· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 127
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 127     
BlackCat

am nascut deja!

25.07.2011 9:17     citat 

----------
quin13 a scris:
ms! sarut

va urmaresc zilnic...sunt in concediu si am timp mai multicel....insa am impresia ca zboara timpul atat de repede, incat abia apuc sa respir...

Va pup pe toate!!! cu mic cu mare!!! sarut
----------

Quiiiiiiiiiiiiiiin, mi-era dor de tine. Chiar ma intrebam ce mai faci si cum e cu piciul.
Pup fetilii!

sus

Denunta
quin13

Copii
prichindel nazdravan: 13 ani, 2 luni
am nascut deja!

25.07.2011 10:31     citat 

Si mie imi este foarte dor de voi toate... sarut ...uneori sunt atat de nostalgica... zambet .... vorbeam zilnic la un moment dat, era atat de frumos sarut

Noi suntem bine, fiul nostru a crescut si ne uimeste zilnic ! Este un copil perfect si uneori ma intreb daca eu as fi fost in stare sa dau nastere unui astfel de copil! Nu-i tace gurita, vbste non stop (si vbste clar!), numaram, cunoastem toate culorile si masinile ... suntem fff incantati si plini de afectiune, iar el ne rasplateste pe masura!!! Ne-a schimbat viata!

Uneori, in momentele mele in care stateam de vb cu mine, ma intrebam care este darul lui D-zeu ptr mine si sufletul meu... Pana sa apara copilul, eram convinsa de altceva, acum sunt sigura ca acest prichindel este cel mai de pret dar pe care il puteam primi de la viata! Nu ma satur de el...realmente sunt topita! Nici acum nu-mi vine sa cred ca il am, desi isi face simtita prezenta si cand doarme... ne striga si in somn...

In concluzie, sunt extrem de fericita! Obosita (ptr ca nu-i asa usor, nu avem ajutor sa-l crestem) dar fericita! Este adevarat ca nu m-am saturat de el bebelus, dar nici de perioada asta nu ma satur!!! scot limba

Noapte buna! sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

26.07.2011 8:22     citat 

neataaa

mie mi-e un somn de pic...ni s-a schimbat programul si intram la 8, motiv pentru care a dormi pina mai tirziu inseamna maxim 7 si 10, s-au dus zilele bune cind faceam ochisori la 8 jumatate trist

mitz! vecino! vezi ca ma mut inapoi in cartier foarte fericit deci sa nu ti mai aud ca nu mai esti vecina cu mini, ca ma fac la loc foarte fericit foarte fericit nu, nu inapoi peste drum, NU-NU-NU foarte fericit rad rad rad rad

sus

Denunta
iva

26.07.2011 8:52     citat 

Neatza si de la mine... cam asa ma simt si eu.... ms de cafeluta

Quin ce frumos descri tu acolo ce simti... pupici tie si nazdravanului... sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 9 luni
cea mica: 11 ani, 1 luna

26.07.2011 9:17     citat 

neata neata
is intr-o stare nasoala din cauza husbandului ochi peste cap mi-as dori sa il trimit in zona crepusculara nervos
in rest chiauna de cap, asta mica e f agitata, noaptea se trezeste de zeci de ori, are crampe, isi mananca mainile in disperare cred ca e totusi de la dinti dupa cum se vede gingia de jos prostit deci obosita pana dincolo.
aseara am iesit cu fetele si ne-a prins o ploaie torentiala si ne-a facut ciuciulete (cea mica mai putin ca era in carut) dar eu si Cata am fost ude pana la piele.

sus

Denunta
zuzalina

Copii

26.07.2011 10:14     citat 

Lucy..se ia maturoiul si se indreapta cocoasa cocosatului...e simplu scot limba foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

26.07.2011 10:36     citat 

matura ce o am eu in debara nu-i suficienta rad
as vrea sa se trezeasca in zona crepusculara cu o nevasta care sa fie opusul meu..si sa traiasca cu aia vreo saptamana asa... scot limba nervos
toata lumea imi zice s anu ma mai enervez ca nu are rost ca asa sunt barbatii si degeaba ma supar.
oi fi eu mai delilah dar nu pot fi indiferenta
consider ca atunci cand nu ma mai deranjeaza atitudinea lui gresita, cand nu mai bag in seama anumite chestii si deci nu mai imi pasa, e grav ..ca inseamna ca pot sa imi bag piciorul in ea relatie daca nu mai simt impulsul sa fac ceva, sa ma agit, sa lupt, sa ma revolt
sau inseamna ca nu mai dau 2 bani pe mine daca incetez sa pretind respect sau apreciere
(da probabil sunt eu exagerata am auzit chestia asta de zeci de ori deja)
da mi se pare asa de fundamental gresit cand (dau un exemplu) imi spun nevestele din jur "aaa nu stiu ce te agiti, ca nici barbatul meu nu m-a ajutat la nimic in casa sau cu copiii, asa sunt barbatii si noi femeile trebuie sa ne vedem de casa si copii si sa acceptam"..asta e numa un exemplu ca de ajutat ma ajuta ca nu are de ales
dar sunt alte chestii ce tin de atitudine si gandire vis-a-vis de relatia sot-sotie, mi-as dori s anu mai fiu luata "for granted" si mai ales dorinta mea cea mai mare este sa ii elimin ideea fixa ca "daca s-a suparat azi pe mine maine ii trece".( a se intelege ii trece oricum fara sa fac eu vreun efort in sensul asta) socat nervos

ma consider indreptatita sa am pretentii atata timp cat si eu incerc sa fiu ok ..si pe de alta parte vad multe femei in jurul meu maritate, cu sau fara copii care nu ar indrazni sa ii spuna sotului o chestie banala gen bai iti sta rau cum te-ai tuns , sau nu am chef sa iesim azi cu prietenii tai sau, sau...si iara mi se pare fundamental gresit si nu inteleg ce existenta e asta unde viata de femeie maritat inseamna doar sa ii faci pe plac sotului surprins aud de multe ori de la astfel de femei "nu am mai mancat mancarea cutare de cativa ani fiindca dansului nu ii place deci nu o mai gatesc", sau alta care mie imi "place" -"trebuie sa ajung acasa repede sa fac mancare ca la ora x vine EL si daca nu e mancarea gata se supara" socat da bun si eu incerc sa fac mancarea gata pana vine el la masa dar daca nu e gata sau daca nu am gatit in ziua aia zau ca nu e nici o tragedie ochi peste cap
cateodata chiar am impresia ca ma lupt cu morile de vant dar din ne-fericire sunt eu revolta in persoana si nici sa vreau nu pot sa cedez scot limba si numai mie mi se pare ca sunt normala fiindca lupt pt calitatea vietii mele ca femeie dupa casatorie si copii...dar toti din jur ma cred exagerata trist si nu inteleg de ce ca totusi imi fac "datoria de nevasta la cratita" scot limba prostit rad
nu stiu daca s-a inteles ceva dar oricum...fug sa fac ceva de mancare ca vine EL la masa ochi peste cap

sus

Denunta
iva

26.07.2011 10:51     citat 

Lucy am inteles foarte bine ce ai spus...si eu m-am suparat ieri pe al meu...asa ca stiu ce simti... eu pot sa fac unele lucruri si gravida si nu zic nimic si el cand face o data la nu stiu cat e nervos...asa ca ieri i-am spus si eu cateva... el ma ajuta foarte mult insa a devenit foarte comod de cand am stat acasa prima data cu Ana...ca le faceam eu si asa s-a obisnuit sa le fac eu. Asa ca nu esti singura in situatie... dar eu incerc acum sa nu ma enervez ca nu-mi face bine si apoi tot eu ma simt rau...

sus

Denunta
zuzalina

Copii

26.07.2011 11:26     citat 

mda...inteleg...chiar foarte bine...d-aia-s eu divortata...a doua oara...si ceva imi spune ca nu-i pentru ultima oara....

nici eu nu inteleg si n-am inteles niciodata nevoia asta de a ne transforma in servitoarea sau, mai bine, sclava favorita....eu zic ca casnicia e un parteneriat...adica amindoua partile contractante au taskuri de indeplinit, care taskuri au deadline-uri si bugete...punct
nu inteleg de ce sunt treburi "de femeie" sau "de barbat"...adica daca stiu sa pun un intrerupator sau sa schimb o priza, inseamna ca zilele astea o sa incep sa fac pipi din picioare? daca pune mina si spala vasele sau gateste, va incepe sa se rujeze si sa poarte pantofi cu toc? ma, nu!...culmea, NU!...eu cred ca asta tine de respect...ceea ce barbatul roman crede ca i se cuvine, nu ca s-ar cistiga...

in alta ordine de idei...io-s vehementa...da' cind e de facut, de pus in practica...o, da zambet sa ne intelegem, gura nu mi-am tinut-o niciodata, gatesc o data in an mincare din care nu maninc (a se citi aici, la alegere: musaca de vinete, ghiveci, dovlecei, conopida in orice forma altfel decit murata etc.), si asta cu conditia sa fiu plecata in delegatie saptamina aia...dar ma trezesc facind diverse "ca-i place lui" si asta ma enerveaza la culme, eu pe mine....ma intreb EL cam de cite ori pe zi se gindeste sa faca x doar pentru ca EA si-ar dori-o...si cu toate astea, desi ma enerveaza la culme, continui sa fac diverse pentru ca el...sunt o proasta, stiu si recunosc zambet da' daca mi-e permis, as putea adauga "moderat", ca nu-s tot timpul...mdea ochi peste cap rad rad rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

26.07.2011 12:41     citat 

----------
citat:
zuza :
adica amindoua partile contractante au taskuri de indeplinit, care taskuri au deadline-uri si bugete...punct
----------

rad rad
asta mi-a placut

nu ma deranjeaza neaparat sa fac anumite chestii pt el, cand eram copil ma trezeam prima dimineata sa le duc la parinti sandvisuri la pat si chestii dinastea jenat sau tot asa intr-un an de ziua prietenei mele i-am dus tort facut de mine si un platou cu gustari, toate facute de mine, omultei de zapada facuti din branza, si tot felul de chestii, si tortul era ornat pe margine cu crengute de brad si coji de portocala si cirese ninse cu zahar praf.. scot limba ca ziua ei e iarna..si tocmai venise de departe si stiam ca nu va avea tort sau nimic special...asa ca i-am pregatit eu, surpriza...imi place tare mult sa fac chestii pt altii...si pt sot am facut f multe gesturi ultimul a fost ca de Sf Ilie i-am facut un chec (ceea ce pt mine a fost un efort fiind cu fetele acasa singura), dar am facut asta pt el ca era ziua lui de nume ..dar cel mai mult imi place sa vad ca persoana in cauza chiar se bucura si apreciaza.la el nu prea vad chestia asta de o vreme si asta ma dezamageste trist ca pt mine e un efort ca atunci cand el vine de la serviciu eu il las sa se tolaneasca vreo ora ca "e obosit"...si dupa aia tot eu ies cu fetele afara si il las singur, si cand vin in casa tot eu ma ocup de ele , le hranesc le imbaiez le pun la culcare, le citesc povesti, etc etc...si mi-ar placea sa imi spuna mersi si sa aprecieze ...
si sa tina cont de asta si cand suntem undeva si ii spun ca vreau acasa ca sunt obosita sa tina cont,...si sa mearga acasa pt mine socat
candva ma invinuiam ca sunt eu egoista si cer prea mult..vazandu-le [e altele cat sunt de dedicate sotilor..acum insa nu mai cred asta, cred ca el e egoist si limitat si incerc sa ii schimb perspectiva.nu stiu in ce masura o sa reusesc dar merita sa incerc cu siguranta.
eu atat am tinut minte de la starea civila si cu placa asta merg inainte de cate ori am ocazia: sotul si sotia au drepturi si indatoriri egale " (sau ceva de genul)... rad scot limba
iva al meu este insasi definitia comoditatii rad nu a lenei ci a comoditatii...da e adevarat ca o data pe saptamana spala vasele - cand fac eu scandal (desi ii ia 2 ore sa spele o chiuvete de vase ochi peste cap ) si gateste uneori (dar asta o face fiindca ii face placere e un hobby pt el).
dar pe mine mai mult decat faptele ma intereseaza motivatia...ceea ce sta in spatele actiunii cuma spus si zuza
----------
citat:
ma intreb EL cam de cite ori pe zi se gindeste sa faca x doar pentru ca EA si-ar dori-o
----------

barbatuil meu nu e un romantic dar sunt convinsa ca poate fi cultivat in sensul asta scot limba

sus

Denunta
zuzalina

Copii

26.07.2011 12:55     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:

barbatuil meu nu e un romantic dar sunt convinsa ca poate fi cultivat in sensul asta scot limba
----------

NU, gresit! GRESIT! nu mai incerca sa-l schimbi...nu tu...sa se schime singur daca e in stare...dar nu tu...si nu te astepta sa te schimbe, bucura-te daca o va face, si atit...puii mei, ne luptam vesnic cu aia de linga noi sa se schimbe, ne lasam schimbati de cei de linga noi si ne trezim ca nu mai pricem nimic din vietile noastre, dar am obosit si am adunat in citiva ani frustrari cit pentru citeva vieti
nu, nu...cel putin asa gindesc eu, n-o lua de buna...asta am inteles io dupa doo casnicii esuate si o circa de multe alte relatii de real succes....

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

26.07.2011 1:38     citat 

----------
citat:
NU, gresit! GRESIT! nu mai incerca sa-l schimbi...nu tu...sa se schime singur daca e in stare
----------

nu stiu daca e in stare, in privinta asta trist
----------
citat:
puii mei, ne luptam vesnic cu aia de linga noi sa se schimbe, ne lasam schimbati de cei de linga noi si ne trezim ca nu mai pricem nimic din vietile noastre, dar am obosit si am adunat in citiva ani frustrari cit pentru citeva vieti
----------

so true!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

26.07.2011 1:44     citat 

dar sa ne veselim ca nu are rost sa ne consumam atata..
vede Catalina o poza mai veche cu mine...zice"cine e aici?"
"eu, mai demult"
"si imi placea de tine atuncia?"
"nu erai pe lume atunci"
"nu eram pe lumea asta?! da unde eram, in Anglia?"
rad nu stiu d eunde a scos-o cui Anglia ca nu avem nici in clin nici in maneca prostit

sus

Denunta
zuzalina

Copii

26.07.2011 1:50     citat 

fi-mea e cu Spania rad dintr-un motiv care imi scapa, totul s-a intimplat inainte si dupa ce am mers io in spania...si am stat o saptamina, da' cred ca trebuia sa fiu in trend cu restul de tantici de la gradinita sau ceva zambet

sus

Denunta
adesofia

Copii
albinuta

26.07.2011 6:29     citat 

Si fi-mea ,ma intreaba -mami,eu de ce n-am fost la nunta ta?
Pai nu erai pe lumea asta.
Da unde eram,pe luna?
rad rad rad
Cat despre barbati eu ma fac ca nu pricep ce-mi zice cand da ordine,al meu e cu teoria ,ca nu-l sustin ,cred ca nici el nu stie ce vrea sa zica ,dar zice scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: