· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 127
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 127     
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

18.07.2011 2:36     citat 

cu dedicatie pentru iva zambet ca n-are feisbuc rad

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 16 ani, 5 luni
Mara Sofia: 12 ani, 9 luni

18.07.2011 2:56     citat 

foarte misto "realizat"! acum, pe bune, iti dai seama ca multi se intreaba asta.
cand am dat eu bac-ul sau: pe vremea meaaaa.... se invata, nene... vax albina... nu se invata, era ca acum, invata cine voia sa invete, restul au trecut cu brio(se)

sus

Denunta
zuzalina

Copii

18.07.2011 3:23     citat 

nu stiu ce sa spun, eu am invatat de mi-au sarit capacele...am mai copiat la romana, da, pentru ca altfel nu ma incadram in timp, dar stiam ce era de stiut, la noi se faceau sintezele mai intii oral in clasa, apoi se dadeau ca tema pentru acasa...si asta este un singur exemplu...poate a fost liceul meu mai cu motz, habar n-am, dar stiu ca am tras 2 ani sa scoatem note mari la bac, noi cu totii, profesori si elevi...poate erau unii mai putin "dotati", nu zic nu, dar stiau de un 6...
....nu am copiat sa scot 5, sa fim intelesi, am copiat sa scot peste 9, o chestie de orgoliu...

mda

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 9 luni
cea mica: 11 ani, 1 luna

18.07.2011 5:05     citat 

prezenta si io
obosita si toropita
in rest
va pup!

sus

Denunta
zuzalina

Copii

19.07.2011 6:39     citat 

Hai, desteptarea!!!!! sarut cit se mai poate respira trag cu ochiul

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 11 ani, 6 luni
Karina-Ioana: 9 ani, 3 luni

19.07.2011 8:53     citat 

mmm...merge cafelutza, zuzo! sarut

eu deja am revenit din plimbari si am culcat o fetitza somnorica...deja e foarte cald afara, noroc ca am livada...si umbra si e un pic mai racoare!

eu nu am copiat la bac...ca eram fricoasa ochi peste cap ...la mate m-am "ajutat" cu o colega...si am ajutat si pe restul din sala spre disperarea unei colege mai tocilescu...care mi-a trantit-o sec:"daca vrei, confruntam rezultatele, atat"...si desi ea era mult mai buna decat mine eu am luat nota mai mare nervos ...si eu la engleza am ajutat-o...ca nu m-a lasat inima cand mi-a zis sa-i arat si ei...
si atunci se dadea admitere la facultate...eu zic ca era mai bine asa...

pupicei de la granitza cu ucraina unde traficul de tzigarete e in floare rad rad

sus

Denunta
iva

19.07.2011 8:55     citat 

Buna dimineata

Zuzaaaa
...multumesc pentru dedicatie...foarte faina... rad rad rad eu era sa nu stiu citi...ce inapoiata sunt... rad rad rad rad rad rad rad rad in fine multumim si de cafelute ce bune ce as bea si eu inca una...una am baut si-mi ajunge. sarut sarut sarut sarut

Mai eu m-am inspirat putin de la o colega la geografie...in rest la nimic...ca n-am avut de ce cat am stiut atata am facut ca mie una mi-era frica si in plus la facultate am avut 3 examene grele nu conta media de la BAC.

sus

Denunta
zuzalina

Copii

19.07.2011 9:44     citat 

mult de tocit la geografie...nu era stilul meu...eu am dat la engleza (scris) si la fizica (oral)
mama era in spumele ale mari, ca daca nu iau nota mare?! rad nu ca mi-ar fi trebuit la ceva rad fitze rad...in alta ordine de idei, acu' daca vreau sa mai fac o facultate (nu ca ma bate un gind in acest sens) as intra fara prea mari greturi...nu vad la ce mi-ar ajuta though foarte fericit rad rad
da' as putea sa incerc...o alta facultate de succes...as putea face arte, de exemplu rad la cea mai inutila dintre sectii, ca sa am doo diplome de hirtie igienica (trei cu aia de master), nu una rad rad rad rad

auzi tu, crystyna, vreau si eu tigari de contrabanda rad ca-s mai ieftine foarte fericit rad

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

19.07.2011 10:41     citat 

bonjour fetele,

hmmm ce-mi place cand am ce citi zambet

mai eu la bac si alte cele materii frumoase din liceu nu am copiat ca ...efectiv nu stiam cum sa fac, dar recunosc ca in facultate am facut-o, nu de alta dar dintr-un liceu pedagogic in politehnica este extrem de dificil, in fine...una din marile provocari ale vietii mele ca de, vroiau ai mei sa ma vada inginera, invatatoare cica era prea putin pentru capacitatile mele ochi peste cap , moama cata modestie prostit
la master nu am copiat ca imi placea prea tare ce citeam scot limba

apoi in rest, va pupic cu drag pe toate...

eu sunt in...pregatiri , oboseala si reflectii, pe langa astea ma asteapta o zi frumoasa, sambata .Papusica mea implineste un anisor ! Dumnezeule, nici nu stiu ce sa spun, sunt ivaluita in amintiri , lacrimi, emotii......a doua minune minunata din viata noastra , felul in care ea a venit pe lume doar cu noi...ohhh, inca nu imi gasesc puterea de a descrie ..cu siguranta si eu si sotul mai avem nevoie de timp zambet..pentru a ne reveni...

voila, v-am impartasit un crampei din gandurile mele....sa aveti o zi superba sarut

am uitat : multumim de cafeluta, eu as bea 3 dar cu stevia, ca zaharul l-am scos definitiv din alimentatie...dupa nunta scot eu parleala foarte fericit
ah ....J-32 !!!!!!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

19.07.2011 11:54     citat 

neata

dau de baut!
ieri s-a implinit 1 an de cand nu mai fumez scot limba foarte fericit
am vazut ca vorbiti de bac,,...nu am copiat
dar eu nu am dat bac-ul din mate
am avut insa ghinion am fost prima generatie care a dat bac-ul cu grile, acolo ne-a frecat de numa. plang sau sunt foarte trist in primul rand pt ca nu s-au dat note la probele orale (am dat romana si franceza, luam pe usor 10 la ambele...asa am luat doar ADMIS)...am dat scris din psiho si geografie si engleza (toate grila, dezamagire imensa ca la toate am luat in jur de 7 plang sau sunt foarte trist ) singura materie scris fara grile a fost romana unde am luat 9,25. a fost nasol rau. pt mine a fost dezamagire f mare ma asteptam sa iau bacul cu media peste 9
trist

dar asta a fost
ii cald sunt molesita si obosita.

sus

Denunta
zuzalina

Copii

19.07.2011 12:14     citat 

hehehe, Lucy, ai ce sarbatori! clar! foarte fericit eu mai departe de "incerc" n-am ajuns zambet

ralu...pai distractie frumoasa simbata! sarut sarut sarut

ca sa raminem pe subiectul bac, nu poci decit sa recunosc ca ma bucur ca nu am avut parte de grile...ceva imi spune ca as fi dat-o de gard cu gratie, cu tot invatatul meu cu tot....
in alta ordine de idei, cind am facut eu grile pentru examinari, jeez foarte fericit rad

sus

Denunta
iva

19.07.2011 12:48     citat 

Eu am dat asa...romana ca toata lumea, chimie, mate si geografie... la franceza nu ma pricepeam deloc si la educatie fizica n-am indraznit ca sa nu dau din geografie...

Zuza eu am si una de doc cu care cred ca in curand daca tot asa continua sistemul de invatamant si nu se mai da doi bani pe cercetare ...o sa ma sterg la poponetz.

Lucy
felicitariiiii.... sarut sarut sarut

Mada La multi ani! printesei tale...ce trece timpul... sarut sarut sarut

Sa va pun si voua o pozica cu Tudor de vineri 32 saptamani

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

19.07.2011 1:21     citat 

merci fetele sarut

iuiii iva ce puiut scump ! mai putin si veti profita cum se cuvine sarut

eu pe langa mate, romana, istorie, franceza am avut materii specifice pedagogiei, dar tare mi-au mai placut sarut sarut

zuzi, pai mie mi se pare muuult mai usor cu grile, poti sa citesti cu interes o data toata materia si tot iti amintesti ceva cand vezi raspunsul..

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

19.07.2011 1:23     citat 

zuza am mai reusit o data sa stau 18 luni fara tigari (prima sarcina).dar nu consider ca am realizat f mult (fara sa ma refer aici la beneficiile evidente) fiindca tanjeam zi si noapte dupa un fum. jenat
de data asta simt intr-adevar ca m-am eliberat de asta. foarte fericit
iva super poza cu Tudor! sper ca te simti mai bine sarut

sus

Denunta
iva

19.07.2011 1:48     citat 

Sunt sub tratament si se pare ca functioneaza destul de bine, inca sunt la serviciu, mai trebuie sa rezist pana la 1 aug ce intru in CO si apoi mai vedem...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: