· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 19
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 19     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 8 luni
Naty: 5 ani, 11 luni

14.06.2011 5:09   Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 19  citat 

Vlad . . . . . . . . . .............. . 31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . . pui de Furnicutza26
George Alexandru . . . . . 20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ...... 29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... . . 29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... . . 02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ..........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... ......12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. ... . ..6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . ......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ......24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 9 luni
am nascut deja!

14.06.2011 7:35     citat 

multumim de aprecieri sarut lumea ma sfatuieste sa o tund ca e prea cald dar eu nu vreau ca asta e farmecul ei zambet
noi am fost plecati la tara, ce super a fost totul, mai putin soacra ochi peste cap care le stie ea pe toate prostit
mai hai spuneti-mi pulseaza fontanela sau nu la bebeii vostri? ca asa sunt eu cand mi se pune un pitic pe creier numai scap de el prostit si pana dau de dr ca vad ca tot in concediu e.....

ce tare e poza christa rad micul mare omulet zambet
foarte curat mananca V mic zambet buna ideea cu ciresele...de luat aminte zambet
crispy eu para o dau pe razatoarea de sticla si ii adaug si un pic de cereale, de fapt asa s-a obisnuit...la noi se da in vant dupa para si piersica...restul trist
furni si noi avem in plan maine avocado...mie una imi place mult ,a cum sa vad si la fiica-mea foarte fericit
kiki la al meu scaun primit din sua care e cat caruta de mare, ca ma enerveaza ca ocupa mult spatiu, zice ca se pune cu fata spre bancheta, si poti sa-l pui si pe scaunul din fata dar sa nu ai airbag...dar la tine timeaa are kg bun pt celalalt tip de scaun dar nu si lunile foarte fericit de ex al meu e bun pt 74 cm si 10 kg
mihaela asa e fiica-mea ulra daca sta cu spatele dar asta trb sa mai rabde putin pana la celalalt zambet

a si am facut si eu iaurt cica, a iesit un terci trist asta e daca nu faci cu toata inima mancarea iese pe masura foarte fericit mai incercam...poate poate cool

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 13 ani, 11 luni
V mic: 8 ani, 9 luni

14.06.2011 7:40     citat 

Ai mei amandoi au avut fontanela mica mica, de ordinul milimetrilor, asa ca nu vad daca pulseaza, abia o simt la pipait...dar din cate stiu eu din citite/auzite, e normal sa pulseze fontanela, nu e nimic iesit din comun.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 1 luna

14.06.2011 7:57     citat 

----------
rizibizi a scris:
mai hai spuneti-mi pulseaza fontanela sau nu la bebeii vostri?
----------

La Mona a pulsat destul de mult, nu mai stiu pana cand, dar o si filmasem la un moment dat. foarte fericit E normal!

sus

Denunta
Crispy

Copii

14.06.2011 9:03     citat 

Rizibizi si la Alex pulseaza fontanela, dar se vede f.putin acum, pt. ca e aproape inchisa. Si eu citisem ca este normal....

Haideti sa vedeti un IT-ist in devenire...."cat m-am mai tarat eu pana la notebooku' asta"... rad

si aici sunt tare incantat ca stau in brate la tati... trag cu ochiul

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 6 luni

14.06.2011 9:29     citat 

Buna, fetele! Hai ca s-a revigorat atmosfera pe aici un pic! zambet
Furni, intr-adevar, uitasem de treaba cu airbag-ul, ma gandeam strict daca ai voie sau nu sa pui scaunul de copil pe scaunul din fata al masinii.
Crispy, e frumos tare fi-tu. Ma inscriu si eu in competitie sa imi fie ginere. cool
Rizi, intr-adevar, soacrele stiu totul. Eu din motivul asta am temporar vorbitorul stricat cu a mea, ca m-am saturat de sfaturi date doar asa ca sa se afle in treaba si sa se bage prin izmenele mele. Propun sa deschidem un topic in care sa ne varsam oful pe aceasta tema. foarte fericit

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 1 luna

14.06.2011 9:41     citat 

----------
mihaela_ct a scris:
Propun sa deschidem un topic in care sa ne varsam oful pe aceasta tema. foarte fericit
----------

Exista deja draga, doar nu crezi ca sunteti voi primele! scot limba

http://www.parinti.com/modules.php?name...c&start=45

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

14.06.2011 9:41     citat 

----------
mihaela_ct a scris:
[...], intr-adevar, soacrele stiu totul. [...]. Propun sa deschidem un topic in care sa ne varsam oful pe aceasta tema. rad
----------

ca ascesta?
http://www.parinti.com/modules.php?name...sc&start=0

eu nu am soacra rad iar socrul nu se pune (in cazul meu rad )

sus

Denunta
Crispy

Copii

14.06.2011 9:54     citat 

----------
Christa a scris:
----------
mihaela_ct a scris:
Propun sa deschidem un topic in care sa ne varsam oful pe aceasta tema. foarte fericit
----------

----------

Acu', nu ca vreau sa va enervez, dar un topic cu soacra=mai ceva ca mama, exista??? zambet Eu, ar trebui sa-i fac statuie soacra-mii....este o super fata....mama pe care am pierdut-o mult prea devreme! sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

14.06.2011 9:57     citat 

----------
Christa a scris:
----------
mihaela_ct a scris:
----------

----------

io dadu-i link de la inceputuri ...

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii

14.06.2011 10:05     citat 

Hai ca-i tare, dodo & christa, eu ziceam la mishto, dar chiar exista un topic! rad rad
Am si eu o rugaminte, mare, maaare: cand faceti urmatorul colaj, puteti sa puneti aceasta poza pt fi-mea? A crescut si ea, ia uitati acilea atitudine rad :

sus

Denunta
Crispy

Copii

15.06.2011 10:18     citat 

Miha' crezi tu ca fotomodeala ta se va "cobori" pana la Alex al meu?! scot limba sarut sarut sarut Este dementiala cum sta ea acolo la tati in brate...sarut
Pe unde stati in Ct? Noi avem nasii pe Mihai Viteazu la intersectia cu Mamaia, daca sti zona.... voi sunteti mai departe?

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii

15.06.2011 12:10     citat 

Crispy, hai, nu fi modesta cu Alex al tau! zambet
Noi stam in zona Faleza Nord, adica de pe Mamaia, pana in Delfinariu, in dreapta, catre mare. Nasii tai stau mai aproape de centru. Oricum, in Constanta nici o zona nu mi se pare ca este departe, fata de Bucuresti, de unde ma trag io. foarte fericit Daca veniti la nasi, poate ne faci o vizita, sa se cunoasca si copiii mai bine, sa vedem cu nunta, alea, alea... rad rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani
cea mica: 8 ani, 4 luni

15.06.2011 2:54     citat 

neata
azi e ziua sotului deci sunt ocupata pana peste cap
dar dau o bere

mihaela si la fiica-mea ii pulseaza fontanela, si la cea mare a fost asa. zambet
de soacre..nu zic nimic. ochi peste cap
daca se poate cand se innoieste colajul as dori si eu poza mai recenta rad
in rest ce sa zic sunt zombie..azi noapte am dormit intre cele doua mandre ale mele, aia mare racita cobza aia mica cu colicii ei m-asu trezit din 10 in 10 min ba una ba alta.
abia acum am ajuns la cafea.
de dimineata am umblat cu sora-mea dupa haine de botez pt pitica, dezastru. trist nu am gasit nimic.(in ideea ca nu vreau perdele draperii sclipiciuri samd.).am gasit vreo 2 chestii mai ok (adica ceva subtire de bumbac, modest) dar evident sunt maaari. ochi peste cap mai incercam vineri.daca nu gasesc nici atunci o imbrac cu ceva ce am deja si imi place f mult si gata.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

15.06.2011 3:04     citat 

Beeeei, lipsesti si fata nitel de acasa si au si sarit alte mandre sa-i fure consortul...pai e corect asa ceva???
Noi suntem la mare, la soare, la greci...vreme super, peisaje divine, marea curata, piscina in curte, apartamentul foarte frumos...ce sa mai, toate conditiile pentru un concediu reusit.
Ne-a fost greu pe drum, 12 ore de mers, Paul a suportat cu stoicism, dar Antonia, spre sfarsit, nu mai suporta in masina si tragea niste urlete...cu toate ca ne-am oprit destul de des.
Azi am facut pauza de plaja, am stat amandoua in camera si ne-am odihnit, am iesit doar o jumatate de ora pana la supermarket.
Am avut si un moment tare dificil, Paul a cazut in piscina vilei, care are 2,80 m adancime, s-a dus la fund, noroc ca tati l-a vazut cazand si s-a aruncat imediat, asa imbracat, dupa el. Apoi cumnatul a avut prezenta de spirit, l-a tinut cu capul in jos si a scuipat toata apa, nu s-a innecat foarte tare cu apa.
Cam atat despre noi...daca ne mai permite programul o sa va mai scriu.
Pupici sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: