· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2006 > Nazdravanii iernii 2005-2006 cap.20
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  »
subiect nou  raspunde
autor Nazdravanii iernii 2005-2006 cap.20     
nelus

04.07.2011 8:30     citat 

Mari, dupa cum vad in poza, in zona umerilor si a bratelor, nu mi se pare ca trebuie sa mai dai jos. Te asteptam cu cat mai multe poze!

Referitor la scoala, nu imi fac nici pe departe probleme pt clasa I. Ma gandesc ca diferentele astea de 1 an intre copii se vor vedea dupa clasa a3a.

Poza facuta de Sanziene.

Antonia este un copil adorabil. Ieri a implinit 4 luni si vad ca evolueaza ca la carte. Tot ce trebuia sa faca la varsta asta e in palmaresul ei. Deja apuca jucariile cu mare precizie, vrea sa le duca la gura, este f vesela si senina, flirteaza cu persoanele noi pe care vrea s ale cucereasca. Aseara am avut o vizita. Dupa ce a scanat bine invitatii ii provoca. Se uita la ei si radea provocator. Dupa ce a topit-o pe prietena mea (care lucreaza intens pt bebe 2, deci oricum era terminata cand radea Antonia la ea), s-a intors catre ea in bratele mele. Practic ii cerea sa o ia in brate.
Desi a dormit pana acum in pat cu mine, de o saptamana doarme in patut de la 23 pana la 5.... Ce sa mai spun.....Sunt impresionata! Normal ca in mintea mea fac mereu comparatii, iar Corina a fost mereu f solicitanta. In continuare ma solicita zilnic mai mult decat bebelusa.

Zilnic incerc sa fac ceva dulce si Corina ma ajuta cu mare placere. In fiecare zi face 3-4 randuri la caietel, citim impreuna, mergem la plimbare (mai putin cand e frig). Cand suntem pe strada imi citeste toate reclamele si anunturile pe care le vede. Mai nou urmareste la posturile de muzica cum se numesc artistii.

Cu Corina aseara am comis-o rau de tot. Ii faceam baie si statea in picioare. S-a apucat sa faca ea o schema in timp ce o sapuneam (s-a aplecat stand intr-un picior surprins prostit )si a alunecat in cada. Am apucat s a o prind in zbor, dar am fost f suparata pe mine pt imprudenta asta trist trist S-a lovit la cap ( a cazut pe o parte, la 30 cm ) si putin pe corp. Am urmarit sa vad ce se intampla, dar nu a avut nimic. Doar s-a speriat. Si eu mai tare decat ea.

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 16 ani, 5 luni
R: 14 ani, 11 luni

04.07.2011 9:07     citat 

wow ce dulcici sunt amandoua sarut

nell m-am intors din co cu aproape 1 kg in plus sa nu zic doua .. unde nu se vede in poza este colacelul si fundul aici am pus bine de cand ma stiu am trapezul mai voluminos.

trebuie sa ma si ambitonez sa dau jos dar mai sunt si tabletele care le iau la mijloc la una da apetit sii la cealalta scrie clar ca te poti ingrasa. aveam 52 cand am inceput sa le iau si intr-o luna am ajuns la 60 si atunci a schimbat dr modul de administrare. si nu sunt antidepresive..

eu nu o mai stresez cu nimic pe helena . pentru ca se pare ca pe sistem nervos mi-a facut psoriasis si asta sa declansat de cand cu cursul de inot.. e toata numai bube ..

poze am cu fetele dar nu cu mine de regula eu sunt fotograful si cand e sa fiu trasa in poza e in concediu fotograful rad

sus

Denunta
danielle13

Copii

07.07.2011 9:02     citat 

La multi ani Monica ! sarut

sus

Denunta
nelus

07.07.2011 9:14     citat 

La Multi Ani Monica! Sa fii iubita! Multa fericire si noroc iti doresc! sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

07.07.2011 10:20     citat 

La multi ani Monica! sarut

Multi anisori fericiti si tuturor piticilor pe care i-am ratata! sarut

sus

Denunta
danielle13

Copii

08.07.2011 9:27     citat 

La multi ani kamy! sarut

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 16 ani, 4 luni

08.07.2011 2:33     citat 

La Multi Ani Stefi,Monica si Kamy! sarut sarut sarut
Noi suntem la Mangalia si azi am fost la plaja.Pitica a stat numai in apa ,cu toate ca era o apa rece,rece ca gheata.
Mary,esti o mamica frumoasa,mandra deprintesele ei frumoase.Sa derranzezi ca pui poze??????NUuuuuuuuu.Noi vrem cat mai multe.
Nelus,la fel si tu,ai doua printese.Se vede ca Antonia a crescut frumos.Sanatate multa.Cum se mai simte pitica?
Eu,ca si tine Nelus,in primele zile i-mi apare o mancarime pe piept si pe frunte.Ma mananca tare dar ma si doare.Trece cu creme.
La Mangalia am plecat in fuga.M- a sunat fratele meu si-mi spune ca in doua ore e la mine,vine sa ma ia la Mangalia.Am facut bagajele in fuga,am luat tot dar am uitat ce era mai important...costumul de baie al meu si de nevoie mi-am luat altul.
Pupici si un sfarsit de saptamana cat mai placut

sus

Denunta
danielle13

Copii

08.07.2011 2:36     citat 

denig vacanta placuta sarut
am analizat si alte poze din alti ani de la mare si se pare ca tot asa monstru arat ..
m-am apucat de facut abdomene si mers pe bicicleta sa vedem cat mai tine si la mancare am portiile injumatatite in farfurie ochi peste cap

sus

Denunta
denig

Copii

11.07.2011 5:50     citat 

Mary,multumim. sarut
Vad ca, vrei sa te pui serios pe treaba.Succes.Sa slabesti atat cat vrei.Poate iau si eu putin din ambitia ta.

sus

Denunta
nelus

11.07.2011 1:20     citat 

Bravo Mari! Ma bucur ca te-ai pus pe treaba. Eu deocamdata ma limitez la plimbari cat mai lungi cu fetele. Greutatea e bunicica ( 61.8-62.2), dar se vede ca nu mai fac abdomene. Mai astept ca mi-e teama cu operatia. Iti urez succes si ambitie multa!

sus

Denunta
danielle13

Copii

11.07.2011 8:03     citat 

sa vad cu bicicleta ca merg cate 10 km si nici strop de transpiratie . o fi bine o fi rau .. sunt curioasa daca dau vrun gram jos mai ales ca eu sunt legata de tablete
asa rau am aratat numai dupa nastere ma revars toata

La multi ani madau! sarut

sus

Denunta
denig

Copii

21.07.2011 9:49     citat 

Ce fac fetele?
Azi nu putem merge la plaja.Ploua,tuna si fulgera.Suntem consemnate in casa.

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

21.07.2011 10:21     citat 

neataaa

eu ma coc si astept cu interes concediul
in rest nimic demn de share

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 16 ani, 5 luni
Mara Sofia: 12 ani, 9 luni

21.07.2011 10:23     citat 

eu coc (gogoase)
si imi e frig

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

21.07.2011 10:31     citat 

shhh, ca mi-e foame zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: