· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si pici de toamna-iarna 2008(128)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Mamici si pici de toamna-iarna 2008(128)     
mare_melisa

Copii
Denisa: 10 ani, 9 luni
Calin: 5 ani

14.08.2011 8:56     citat 

La multi ani Teodora . Soficuta sa ai parte de doi copii minunati.
Mariuta da dulce-i ea prin apa . Hmm ce dor ne e si noua de apa, de mare . Nici anul asta n-am ajuns la un mini concediu singura mare pe care am vazut-o a fost in Martie de atunci nimic ...
Eu sunt un pic cam suparata Deni nici cum nu prea vrea sa vb si nici la scutec n-am renuntat asa ca nu o pot duce la gradinita , acuma o sa vad ce fac cu ea luna viitoare , caut o alta gradinita care accepta si scutece , sper sa gasesc , cautam cu pile acuma ca altfel la ora asta nu avem sanse.

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 10 ani, 9 luni

14.08.2011 11:45     citat 

heyyyyyyy

La multi ani

Maria-Andreea by aditza
Maria-Letitia by Mamistef
Yasmina-Maria by mamiyasmi
Christiana-Maria by christa-maria
Lavinia Maria by lori4u
Bianca Maria by mickymy
Claudia-Maria by claudia -maria

Si tuturor mamicilor, taticilor si fratiorilor care astazi isi serbeaza ziua de nume zambet

sus

Denunta
alinutza22

Copii
Denis Andrei: 10 ani, 9 luni

15.08.2011 7:38     citat 

La multi ani tuturor celor care astazi isi serbeaza ziua de nume! Tot ce va doriti sa se implineasca!

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 10 ani, 9 luni

15.08.2011 8:18     citat 

Salutare, fetele!
La multi ani daca prin unele parti se serbeaza ziua de azi!
Noi suntem p-aci, nimic interesant, parca nu am chef de niciunele...
Chiar nu am nimic nou a spune, dar intrai sa vaz care mai e treaba pe aici....
La multi ani pentru mezina noastra, Teodora!
Felicitari, Mirela, incet incet iti pozti deschide o mica afacere, vad ca stii sa faci multe minunatii...
Eu ma tot gandesc si pregatesc de gradinita.
Il invat si-i spun mereu sa faca anumite lucruri ca asa va fi necesar la gradinita iara el mereu ma intreaba cand va merege la gradi. Il pun sa manance singur, sa mearga singur la olita, sa faca diverse chestii la care sunt constienta ca va trebui sa se descurce singur. Ma cuprind emotiile si ma tot gandesc la cum se va descurca si la ce reactii va avea cand se va vedea fara mama si tati langa el. jenat Sper ca nu vom avea pbl. de adaptare dar am singura temere legata de somnul de pranz care la noi e ceva haotic. trag cu ochiul In sfarsit, toate au un inceput si poate ca putina rigoare nu strica. trag cu ochiul
Va pup cu drag.

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 10 ani, 9 luni

15.08.2011 8:26     citat 

Dimineata cand se trezeste se trezeste cu fraza "mami, mergem afara la copii?". Seara tarziu se incheie la fel. scot limba
Dimineata i-am spus ca "esti regele meu" si el mi-a raspuns: "tu esti printesa mea". Cand il sun sau ma suna de la interfon, ma intraba "ce faci, dragostea mea?". Si cum de obicei sunt vecini pe banca jos, toata lumea se amuza... jenat

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 10 ani, 9 luni
am nascut deja!

16.08.2011 11:10     citat 

La multi ani CLAUDIA-MARIA sa cresti mare , sanatoasa si sa ai mult noroc in viata .Te pup dulce fata frumoasa si desteapta sarut sarut sarut sarut

La multi ani pentru ieri celor ce si au sarbatorit ziua sarut sarut sarut

Multumim de urari sarut

Liana sarut va pup sunteti o familie frumoasa sarut

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 13 ani, 11 luni
Teodora Stefania: 10 ani, 8 luni

16.08.2011 10:16     citat 

Multumim mult, mult de tot tuturor si va pupam si va imbratisam cu mare drag sarut
Hai sa ma laud cu o domnisoara mare si un tort de milioane trag cu ochiul

Mai multe vedeti pe FB.

sus

Denunta
mare_melisa

Copii
Denisa: 10 ani, 9 luni
Calin: 5 ani

16.08.2011 10:45     citat 

La multi ani Claudia, sa cresti mae mare si cuminte ca imediat mergi la scoala zambet
La multi ani Mariilor mai cu intarziere.
Eu az am fost dusa deacasa toata ziua, am fost la maica mea si la dentist ca aveam niste carii urate si asa ca m-am usurat de vreo 100 de lei pe la denstist si mai am de mers inca zambet
Azi am terminat minunatiia asta

si am zis sa va arat si voua.
Liana voi 2 sunteti eternii indragostiti , bravo lui Dudu o sa-i fie usor la gradi.
Eu necajita nu o s-o pot da la gradi si nu stiu ce sa fac? Nu vorbese decat cateva cuvinte si alea doar cand vrea, suntem in urma rau cu vb , nu vrea sa ne spuna nimic, abia astept sa merg cu ea la un control sa vad daca totul e in regula, deka ma ingrijoreaza. Sunt zile cand nu spune deca apa si atat si in loc sa vb scoate zgomote si tipa la mine sa-i dau ce ii trebuie. trist

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani

16.08.2011 11:24     citat 

----------
mare_melisa a scris:
Nu vorbese decat cateva cuvinte si alea doar cand vrea, suntem in urma rau cu vb , nu vrea sa ne spuna nimic, abia astept sa merg cu ea la un control sa vad daca totul e in regula, deka ma ingrijoreaza. Sunt zile cand nu spune deca apa si atat si in loc sa vb scoate zgomote si tipa la mine sa-i dau ce ii trebuie. trist
----------

Auzul i-a fost verificat vreodata? La noi ala e primul lucru care se verifica in acest caz. Pe de alta parte nici baiatul prietenei mele nu a vorbit pana pe la 3 ani, abia dupa aceea si-a dat drumul, asa ca nu e NEAPARAT motiv de ingrijorare, dar un control desigur e recomandat.

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 10 ani, 5 luni

17.08.2011 8:33     citat 

LAAAA MUUULTI AAAAANI, Claudia, domnisoara frumoasa, sa-ti fie viata minunata! sarut sarut sarut

La multi ani pentru Teodora by Soficuta, iti doresc sanatate si bucurii sarut

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 10 ani, 5 luni

17.08.2011 8:43     citat 

neatza,
Mirela ce lucruri frumoase faci prostit scot limba nu mai fi suparata, cunosc multi copii de varsta Denisei, care nu vorbesc de cat cateva cuvinte. nu mai sta stresata, ca nu face bine deloc. cu mai multa rabdare si incredere in Dzeu totul o sa fie bine, sunt sigura!
Adytza ce poze! foarte frumos! am si eu o prietena in Galati si de cind ma invita la ea, nicicum nu mi-am putut face timp ca sa merg intr-o plimbarica.
Liana, ai o familie superba!
Alina am vazut un tort tare frumusel, cum a fost la petrecere?

noi facem bagajele, sper sa avem vreme buna, va puuuuuuuup

P. S. Teeeeei, nu ai ajuns acasa inca?

sus

Denunta
ciur

17.08.2011 9:11     citat 

----------
Christa a scris:
----------
mare_melisa a scris:
Nu vorbese decat cateva cuvinte si alea doar cand vrea, suntem in urma rau cu vb , nu vrea sa ne spuna nimic, abia astept sa merg cu ea la un control sa vad daca totul e in regula, deka ma ingrijoreaza. Sunt zile cand nu spune deca apa si atat si in loc sa vb scoate zgomote si tipa la mine sa-i dau ce ii trebuie. trist
----------

Auzul i-a fost verificat vreodata? La noi ala e primul lucru care se verifica in acest caz. Pe de alta parte nici baiatul prietenei mele nu a vorbit pana pe la 3 ani, abia dupa aceea si-a dat drumul, asa ca nu e NEAPARAT motiv de ingrijorare, dar un control desigur e recomandat.
----------

Doar pentru ca baiatul prietenei tale a vorbit dupa 3 ani nu ar trebui sa isi faca femeia asta griji surprins intrebare
Intradevar sunt copii care vorbesc mai tarziu,si vorbesc bine cand isi dau drumul, si sunt copii care vorbesc mai devreme. Depinde si cat de mult i se vorbeste copilului exclamatie

sus

Denunta
mami_mary

Copii
Stefan - printul familiei: 16 ani, 9 luni
Chris - minunea mica ,sufletel: 10 ani, 8 luni

18.08.2011 9:13     citat 

----------
ciur a scris:
----------
Christa a scris:
----------
mare_melisa a scris:
----------

----------

Doar pentru ca baiatul prietenei tale a vorbit dupa 3 ani nu ar trebui sa isi faca femeia asta griji surprins intrebare
Intradevar sunt copii care vorbesc mai tarziu,si vorbesc bine cand isi dau drumul, si sunt copii care vorbesc mai devreme. Depinde si cat de mult i se vorbeste copilului exclamatie
----------

Sunt sigura ca Mirela ii vorbeste foarte mult Denisei,stimate "ciur"....am avut ocazia sa stau in compania lor

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani

18.08.2011 9:18     citat 

----------
ciur a scris:
----------

Tu citesti mereu din 5 in 7, sau o faci doar cu mesajele mele? prostit Am scris, pentru chiori chiar cu majuscule, si repet, ca nu e NEAPARAT motiv de ingrijorare, dar ca un control e recomandat. Matale ce problema ai de fapt? ochi peste cap

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 22 ani, 2 luni
Christian: 10 ani, 7 luni

19.08.2011 1:15     citat 

Dalutare, dragelor sarut
Am aj acasa, am fost si la tara la socrela ochi peste cap de maine tre' sa intru serios la smotru rad
Si acum ....sa ma laud foarte fericit ......m-am reintalnit cu Alina ( MamiY) si frumopasele ei printese - chiar sunt de invidiat - frumoase foc - dar m-am intalnit si cu Ramona si Ludmila - si am avut onoarea s-o cunosc face-to-face si pe Cozonacita noastra, o papusica de fata, la fel ca si mami a ei !
Va pup, dragelor, sunteti niste scumpe ..... am incercat sa va trimit pozele pe E-mail dar nu vrea sa le ia nici compresate....... cred ca ramane varianta sa le postez pe facebook dar NUMAI cu acordul vostru , asa ca astept un semn de la voi - Ludmila, Alina si Ramona .

Noi suntem ok ..... am admirat pozele cu Dudulinul drag dar si cu broscutele dulci !
Mirela ..... felicitari ......pt poseta creata , nu pt banii dati la dentist ( cu toate ca si asta e de laudat , pt ca greu ajungem si pe-acolo) trag cu ochiul sarut

Va pup pe toate-toate....stiu ca am restante la scris dar promit sa recuperez foarte fericit si voi pune si poz(N)e sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: