· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2006 > Nazdravanii iernii 2005-2006 cap.20
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Nazdravanii iernii 2005-2006 cap.20     
danielle13

Copii
H: 15 ani, 9 luni
R: 14 ani, 3 luni

13.08.2011 8:25     citat 

La multi ani criss! sarut

sus

Denunta
nelus

13.08.2011 5:08     citat 

La Multi Ani Criss! Iti doresc multa fericire si multe impliniri! Pupici!

sus

Denunta
criss_bb

Copii
mister B: 15 ani, 7 luni

15.08.2011 9:44     citat 

Multumesc din suflet!!!
Va pup!

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 15 ani, 8 luni

25.08.2011 4:48     citat 

Criss,La multi ani!
I-mi cer scuze pentru urarile tarzii.Sa fi sanatoasa si sa te bucuri de familia ta. sarut
Fetelor ce mai faceti?Pe aici este liniste.
Eu ma bucur de ultimele zile de vacanta.Pe 1 sept ,la munca.
Denisei i-a cazut si al treilea dintisor din fata,sus,si vorbeste sasait.

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 15 ani, 9 luni

30.08.2011 3:06     citat 

Na, buna ziua doamnelor....
eu am avut vacanta 2 saptamini, am revenit de citeva zile la servici dar plec din nou pe 7 septembrie pentru inca o saptamina....asa ca inca sint cu un picior in vacanta si am o stare de bineeeee.....
am fost la voronet, un loc minunat, o "gura de rai" in adevaratul sens unde-am petrecut 5 zile foarte frumoase, relaxare totala, plimbare, liniste, curatenie... de vis. am stat intr-o locatie foarte frumoasa, in padurea de brazi, am facut plimbari, am fost si la manastire, ne-am plimbat cu mocanita, cu atv-urile, am cules mure, am zacut la soare.... foarte placut cu totul. si-apoi am fost si la mare, eu nu concep vacanta fara litoral, cu coana zuza si thea, la jupiter, foarte placut si acolo, am avut tot asa momente de abandon pe senzolng pe marginea piscinei... ne-am intilnit si cu nell in formatie completa, cu fetele ei amindoua, corina frumoasa si inalta iar cea mica e ceva ce n-ati mai vazut.... o dolofana cu piele trandafirie, toata cute si zimbet... na, ne-a fost bine, trebuie sa recunosc!
in alta ordine de idei, inca ne bucuram de vara, ilinca sta peste zi la o familie de prieteni care au fetita si ei si casa cu curte, asa ca are si companie si sta pe-afara cit e ziulica de lunga, si asteptam vacanta nr 2... zambet
salutari tuturor.

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 15 ani, 8 luni

31.08.2011 10:34     citat 

deci va rog sa opservati ca madam cucoana n-a zis nika-nika de bine la adresa mia socat
ci om.....maaaai, ci om..ntztztztztztz
rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta
babyboy

Copii

31.08.2011 10:49     citat 

deci madam, n-am vrut sa te compromit... cind am vazut ca pastrezi tacere totala despre unde-ai fost si mai ales cu cine.... zambet

sus

Denunta
zuzalina

Copii

31.08.2011 11:37     citat 

aidi, bre, un rezumat colea, nu trebuia sa dai tot din casa rad atuncea las' ca raportez io foarte fericit

deci am fost cu madam cucoana si cu pruncele din dotare la mare...frumos la mare, suare, neste vint cit sa nu lesini di cald pi tarm, mai s-un nor de control sa nu ne arda suarili, deci vreme buna zic io...seara mai racorel, da' nu excesiv

madam cucoana, cucoana, frate, a vinit cu tocuri cui (o data i-a incaltat ce-i drept, niste super pantofi pe care inca ii mai visez nuaptea - deci urla invidia in mini, clar?! rad), super gagica cum stie dumneaei sa fie, zimbitoare mereu si cu vorbe de duh
prunca ilinca s-a mai inaltat oleaca, nu mi-a mai dat flit complet ca data trecuta, ba chiar a ris la glumele mele de citeva ori, ceea ce personal am apreciat (si acu' vorbesc serios)
altfel, fetili s-au inteles cit de cit, nici bine nici rau, ca doo capoase care este...a mea dornica "sa fie prima" ochi peste cap ochi peste cap , ilinca si reusea sa "fie prima", deci d-astea rad rad

duamana nell a fost cea care m-a ofticat complet...aicea pot spune ca ma roade pizma, da' rau nu asa....acuma copii avem cu toatele, ca d-aia ne discutam acilica...deci fetelor, madam nell, sa v-o spun, are un pic mic de burta si asta-i tot, nu zici ca abia a nascut...asa ca ma tavalesc in chinuri si maninc salata...am zis! rad
corina mi-a adus aminte mine inainte sa merg la scoala...daca reusesc sa scanez, postez pentru autentificare...nush' sa spun ce anume, alura clar, parul cred, ceva din gestica parca...dar chiar mi-am adus aminte eu de mine pe la 6-7 ani cind ma uitam la ea
aia "mica" e mare zambet si scumpica foc...spre diferenta de madam cucoana, n-am prea socializat cu bebelusha, ca ultima data (acu' vreo 2 ani ce-i drept) era sa-mi scape bebelu' fix in cap, deci nu mai facem d-astea, ca nu ne descurcam

am avut program liber ales mai monoton, si un pic pensionaresc, ce-i drept, dar deconectant...si taaaaare bine zambet ca d-aia-i concediu sa te odihnesti si sa-ti tihneasca, nu? zambet

am un mare regret ca am cam uitat sa fac poze dupa care am cumparat baterii gata descarcate, deci ciuciu poze plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
babyboy

Copii

31.08.2011 12:37     citat 

foarte buna relatare, nimic de zis in plus .... decit ca si doamna zuza e juna-bella-ravisanta da' se da modesta.... ca da bine la CV... si oricum a agatat in ultima seara singurul tip misto din statiune, deci inca e in carti, da???
am avut program de relaxare si mai ales de distrat copilele, asa ca zilele au fost cam "clasice", plaja dimineata, prinz/culcare/piscina dupa masa/ dus, cina, teatru pentru copii si petrecerea copiilor dupa aceea... fetele, cind nu s-au luat la intrecere sau ratoit una la cealalta, s-au inteles bine, s-au jucat, s-au balacit in piscina mare cu colacele, au cules scoici, au construit castel de nisip, na... de-astea...
si nu avem poze trist nell a facut citeva, poate o sa ne arate cind se-ntoarce acasa.
sporuri, doamnelor....

sus

Denunta
nelus

31.08.2011 2:16     citat 

----------
zuzalina a scris:
...aicea pot spune ca ma roade pizma, da' rau nu asa....
----------

rad Scuze dar in viteza am citit pizma de doua ori , ca nu intelegeam rad rad rad rad citea subconstientul poate rad jenat jenat

sus

Denunta
nelus

31.08.2011 2:21     citat 

----------
zuzalina a scris:
corina mi-a adus aminte mine inainte sa merg la scoala...daca reusesc sa scanez, postez pentru autentificare...nush' sa spun ce anume, alura clar, parul cred, ceva din gestica parca...dar chiar mi-am adus aminte eu de mine pe la 6-7 ani cind ma uitam la ea

----------

Sunt convinsa ca asa e! Sunteti la fel de nonconformiste si razvratite amandoua! Poate confirma si Luana ca i-am spus ca imi aduc aminte de tine, de cate ori ma izbesc de Capricoarna mea! Mi-ai mai povestit tu cate ceva din copilarie si am retinut! Aceeasi zodie, aceeasi etimologie a numelui! O sa ma manance la micul dejun fie-mea! E rebela rau! Daca nu fac psihologia, asta pleaca de acasa la 14 ani, Doamne fereste! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
nelus

31.08.2011 4:39     citat 

Luni seara am revenit si noi de la Jupiter. Cu Luana si Cora ne-am intersectat 2 zile, dar din pacate in prima seara eram noi zombie dupa o nunta, asa ca ne-am salutat in trecere si am plecat la culcare. Ilinca e schimbata in bine, dupa cum spunea si Cora. Socializeaza si e simpatica foc. Thea era in "zilele" ei bune. Nici eu nu sunt genul care sa ma bag in sufletul copilului. Oricum este o dulce si are privirea la fel de frumoasa ca intotdeauna. Din ciclul "morocanosul" e si fie-mea, asa ca privirea ei nu m-a prea speriat zambet .

Cora, tu esti inalta si ai o talie f bine conturata. Nu ai pt ce sa ma invidiezi. Dupa cum spunea husband-ul meu, atitudinea conteaza, iar eu la atitudine pierd. I-am si spus ca cea mai buna asigurare prt el a fost sa ii fac 2 copii rad

Poze am doar 3 facute cu luana, in timp ce cora avea grija de fetele noastre foarte fericit Daca este draguta mami lu sa posteze una din ele, o pup!

sus

Denunta
zuzalina

Copii

01.09.2011 7:48     citat 

----------
nelus a scris:
----------
zuzalina a scris:
...aicea pot spune ca ma roade pizma, da' rau nu asa....
----------

rad Scuze dar in viteza am citit pizma de doua ori , ca nu intelegeam rad rad rad rad citea subconstientul poate rad jenat jenat
----------

vai, duamna, rosesc!!! jenat rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta
zuzalina

Copii

01.09.2011 7:56     citat 

----------
nelus a scris:
----------
zuzalina a scris:

----------

Sunt convinsa ca asa e! Sunteti la fel de nonconformiste si razvratite amandoua! Poate confirma si Luana ca i-am spus ca imi aduc aminte de tine, de cate ori ma izbesc de Capricoarna mea! Mi-ai mai povestit tu cate ceva din copilarie si am retinut! Aceeasi zodie, aceeasi etimologie a numelui! O sa ma manance la micul dejun fie-mea! E rebela rau! Daca nu fac psihologia, asta pleaca de acasa la 14 ani, Doamne fereste! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
----------

ei, lasati, ca nici eu n-am fugit de-acasa, decit mult mai tirziu foarte fericit
caci capricoarnele, asa razvratite si nonconformiste, au un simt al datoriei foarte bine dezvoltat, inteleg foarte bine sensul lui "trebuie"....ca in timp ce executa mai si comenteaza si vocifereaza sonor, e la fel de adevarat, dar asta e alta poveste rad rad

sus

Denunta
zuzalina

Copii

01.09.2011 8:35     citat 

----------
babyboy a scris:
foarte buna relatare, nimic de zis in plus .... decit ca si doamna zuza e juna-bella-ravisanta da' se da modesta.... ca da bine la CV... si oricum a agatat in ultima seara singurul tip misto din statiune, deci inca e in carti, da???
----------

in alea 52, desigur...dama de pica scot limba scot limba

....de-o pica.....de n-o pica...hmmmm... foarte fericit rad rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: