· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2006 > Nazdravanii iernii 2005-2006 cap.20
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  »
subiect nou  raspunde
autor Nazdravanii iernii 2005-2006 cap.20     
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 16 ani, 5 luni
Mara Sofia: 12 ani, 9 luni

21.07.2011 10:36     citat 

gata
si eu shhh ca treb sa pregatesc fetele sa plecam. acum dorm ca deh, azi noapte au fost pasari nocturne

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 16 ani, 5 luni

21.07.2011 11:23     citat 

neatza fetele
si eu am copt foarte fericit de dimineata!
am fost la gradinita la Ili sa facem "activitate", Briose in 2 culori cu dulceata de capsuni si ornate cu bilute colorate.
sint putini copii acum pe perioada "gradinitei de vara", azi a plouat in draci de cum s-a luminat de ziua si pina aproape de amiaza, ii tine, deci, in gradi, asa ca..... am diversificat programul.

Astept si eu concediul ca si cu doamna zuza! zambet pina atunci, la servici, de la 1 august o ducem pe ilinca la Galati la bunica si verisorul ei, sta 10 zile, apoi mergem cu totii la voronet, 5 zile, la mare cu fetele, alta saptamina si in septembrie mai luam o saptamina de vacanta. Sa ne ajunga!
au fost niste calduri cumplite, noroc cuploaia asta si minunata temperatura de azi, 22 grade, su-blim!
Am 3 catei de dat! 2 pui mici salvati de la moarte sigura, albi, pereche si un mascul de 5 luni foarte energic si jucaus. Hai, doamnele, cine ma ajuta sa le gasesc "parinti" buni?
sporuri, va doresc.

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

22.07.2011 9:19     citat 

neata cocoana zambet

eu nu te pot incurca la capitolul catei...desi thea si-ar dori zambet eu nu zambet

zici ca pleci la mare cu fetele, huh? socat cu cini, tu? scot limba rad rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 16 ani, 4 luni

22.07.2011 8:19     citat 

Cristine,au fost bune gogoselele?
Luana,astepti cu nerabdare concediul.Sa ai parte de un concediu placut.
La fel si Zuza.Si tie doamna,concediu placut.
Denisa mi-aspus azi ca vrea sa mearga acasa.Cel mai dor ii este de tati.
In seara asta suntem la Olimp,la fratele meu,singurele.Si Denisa estwe foarte incantata.Este liniste si nu o mai bate la cap al ei verisor,sunt vorbele ei.Verisorul ei este cu 3 luni mai mare ca ea.

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 16 ani, 5 luni
Mara Sofia: 12 ani, 9 luni

22.07.2011 8:20     citat 

denig, da, au iesit cu gust de cozonac zambet
Concediu placut, fetelor!

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 16 ani, 5 luni
R: 14 ani, 11 luni

23.07.2011 8:02     citat 

concediu placut va dorim si noi sarut
ieri aveam chef de scris si povestit mult azi nu mai am chef ...
oricum sunt foarte fericita rad

sus

Denunta
zuzalina

Copii

24.07.2011 1:17     citat 

bravo, mari sarut asteptam sa detaliezi "de ce" sarut

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 16 ani, 5 luni

25.07.2011 10:23     citat 

multumim de urari, doamnelor, dar mai am de asteptat 3 saptamini pina la concediu..... mult tare..... sau putin? mai am DOAR 3 saptamini pina plec. parca asa suna mai bine zambet
mari, de ce esti hepi? spune-ne si noua, sa ne bucuram impreuna.
noi am avut simbata musafiri si duminica am intors vizita, ne-am dus noi la prietenii nostri acasa... fetele s-au jucat impreuna si-au facut diverse traznai ( s-au dat cu crema la mine-n dormitor de luceau - straluceau cu totul, dar au lasat amprente pe pereti iar parchetul era alunecos de-atita "sters" .... iar ieri le-am gasit in cada, nude amindoo, cu spuma pina la tavan, clabucite bine dar dopul nu era pus, si ilinca o spala pe cap pe maria .... deh, fetele faceau baie, asta dupa ce c-o zi inainte dorise s-o spele la dus si a dat drumul la apa si asta mica era imbracata, da? ) .... deci, am avut parte de ... de toate! foarte fericit

sus

Denunta
zuzalina

Copii

25.07.2011 10:43     citat 

decit 23 de zilisoare, madam zambet AMR=23 foarte fericit

de faza cu crema si restu' nu comentez, ca mai stiu eu pe una care face d-astea si singura foarte fericit cu clinique, da?! farmecu' e neatins rad (peseu: ce mi-a iesit asta cu farmecu-mi neatins, jeez rad rad rad rad rad rad ) si cu tot borcanul de saruri de baie...TOT zambet deci been there, done that, bought the t-shirt foarte fericit

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 16 ani, 5 luni
R: 14 ani, 11 luni

25.07.2011 1:04     citat 

luana rad rad rad

deci doamnelor hai sa detaliz .
nu stiu cate dintre voi stie ca eu am tot probleme cu pitica si asta inca din luna a 7a de sarcina.. ba ca nu are rinichi si moare dupa o saptamana de la nastere.. bun am nascut din 2 in 2 zile la spital mergeam cu ea la control pana la 3 saptamani cand a fost operata de urgenta . au urmat alte internari cu sintigrafi , infectii urinare, scoaterea cateterelor .. chamata de urgenta sa opereze fata dinou ca un invatacel a tinuto prea mult la perfuzii , a urmat gimastica de intarirea a muschilor ca fata la un an se rostogolea pe jos si nu mergea in 4 labe .. a urmat scaunele cu sange si nu stiua de unde vin si trebuia acasa sa ii bag 7 sule de metal in fund sa ii largesc rectul au urmat convulsiile de la 1 an pana la 2 ani luna si febra si convulsia. febra nemotivata ca fata era sanatoasa.. alte investigati pentru reflux si sa vada daca are leziuni pe rinichi .. a urmat problemele cu ochisori intr-un an de la +6 a sarit la + 9 si nimeni nu stie ce va veni in viitor fata fara ochleri e aproape oarba .. a urmat traznaia ca nu aude daia nu vorbeste alte controale etc .. ca are poli dar nu e de scos si ca si asita ingreuneaza vorbitul .. si uite tot asa dute la control de 3 ani fata e retarda eu stiu ca fata mea se dezvolta incet are un ritm aparte dar totusi proasta nu este . bun fata a inceput de 2 saptamani sa zic sa mearga singura pe bicicleta asta fara nici un ajutor am fost cu ea la control de 4 ani a trecut cu brio .. vorbeste explica poate prea mult explica nenintrebata chiar daca nu intelege ea asa bine geramana a stiut sa explice corpul omensc .
deci doamnelor fata mea face progrese in pasi mici dar face si sunt super fericita . merg cu ea la gimnastica medicala , primeste si ajutor de vedere vine o tanti acasa si exerseaza cu ea .. va trebuie sa faca si ergoterapie pentru motorica fina si logopedie dar nu toate ci pe rand pentru ca este prea mult pentru ea..

si dupa toate astea al meu dr zice ca oricine e o poate lua razna mai ales ca sunt si alti factori la mine tara straina limba straina inca eu nu sunt pe picioarele mele mai depind in unele situatii de sot.. dar na pentru ca m-am sucarit sambata cu mersul la frecat dupa alti m-am motivat sa-mi caut cursul sa il fac sa vad daca imi recunosc diploma de asistent..

sus

Denunta
denig

Copii

25.07.2011 3:45     citat 

Mary,ati trecut prin multe dar tu nu te-ai descurajat si ai avut incredere.Ma bucur mult pentru tine,si Bravo Ramonei care face progrese mari si tu esti foarte optimista.Mult succes cu acel curs si sa-ti recunoasca diploma.
Luna,super traznaile fetelor.Macar ,a doua zi s-au dezbracat fetele.
Zuza,si Thea vad ca tanjeste la crema mamei si la saruri.

sus

Denunta
zuzalina

Copii

26.07.2011 8:17     citat 

Excelente vesti, Mari sarut sarut ai tras mult si e normal, cred eu, sa mai ai caderi, dar uite ca lucrurile merg spre bine si asta este tot ce conteaza in final sarut

sus

Denunta
nelus

26.07.2011 8:45     citat 

Mari, treci printr-o situatie pe care nu as dori-o nici unei mame. Ma bucur insa ca esti optimista si ca ultima vizita la doctor ti-a confirmat sperantele. Doamne ajuta sa fie bine in continuare! Sunt convinsa ca Ramona va fi un copil care va recupera, pentru ca tu esti o luptatoare si vei face tot ce e posibil pentru a fi bine.

sus

Denunta
denig

Copii

10.08.2011 12:03     citat 

Fetelor,ce mai faceti?
Noi ne-am intors la Galati.Am stat o luna la mare de ne-am saturat.Deja ,Deni nu mai vroia ,ii era dor de tati,de camera ei.Suntem bronzate.

sus

Denunta
nelus

11.08.2011 4:25     citat 

Bine ai revenit Dana! Dupa cum arata vremea, cred ca ti-ai ales momentul potrivit sa revii in Galati. Noi plecam la mare pe 21 aug, la Jupiter. Mi-am ales perioada cat mai spre sfarsitul verii pentru a fi piticuta cat mai mare. Am de gand sa fac un program drastic de aerosoli cu amandoua, asa ca pe la 7 sper deja sa avem ceva distante parcurse. Problema va fi ca pe Antonia o vom muta de la mine la sot in brate, ca pe malul marii nu prea poti duce carutul.

Alte vesti: ne specializam zilnic pe noi dulciuri. Pentru a-i da preocupare Corinei fac mereu ceva dulce si o las sa ma ajute. Zilnic citeste sau scrie cate 15 min. Sa citeasca chiar ii place. La fel ii place sa adune, sa descompuna, sa faca jocuri logice, dar cand e vorba de "caitel" si scris efectiv e du-re-re. Dar fiind vacanta nu insist pe partea asta. O las doar cu cititul si caietele de activitati.

Am mers cu Corina la dentist si i-a plombat/curatat 5 maselute. La inceput nu deschidea gura. I-am promis o papusa. A 2a vizita m-a costat un dvd, iar dupa a 3a i-am promis genunchiere si casca pt role. Trecand peste recompense, oricum am apreciat ca si-a facut curaj. Ma bucur ca acum are dantura frumoasa si asteptam sa cada primul dintisor. Cred ca asta va fi la mare sau in septembrie.

Antonia e la fel de adorabila ca pana acum . Din ganguritul ei i-a iesit ma-ma si ta-ta. E vesela, vioaie, ii lucesc ochii de fericire.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: