· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Sanatate > Operatie pe cord la copil - unde? XVII
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
subiect nou  raspunde
autor Operatie pe cord la copil - unde? XVII     
magdaz_ina

10.11.2014 9:36     citat 

Buna, cry_styna!
Suntem aici!

sus

Denunta
SilviS

14.11.2014 4:23     citat 

Si eu sunt aici astept intrebarile tale...

sus

Denunta
cristina03

26.12.2014 12:52   inchidere DSA  citat 

Sarbatori fericite ,parinti de inimioare speciale!
Fetita mea de 6 ani a fost diagnosticata acum 2 luni cu un DSA de 14 mm. Inchiderea prin cateterism nu este posibila, va trebui sa facem operatie pe cord deschis.Din motive de proximitate, o vom face la Cluj- Napoca.Daca este cineva care are copil operat aici si ar fi dispus sa-mi raspunda la cateva intrebari,as fi foarte recunoscatoare.

sus

Denunta
magdaz_ina

27.12.2014 3:22     citat 

Sarbatori fericite!
cristina03, multa sanatate!

sus

Denunta
Icar

Copii
Catalin: 24 ani, 4 luni
Denis-Ian: 14 ani, 7 luni

02.03.2015 2:33     citat 

Buna Cristina03.... si baietelul meu a fost diagnosticat tot cu DSA 8 mm... n-a fost operat dar acum e ok, DSA-ul s-a redus mult. Daca ai intrebari nu trebuie decat sa le pui!

sus

Denunta
nancy2003

28.03.2015 4:30     citat 

Buna fetelor ,nici nu stiu cum sa incep ,poate este cineva care ma lamureste,sunt disperata de o saptamana plang ,si nu imi vine sa cred ce mi se intampla .La un control de rutina ni s-a descoperit ca avem o comunicare interatriala in zona medie a septului cu sunt stanga-dreapta de dimensiunea de 9 mm pe doppler color ,VD usor dilatat insuficienta mitrala minorisima ,insuficienta cortica minorisima ,functie sistolica si diastolica buna.Avem 11 ani si suntem asimptomatici.Nici nu am stiut cum sa reactionez ,cred ca nu am realizat importanta diagnosticului ,am intrebat daca e grav ,ne-a zis sa nu ne facem probleme,ca ne vor chema pentru a ne tria daca se poate monta o umbrelta care sa astupe defectul.Cand am iesit eram in ceata.Abia cand am ajuns acasa si am inceput sa citesc ,am inceput sa imi pun intrebari.Bineninteles ca nu am zis la nime,m-am macinat singura si plangeam pe unde apucam ,fara sa ma vada nimeni.Acum imi pun intrebarea ce fel de dsa este ,ca nu a scris dr.ce fel de tip ,oare se poate pune umbreluta sau va trebui sa facem operatie pe cord deschis.Eu intre timp am inceput sa ma documentez ,binenteles am facut o noua programare la un cardiolog in Cluj,vreau sa stiu ce fel de tip este si daca se poate monta umbreluta ,si am facut o programare si in Turcia la Acibadem ,acolo ma vor lamuri sigur ,pana atunci incerc sa ma stapanesc cat pot pentru ca ea e foarte constienta de ce i se intampla ,si incearca sa ma linisteasca ,oricum nu constientizeaza gravitatea situatiei.Am sa va tin la curent ,dar daca cineva isi da seama din diagnosticul scris ,tipul de dsa ,va rog un semn ,sau de la cei care au trecut prin aceasta experienta .va multumesc va doresc sanatate multa piticilor si putere mamelor. :cry:

sus

Denunta
magdaz_ina

28.03.2015 6:01     citat 

Buna, nancy2003! Nu ma pricep la DSA pentru copii marisori dar sunt inscrisa intr-un grup FB de parinti cu copii cu diferite malformatii cardiace. Daca vrei iti pot face inscrierea pe grup pentru a afla informatii de la parinti aflati intr-o situatie similara cu a ta.
Multa sanatate!

sus

Denunta
nancy2003

28.03.2015 6:22     citat 

Buna multumesc ,da spune-mi pe ce pagina sa intru .

sus

Denunta
nancy2003

28.03.2015 6:28     citat 

Buna multumesc ,da spune-mi pe ce pagina sa intru .

sus

Denunta
magdaz_ina

28.03.2015 7:20     citat 

https://www.facebook.com/groups/172684166113607/
Este un grup inchis. Daca ai nevoie de ajutor pentru adaugarea in grup id-ul meu FB este Magda Zlotea.

sus

Denunta
Codra

06.04.2015 11:00     citat 

Buna nancy2003, eu zic totusi sa incerci sa iei legatura cumva cu doctorul Deleanu. Sa reusesti sa ii trimiti investigatiile de pana acum si sa vezi ce iti zici. Trebuie cumva sa faci..suna la call centerul lor si spune-le problema ta si ai sa vezi ca te ajuta oamenii. Uite numarul lor 0319300. Sper sa treceti cu bine peste toate hopurile. Sanatate.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: