· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2006 > Nazdravanii iernii 2005-2006 cap.20
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  »
subiect nou  raspunde
autor Nazdravanii iernii 2005-2006 cap.20     
nelus

01.09.2011 10:07     citat 

Ai dreptate Cora! Deja am inteles cum e cu vociferatul! Ea vorbeste multe, dar tot ea face! sarut

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 16 ani, 5 luni

02.09.2011 9:49     citat 

na, vrea cocoana nell etalata, nu pot sa ma opun rad

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

02.09.2011 9:54     citat 

dada, cu pantofii aia mijto foarte fericit

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 16 ani, 5 luni

02.09.2011 12:41     citat 

exact!
si NU, aia din spate care face ceva peste gard NU e zuza! rad

sus

Denunta
zuzalina

Copii

02.09.2011 12:44     citat 

----------
babyboy a scris:
exact!
si NU, aia din spate care face ceva peste gard NU e zuza! rad
----------

corect, eu ma culturalizam supraveghind atent fetele (versiunea oficiala) la Vrajitorul din Oz foarte fericit si purtam o rochita (diminutivul are legatura cu cantitatea infima de material folosit) cu animal print foarte fericit rad

sus

Denunta
nelus

08.09.2011 5:52     citat 

Ce faceti?

Noi suntem binisor. Antonia are o usoara otita, combinata cu o inflamare a faringelui. Corina se pregateste de gradinita. Nu e nerabdatoare deloc. Am confirmat si inscrierea la scoala pentru anul viitor. Am mers cu Corina si a vazut clasa si invatatoarea in care va invata. Nu a fost data pe spate de ideea de a intra la scoala, dar i-au placut scoala si invatatoarea. Incerc sa ii explic ca la anul toti copiii vor pleca la scoala, asa ca va trebui sa faca si ea asta.

In rest avem o problema cu octavele. Azi am pus pe o hartie rubricile MAMA si CORINA. Pana la ora 2 erau deja cate 3 linii la fiecare , care corespundeau pentru cate o iesire cu tipete. Asta in conditiile in care s-a abtinut pentru ca stia ca ii pun linie cand tipa. O veni si vremea cand va fi pace si armonie pe la noi....

De la mama mea am adus-o pe Corina ceva mai grasuna decat am lasat-o. Ma bucur ca de 3 saptamani deja se vede ca am avut grija de alimentatia ei si a mai dat jos 1 kg. Nu ma intrebati ce ii da mama sa manance si cum, ca nu pot intelege cum se face pandispan cand intra pe mana ei.

sus

Denunta
nelus

10.09.2011 6:33     citat 

Pentru Sf Marie,
LA MULTI ANI MARI! sarut

LA MULTI ANI VALI! Sa fii fericita, sa sarbatoresti frumos si .... te asteptam sa ne mai povestesti cate ceva din viata ta! sarut

sus

Denunta
nelus

10.09.2011 6:54     citat 

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 16 ani, 5 luni
R: 14 ani, 11 luni

10.09.2011 7:50     citat 

multumesc nell sarut
fetele sunt scumpe foc sarut
La multi ani vali ! sarut

sus

Denunta
nelus

11.09.2011 1:32     citat 

Pupicei!

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 16 ani, 4 luni

12.09.2011 8:37     citat 

Buna seara la fete.
Vali ,la multi ani!
Mary sa traiesti cu numele.La multi ani!....Mi de scuze ca urarile vin asa tarziu.
Nelusi,ce-mi place a doua poza cu fetele.E superba.
Noi am avaut placerea si ne-am intalnit saptamana trecuta iar Antonia m-a rasplatit cu un zambet superb.Corina serioasa.Ea si Deni nu si-au vorbit doar s-au privit.Amandoua sunt inalte si frumos dezvoltate.
In seara asta am tuns-o pe Deni,putin mai sus de umeri si ii sta superb.
Fetelor,cum a fost prima zi de gradi?
Denisa nu mai avea rabdare,era inaintea mea cu 10 m.Doar cat am traversat strada m-a asteptat .A tinut-o numai o fuga.

sus

Denunta
zuzalina

Copii

13.09.2011 11:49     citat 

La multi ani, Mari si Vali! sarut sarut sarut sarut sarut

nell...foarte frumoase pozele matale sarut imi place ultima in special sarut

deci prima zi de gradi....n-am prea contat foarte fericit am fost purtatoare de flori si responsabila cu amintitul activitatilor (acum mergem sa te schimbi, acum dai flori la cutare etc.) si cam atit
seara am tras o mega cearta in schimb....dupa ce am ajuns acasa de la gradi&parc, dupa n-spe mii de comentarii, mi s-a umplut paharul si am ajuns sa ragnesc
pur si simplu nu mai suport discutiile si comentariile interminabile in care: 1. ne comparam (eu am mai multe ca ea, de ce???); 2. trebuie disecata viata mea din frageda pruncie pina astazi si viitorul luminos trebuie explicat in detaliu (comentarii de gen pantofii astia ii ai de cind erai cu primul tau sot? sau cind o sa te mariti, in ce parte a patului va dormi sotul tau?)
asa ca am urlat...si am urlat...si am urlat...dupa care a sunat telefonul si am continuat sa ragnesc in spatele usilor inchise...sincer m-am saturat...copila asta nu poate avea si ea preocupari normale pentru virsta ei, gen papusi, desene, parc?? de ce naiba trebuie sa ma puna in permanenta la microscop? si frate, cind incepe cu interogatoriile, exact ca taxo, nu se mai opreste!!! aseara eu am cedat nervos dupa o ora si ceva de intrebari si raspunsuri pe masura capacitatii ei de intelegere...ce ma enerveaza este ca in afara faptului ca ea este curioasa, toata aceasta curiozitate ii este accentuata de discutiile cu acea parte a familiei care este acum numai a ei, obsedati de chestii d-astea

sus

Denunta
nelus

13.09.2011 9:36     citat 

La multi ani Marilena! Sa fii sanatoasa, iubita si numai satisfactii din partea persoanelor iubite! Sa ne spui cum ai petrecut! Te pup!

sus

Denunta
nelus

13.09.2011 9:53     citat 

Apoi muica.... no comment! S-a pus Thea cu tunul pe tine! Probabil ca se gandeste ca va urma un barbat in viata ta, stie ca relatia asta ii va afecta ei universul si atunci tot sondeaza terenul.

Nu vreau sa vin cu "stai sa vezi ", dar si Corina cand e vorba de replici nu prea are limita! De genul "Antonia a racit pentru a nu ai avut grija de ea!" . In seara asta a venit o vecina la ea. Fetita are 8 ani si 6 luni. In 3 min s-a auzit usa la iesire. Am sperat ca a plecat fetita. Dupa ce termin de alaptat pe cea mica, ma duc sa vorbesc cu Corina. Ia- o de unde nu-i. S-a gandit ea, de capul ei, ca daca am lasat-o la joaca de 2 ori nu are rost sa imi mai ceara voie. Asa ca si-a luat jucarii, s-a incaltat si pa! Era in spatele blocului, sub geamul mamei fetitei. M-am gandit ca o bataie buna ar linisti-o si nu i-ar mai trebui vreodata sa faca asa ceva, dar m-am rezumat la a o lua din toiul jocului si a o baga in casa. Binenteles ca ea tipa, vocifera, urla, fara pic de rusine. I-am dat 5 min sa ajunga in casa. Cred ca dupa ce am plecat i-a bagat mintile in cap prietena ei mai mare. In casa i-am subliniat ca daca se mai intampla, sta o luna in casa pedepsita. Apoi am lasat-o in pace.

sus

Denunta
nelus

13.09.2011 9:56     citat 

Dana, deja fetele noastre sunt mari si studiaza pe ceilalti. Dar poate se vor juca vreodata , ca intalniri fugitive tot au fost.

Prima zi de gradinita a fost relativ ok. Acum insa si-a intrat in ritm si pare f fericita ca merge la copiii ei.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: