· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 127
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 127     
iva

13.07.2011 12:20     citat 

Multumesc mult azi o sa ma odihnesc ...si sper sa fie totul bine.

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

13.07.2011 12:42     citat 

vreau si io asa rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 25 ani
Christian: 13 ani, 5 luni

13.07.2011 2:20     citat 

----------
zuzalina a scris:
vreau si io asa rad rad rad rad rad rad
----------
ce egoista esti .....crezi ca noi nu vrem ?! rad rad rad

'neata, zapa foarte fericit
Iva, sa vii cu vesti bune de la dr sarut
Pui cartile sau caietele cu culori nu prezinta interes? Steff era innebunit anul trecut cand ii desenam .....masini, avioane, baietei, fetite ...... sau mama, tata, bebe , etc
Eu astept sa mi se usuce unghiile ca sa o pot lua din loc foarte fericit ....intre timp , mai citesc pe ici , pe colo .
Va pup sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 9 luni
cea mica: 11 ani, 1 luna

14.07.2011 9:05     citat 

neata tuturor
si io vreau sa fiu lemurul ala...ce ochios e rad sarut
pui pe fiica-mea la varsta aia o incanta f mult sa "deseneze"
si tot cam pe vremea aia era f pasionata sa manance singura asa ca oriunde o puneam ii dadeam un castronel si o lingurita (de plastic) si ii puneam ceva in castron si era tare fericita sa incerce sa pescuiasca cu lingurita si sa duca la gura! ea abia acum se joaca cu papusile pana acum nu prea au pasionat-o. si avea aira o pasiune pt bile si mingi de orice fel si de toate culorile (cred ca avem sute de bile si mingiute in pivnite rad )...popicele au distrat-o o vreme.
fiica-mea acuma de ex e disperata sa invete sa scrie si litere si cifre (unele le stie)....si e chinuiala toata ziua trebuie sa o invat sa scrie litere si cifre, ea nu are rabdare vrea sa le stie toate dintr-o data si se enerveaza cand nu ii iese ceva.,...acuma se chinuie la 2 (ma gandesc ce greu mi-era mie la scoala sa il scriu pe 2)..dar nu se lasa 90% din timp si-l ocupa cu asta, sa scrie, sa scrie, sa scrie prostit altceva nu o mai intereseaza.
cea mica are dureri dar nu stiu de unde ochi peste cap uneori se trezeste tipand..mai are ea crampe dar nu ca inainte in schimb are gingiile f umflate sus si jos prostit
dar aseara a fost prima oara de cand s-a nascut cand a fost linistita la baie.pana acum intotdeauna urla, aseara nici mac nu a zis surprins
in rest iesim seara afara, uneori si dimineata cand e racoare
pupici tuturor!!!! sarut

sus

Denunta
puimihai

15.07.2011 11:09     citat 

salutari caniculare ! foarte fericit

ms. fetele pt. idei de jocuri....desi sunt deja puse in practica zambet desenam dar f.putin pt. ca orice creion e mai bun de ros decat de scris cool iar bile, mingi(mici, mari-mijlocii etc) ...e plina casa de ele, se numesc "gango" prostit si e prescurtarea de la "gol" adica ceea ce joaca frate'su la playstation rad ......................de mancat la castronel nu-i joaca, ea deja mananca NUMAI singura, nu accepta nici cea mai mica interventie din partea mea, doar cand se satura imi da castronul sau daca mai vrea tipa "da-i! da-i! " foarte fericit ....asadar castronelele sunt rezervate pt. ora mesei(si cand zic ora mesei chiar e ora, pt. ca pana nu termina nici nu pleaca, nici nu poti pleca tu....stai la masa si povestesti prostit )
azi a zarit un carutz mic, de jucarie, pt. papusi, la o fetita afara....s-a jucat cu el si s-a indragostit, sper ca deseara sa pot iesi in oras sa-i cumpar zambet

Lucy, e f. devreme pt. a-i iesi dintii Anyei, dar nu imposibil....daca iti aduci aminte ca v-am povestit : pt. mine a fost un soc total noaptea in care Anei i-au iesit 2 dinti si avea doar 3 luni jumate !!! poti incerca sa-i dai gingiile cu un gel special........desi d.p.meu d.v. nu au mare efect, dar cine stie!?!

ma bucur sa-i mai "aud" glasciorul lui Tei sarut

burticica Iva ce face? ce vesti frumoase ne aduce? sarut

pup zapacitele in ordine alfabetica A sageata Z

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 9 luni
cea mica: 11 ani, 1 luna

15.07.2011 12:53     citat 

neata
pui bine ca ai descoperit ca ii place carutul zambet
eu ce sa zic de asta mica, nu cred sa ii iasa dintii asa iute dar cred ca o sa ii iasa mai repede decat Catalinei
isi mananca mainile intr-o veselie dar nu in sensul de joaca, uneori e disperata sa rontaie ceva prostit si nu ii convine nimic, nici san nici suzeta numa mainile ei scot limba ii place mult afara, afara e ok.in casa, hm, mai mult in brate..daca o pun jos plange de obicei scot limba dar cand se simte bine si nu o doare nimic e atat de vorbareata de numa. intr-una gangureste, chiuie, cand vorbim cu ea (oricare) rade cu gura pana la urechi si ii place de minune sa converseze. sarut e o dulceata si pe zi ce trece ne e tot mai draga.
in weekend ma duc la soacra. socat sper sa treaca iute weekendul rad scot limba

va pupicesc

sus

Denunta
carme_vladut

Copii
Nazdravanul: 15 ani, 10 luni
tepoasa mica: 9 ani, 9 luni

15.07.2011 1:10     citat 

salutare caniculara si de la noi
fara AC nu se poate sta in casa, stau la 10 va dati seama ca e sauna gratis aici la mine... sunt de ieri in concediu dar inca nu simt din cauza oboselii cred\
Pustiul se joaca cu masinute trenulete poduri si ma tot trage sa ma joc cu el mai stau cu el nitel apoi iar la calc de treaba in casa nicio sansa e mult prea multa moleseala ochi peste cap

sus

Denunta
zuzalina

Copii

15.07.2011 1:14     citat 

ce jocuri, ce jocuri? rad jenat jenat jenat

eu am mincat ca purcelusha, ca a facut un coleg cinste...si ma asteapta niste pizza acasa de ieri, nu-sh cum s-o rezolv si p-aia ca nu mai e loc nici de apa rad

in rest, n-am cu ce ma lauda prea tare prostit

sus

Denunta
puimihai

15.07.2011 4:59     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
e o dulceata si pe zi ce trece ne e tot mai draga.

----------

zambet ce mi-a placut afirmatia asta..........................sunteti normali, asta-i clar! foarte fericit credeam ca numai eu imi imaginez ca imi iubesc pruncii cu fiecare zi mai mult si pentru tot mai mult motive(daca le pot numi asa) zambet sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
iva

18.07.2011 9:23     citat 

Buna dimineata

Eu sunt bine acum ...am avut dureri foarte mari pana vineri, am fost la medic si totul pare bine, am primit si un tratament pentru dureri si acum si ma simt mai bine. cand descarc poze cu Tudor va pun sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii

18.07.2011 10:24     citat 

neataaaaaaaa

sunt rapusa de caldura...cu dureri de cap, insomnii, greturi, ameteli si alte dume d-astea...imi place canicula de mor, deci nu oricum, ci din rarunchi
mda

altufelu'
mai fetelor, voi ati aflat vestea vestilor? a nascut ale Posh...acuma io stiu ca-s provinciala si nu foarte posh de felu' meu, da' cum pusca mea sa-ti botezi copchilu' ÅžAPTE, mah?! 7???? jeez.... rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta
iva

18.07.2011 12:47     citat 

am vazut pai ce sa faci...poate a facut B o promisiune si s-a tinut de cuvant

sus

Denunta
zuzalina

Copii

18.07.2011 2:19     citat 

iva scot limba rad rad rad rad rad rad rad rad rad
deci asa ii zice mai nou la lobotomie? promisiune, zici?

na bun, sa trec in carnetelu' de expresii frumoase rad rad

sus

Denunta
zuzalina

Copii

18.07.2011 2:22     citat 

http://www.facebook.com/permalink.php?s...=1&theater

sus

Denunta
iva

18.07.2011 2:26     citat 

rad rad rad rad

geaba n-am fb... rad rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: