· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2006 > Nazdravanii iernii 2005-2006 cap.19
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Nazdravanii iernii 2005-2006 cap.19     
danielle13

Copii
H: 16 ani, 5 luni
R: 14 ani, 11 luni

29.03.2011 9:42   Nazdravanii iernii 2005-2006 cap.19  citat 

05.Decembrie.2005- Cezara Maria (Cristine)
07.Decembrie.2005 - Matei Cristian ( Piscoto)
08.Decembrie.2005- Rares Andrei (Osteffy )
10.Decembrie.2005- Helena(Danielle13)
15.Decembrie.2005-Cristiana (Fatadedac)
15.Decembrie.2005 - Alexia Miruna (MADAU),
16.Decembrie.2005-Ilinca(Babyboy),
16.Decembrie.2005 -Mario Raul (Kamykaze8),
29.Decembrie.2005- Corina Sanziana (Neluss)
30.Decembrie.2006-Denisa Andreea(Denig),
06.Ianuarie.2006 - Lara Maria (Liutza)
20.Ianuarie.2006- Thea Ana(Zuzalina)
24.Ianuarie.2006- Mihaita(Alexuca)
27.Ianuarie.2006- Horea Matei (Minteuan)
09.Februare.2006-Bianca (Biencut)
12.Februarie.2006- Bogdan Alexandru(Criss_bb)
14.Februarie.2006- Vlad Paul(Monica77)
27.Februarie.2006- Anna(Pupy)
27.Februarie.2006-Patrick Alexandru(Silviamures),
03.Martie.2006 - Daniel Luca (Chisicuta)

Zile de sarbatoare pentru mamici:

Ianuarie
zuzalina-Cora Cristiana---- 02.01.1976
minteuan - Simona ---- 23.01.1974
fatadedac - Claudia ---- 24.01.1974

Martie
Cristine - Cristina - 21.03.?

Iunie
babyboy _ Luana---19.06.1971

Iulie
osteffy -Stefi ------01.07.1976
monica77 - Laura ----07.07.1977
kamykaze8 - Camelia ---08.07.1976
MADAU-Madalina-11.07.1978

August
Criss_bb-Cristina----13.08.1973
Septembrie
pupy -Vali--- 10.09.1978
danielle13 - Mari -----13.09.1977
chisicuta - Magda -19.09.1974

Octombrie
liutza-Camelia---08.10.1978
alexuca - Mihaela ?24.10.1978
Piscoto-Mihaela----29.10.1975
Biencut---31.10.1978

Noiembrie
denig-Dana ----28.11.1977

Decembrie
nelus-Ionela-12.12.1978
silviamures-Silvia---26.12.1978

capitolul anterior http://www.parinti.com/modules.php?name...sc&start=0

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

29.03.2011 10:34     citat 

neaataaaa sarut

eu sunt acasica, fata are febra de duminica, peste zi mai e cum mai e, noapte arde de m-a capiat (ca ea doarme, eu nu foarte fericit)

nell...superbe pozele, fetele seamana ca doua picaturi de apa si m-a bucurat foarte mult poza cu ele doua sarut sarut sarut sarut sarut

nu ni se misca dintii, nu ne-au cazut, suntem cuminti din punctul asta de vedere
si cam atit

paaaa

sus

Denunta
danielle13

Copii

29.03.2011 11:23     citat 

multumim pentru aprecieri sarut
insanatosire grabnica pentru thea sarut
laury bine ai revenit sarut
nell fetele sunt superbe sarut
cristine acum picasso nu sunt rad desenele sunt luate din cartea de colorat si am incercat sa le copiez cu indigo dar pentru ca pertele este buburuntat adica cu stropi de calciu nu prea a mers asa ca am luat pensula si cu desenul lipit pe perete sa il vad si am conturat usor cu culoare dupa care am facut intens.am facut la cererea helenei si m-am relaxat trag cu ochiul

sper ca vali sarevina ca cloagele nu mai sunt de actualitate...

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

29.03.2011 12:17     citat 

mari..eu acum realizez ca nu am zis nimic de matale trist ametita prostit
imi palce noua culoare de par, iti contureaza trasaturile mult mai bine decit blondul...bine, si blonda arati bine, ca am io asa o senzatie ca pe tine te prinde orice culoare de par trag cu ochiul sarut

desenele sunt foarte reusite, intr-adevar...eu am optat pentru print->colorat->plastifiat->urcat pe perete, ca sa le pot schimba intre ele, pune altele noi etc. plus ca a fost surpriza totala pentru ea cind le-a vazut dimineata pe masa la uscat si seara puse deja pe perete...evident ca i-a trecut aprecierea in aceeasi seara ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap da' nu se pune rad

sus

Denunta
danielle13

Copii

29.03.2011 12:31     citat 

zuza nui suparare prostit
sincer am tenul alb am fost si neagra si castanie si blonda dar la culori inchise nu-mi place mutra in oglinda.. acum ma port asa rosie si cand merg ii spun sa ma faca mai curvistina mie imi place rau de tot rosul ala aprins dar se duce repede ..
desnele nu stiu cat rezista dar cel putin stiu ca dau cu buretele si trag o alta culoare si cred ca amenajarea a fi inainte de scoala ..

sus

Denunta
danielle13

Copii

29.03.2011 6:18     citat 

sa nu va suparati ca ma chinuit talentul.

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 16 ani, 5 luni
Mara Sofia: 12 ani, 9 luni

29.03.2011 7:03     citat 

----------
danielle13 a scris:

cristine acum picasso nu sunt rad desenele sunt luate din cartea de colorat si am incercat sa le copiez cu indigo dar pentru ca pertele este buburuntat adica cu stropi de calciu nu prea a mers asa ca am luat pensula si cu desenul lipit pe perete sa il vad si am conturat usor cu culoare dupa care am facut intens.am facut la cererea helenei si m-am relaxat trag cu ochiul
..
----------

au iesit f bine zambet
eu am luat niste sclipici care se lipeste si ma gandeam la niste fluturi sau o zana ca e innebuita dupa niste desene animate Winx

sus

Denunta
danielle13

Copii

29.03.2011 8:14     citat 

cristine daca ai imprimanta poti da pe google cautare si printezi pe format A4 si asa ai modelele de desen ..

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 16 ani, 2 luni
am nascut deja!

31.03.2011 7:37     citat 

Buna fetele!
Mari,multumesc frumos pentru ca ai schimbat capitolul sarut sarut sarut sarut sarut sarut ...
Frumoase noile colaje foarte fericit sarut sarut
Eu sunt pe fuga...de luni reincep serviciu foarte fericit foarte fericit
O zi buna va doresc fetelor sarut sarut sarut
PS: Mari nu am uitat....o sa vb curand pe mess .. sarut
Zuzule,cum se mai simpte fata? sper ca este bine sarut

sus

Denunta
danielle13

Copii

31.03.2011 9:38     citat 

vali pentru nimic recunosc ca ma ajutat o prietena sa schimb ca ma incurcasem rau prostit
daca nu ai timp sa faci colagele iti dau pe privat ce am lucrat eu .
asta este o veste minunata ca incepi munca. zambet
zuza deci cum se simte fata? cum te simti tu? sarut
eu am fost luni cu cocuta la inot bun a fost balaceala dar a zis ca ii place sa vedem in cele 12 sedinte daca o sa ii mai placa.
idei de cadouri de la iepuras?

helena toarna tot din casa si asta ma derajeaza am ajuns sa ii tot repet ca ce este acasa este secretul nostru si nu trebuie sa stie alti.
jenat mai si este de obraznicie iesita din comun..

mami criss nici un semn?

sus

Denunta
nelus

31.03.2011 9:12     citat 

şi corina e obraznică verbal. Nu da din casa dar mă pune în situaţii neplăcute. Are nişte replici gen - dacă ai o problema du-te la doctor- sau se bagă în vorba când nu trebuie. Săptămână asta a întrecut chiar tare masura. Aplic şi eu sancţiuni, dar asta nu mă face sa mă simt mai bine după ce îmi termină ea nervii. O pot întreba un lucru de 5 ori şi abia când urlu la ea, după ce tot timpul m-a privit sfidătoare şi a refuzat sa răspundă, abia atunci îmi spune că nu mă port frumos sau că tip sau că am gura mare. Trebuie sa ajung la un numitor comun cu ea. Mai nou , că urmare a apariţiei antoniei , se bagă pe sub masă, pe sub pat, ceea ce pe mine mă dispera niţel.

sus

Denunta
babyboy

Copii
Ilinca: 16 ani, 5 luni

01.04.2011 9:58     citat 

doamnelor, guten morgen
eu ma bucur ca a venit primavara!!!! am avut o saptamina plina si sint cam obosita, plecarile de-acasa in week-end la mine echivaleaza cu nopti nedormite (ca asa-s eu defecta, nu prea reusesc sa dorm in deplasare), greu de recuperat... am fost luni la spectacol de balet si a fist absolut minunat, mi-a placut mie cel mai mult, ilinca foarte atenta , i-a placut si ei , a iesit de la spectacol decisa sa faca si "facultatea de balet" pe linga facultatile de pictura si de patinatoare.... nah, avem aspiratii inalte, desi nu danseaza, nu patineaza, doar de pictura se preocupa zambet
cum a venit vremea frumoasa, dupa gradinita mergem in parc , ili cu bicicleta, eu cu revistele mele pe banca, nu stau eu cit ar vrea copilul, plecam cu galagie dupa o ora si jumatate, dar.... na, acasa treburile nu se fac singure insa nimeni nu pare preocupat de asta.
cu comportamentul fetei eu nu prea am obiectii, e ok, ne intelegem, si e destul de disciplinata, mai face figuri dar ne redresam rapid. are acum o "apucatura" pe care nu prea stiu cum s-o gestionez si anume, de cite ori mergem in vizita la vreun copil sau la vreo aniversare, vrea si ea cadoul pe care-l cumpar de dat, si dai cu plins, ca de ce ducem 3 jucarii, ca ea n-a primit de la respectivul copil 3 jucarii la ziua ei, ca ea nu are din aia, ca vrea si ea.... de-astea, de-i explic mereu frumos si pe intelesul ei, dar cam fara succes... si chiar nu vreau sa iau cadouri la dublu, mai ales ca NU are nevoie de atitea...
mari, m-am tinut sa-ti zic ca am apreciat in mod deosebit picturile de pe peretii fetelor, si la vali e asa, camera annei pictata de mama ei, super frumos . si eu vreau s-o dat pe ili la inot, de fapt de week-end-ul viitor , cred c-o sa-i placa si ei la fel de mult.
nell, draga mea, fetele tale seamana una cu cealalta ca bebelusi, sa vedem pe traseu daca se mai schimba fizionomia celei mici.... corina a ajuns sa-ti semene tie mai mult decit tatalui ei, asta mica inca e leita el zambet ce faceti de paste? mergeti la ai tai?
vali, ma bucur pentru tine ca reincepi serviciul... e mare lucru, face bine si la psihic, si la buzunar!
au inflorit floricelele la tine-n curte?
mari, cadou de paste ilinca va primi.... ce altceva in afara de o printesa? asta isi doreste! o papusa , caleasca trasa de cal si alte treburi pe linga (un mini joc beados, ala cu margelute, carticele, dulciuri, doua bluze si cam atit!) printesele astea ale ei, are 30 +, sint inca in topul preferintelor, desi prevad ca in urmatoarea jumatate de an sa dispara pasiunea... dar atita timp cit se joaca cu ele ( de ex, de-a "romanii au talent" rad 3 sint in juriu, altele presteaza, unele iau 3 de X, altele 3 de DA...) si le fitiie peste tot pe unde merge, nu-mi pare rau de "investitia" in ele...
referitor la 'turnatul din casa: ili are alta pasiune, ea ne da nume, mie, lui tat-su, nume inventate, aiurea, haioase, ciudate, si ne mai striga asa si cind sintem in deplasare, ceea ce ne pune pe noi in situatia de a da explicatii... zambet dar a inteles in ultima vreme ca astea-s numai de "interior" si se controleaza, desi se mai scapa citeodata...
zuzi zuzi, cum stati cu sanatatile? ai reparat copilul? aerosoli cu acc ai incercat? fiica-mii ii priesc, tocmai am refacut stocul de fiole ca-ntr-o vreme nu se mai gaseau...
super colajele, mai vrem! nu reimprospatam pozele? a mai trecut un an peste noi.... hai, cine-i harnicuta?
va pupez cu drag.

sus

Denunta
danielle13

Copii

01.04.2011 4:04     citat 

luana ce m-am amuzat cu romanii au talent.. rad sa mai dus urmele de negreala de pe fata..
azi sunt epiuzata . ma termina cocutele mele cu frecusul si cariala...
credeam ca cu inaintarea in varasta va fi mai usor da de unde ciuciu.. ramona ma termina fizic si psihic...
asta isi doreste si helena din toamana trecuta dar pentru ca trebuie sa cumpar in dublu exemplar mai astept ca na ca omul am altele pe cap.. optez pentru heidi si frumoasa adormita pentru dvd si isi doreste si margele adevarate . asa ca bag pe oma la inaintare ca vor si farduri si daca oi gasi cate o fusta/rochie in oras ca la capitolul asta nu ne mandrim si gata .
poze nu e rea reinoirea dar cine eu nu ma pricep asa bine si nici programe performante nu am dar as putea face cate ceva .. pana atunci pot pune ce am facut eu asa din lipsa de ocupatie ..
cu camera mai vrea fluturi ca avem si pe lampa si pe perdea dar mai astept ca am rasolit casa cautand verigheta si trebuie sa o termin ca de cand cu loveala la mine a facut numai dansul. si dansul face mai mult pe langa..
pup si eu gasca .. eu as propune sa ne intoarcem la gasca vesela sincer ´suntem mai personalizate scot limba

sus

Denunta
danielle13

Copii

01.04.2011 4:05     citat 

asta este joaca mea cu mici eroeri

sus

Denunta
criss_bb

Copii
mister B: 16 ani, 3 luni

01.04.2011 4:47     citat 

Dau si eu raportul,
Mari imi pare rau ca treci prin asa probleme, tiroida e cam nesuferita sper din tot sufletul sa nu ai probleme cu ea, oricum daca e vb mai multe pe privat...eu sunt operata si cam stiu despre ce e vorba...pupam cocutele...
Zuza, am citit imi pare rau ...viata merge inainte, sanatate multa Theei, am vazut poze si ce mare si frumoasa s-a facut...
Mami Nell te invidiez(in sensul bun) daca eram si eu sub 30 sigur mai faceam un bb asa ....
Am vazut ce mult s-a schimbat Corina, iar Antonia e copia Corinei la varsta aceea...
Pupy cred ca o sa fie o gradina foarte frumoasa, asteptam poze prin mai iunie cand o sa fie infloritte...bafta multa cu serviciul...
Mami lu sapt viitoare ne dialogam de innot, Bog incepe cu gradi innotul de saptamana viitoare la Lia Manoliu, sper ca innotul sa il mai disclipineze nitic ca e nevoie...
Iepuras nu avem, copilul probabil o sa primeasca ceva ca na ...asteapta in rest vin bunicii si asta e cel mai important sa fim cu totii acolo la masa de paste...
Monica ce frumos cu gradinita imi dau seama ca e o dorinta de suflet ce ai facut acolo...bafta multa...
Steffy tu ce mai spui? Ce mai face dragalasul tau...
Laury ne bucuram ca ai mai dat pe la noi...am vazut-o pe Rose ce mare si dragalasa s-a facut....mai spune-ne despre voi....
Lia ce frumos e ceea ce faci, iti dorim bafta multa!!!
Silvia baietii tai ce mai fac?
Despre noi ...
suntem bine sanatosi, nu am avut mari probleme de sanatate o raceala de o saptamana cu febra.
Ne bucuram ca s-a mai incalzit si mergem in parc cu bicicleta,in rest pe acasa, mai un desen, mai un piticlic, mai un desen, construim si o corabie, am ajuns la nr 9 din serie....
Bogdan a desenat peretii din camera lui in dreptul patului dar nu indraznesc sa va arat...fiindca nu e de aratat...
Eu am dat in mania placintelor si fac placinte ....la greu.
Cam atat de la noi...
pupam pe toata lumea...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: