· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Nazdravanii toamnei - cap. 63
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Nazdravanii toamnei - cap. 63     
scufitaroz

Copii
Mushica: 12 ani
Mushicu: 6 ani, 10 luni

19.09.2011 12:08     citat 

Saru'! Deci inseamna ca asa se procedeaza...nu stiam!

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

19.09.2011 12:22     citat 

----------
scufitaroz a scris:
In alta ordine de idei, tocmai ce-am scapat (aproape) de o infectie urinara urata rau rau. A facut pishu cu sange si o usturaaaa, vai de mama ei care-a facut-o.
----------

Mona a avut la un an si cateva zile o infectie urinara, dar nu stiu cu ce, si ea a primit atunci doar 10 zile un antibiotic. Tratamentul l-a inceput inaintea antibiogramei, dar rezultatul antibiogramei, care a venit dupa vreo 3 zile, a confirmat ca antibioticul era ok, asa ca am ramas la ala, altfel l-ar fi schiimbat (mi-a spus asta dinainte).

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

19.09.2011 1:37     citat 

Eu am asteptat antibiograma chiar daca toti m-au balacarit ca nu-i dau. era pe tratament cu uricol si nurofen si am tinut-o asa pana la rezultat

sus

Denunta
iva

20.09.2011 8:38     citat 

Neatza

va pun cateva pozici

Scufi sper sa va treaca cat mai repede sa nu luati mult timp antibiotic... pup Muschica sarut sarut sarut sarut

Elle pe unde esti? sarut sarut sarut

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

20.09.2011 9:18     citat 

Micutul de el!! Ce frumos e! Ce-a zis gaza mare cand la- vazut?

sus

Denunta
iva

20.09.2011 12:35     citat 

A vrut sa-l pupe si i-a fost frica...acum il tot pupa... rad rad rad rad

sus

Denunta
allamarine1979

Copii
Alla: 12 ani

20.09.2011 1:35     citat 

Iuuui ce dulce sarut

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

20.09.2011 1:44     citat 

Am uitat ceva!

I-am pus domnitei ochelari plang sau sunt foarte trist
M-am dus cu ea la ofta ca aveam unele banuieli si iata surpriza: -3,5 cu -2,75 dioptrii cu astigmatism!!! trist Le-a mostenit de la mine.
Asa ca acum i-am facut ochelari care sunt f frumosi dar totusi...era mai bine fara trist

sus

Denunta
allamarine1979

Copii
Alla: 12 ani

20.09.2011 2:22     citat 

Wow, mi se par foarte mari dioptriile. Imediat ma ajunge pe mine...inseamna ca vedea asa rau? Of trist

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

21.09.2011 8:13     citat 

Da se pare ca asa e...
I-am facut intai controlul moca la CMU (avem abonament) si cand ne-a trantit treaba asta am zis ca e ala tampit si ne-am reorientat, I-am mai facut un alt control la o doctorita pe care o stiam si mi-a confirmat dioptriile. Din pacate eu am mostenit de la mama si se pare ca acum si ea de la mine.

De vazut vedea destul de bine adica nu intra cu capul in zid dar s-a vazut diferenta la colorat dupa ce i-am pus ochelarii. Acum depaseste mai putin scot limba

O sa va pun si o poza dupa ce imi repar aparatul rad

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

21.09.2011 9:26     citat 

Fetelor trebuie sa ma orientez pana la ziua copilului de niste plusuri cu pisicile aristocrate. Cum naiba fac? Pe net am gasit numai prostii. Aveti vreo idee?

sus

Denunta
iva

22.09.2011 6:48     citat 

Buna dimineata

Allaaaa sarut sarut sarut sarut

Scufi wow imi pare rau...si nu exista sanse de imbunatatire?... cum ti-ai dat seama? pup Muschica dulce... sarut sarut sarut

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

22.09.2011 9:44     citat 

iva ce matinala esti foarte fericit

pai statea f aproape de televizor sau calculator si intr-o zi coloram si mi-a zis ca nu vede si sa-i dau foaia mai aproape

sus

Denunta
iva

22.09.2011 10:28     citat 

Imi pare tare rau...scumpa de ea... sa ne arati poze ca n-am mai vazut-o de mult sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

23.09.2011 9:48     citat 

La multi ani Alla mica si draguta!!! Sa cresti mare si frumoasa si norocoasa si desteapta!! Te pup!!

chiar zilele trecute verificam carui prichindel i se apropie ziua si am vazut-o pe Alla dar eu nesi am uitat sa zic ieri!! jenat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: