· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap. 202
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap. 202     
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 13 ani, 6 luni
Casian Radu: 7 ani, 10 luni

01.06.2011 9:35     citat 

Salutare
Am fost si noi in seara asta in Oraselul Copiilor/ Cred ca era tot orasul acolo ! Noi mergem f. des , e aproape de noi si Bogdan numai acolo s-ar juca . Dar azi a fost nebunie mare . Ma asteptam, asa e in fiecare an de 1 iunie . Am stat o ora si ceva si apoi am plecat !
Azi era sa ma aleg cu un ghips la picior. Am tras o cazatura !!!! La pranz, cand am venit de afara , am intrat in bloc si acolo sunt de urcat vreo 6-7 trepte . L-am dat jos pe Casian din carucior si am urcat treptele respective, apoi am vrut sa le cobor ca sa iau caruciorul si sa il leg de teava de la calorifer ( ca oricum stiam ca dupa-masa vom iesi din nou, asa ca nu mai urc 3 etaje cu el !) . dar ma uitam la Casian , nu la scari, asa ca am calcat stramb si m-am dus pe fund pana jos . Se pare ca nu am facut entorsa, ca nu s-a umflat si glezna nu ma doare , dar m-am lovit la ceva oase de la laba piciorului -ca am dat cu el ca lumea in scari- si ma doare cand umblu. Offf !

Deci maine e sarbatoare destul de mare ca sa nu fac curat , asa-i ? rad Si poimaine e o zi.... zambet

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 11 ani, 4 luni

01.06.2011 9:40     citat 

----------
0911 a scris:
mai fetelor, repede ma criticati, normal ca nu mi-a zis ortopedul sa o las in cizme de guma, dar mi-a zis sa o las prin baltoace cu picioarele, nu a specificat daca desculta sau incaltata. si nu puteam decat cu cizme de guma , oricum s-a udat si asa, am lasat-o doar vreo 10min, si noi umblam cum zicea si Cry, cand eram copii desculte prin apa si chiar mancam orice,de aceea suntem mult mai sanatosi ca "puii astia de gostat" crescuti dupa atatea informatii care te miri ce bolnaviciosi sunt.
----------

Si tu repede te-ai ofuscat. ochi peste cap De ce nu puteai decat cu cizme de cauciuc? Si tot tu te plangi de "puii astia de gostat". Ce incercam sa iti spunem, si eu si cine ti-a mai raspuns (nu mai stiu cine si mi-e lene acum sa ma uit) este ca daca ortopedul ti-a recomandat sa o lasi cu picioarele prin balti mai mult ca sigur se referea la faptul sa faca asta desculta, nu in cizme de cauciuc, ca alea chiar nu aduc niciun beneficiu.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 7 ani, 8 luni

01.06.2011 9:41     citat 

da raliu si alina dar...avem si motive "n" sa fim asa...nimic nu mai e ce-a fost! nu vezi ca nici afara nu mai poti iesi cand vrei? eu stiu ca stateam afara nonstop jenat mancam orice dar "orice-ul ala era sanatos nu ca acum... toate s-au stricat! trist cica evolutie....

mada aoleo...fii atenta mami ...cu loviturile nu-i de gluma! ufff sper sa-ti treaca repede! da...maine e Inaltarea, sa nu faci nimic! e mare sarbatoare!

Ultima modificare efectuata de catre ancutza_anca la 01.06.2011 9:51, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 9 ani, 10 luni
AURA MARIA: 7 ani, 3 luni

01.06.2011 9:50     citat 

Roxanne m-ai trecut gresit la ziua de nastere..e pe 2, nu pe 3... asa ca maine sunt buna de cinste! scot limba

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

01.06.2011 10:14     citat 

cristine nah c-am gasit (cred) cum va fi rochita...azi mi-am luat revista burda si au tot felul de chestii..sper sa pot face cateva din ele! sunt atre dragute cand le vezi pe fetele astea slabe prostit
asta imi place...eu cred c-o voi face un piiiculet mai lunga!
http://3.bp.blogspot.com/-4ag-wndYiKI/T...c57a56.jpg

corina cu mine te-ai scos...poti sa-mi dai si pe 2 si pe 3....apa plata cu lamaie rad voi cum mai sunteti?

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 13 ani, 6 luni
Casian Radu: 7 ani, 10 luni

01.06.2011 10:42     citat 

Bebemyc, citeam pe undeva ca tu inca le dai lapte praf picilor tai....si ca pana pe la 3 ani vrei sa le dai tot din asta . Asa de mult ? Waw , bine ca iti permiti . Eu de pe la 9 luni -aproximativ- am inceput sa ii dau din stocul de lapte Vitalact pe care l-am primit gratuit in fiecare luna. Si eu pana atunci i-am dat Aptamil, dar e al naibii de scump. De la 1 an si 1 luna bea lapte de vaca , din comert, de 3,5 % . Asa am facut si la Bogdan. Doar ca el a inceput mai devreme cu Bebelac -pe vremea aia din acela primeam gratuit si tin minte ca mi-a dat si o cunostinta de a mea care alapta si isi facuse stoc de lapte praf care noua ne-a prins super bine.
Chiar, cate zile va "tine" o cutie ?
Bebeii tai dorm toti in aceeasi camera ? Cum se inteleg ? Au aceleasi ore de somn, nu se trezesc unul pe celalalt ? Cate as vrea sa te intreb . De fapt, am vazut ca nici la intrebarea legata de papa nu ai apucat sa raspunzi. Asa o sa fie, de acum toate te vom asalta cu intrebari... o sa te simti ca la interogatoriu, saraca de tine ! zambet

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 13 ani, 6 luni
D: 7 ani, 9 luni

02.06.2011 12:05     citat 

La multi ani piticilor (cu scuzele de rigoare pt intirziere)!!!

Bilutza si Luara am notat dintisorii.

Mada poti fi sigura de o chestie - daca te 'abuream' sa-ti iei bilet, in secunda a 2a mi-as fi cumparat si eu trag cu ochiul

Corina imi cer mii de scuze pentru greseala cu data de nastere jenat

sus

Denunta
Myosothys

Copii
Sebastian: 12 ani, 7 luni
Anastasia-Elena: 7 ani, 6 luni

02.06.2011 6:21     citat 

Hristos s-a inaltat!
Dragi mamicute am facut operatia ..a durat 4 min pana mi-a dat-o inapoi ..timp in care a urlat in continuu ..cand mi-a adus-o suspina in continuu si am pus-o la titica si in 5-10 min i-a trecut si incepuse sa rada ..toate bune zambet insa nu stiu daca i- a reusit op pt ca ochiul tot lacrimeaza ...poate mai vad schimbari azi ..dar sunt cam supi ca nu cred ca se rezolva..ne vedem peste o sapt cu doctorita (care e cu 3 ani mai tanara ca mine surprins ) si om vedea ...
alina dar ce a patit Marius de trebuie sa mergi cu el la Buc? Multa santatate puiutilor tai !nu ii da lapte la diaree cel putin 3-4 zile ..eu o tin cu mucilagiiu de orez …mi s-a spus ca se poate intoarce si sa o tin cel putin o sapt pana se reface stomacu ...dar dupa cum o vad ca nu mai iese cu cacuta ..nici sa dau in constipatie
Raliu s-o fi deranjat la burtica ? i-a trecut acum ? Sau poate are rosu in gat ?
fetelor nu mai radeti …cura e pe bune !asa ancutza asa … rad

bebemyc esti foarte frumoasa!si copii tai la fel …mai ales cea mica e superba ..lasa ca slabesti tu tot alergand dupa trei..pardon patru ..eu n-as rezista ..deja asta mica ma alearga peste tot si deja sunt o scobitoare …iti dai seama daca alergam dupa trei cum ajungeam ? brrrrr..numai umbra...si iti dai seama ce speriam pe urma copchii rad ...mie mi-a placut de mine mereu in sarcina si dupa... ca aveam si eu ceva carnita pe mine sa aibe dm'le barbati-miu pe ce pune mana !te cred si eu ca te dor toate cele tot ridicandu-i pe cei trei ...oricum ficatu nu are cum sa te doara pen'ca n-are nervi ...dar tre sa vezi un doctor!
eu aveam planuri mari azi sa mai fac cate ceva ca ieri am fost toata ziua pe drumuri pe la doctori ..dar stand by ca e mare sarbatoare !mancam si bem foarte fericit ..si da-o in chizda masii de curatenie ...oricum fac asta in fiecare zi ...
Ieri au fost nasii lui cip pe la noi ...deciiiiiiii zambet copii au primit cadouri pe saturate ..ca au de unde ...sebica sarea in sus de bucurie ..mie mi-a placut tortuletul adus de ei ..pun mai tarziu pozici
v-am pupat ..sa aveti o sarbatoare placuta !

sus

Denunta
Myosothys

Copii
Sebastian: 12 ani, 7 luni
Anastasia-Elena: 7 ani, 6 luni

02.06.2011 6:28     citat 

aaa...am uitata sa va spun ..am avut sedinta cu parintii ..ne-a luat educatoarea i parte pe fiecare ..si cand a ajuns la noi a zis ca fiimiu e ''branza buna in burduf de caine '' plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ...asta iar imi aduce aminte ca acusica face ca a lui roxana 7 ani ..si nu o sa ma pot mandri ca ea ca a implinit cei 7 ani de acasa plang sau sunt foarte trist ...avem de lucrat in vacanta de vara intens ...frateee ma pun pe capu lui si de nu scot eu cainele afara in ploaie ...o sa vedeti rad

sus

Denunta
bebemyc

Copii
Cristian : 11 ani, 8 luni
Elena, Alin si Andrei - tripleti
7 ani, 7 luni
Andrada: 13 ani, 6 luni

02.06.2011 9:29     citat 

rad madalina nu te supara ca nu am raspuns dar nu prea am timp si sincer ieri a fost o zi oribila , m-a durut ingrozitor toooot abdomenul.nici nu stiu de unde sa raspund.
in ceea ce priveste laptele praf este foarte adevarat ca se cheltuiesc extrem de multi bani, dar pentru noi sanatatea copiilor este mult mai importanta. pe oricine am intrebat de laptele de vaca nu ne-a incurajat sa incepem sa le dam. acum ne ajung in jur de 3 cutii de lapte pe saptamana (milumil de 600 g), deci cam 12 pe luna. stiu ca sunt multi bani dar avem noroc sa locuim la casa si pe timp de iarna nu avem de platit sume astronomice la termica. ne incalzim pe lemne, care ne costa in jur de 100 de lei intr-o luna de iarna.
copii dorm impreuna intr-un patut mai mare din lemn, nu mi-as dori sa ii invat sa doarma in pat cu noi, ne-ar fi cam greu. in ceea ce priveste programul...au cam acelasi orar de somn, dar cum se trezeste unul si plange rad toata gasca e in picioare.
va pup,. ma duc sa pregatesc cv de papa.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 7 ani
Karina-Ioana: 4 ani, 9 luni

02.06.2011 9:50     citat 

Adevarat ca s-a inaltat!

Felicitari pentru sarbatorita zilei:

http://www.parinti.com/modules.php?name...79#1241179

La multi ai, corina!

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 11 ani, 7 luni
Andra Diana: 7 ani, 3 luni

02.06.2011 10:27     citat 

----------
ancutza_anca a scris:
cristine nah c-am gasit (cred) cum va fi rochita...azi mi-am luat revista burda si au tot felul de chestii..sper sa pot face cateva din ele! sunt atre dragute cand le vezi pe fetele astea slabe prostit
asta imi place...eu cred c-o voi face un piiiculet mai lunga!
http://3.bp.blogspot.com/-4ag-wndYiKI/T...c57a56.jpg

----------

e foarte fain modelul!
Mie imi place tare asta:
http://www.envy.ro/moda/Rochii/Rochii-c...oute-11041
Sau
http://www.envy.ro/moda/Rochii/Rochii-c...ango-11912

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.06.2011 10:29     citat 

----------
Raliu a scris:
----------
citat:
0911
si noi umblam cum zicea si Cry, cand eram copii desculte prin apa si chiar mancam orice,de aceea suntem mult mai sanatosi ca "puii astia de gostat" crescuti dupa atatea informatii care te miri ce bolnaviciosi sunt.
----------

Subscriu ....in ziua de azi mamele parca suntem muuult mai fricoase si mai panicate decat erau mamele noastre trag cu ochiul
----------

Copiii din ziua de azi se imbolnavesc mai repede si des nu pt ca ii cocolosim prea mult ci pt ca aerul e mai poluat si lumea mai mizerabila. Pt ca nu mai exista aliment 100% natural, hainele, jucariile, etc sunt colorate cu vopseluri toxice, etc.
Toate acestea scad imunitatea si incet dar sigur ne predispun la tot felul de boli.
Cand tragi tone de praf si fum in piept, zi de zi nu trebuie sa ne mai miram de ce facem bronsite, pneumonii sau cine stie ce boli respiratorii. Sau ca avem probleme digestive sau de alta natura...Imunitatea noastra a scazut, ca atare oferim si copiilor o imunitate mai mica. Ei sunt inca in formare si cu atat mai mult sunt afectati de tot ce ne inconjoara. Asa ca mai bine nu facem coparatie cu ce mancam si faceam noi si ce sanatosi eram caci nu poti compara si conditiile de atunci cu cele de acum.
Asa de-ar fi de ce nu le mestecam si noi copiilor mancarea sa le-o dam, de ce nu le dam, slana, sarmale si mai stiu eu ce de la 3 luni, de ce nu-i lasam despuiati prin nori? Oare asa repede se uita ca si virusii/bacteriile s-au calit, dezvoltat, versat, etc, ca traim intr-o lume mai mizera in ciuda dezvoltarii continue?

sus

Denunta
bebemyc

Copii
Cristian : 11 ani, 8 luni
Elena, Alin si Andrei - tripleti
7 ani, 7 luni
Andrada: 13 ani, 6 luni

02.06.2011 10:37     citat 

ai mare dreptate biencut. un punct de vedere foarte bine argumentat.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

02.06.2011 10:56     citat 

neata!!

bilutza daaa sunt superbe modelele care mi le-ai aratat dar...nu am tipar pt ele plang sau sunt foarte trist modelul asta de l-ai vazut cu roz...dragut foc...e din burda care-am luat-o! deci...am tipar! si...teoretic .... pot s-o fac! sper sa iasa ceva foarte fericit dar modelele alea care zici tu...din alea mi-as dori si cred ca mi-ar sta si mie tare bine cu ele zambet oare gasim un tipar ?! confuz

biencut da...cam asta am zis si eu....clar s-au schimbat multe si trebuie sa ne adaptam cumva!

voi ce le mai dati sa manance? a mea n-a vrut azi fructele...a luat doar o gura mica de banana...si gata...dupa vreo juma de ora i-am dat un cas ...a mancat cateva bucate;e bune, o gura de paine si o gura de rosie! prin gura a se intelege o imbucatura de-a ei prostit
a baut si lapte destul azi noapte..dfe aia ziceam ca scot si iaurtul azi din schema...daca refuza fructele nu-mi raman decat legumele...sa-i tot dau legume toata ziua? ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: