ajuns prin casa...pfiuuu da cald mai e! am fost un pic la plimbarica...acum Amalia doarme...atata ce se mai agita, de ieri o tine cam intr-o maraiala continua! prostit ce-o fi? de la caldura? sau ca vrea sa zica ea multe dar nu reuseste .... confuz

bebemyc mami de tripleti...eu cred ca ma faceam de doua ori cat tine daca aveam trei galuste mititele odata! eu la uina m-am facut de 107 kile...d-apoi la trei prostit asa ca ...tzatzele-n fatza si curaj si mai ales vointa la slabit!
apropo de asta...maine imi vine "cura de slabire" acasa...ma cam ia cu teama...dar vad io ce iese...daca iese bine va arat si voua foarte fericit

byu
ce ma bucur ca sunteti din ce in ce mai bine! bravo! distractie in parc! si noi ne-am propus azi un zoo ceva...vedem

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 9 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

01.06.2011 2:47     citat 

Multumesc fetelor !
Am o intrebare.. de 3 zile de cand a facut Marius diaree i-am dat decat o masa de lapte seara si aia cu cereale de orez,nu prea ii place deloc,oare pot sa-i dau simplu laptele? Abia acum face si el mai bine, si mi-e teama sa nu se strice din nou la stomac.

bebemyc sa-ti traiasca minunileAm o prietena care locuieste in Spania si la fel are tripleti douo fete si un baiat + o fetita de 6 ani foarte fericit

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 17 ani
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

01.06.2011 2:47     citat 

Fetele, parca maine e ceva sarbatoare , nu ?

Off, am niste nervi. nervos Am uitat sa va zic. Aseara cand am ajuns acasa -pe la 8 jumate- nu aveam apa calda ! Si inca nu a venit. Nu stiu de ce, cat dureaza, dar m-am saturat ! De abia astept sa ma mut din "zona asta defavorizata" ( aici l-am citat pe sot, ca si el era nervos aseara ca a trebuit sa incalzim din nou oale cu apa !) nervos

Alina, eu stiu ca laptele e interzis daca are diaree. Eventual daca ii dai lapte praf fara lactoza . E mai scump, dar acum poti sa ii iei o cutie, pana ii trece .

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani, 1 luna
Irina Maria: 9 ani

01.06.2011 2:52     citat 

mada nasol, nici vecinii n-au, nu v-ati interesat de ce?
Uite aici http://www.noutati-ortodoxe.ro/calendar-ortodox/

ancutza super sa mergeti la zoo, noi nu cred ca avem zoo in Iasi, daca ma crezi nici nu m-am interesat.
Iulian acuma s-a trezit si se joaca cu mingea.

alina ii dai bananuta?
Eu i-as da laptele simplu dar i-as da si bananuta in timpul zilei.
Eu de cand mananca mai bien face kk si de 3 ori pe zi uneori, dar face bine nu moale.
Azi a fost f mult cu degetele in gurita sigur tb sa iasa odata incisivul ala care il chinuie de vreo saptamana,doua nici nu mai stiu exact.

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 9 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

01.06.2011 3:05     citat 

mada el bea Aptamil junior 1+ acum face kaka mai bine de asta ma gandeam ca poate merge sa-i dau un biberon pe zi.
byu nu banana nu-i place deloc,in schimb mananca bine covrigi,pilaf de orez,mar copt cu biscuiti ,si bea multe lichide ceai de menta,iar sarurile pt rehidratare chiar ii plac surprins usor usor sper sa scapam si de asta.....

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 17 ani
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

01.06.2011 3:10     citat 

Byu, multam. deci maine e Inaltarea .
Am cautat pe net si am aflat ca pana maine seara nu vom avea apa calda... hai ca 2 zile trec cumva . De fapt, 2 seri.... ca atunci e coada la noi la dus. rad
Chestia e ca de abia au terminat cu lucrarile - nu am avut apa calda in mai aproape 2 saptamani- si acum iar e ceva avarie. Ce sa faci, asa e in scumpa noastra Romanica !

Alina, bine ca mananca orez si bea lichide, ceaiul de menta e f. bun. Si lui Bogdan ii place.

Nici in Oradea nu mai e Zoo , s-a inchis anul trecut pt. ca nu corespunde standardelor UE . Eu am fost o singura data si m-am ingrozit cand am vazut in ce conditii stateau bietele animale !

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

01.06.2011 3:20     citat 

la noi e mai dragut...mie nu prea-mi place la zoo sincer dar... sa facem ceva ..mai altceva! oricum am inteles ca la ora 18 inchide...apoi mergem noi la o distractie de copii undeva rad

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

01.06.2011 5:21     citat 

ploua...cu galeata!

sus

Denunta
bebemyc

Copii
Cristian : 15 ani, 1 luna
Elena, Alin si Andrei - tripleti
11 ani
Andrada: 17 ani

01.06.2011 6:13     citat 

va multumesc fetele de incurajari. trist ma saimt tare rau, ma doare cred eu la ficat...nu-mi mai arde de nimic

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 2 luni
Natalia Maria: 8 ani, 6 luni

01.06.2011 6:39     citat 

Of Bebemyc te inteleg trist , trebuie sa ai ambitie, sacrificiul tau a fost maxim, dar cum spunea Ancutza tzatzle inainte! sarut

Noi am fost in parc, s-a organizat ceva frumos, pacat ca a trebuit sa plecam dupa 2 ore...
http://iurivladimirzamfir.blogspot.com/

sus

Denunta
bebemyc

Copii
Cristian : 15 ani, 1 luna
Elena, Alin si Andrei - tripleti
11 ani
Andrada: 17 ani

01.06.2011 6:51     citat 

nu e de la regim. nu stiu ce m-a apucat plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 2 luni

01.06.2011 9:10     citat 

La multi ani ! dragi copilasi.
noi am fost azi la locul de joaca unde au fost foarte multi copii, ne-am intalnit si cu Iris, a fost si tv si a filmat, i-a placut lui Bria mult de tot, dar i-a cam fost frica de copii imbracati in broscuta, caine, de clovn, de Spider-man si tot felul de deghizati din astia. a fost un spectacol pe cinste.
mai fetelor, repede ma criticati, normal ca nu mi-a zis ortopedul sa o las in cizme de guma, dar mi-a zis sa o las prin baltoace cu picioarele, nu a specificat daca desculta sau incaltata. si nu puteam decat cu cizme de guma , oricum s-a udat si asa, am lasat-o doar vreo 10min, si noi umblam cum zicea si Cry, cand eram copii desculte prin apa si chiar mancam orice,de aceea suntem mult mai sanatosi ca "puii astia de gostat" crescuti dupa atatea informatii care te miri ce bolnaviciosi sunt.
Alina25 ,multa sanatate puilor tai.
noapte buna.

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 11 luni

01.06.2011 9:19     citat 

----------
citat:
0911
si noi umblam cum zicea si Cry, cand eram copii desculte prin apa si chiar mancam orice,de aceea suntem mult mai sanatosi ca "puii astia de gostat" crescuti dupa atatea informatii care te miri ce bolnaviciosi sunt.
----------

Subscriu ....in ziua de azi mamele parca suntem muuult mai fricoase si mai panicate decat erau mamele noastre trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: