· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap. 202
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap. 202     
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.06.2011 1:31     citat 

----------
Raliu a scris:
Hristos a Inaltat !
La Multi Ani sanatosi Corina sarut
Biencut in MARE parte sunt de acord cu tn ... dar nu am de gand sa fiu o mama care nu o sa-si lase niciodata copilul sa umble prin nisip de frica ca sunt microbi si se va imbolnavi ( e doar un exemplu ) as' putea sa-ti insir aici multe lucuri care mie mi se pare STUPIDE dar nu o fac pt ca nu am de gand sa intru in polemici,suntem persoane diferite cu un mod de gandire diferit,ca al meu o fi mai prost ca al tau sau ca al altor mame ramane de vazut zambet
In alta ordine de idei, fata mea de ieri de la 5 jumate dupa amiaza nu a mai vrut sa manance lapte deloc trist si nici cu mancarea nu s.a omorat ieri ,sper ca azi sa isi revina
O zi buna tuturor !
Aaa,Ancutza ti-a ajuns ''dieta'' foarte fericit ? ai luat ? cum te simti ?
----------

Hmmm...Se pare ca n-ai inteles ce am vrut sa zic si n-am de gand (si nici timp) sa raspund la tonul mesajul. Zic decat atat: una e sa o lasi in nisip sa se joace (chestii inofensive cu toate ca si aici este discutabil caci daca ai stii clar ca in nisipul ala tocmai si-a facut nevoile un caine nu cred ca ai lasa-o sa se joace acolo, deci actionam pe principiul nu vedem nu-i pericol), alta e sa il expui la modul constient la lucruri care fac rau pe principiul ca la vremea ta nu ai patit nimic.

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

02.06.2011 1:46     citat 

Biencut am inteles FOARTE BINE ce ai zis zambet ... pana acm nu mi-am expus VOIT copila la nici,un pericol,nici eu si cred ca nici'o mama normala la cap nu ar face asta .... nu i-am dat nici slana nici mici si nici nu am de gand in viitorul apropiat,am crescut.o si o cresc cum cred eu ca e mai bn asa cum faci si tu cu copii tai zambet
Adriana acm la 12 a mancat 100 ml de lapte ,e de bine sarut ma gandesc ca ieri cum ia fost rau nu a avut chef de mancare, poate recupereaza azi rad

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 8 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

02.06.2011 2:07     citat 

Myosothys Marius inca de cand era in burta, sa descoperit chisturi pe rinichiul stang,dupa nastere diagnosticul a fost hidronefroza,ultimul control a fost la 4 luni, dr la care mergem Basca ne-a spus sa revenim dupa varsta de un an,si acum trebuie sa merg si nu pot pana nu-l pun pe picioare bine.

Marius a facut astazi iar moale si cu firisor de sange,am dus de dimineata urina pt urocultura,am sunat dr si abia pe la ora 17 m-a programat.El este ok e vesel mananca bine ,bea lichide dar oare de ce a facut asa?totusi cred ca undeva este o infectie,sa vad ce zice si dr plang sau sunt foarte trist
Offffff mi sa luat plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 9 luni
Jacob: 10 ani, 9 luni

02.06.2011 2:12     citat 

La multi ani Corina !!! Multa sanatate si sa fii fericita !!! sarut

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

02.06.2011 2:16     citat 

Aici mergem in concediu ! De abia astept !

http://www.youtube.com/watch?v=5TXWlNRNTTY

Ce bine ca azi e sarbatoare !

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

02.06.2011 3:01     citat 

[quote="madalinacret"]Aici mergem in concediu! De abia astept !

http://www.youtube.com/watch?v=5TXWlNRNTTY

Ce bine ca azi e sarbatoare ![/quote]

si ce te lauzi, breeeee!!!!!!!!!!! bine ca mi-am taiat unghiile, deci gatul meu e-n siguranta!!!!!! ochi peste cap ochi peste cap

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

02.06.2011 3:06     citat 

Adriana eu sunt numai zgarieturi pe fatza rad mor de ciuda cool
Mada cat te-a costat pt toti 4 ? daca poti sa-mi spui,e superrr acolo[/quote]

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
am nascut deja!

02.06.2011 3:17     citat 

pun pariu c-o sa zica o suma d-aia de te iei la palme! ochi peste cap rad rad

al meu sot si-a gasit in sf un loc de munca pe placul nostru! are un salariu decent, in jur la vreo 3000 de lei, dar o sa plece iar mai toata luna in delegatii! trist trist am zis ca tre sa ne chinuim macar un an, doi pana ne punem iar pe picioare! o sa-l vedem mai rar, iar o sa imbogatim vodaf*onu' ochi peste cap

Ultima modificare efectuata de catre mireaadrianaflorina la 02.06.2011 3:21, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

02.06.2011 3:20     citat 

Buna dragelor.

La multi ani Corina!!!! Sanatate si bucurii de la copii.

Mada e foarte frumos, sper si va doresc sa va odihniti cat mai bine.

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
am nascut deja!

02.06.2011 3:22     citat 

luaaaaaraaaaaa pozeeeeeeeeeeee! doar cu burtica, atat! scot limba scot limba

doarme mandra mea de 4 ore scot limba scot limba si eu nu plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 9 luni
Jacob: 10 ani, 9 luni

02.06.2011 4:14     citat 

Hello fetele !!!

Offfff Jacob nu are voce mai deloc...abia il aud trist nu face febra, nu mai are muci, tuseste putin....offffff m-am saturat plang sau sunt foarte trist am programare la pediatra pe 7 iunie...abia astept sa merg..sa ma duc la un generalist sa imi zica ca nu are nimic nu imi vine....

In rest pe mine m-a apucat un stres incredibil...o firca de nici nu pot sa mai mananc....daca nu ma descurc cu jobul si casa? daca nu o sa fie bine la cresa? daca...daca...daca? mi-e asa de frica si sunt asa de stresata ca nu ma mai pot gandi la altceva....ce ma fac? plang sau sunt foarte trist ?????

Ieri am avut prima ora de condus...alt stres in viata mea...imi vine sa plang...ca mi-a fost o frica de mama mama....azi ma duc iar..sper sa fie bine...Doamne ce oi avea strea asta nu stiu....nu m-am crezut asa fricoasa niciodata

Va pup

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 8 luni
Eduard: 10 ani, 11 luni

02.06.2011 4:32     citat 

Ei, Manu, cand se-aduna mai multe iese si frica la iveala...o sa le depasesti pe toate, incet incet. capul sus!

Bianca...de-aia am zis deocamdata..si , totusi sper..ptr ca mai avem doar o masea de ieit si ma gandesc ca dupa aia o sa oarma muuult mai bine. In nici un caz nu mai are treziri din ora in ora, iar la 2 ore mai rar, deci cele mai frecvente sunt la 3-4 ore ceea ce pt mine e f ok.
Eu sunt satula, pur si simplu de alaptatul in sine....chiar simt ca mi-a ajuns sa-mi alaptez copii aproape neintrerupt(exceptand perioada sarcinii, ma refer)

Anca...da da...mi-era lene sa dau click pe capitolul trecut..bla bla.. scot limba ..aveam in gand sa las semn de carte atunci si gata..dar apoi m-am ofticat ca aseara am stat oleak sa citesc si sa scriu, apoi, mesajul prostit

Tocmai ce a mancat asta micu' cirese..miamii i-a placut. Mai incolo o sa-i servesc clatite cu banane si bz de vaci..sper sa manance. La cel mare o sa-i dau clatite cu finetti si banane.

of iar fuge in camera la frate-su care face nani, off..si vrea sa-l trezeasca...luandu-l la palme nervos

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.06.2011 5:19     citat 

Manu, ai sa te descurci pt ca banuiesc ca n-ai alta alternativa nu? foarte fericit trist
Oricum ti-au facut antrenamentul cei mici. Daca te va putea ajuta cineva cu dusul si luatul copiilor va conta enorm. Daca nu e nimeni acasa, mizerie nu se mai face, copiii manaca la cresa, deci mai putin si cu gatitul, cumparaturi numai ca nu va fi timp asa ca faci si economie pe de-asupra... scot limba foarte fericit
Tu mai aveai voie sa stai cu ei acasa? Oricum daca nu merge treaba iti dai demisia pt o perioada si gata. Ma gandesc ca sotul v-ar putea sustine financiar daca ar fi o urgenta de-asta...Asa macar o perioada.

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

02.06.2011 6:03     citat 

Buna fetelor...

Eu am avut o stare azi de tot ..... prostit ..De la vreme o fi...Nu am avut rabdare cu Matei cum am de obicei...L-am si lasat un pic sa planga...Scoate untul din mine ..Prietenii zic ca seama cu Denis la comportament.. prostit

Nu mai vrea sa stea in scaunul de masa deloc deloc....( tipa,se arcuieste ,da din picioare).....Mananca din ce in ce mai greu ( cand vine masa de pranz imi vine sa fug)
...Abia astept sa mearga ca sa alerg dupa el cu lingurita..Daca puteti sa credeti asa ceva...Doar doar sa nu tb. sa il mai tin intr-un loc ca e jale...

La Multi Ani Corina sarut

Raliu azi i-am dat paste lui Matei amestecate cu branzica si iaurt...De obicei faceam budinca la cuptor si cu ou dar s-a cam saturat... scot limba

Alina ce scumpa e Brianna cum se joaca in apa sarut

bebemyc ce inseamna sa te simti implinita...Esti numai un zambet sarut ..

Byu am incercat sa ii dau si eu apa noaptea dar nu vrea... trist Imi faci pofta de intarcat cand zici ca mananca si doarme mai bine IUlian acum scot limba Dar nu cred ca voi avea vreo sansa cu Matei scot limba

Mada bine ca nu a fost mai rau cu glezna sarut Ce tare ca plecati in concediu,..Drum bun si multa distractie sa aveti sarut

anca sa ne arati cum iese rochita zambet

Myosothys bine ca ati scapat de operatie.Trebuie sa fie o reusita.....Sanatate sarut

Cristine sanatate si sa tii raceala departe de fete sarut

Karina sunt curioasa de planul tau cu intarcare treptata... foarte fericit .Bine ca este ok Edi....wow ..15 dinti,.,,,si noi tot la 8 suntem...dar si cand or incepe...cred ca ies unul dupa altul..Si poate dupa o dormi si el toata noaptea... zambet .. prostit Sper sa scapati de moneda la David fara doctor

Adriana off..ce imi vine sa fac si eu asa cu Matei...Cred ca ar sta flamand...Dar daca zice doctora ca stam bine la kg..cred ca o sa incerc si asa scot limba

alina25 daca face moale cu firisoare de sange nu ar tb verificat kk? Stiu ca la urocultura e mai complicat...trebuie recoltat cu mare atentie altfel da eroare..Sanatate multa copiilor sarut

Manu curaj..O sa fie bine ai sa vezi...Sanatate lui Jacob sarut

PS...ma asteptam sa vad poze cu copii de 1 Iunie...Noi nu am facut nimik special...si nici aparat numai avem ca l-a aranjat Matei...Mai face sotul cu telefonul...dar nu ies cine stie ce,....I-am cumparat din partea lui buni bile din alea multe ...E camera plina...Incerc sa il invat culorile...Sotul zice ca e prea devreme foarte fericit
Unchiul i-a luat masinute.....vad ca au inceput sa ii placa...Noi am comandat o piscina gonflabila..ajunge maine...sa vezi distractie.. foarte fericit

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 8 luni
Eduard: 10 ani, 11 luni

02.06.2011 8:43     citat 

Claudis..2 monezi, nu una plang sau sunt foarte trist ..nici azi nu i-a eliminat trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: