· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2006 > Nazdravanii iernii 2005-2006 cap.20
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  »
subiect nou  raspunde
autor Nazdravanii iernii 2005-2006 cap.20     
danielle13

Copii
H: 16 ani, 5 luni
R: 14 ani, 11 luni

18.06.2011 6:32   Nazdravanii iernii 2005-2006 cap.20  citat 

05.Decembrie.2005- Cezara Maria (Cristine)
07.Decembrie.2005 - Matei Cristian ( Piscoto)
08.Decembrie.2005- Rares Andrei (Osteffy )
10.Decembrie.2005- Helena(Danielle13)
15.Decembrie.2005-Cristiana (Fatadedac)
15.Decembrie.2005 - Alexia Miruna (MADAU),
16.Decembrie.2005-Ilinca(Babyboy),
16.Decembrie.2005 -Mario Raul (Kamykaze8),
29.Decembrie.2005- Corina Sanziana (Neluss)
30.Decembrie.2006-Denisa Andreea(Denig),
06.Ianuarie.2006 - Lara Maria (Liutza)
20.Ianuarie.2006- Thea Ana(Zuzalina)
24.Ianuarie.2006- Mihaita(Alexuca)
27.Ianuarie.2006- Horea Matei (Minteuan)
09.Februare.2006-Bianca (Biencut)
12.Februarie.2006- Bogdan Alexandru(Criss_bb)
14.Februarie.2006- Vlad Paul(Monica77)
27.Februarie.2006- Anna(Pupy)
27.Februarie.2006-Patrick Alexandru(Silviamures),
03.Martie.2006 - Daniel Luca (Chisicuta)

Zile de sarbatoare pentru mamici

capitolul anterior: http://www.parinti.com/modules.php?name...sc&start=0

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 16 ani, 5 luni
Mara Sofia: 12 ani, 10 luni

18.06.2011 8:08     citat 

ce frumos ai facut, danielle!
multumim! sarut

sus

Denunta
nelus

19.06.2011 3:44     citat 

Buna dragele mele!
Intr-adevar vremea frumoasa imi rapeste o buna parte din timp, fetele alta. Azi de exemplu am repetat experienta cu gradina botanica. Pe la 11 ne-am pitit la umbra copacilor intr-o padurice, am facut picnic. Antonia a dormit la umbra copacilor ( tei langa ciresi si visini plini de fructe). Noi sI Corina am luat pranzul pe masa de piatra. A fost f bine. Acum deja trebuie sa o luam iar la picior, mai ales ca a invatat Corina sa mearga pe role, DAR, am intrat sa o felicit pe draga mea Luana.

Luana, sa fii fericita si implinita, sa ramai la fel de inteleapta, sa iti umple Ilinca viata de bucurii si tu sa o bucuri for ever pe ea!

Mari, am vazut un elefantel incantator! Pupici!

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 16 ani, 3 luni
D-P: 9 ani, 4 luni

20.06.2011 1:48     citat 

La Multi ANi fericiti, LUANA!!!!!!!!!

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 16 ani, 5 luni

20.06.2011 2:14     citat 

doamnelor, va multumesc frumos pentru urari si gindurile bune.
Acu' s-o dau pe a' dreapta, nu e funny deloc la aceasta aniversare. De multi ani incoace, din adolescenta, nu mi-au placut zilele mele de nastere, poate pentru ca atunci imi doream sa-mi petrec ziua intr-un mod in care nu puteam si-am ajuns sa vreau sa treaca cit mai repede. Deja cind anii se aduna, nu mai e motiv de sarbatoare. Na, o sa vedeti si voi! eu va astept cuminte sa v-ascult impresiile...
asa ca mare sarbatoare n-am avut/n-am facut. barbatul familiei e plecat de citeva zile in germania si se intoarce la mijlocul saptaminii, prin urmare eu cu fata acasa..... a venit nasa ilincai cu fetita de la BT si-au stat in week-end la noi, simbata am iesit la restaurant cu 4prietene, am facut o "muiereasca" zambet si cam asta a fost tot. Ieri am dus copiii la cinema 3D iar dupa-masa la gratar la vecini, am luat un tort si-am stat cu ei pina seara. Azi e hopul cel mare ca ma serbeaza colectivul si eu ma fisticesc la adunari de-astea in care sint toti cu ochii pe mine, desi dupa verva mea zilnica nu s-ar zice ca nu-s in elementul meu.... dar... na! eu apreciez toata atentia si gindurile bune care se indreapta spre mine.
Ilinca mea a avut serbarea de sfirsit de an, a fost o minunata cosanzeana, au avut si moment artistic, dansul lor care m-a impresionat grozav, in rest e ok, ii dam inainte cu logopedul si germana, la bazin am sarit ultimele 2 week-end-uri din motive organizatorice dar continuam cu inotul, din fericire gradinita e deschisa cu program de vara pina pe 15 iulie sigur si cu putin noroc, pina la 15 aug, ceea ce mi-ar rezolva o problema majora.
am vazut-o pe denisa cea frumoasa,pe helena cu trompa, super fain costumul, iar de nell si fetele ei nu mai zic nimic, ca am vizionat pozele "calde" si mi-am dat acolo cu parerea zambet dar sint de acord cu voi, arata minunat!
plantez niste poze cu copila, ea merita aratata..... zambet

aici va rog sa remarcati virfurile perfect intinse ale ilincai (la luminarea mare, desi nu e bine incardata in poza) " asa cum ii plac lui mihai petre" da?

sus

Denunta
babyboy

Copii

20.06.2011 2:26     citat 

am ramas cu un pui din 3, si pe asta il pastram.

asta e tabloul handmade facut de noi doua , l-am dat la inramat. e decupat, lipit, mototolit, pictat.... de toate zambet si foarte reusit!

sus

Denunta
nelus

22.06.2011 12:09     citat 

Impresionant! Felicitari Luana pt rabdarea cu care lucrezi cot la cot cu Ilinca! Merita sa stea pe perete tabloul! sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

22.06.2011 12:45     citat 

neata, gagici sarut

wow, poze frumoase cu Ilinca si realizarile mestesugaresti, nell si fetele ei minunate, denisa si helena sarut sarut sarut foarte frumos, foarte, foarte frumos sarut

vroiam sa va spun un banc primit azi pe meil...ceea ce m-a amuzat a fost nu numai bancul in sine, ci faptul ca era trimis de la barbati catre barbati, in vreo 5-6 rinduri...saracutii de ei,ma rad rad
deci, bancu' (e in engleza, scuzati, da' m-am amuzat teribil):
A man walked out to the street and caught a taxi just going by. He got into the taxi, and the cabbie said, "Perfect timing. You're just like Brian"

Passenger: "Who?"

Cabbie: "Brian . He's a guy who did everything right all the time. Like my coming along when you needed a cab, things happen like that to Brian , every single time."

Passenger: "There are always a few clouds over everybody."

Cabbie: "Not Brian . He was a terrific athlete. He could have won the Grand Slam at tennis. He could golf with the pros. He sang like an opera baritone and danced like a Broadway star and you should have heard him play the piano. He was an amazing guy."

Passenger: "Sounds like he was something really special."

Cabbie: "There's more. He had a memory like a computer. He remembered everybody's birthday. He knew all about wine, which foods to order and which fork to eat them with. He could fix anything. Not like me. I change a fuse, and the whole street blacks out. But Brian , he could do everything right."

Passenger: "Wow. Some guy then."

Cabbie: "He always knew the quickest way to go in traffic and avoid traffic jams. Not like me, I always seem to get stuck in them. But Brian, he never made a mistake, and he really knew how to treat a woman and make her feel good. He would never answer her back even if she was in the wrong; and his clothing was always immaculate, shoes highly polished too. He was the perfect man! He never made a mistake. No one could ever measure up to Brian .."

Passenger: "An amazing fellow. How did you meet him?"

Cabbie: "Well, I never actually met Brian. He died. I'm married to his f***in widow."

sus

Denunta
nelus

22.06.2011 12:49     citat 

Ce frustrat era saracu' si stresat de nevasta-sa! E normal ca doar barbatii il trimiteau! Era o aluzie la "despre morti numai de bine" ! Femeile vor ce nu exista! rad

sus

Denunta
zuzalina

Copii

22.06.2011 1:40     citat 

----------
nelus a scris:
Ce frustrat era saracu' si stresat de nevasta-sa! E normal ca doar barbatii il trimiteau! Era o aluzie la "despre morti numai de bine" ! Femeile vor ce nu exista! rad
----------

sau in acest caz, ce nu mai exista rad rad

sus

Denunta
danielle13

Copii

22.06.2011 3:43     citat 

cristine cu placere am facut si eu ce am putut ...
ilinca este dulcica si foarte talentata sarut
zuza ... rad rad rad

sus

Denunta
zuzalina

Copii

24.06.2011 1:10     citat 

La multi ani, Corina-Sanziana!!!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
babyboy

Copii

24.06.2011 1:40     citat 

La multi ani de Sanziene, Corinei! cu tot dragul ii dorim sa aibe multe bucurii si noroc.
la noi se-anunta ploi si vijelii ptr urmatoarea saptamina , deci miine nu mai mergem la livada de ciresi cum vroiam. imi pare rau pe de o parte, si mi-e bine ca stau acasa , pe de alta parte. barbatul meu cel deosebit vrea sa-mi "predea" pink floyd in week-end! rad a fost la munchen la concert si e inca in starea aia de vis&beatitudine. si trebuie impartasita.
si-o sa ducem fata la bazin, si-o sa ne jucam, si-o sa fac dovlecei umpluti si mincam pepeni. mi-nu-nat!

week-end frumos tuturor.

sus

Denunta
danielle13

Copii

24.06.2011 3:23     citat 

La multi ani Corina Sanziana!
eu sunt la impachetat maine plecam in co zambet
asa ca doamnelor we placut si zile senine ..
pupici

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 16 ani, 4 luni

26.06.2011 4:17     citat 

La MUlti Ani,Sanzaiana!Sa fi sanatoasa si norocoasa.
Frumoasa cosanzeana,ce mai ,dulcica foc.Si tabloul este foarte frumos.Bravo.
Eu am avut cateva zile pline,cu Evaluarea la clasa a -8 a.A trecut bine,sunt rezultate frumoase si sunt multumita.Sa treaca si bacul si gata am luat vacanta.
La noi este foarte frig zilele astea.
Mary,concediu placut.
Marti,la 15 si 30 mij trebuie sa mergem la dansuri ,pentru proba.Denisa abia asteapta.
Pupici si numai bine tuturor.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: