· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 22
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 22     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 5 luni
Antonia: 8 ani, 11 luni

18.07.2011 3:56   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 22  citat 

Vlad . . . . . . . . . .............. . 31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . . pui de Furnicutza26
George Alexandru . . . . . 20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ...... 29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... . . 29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... . . 02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ..........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... ......12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. ... . ..6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . ......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ......24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . ......24.06.2011 . . . . . pui de Mirene

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
ocrisu

Copii

18.07.2011 4:00     citat 

Mamicilor, daca fi-mea a facut kk foarte des azi (de vreo 6-7 ori), dar de consistenta normala, o fi deranjata la stomac? Nu stiu ce sa zic...pare ca o cam doare si burta ca e tare maraita...

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani

18.07.2011 4:08     citat 

----------
ocrisu a scris:
Mamicilor, daca fi-mea a facut kk foarte des azi (de vreo 6-7 ori), dar de consistenta normala, o fi deranjata la stomac? Nu stiu ce sa zic...pare ca o cam doare si burta ca e tare maraita...
----------

ma sa stii ca si fimea de la o vreme face asa de multe ori pe zi... poate nu 6-7 dar vreo 4-5 tot face.. ca inainte facea o data, decent. si io ma intrebam acelasi lucru, fin-ca e foarte iritata la fund, desi o schimb des, o spal, o usuc, tot tacamu'...

sus

Denunta
ocrisu

Copii

18.07.2011 4:19     citat 

Antonia facea de obicei o zi da, o zi nu, iar in ziua in care facea, avea 2-3 iesiri, atat. Azi m-a socat, am schimbat-o si pe afara la pampersi. Si ea s-a inrosit la fund, saraca, de la atatea iesiri. Un picut mai devreme a facut, am spalat-o si cat am lasat-o in fundul gol sa se usuce a mai tras un kk in prosop. surprins

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 7 luni
A M: 8 ani, 8 luni

18.07.2011 4:39     citat 

Ocrisu, multumim de schimbare de capitol! Cat despre kk de Antonia..nu stiu..poate ai mancat tu ceva care nu i-a priit...sau i-ai dat ceva sa manance care nu-i merge, zici ca ai inceput diversificarea...Daca e ceva virus la burtica trebuie sa miroasa diferit, din cate stiu eu...

Cayia, frumoase poze..ce sa mai zic de copii ca imi vine sa le zic numai complimente!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

18.07.2011 5:08     citat 

Cayia tare faine pozele
cea mica suporta greu caldura, nu mai stiu ce sa ii fac trist
astept sa vina seara sa se racoreasca!!! plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 3 luni

18.07.2011 5:44     citat 

Oana, multumim mult pt. listutza si capitol! sarut Daaaa...nu stiu nici eu ce sa spun cu kk asta....m-am minunat si eu azi pt. ca si Alex a facut azi de 2 ori si mai moale decat de obicei, in situatia in care el facea o data la 3 zile... prostit ....este drept ca aseara m-am gasit eu sa-i dau sa guste niste cereale...a luat vreo 3-4 lingurite si ma gandesc ca de acolo, pt. ca eu nu am papat nimic diferit...si nici lui nu i-am schimbat altceva in meniu... confuz
Cayia, bine ati revenit! Nu am putut sa nu ma minunez de cei doi v....sunt dementiali si cat de fain se joaca ei la mal.... sarut sarut sarut
Rizibizi, al meu sotz s-a gandit sa modifice un "pic" itinerariul si a zis ca mai bine vizitam mai multe locuri ( Viena, Praga, Budapesta, Berlin) cam in aceeasi bani pe care ii dadeam 2 sapt. la Balaton si ca sa ne si odihnim putin, mergem si la Heviz, la 500 m de lac, de pe 15 pe 20.08.
Cat de mortala este Mara... sarut sarut ...ca sa nu mai zic de freza ei, ca veti spune ca am o obsesie... rad
Dodo, voi ce faceti? Pe unde ati disparut? Esti ocupata cu bagajele? Mai este un picutz... pe unde mergeti?

----------
bibelou a scris:
Bun gasit !
Cum stati cu diversificarea ? La noi e nasol.... nu accepta mai nimic, se scutura, se stramba, iar unori daca inghite vomita... ii mai pun in biberon cereale.... doar atat!
----------

Alex prefera piureul de legume....il papa si pe cel de fructe, dar daca ii nimeresc o combinatie de fructe mai dulceaga...merele i le fac compot sau la cuptor....nu pot spune ca papa sa se sature pt. ca baga si tzitzi la greu...de 2 ori pe noapte si ziua de vreo 3 ori....si nu ma grabesc sa-i bag prea multe si vad ca si el este multumit asa....deocamdata....
Eu zic ca fiecare copil are ritmul lui...si ca va incepe si ea sa pape cand va simti mai bine gustul mancarii....o mai alaptezi?

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 7 luni
David : 8 ani, 11 luni

18.07.2011 8:21     citat 

Scumpi foc cei doi V, Mara si Pufarina! sarut
Crispy ce plimbare interesanta ati planuit! La primul copil eu n-am avut deloc curaj sa plec la drum lung cu bebe mic. Abia acum m-am mai relaxat si eu un pic. scot limba
Am fost cateva zile la mare, neplanificat. A fost frumos si sper ca le-au prins bine aerosolii, dupa ce viroza grea am tras.
De azi l-am servit si pe David cu piure de morcov. A fost foarte incantat, asa ca i-am dat si un pic de apa din cana cu cioc. Succes pe toate liniile. Sper sa fie mancacios, sa nu semene cu sora-sa care e cam sclifosita la mancare.
Ocrisu sa nu fie de la dinti cu kk des. Eu asa patesc cu Teea: cand face kk dupa kk, doarme putin si prost la pranz, nu mananca mai nimic si e maraita stiu ca iese un dinte.

sus

Denunta
Crispy

Copii

18.07.2011 9:12     citat 

Aaaaa si am uitat sa ma laud si eu....avem si noi 2 dintzoci! foarte fericit sarut
Apropos, felicitari si pt. dintishorii lui v micu'! sarut sarut

Tamy, si eu am ceva emotii, dar avand in vedere ca a fost ok in aprilie la bulgari, sper sa fie si de data asta....o sa ne oprim des...vom avea si bunicii cu noi....asa ca mai mult nici ca-mi pot dori....sunt o norocoasa si o fericita, dar gata cu laudele ca nu-i frumos! scot limba
Si Alex bea apa din cana cu cioc si profita ca este din silicon ciocul si mai si-l freaca si de gingii... foarte fericit
Si....sar'mana de idee....este posibil ca si piticul meu tot de la dintzi sa fie marait de cateva zile....nu prea il incanta nici mancarica si daca mai continua si maine tot asa cu kk, avem toate sansele sa ne mai imbogatim "mobilierul gurii" ( cum spune bunicu' rad ) cu inca vreun dintzishor.... zambet foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani

18.07.2011 9:14     citat 

io cred ca acu e cel mai usor de calatorit cu copiii.. pana cand incep sa mearga... ca dupa aia devine din ce in ce mai complicat.. in cazu lu fiu-meu asa a fost, e mult mai dificil acum decat cand era bebe prostit

sus

Denunta
ocrisu

Copii

18.07.2011 9:56     citat 

M-am gandit si eu ca poate o fi de la ce am mancat ieri, desi nu-mi dau seama ce ar fi putut sa ii provoace atatea scaune. Ea nu a mancat decat lapte sambata si duminica (nu ma complic cu supa de legume cand nu suntem acasa).
Cat despre dinti, nu stiu daca o fi, ca nu se vede nimic pe gingii. Astept sa vad cum e maine.

----------
bibelou a scris:
Cum stati cu diversificarea ? La noi e nasol.... nu accepta mai nimic, se scutura, se stramba, iar unori daca inghite vomita... ii mai pun in biberon cereale.... doar atat!
----------

Antonia mananca destul de bine supa de legume, nu refuza, nu se stramba, ba chiar se repede sa imi prinda mana sa ii duc lingurita in gura.
Dar nici eu nu stau cu vreun stres, suntem amandoua total relaxate. M-am invatat minte de la primul musteriu, ca de-aia sunt alba in cap ca o baba si cu nervii in batista...si la ce mi-a folosit...acum nici macar nu masor sa vad cat i-am dat sa manance. Oricum, laptele e baza.
Cand stam cu totii la masa, obligatoriu trebuie sa ii dau si ei o fasie de ardei sau de morcov sa molfaie, ca altfel se supara. surprins

sus

Denunta
Crispy

Copii

18.07.2011 10:08     citat 

----------
ocrisu a scris:
M-am gandit si eu ca poate o fi de la ce am mancat ieri, desi nu-mi dau seama ce ar fi putut sa ii provoace atatea scaune. Ea nu a mancat decat lapte sambata si duminica (nu ma complic cu supa de legume cand nu suntem acasa).
Cat despre dinti, nu stiu daca o fi, ca nu se vede nimic pe gingii. Astept sa vad cum e maine.
----------

Asa ma uitam si eu dupa dintzishorii lu' gineri'tu' scot limba si bineinteles ca nu am vazut nimic si ei erau acolo bine mersi...prostit ....i-a observat verisoara sotului care e dr. stomatolog....si i-am vazut si eu dupa, dar sunt transparenti...socat ....eu ma asteptam sa fie ca in reclama la Colgate...albi si sa sclipeasca rad ...si cand colo vad 2 liniutze transparente....cand am dat cu degetul i-am simtit si mai bine....da',acu' stiu dupa ce sa ma uit... cool

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 10 luni

18.07.2011 10:18     citat 

Salutari, lume.
Ne intorseram de la mare acum 2 zile, dar uite ca n-apuc sa scriu. A fost taaare bine. Evident, nu putea sa mearga totul snur. rad foarte fericit Bre, care m-o fi blestemat confuz confuz confuz Ca tot ma laudasem ca fi-mea doarme muult noaptea si c-o fo si c-o pati, numai bine ca s-a trezit in prima seara la ora 4, apoi la 2 si... minune! Nu s-a mai culcat la loc. Am facut calculul, primele vreo 4-5 zile n-a dormit mai mult de 7 (sapte!!!!!) ore adunate la un loc in 24 de ore. Deja intrasem in panica si vroiam sa plec acasa, mai ales ca si eu eram cheauna deja. Dar, se pare ca exista si astfel de copii, care au nevoie de propriul lor patut, mediu etc ca sa poata dormi. zambet Intre timp s-a mai linistit, dar tot devreme se trezeste, la 7,15. Tot e bine, ca la pranz adoarme la ora 1-1,30, numai bine sa-l culc si pe Tedi, care mai ca renuntase sa doarma la pranz de cand il pusesem singur. trist

Azi a venit si pediatra in vizita, iar gugustiuca mea are 9,7 kg deja si se pare ca-i dau si ceva dintisori. Nu m-ar mira, ca prea a fost maraita azi. I-am dat Osanit, ca era saraca atata de disperata, sa ma manance si alta nu. Cred ca daca ar fi avut dinti m-ar fi sfasiat, asa tragea de mine. Umerii imi sunt varza, nu stiu de unde are atata putere sa straga cu gingiile ei stirbe sarut Mai, dar e atat de draguta si afectuoasa! Lesin de placere cand isi pune manutele alea balite toate pe fata mea si raaadeeee. sarut sarut sarut sarut

Fiurni, imi pare rau de asta mica si de patania cu ambulanta. Sanatate fetii. sarut

Ca intrebasei, eu nu mai plec cu bagajul plin. La Tedi eram distrusa sa am de toate. Acum gasesc magazine pe drum, mai ales ca nu plec departe. Ieri am carat in parc saculetele de la caut cu schimburi pt Tedi, ca stiam ca joaca fotbal cu taxo si se face lac de apa, ceva mancarica ca nu mancase nimic de la pranz, dar de regula in afara de o sticla de apa, servetele si portofelul cu cheile de la casa nu iau nimic cu mine. Ah si ieri am avut si scutec si servetele umede pt Timeea pt ca nu facuse kk de vreo 4 zile si ma gandeam ca ne parfumeaza pe drum. Ieri n-a fost sa fie, insa azi a troznit vreo 5 cacalosi de ne-a distrus nasul.

Caiya, super pozele si felicitari micului pt incercarile de a merge.
Asa-i ca al doilea pui e mai rapid la toate? Ca si Timeea e mult mai activa decat Tedi. Lui a trebuit sa-i arat eu toate miscarile, pe cand ea le face singurica. Acum ridica poponetul cand sta pe burta si se impinge inainte ca sa ajunga la jucarii si nu plange daca nu reuseste sa ajunga la ele. Minune mare, ca fraxo urla de se invinetea in secunda 2. foarte fericit rad

Crisu, poate are gaze saracuta. Ai pus ceapa sau cartof la ciorbita ei? Da-i un Espumisan sau ceva e gaze si poate ii trece. sarut Sau o fi de la caldura? Eu i-am dat Timeei apa, ca mi se parea ca inghite uscat dupa supt. Nu stiu cum sa spun exact. Ce-a mai lipait! O draguta.

Ce par frumos are Mara. O frumoasa! sarut sarut

Crispy, felicitari pt dintzuci.

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 2 luni
V mic: 9 ani, 1 luna

19.07.2011 9:39     citat 

Kiki, cred ca noi suntem exceptia care confirma regula. Pana acum vmicu e in urma cu o luna la absolut tot, fata de Vmare. Asta nu inseamna ca nu-i in grafic, ideea e ca si eu ma asteptam sa faca totul mai repede, probabil insa ca am scapat din vedere ca Vmare a fost foarte grabit la cam tot. Ei, sanatosi sa fie ca restul nu conteaza. rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

19.07.2011 10:48     citat 

neata tuturor
kiki bine ati revenit
ce dragutza e printesa
Crispy ce m-am distrat cand am citit de dintii pustiului cum te asteptai tu sa fie albi ca la reclame si abia i-ai descoperit...dar asa am patit si eu la Cata credeam ca daca ii ies dintii sunt direct mari rad dupa aia m-am lamurit de fapt cat dureaza procesul rad
in rest nu indraznesc sa ies din casa toata ziua fiindca e cald de numa numa, ma simt rau si obosita si pleostita asa ca iesim vreo 2 ore afara pe 8 seara si atat. trist in casa e totusi racoare mai ales la mine in dormitor e super ok.asa ca stam acolo mai ales la somnul de amiaza e fain ma pun cu amandoua in pat si 2-3 ore somn de voie (cel putin pt ele), eu nu prea pot dormi ziua dar macar stau la odihna.si nu mai fac nimic ca nu sunt in apele mele. azi am reusit sa depun dosarul pt indemnizatie am facut 100 de drumuri bine ca am reusit cu toate (de ce puii mei cer atatea hartii).cea mica a ramas acasa cu maica-mea (si cea mare), evident a apucat-o foamea cat am fost eu plecata (ea mananca din 2 in 2 ore - si aici nu ma refer la sete ci la mancat efectiv prostit )...a fost nasol i-am lasat indicatii la mama ca daca urla rau sa ii dea cateva picaturi de apa plata cu lingurita (ca nu am biberoane) si cumva cumva a rezistat, a tinut-o cumva ocupata...asta mare cerea si ea atentie in fine am lipsit o ora de acasa cand am venit maica-mea era praf, zice "nu stiu cum rezisti toata ziua". rad prostit ca eu o chem pe ea numa in cazuri dinastea extreme sa vina de ex sa imi cumpere paine una alta ca eu nu pot iesi cu fetele din casa pe caldura, sau asa.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: