· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap 214
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap 214     
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani
Andra Diana: 10 ani, 8 luni

24.07.2011 9:53     citat 

Hello, everybody!

Raliu, daca te apuci la aruncat laptopuri, sa ne anunti si pe noi sa stam sub geam, ok?
Acum, serios, trebuie doar sa gasesti o cale sa-l faci sa mai renunte la pc, nu sa te gandesti la separare.
sarut

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

24.07.2011 9:58     citat 

----------
Sweety_Karina a scris:

Adriana, ultima poza imi place de nu mai pot! ce bulanoasa e fie-ta..miamii miamii, buna de papat scot limba . In filmulet e fff tare, chiar are ritm cool

----------

avea 11 kile ieri! scot limba

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 8 luni
Eduard: 10 ani, 11 luni

24.07.2011 6:44     citat 

Am observat ca de la lapte praf Edi s-a mai ingrasat un pic (nu l-am cantarit, dar vad ca are mai multa carnita pe el) si de cand ii dau Fe cu Vit C, mananca mai mult, ca si cantitate, caci si inainte imi manca destul de bine. Mananca chiar mai mult decat David, sau cat David ochi peste cap .
Ma mai gandesc ca o fi vreun puseu de crestere.
A inceput si el sa rupa , in sfarsit, doua trei cuvinte scot limba : maia (mamaia), mama, miauu, ham, bauu, , muuu (vaca), uuuu (trenul), apa, baii (baie) si cam atat.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 5 luni
Karina-Ioana: 8 ani, 2 luni

24.07.2011 8:05     citat 

----------
Raliu a scris:
Manucrissa
raliu te inteleg la situatia cu sotul tau...si al meu e la fel cu calc trist imi vine sa il arunc pe geam cateodata.
----------
citat:

Eu l-as arunca Manu dar tot ii mai raman 2 foarte fericit avem 3 calc si 2 laptop.uri rad
----------

----------

oare de ce eu m-am gandit ca pe sotz vrea sa-l arunce? ochi peste cap rad rad rad

e mai usor de aruncat sotul....ca e numai unul rad rad

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

24.07.2011 8:15     citat 

Cry_styna pe sotz nu-l arunc ca mai am nevoie de el rad
Ce putina activitate azi , nu pot sa cred scot limba eu am fost la piscina , m-am balacit ,acm ies in parc sa-mi caut fata ca au scos'o bunicii la plimbarea de seara,va tzuc sarut

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 15 ani, 4 luni
Mara Sofia: 11 ani, 8 luni

24.07.2011 8:33     citat 

HELAU
eu is prin casa. tocmai am cinat (uau, si e opt jumate, oare ce am patit?)
ca ziceati de casuta Cezarei... pai i-am pus masuta, un dulap lung, o sofa... i-am facut dintr-o cutie un fel de sifonier pt hainutele bebeilor... i-am pus in borcanase paste, roez, zahar, naut, fasole etc etc etc... numai ca incepe sa le amestece.. vine si ailalta... dar na, nu mai zic nimic. le strang pe urma si o las sa se bucure de joc. simpatica e si sofia care se uita la sora-sa ca la dzeu si nvata de lea. numai nazbvatii i vata, desigur .))

hai, va pupez... ziceam si eu ca citeeeesc la greu si cand colo, nu ziceti nimic

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

24.07.2011 9:33     citat 

buna seara...

intru doar sa ma laud rad ..a fost superb la nunta zambet ..

Cand primesc poze va arat daca vreti...poate maine..

Tot maine va citesc...e tarziu...somn usor

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

24.07.2011 10:21     citat 

buna seara fetelor!!

claudis,ma bucur ca a fost super la nunta zambet abia asteptam poze sarut

adriana, ce faine pozele!! ce scumpa e Dani sarut sarut unde ati fost?

cristine, ce tare e casuta..bv si felicitari!!!! trag cu ochiul sarut

karina,zice Edi cateva trag cu ochiul Cosmin numai mama, tata, hai,da foarte fericit si alo rad

rox,trece si la noi 11 dintisori sarut multumim sarut

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
am nascut deja!

25.07.2011 8:39     citat 

neata!

ione am fost in statiunea lacul sarat! sarut

noi o sa plecam pe la mama un pic mai tarzior, deci sa nu ma dati disparuta! scot limba

ce mai gatiti azi??

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

25.07.2011 9:01     citat 

eu tocmai am facut niste paste cu branza...si ma apuc acusi si de o ciorbita (mai mult pt Cosmin zambet )

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

25.07.2011 9:21     citat 

neata!

ce fain si obositor a fost in vichend! am fost la Iasi si Vaslui, Copou, Gradina Botanica este o feerie, mai ales cand afara-s mai multe grade decat iti convine, acolo e o oaza de verdeata!

adriana faine pozele! sarut si mica dansatoare e splendida!

pe-aici!

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
am nascut deja!

25.07.2011 10:06     citat 

eu vreau sa fac o ciorbita de pui, snitele din piept de pui si cred ca o tocanita cu muuuuuuuuuuulta ceapa, mai am si niste parjoale la cuptor de ieri, poate le arunc un piure langa si gata!

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

25.07.2011 10:09     citat 

bine ca ma inspirati in bucatarie! adi vreau si eu o reteta cat mai simpla pt tocanita ta cu muulta ceapa care suna delicios!!! sarut

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
am nascut deja!

25.07.2011 10:19     citat 

carnea o prajesti usor in putin ulei, o scoti, in acelasi ulei pui ceapa la calit (in functie de cat de multa vrei, poti sa pui si 10 bucati), dupa calire adaugi suc de rosii si un pic de apa, apoi bagi si carnea acolo si lasi sa fiarba pana scade din sucul ala!
nu stiu reteta cu cantitati si altele, aproape toate retetele stiute de mine sunt furate de la mama! zambet

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

25.07.2011 10:26     citat 

si eu fac tocanita cu ceapa...doar ca eu nu prajesc nici ceapa nici carnea (stiu ca e mai delicios prajit dar e buna si fiarta trag cu ochiul )

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: