· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Accidente si preveniri > Zdup-si a dat cu capul!
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Zdup-si a dat cu capul!     
laury

Copii
Rose Marie: 15 ani, 2 luni
Thomas Victor: 12 ani, 7 luni

27.07.2006 10:03   Zdup-si a dat cu capul!  citat 

Nu stiu ce sa fac.Aseara am facut trecerea de la leagan la patut...si saracuta de ea s-a lovit non-stop cu capusorul de lateralele patutului .Cum pot sa o protejez?Am fost de dimineata la magazin dar saltelutele de protectie s-au interzis mai nou pe motiv de moarte prin axfisiere...In plus, patutul e mult mai mare decat leaganul si acum se rostogoleste ca si in boxa de la un capat la altul.
Ca sa nu mai zic de picioruse pe care si le baga printre gratiile de lemn plang sau sunt foarte trist

Help!

sus

Denunta
sweepps2003

Copii
Vlad- Andrei: 14 ani, 11 luni

27.07.2006 10:07     citat 

asta este motivul pt.care noi i-am cumparat lui Vlad pat cu plasa.

sus

Denunta
Sotul_lui_Geranium

27.07.2006 10:25     citat 

Noi am pus niste prosoape mari , intinse de-a lungul gratiilor, si le-am "ancorat" in asa fel incat sa nu cada peste bebe.
Iar ca "amortizoare", pernutze destul de mici ca sa nu-l sufoce cazand peste el.

sus

Denunta
ruxipops

Copii
Corinna: 15 ani, 7 luni
Irina: 27 ani, 11 luni

27.07.2006 10:33     citat 

eu nu i-as pune bbbeului sub un an nici o perna in pat
noi nu am pus nici laterale moi ca sa nu fie pericol de sufocare
se va obisnui cu gratiile si n-o sa mai dea cu capul , sau se intareste capatana
a mea si acum da cu capul si isi baga piciorusele printre gratii dar m-am obisnuit
cat despre patul de plasa . n-am fost multumita de saltea si n-as fi tinut copilul acolo

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

28.07.2006 6:04     citat 

eu am pus in patutul de plasa o saltea din care se pun si in patuturile de lemn, cu gratii. este ortopedica si tratata impotriva acarienilor. pana la un an si ceva am avut si una din iarba de mare.
eu sunt f multumita de combinatia facuta (patut plasa + saltea) si sasha doarme ff bine.

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 15 ani, 6 luni

28.07.2006 10:31     citat 

Eu am paratori la patutz pt ca este de lemn si cand se intoarce de pe o parte pe alta se loveste. doar ca le-am pus un pic mai sus si de la baza saltelei si pana la el a ramas un spatiu mic pin care intra aerul. oricum fara ele ar fi jale pt ca s-ar trezi la fiecare #aruncatura# a lui in patutz.

sus

Denunta
little_djini

29.07.2006 9:57     citat 

Eu i-am pus aparatori la patut si nu se baga cu nasul nicaieri. E adevarat ca nu i-am pus si la gratii ca se enerveaza daca nu are priveliste. Da patutu lui are gratii doar pe o parte.

sus

Denunta
goroba

29.07.2006 9:20     citat 

Ia niste plasuta de tantari si fixeaz-o la gratii pe partea interioara, exact cum pui si plasa de tantari in geam...intre plasa si gratii poti pune salteluta de neopren folosita la aerobic!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: