· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap. 202
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap. 202     
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 6 luni

02.06.2011 11:01     citat 

Hristos s-a inaltat!
Faine rochitelele prostit

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 15 ani, 5 luni
Mara Sofia: 11 ani, 9 luni

02.06.2011 11:02     citat 

helau, cucuietelor,
eu is pe aici, am trebusoara, fetele, progarmul de scoala e mai scurt acum si dupa-amiaza ne ocupam de chestii intre fete, asa trag cu ochiul
e cam frig, insa, parca vine iarna, ne gandim sa dam drumul la calorifer, am scos iar patura de lana, eu am racit... etc
singura treaba sanatoasa cu frigul e ca s-a dus cu puful si deci si Cezara se simte mai bine zambet

Ancuta, imi place modelul... ai grija cum iese, totusi, in zona burtii... mie imi plac chestiile ori drepte toate ori drepte pe talie si apoi mai bufante pentru ca daca e, de exemplu, modelul indicat de bilutza, apai nu ma avantajeaza si cred ca nici pe tine din cauza burtii. intreaba lumea daca suntem insarcinate rad

Byu, hai ca e spre bine, nu? Sa stii ca si Sofia mea dormea mai bine in primele zile post tzitzi, insa acum tot se trezeste, foieste, are nevoie sa o iau putin mai langa mine.

Gata pe ziua de azi, va pup!
Ah, mai incolo sa intrati pe facebook... pun si eu niste foto, ce?, numai Rox face decoupage? foarte fericit

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 6 luni

02.06.2011 11:08     citat 

----------
Cristine a scris:

Ah, mai incolo sa intrati pe facebook... pun si eu niste foto, ce?, numai Rox face decoupage? foarte fericit
----------

surprins na ca mai facut curioasa! prostit

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 9 luni
Luca Daniel: 10 ani, 11 luni

02.06.2011 11:30     citat 

[quote="ancutza_anca"]cristine nah c-am gasit (cred) cum va fi rochita...azi mi-am luat revista burda si au tot felul de chestii..sper sa pot face cateva din ele! sunt atre dragute cand le vezi pe fetele astea slabe prostit
asta imi place...eu cred c-o voi face un piiiculet mai lunga!
http://3.bp.blogspot.com/-4ag-wndYiKI/T...c57a56.jpg

Ancuta , tare frumoasa rochita si eu as vrea una.

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 17 ani
D: 11 ani, 2 luni

02.06.2011 11:40     citat 

----------
geo_narcisa a scris:
----------
Cristine a scris:

----------

surprins na ca mai facut curioasa! prostit
----------

si pe mine trag cu ochiul
de-abia astept sa vad Cris sarut

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 4 luni
AURA MARIA: 10 ani, 9 luni

02.06.2011 11:45     citat 

Roxanne nu-i bai!Nu trebuie sa-ti ceri scuze,nu e capat de lume...
Mie imi nerge netul ca...dosul...mi-a luat jum de ora sa intru aici..
Daca as putea as pune macar virtual un tortulet si-o beutura dar..nu reusesc deloc asa ca,cine doreste si are drum pe la TL va invit la un gratar de pui/porc/vita cu salatica(nu am chef si nici musafiri ca sa gatesc prea multe si nici nu am cum cu zuzele mele ca nu-mi dau pace 5 min..) si un tortulet,o sampanie...
Va poop pe toate! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 8 luni
Eduard: 11 ani

02.06.2011 11:50     citat 

doamne ce aiurita sunt.am raspuns la capitolul trecut aseara..dar mi-e lene rau sa dau copy paste:p..

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 8 luni
Eduard: 11 ani

02.06.2011 12:02     citat 

hai ca mi-am facut "curaj" scot limba :

"wow Mada, arati super! ai slabit destul de mult, felicitari!! asa ce imi place chipul tau bland zambet

Bebemyc...superbi tripletii...se vede ca esti indragostita de fetita...fiind si singgura dintre frati scot limba

Rada...deci ma omori cu ochii tai albastri..esti o frumusete braziliana(in Spania, nascuta in Ro rad )..bronzata, cu ochi albastri sarut

Bianca...deocamdata nu te invidiez, caci noi dormim tare bine noaptea, iarasi..ptiu ptiu! adoarme de pe la 22- 22.30..se trezeste o data la 3- 3 juma, apoi la 6-7 dim..unde il iau in pat si mai sta la san inca juma de ora. Eu sunt tare multumita! Cu lp m-am scos din circuit sa fac noaptea...mi-ajunge ca ma trezeam la David de 2 ori pe noapte sa-i fac LP..pana la 1 an juma...
Insa tot o sa-l intarc..undeva la 1,3- 1,4 ani....sper sa reusesc!
Nu stiu cat de "tarziu" inseamna pt tine ca l-am intarcat pe David la 11 luni, insa eu nu am luat pastile..si nici nu m-am stors...nici nu s-au umplut..nu'sh..am avut noroc. La mine a functionat intarcarea treptata, care a durat cam 1 luna.
Edi papa tzitzi ziua de 4-5 ori si noaptea de 2 ori.
Am bagat acuma seara iarasi LP(din cutia care mi-a ramas) si a baut 120 ml..si evident ca a mai supt si tzitzi dupa aia..insa nu a reusit sa adoarma la san..si l-am mangait si i-am cantat si cam dupa 15-20 min, timp in care ma uitam la tv, a adormit lg mine scot limba

Azi e a doua zi terminata de acnd David nu a eliminat nici o moneda trist . Daca pana vineri nu elimina tre sa-l ducem iarasi la spital. of..sunt nitzel stresata
La EDi e pe vindecate rana de la degetele...desi vad ca inca il mai ustura

Ma simt asa multumita ca am reusit sa-i scot azi pe piticoti sa-i sarbatoresc de 1 iunie si i-am vazut asa fericiti si multumiti si mi-a crescut inimaaa sarut

Rox, noi avem 15 dintisori..si de al 16-lea nu sunt sigura,iti zic maine. Multumesc!

Noapte buna, puup "

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 2 luni

02.06.2011 12:12     citat 

sweety bine ca ti-era lene sa dai paste la mesaj dar sa-l scrii ai reusit! rad rad rad

cristine m-ai lasat masca! deci INTRATI PFB sa vedeti ce-a putut face ea!!!

noi ne prega sa plecam in lume..ca doar e sarbatoare! fata mea a dormit 15 min apoi s-a trezit si eu am incercat s-o adorm inca o ora surprins dar ea n-ar nicio treaba! deci plecam! foarte fericit

danonino da e superba, cum ziceam sper sa-mi iasa sa ma pot lauda cu ea!
vad ca a mea cura de slabire nu mai vine... maine de-acum!

va pupam si va dorim o zi cat mai frumoasa! sarut sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani, 1 luna
Irina Maria: 9 ani

02.06.2011 12:35     citat 

Scriu repede cat Iulian e prins de o reclama.

sweety ma bucur mult ca dormiti atata de bine acum, Iulian nu a dormit niciodata cat a fost alaptat asa cum spui tu ca doarme Edi acum.
Sper din suflet sa elimine David monedele sa nu tb vreo interventie ceva.
Imi pare tare rau ca nu am reusit sa ne intalnim ieri, data viitoare de acum.
Si sper din suflet sa mearga intarcarea treptata si la Edi.

cristine asa e, e mai bine, tot am lapte in sani normal dar nu mai dor asa tare. Pe zi ce trece se golesc cate putin.
Si Iulian vrea sa ma simta aproape mai ales cand adoarme la pranz imi adoarme in brate in 2 minute.

Pana una alta l-am adormit pe Iulian.
Azi i-am facut lapticul la 7 ca ii era foame, a baut 225 ml si a dormit pana la 10.
Am fost afara a mer singurel portiuni mari,a obosit si cand am ajuns acasa s-a mai jucat putin si a cazut frant.

ancutza f faina rochita.
Eu ii dau lui Iulian asa, dimineata fructe, adik pe la 10:30-11.
Apoi iesim afara, cand ne intoarcem ii dau iaurtel cu fulgi de porumb.
Dupa ce se trezeste peste vreo ora ii dau legume cu carnita de pui/ou/ficatel sau pilaf cu peste sau cu legume.
Iesim afara,cand venim de afara ii dau ori supica de pui ori iaurtel ,depinde la ce ora ne intoarcem acasa.
SI inainte sa doarma lapticul 210-225 ml care il bea tooot,cat ma bucur.Aseara a adormit la 23 f usor dupa ce a baut lapticul.

Amalia papa laptic si noaptea?
Cum i-ai dat tu la inceput lapticul de vaca,indoit cu apa/ceai sau asa normal?

La multi ani Corina!!!Ce pofta am de mici yamiii!

Merg sa fac un pilaf cu legume,va tzuc!!!!

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 2 luni

02.06.2011 12:45     citat 

La multi ani !Corina

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

02.06.2011 12:46     citat 

neata!

La multi ani, corina! sa ne traiesti o mie de ani! sarut sarut sarut

io tot fara chef dar cu draci! nervos nervos

si ma apuc de rina! am zis! foarte fericit

Ultima modificare efectuata de catre mireaadrianaflorina la 02.06.2011 12:47, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

02.06.2011 12:46     citat 

Hristos a Inaltat !
La Multi Ani sanatosi Corina sarut
Biencut in MARE parte sunt de acord cu tn ... dar nu am de gand sa fiu o mama care nu o sa-si lase niciodata copilul sa umble prin nisip de frica ca sunt microbi si se va imbolnavi ( e doar un exemplu ) as' putea sa-ti insir aici multe lucuri care mie mi se pare STUPIDE dar nu o fac pt ca nu am de gand sa intru in polemici,suntem persoane diferite cu un mod de gandire diferit,ca al meu o fi mai prost ca al tau sau ca al altor mame ramane de vazut zambet
In alta ordine de idei, fata mea de ieri de la 5 jumate dupa amiaza nu a mai vrut sa manance lapte deloc trist si nici cu mancarea nu s.a omorat ieri ,sper ca azi sa isi revina
O zi buna tuturor !
Aaa,Ancutza ti-a ajuns ''dieta'' foarte fericit ? ai luat ? cum te simti ?

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

02.06.2011 12:49     citat 

raliu si a mea mai are perioade cand nu mananca mai nimic! o las in pace! apoi isi revine si mananca de ma sperie si iar nu mai mananca si tot asa! eu nu m-am tinut cu castronelul dupa ea si nici nu insist! scot limba asa sunt io mai comoda! rad

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.06.2011 1:00     citat 

----------
bebemyc a scris:
ai mare dreptate biencut. un punct de vedere foarte bine argumentat.
----------

Merci. Bine ai venit. jenat Scriu de la munca pe furis cand pot si n-am mai avut timp sa scriu si altceva. Nici macar sa verific cat de corect am scris.
Sper in we sa-ti pot admira frumusetile caci de aici de la job nu pot caci am restrictii. trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: