· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap 214
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap 214     
ana_348

Copii
M: 15 ani, 7 luni
D: 11 ani, 1 luna

20.07.2011 10:30     citat 

cris...mutu tace si le face rad Cred ca ne lasai sa ne tavalim in ciocolata, ocoleai frumos si...iti vedeai de treaba scot limba
ione...ma bucur ca e buna seara la tine scot limba

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.07.2011 10:43     citat 

pai de ce n-ar fi buna fetelor?

baietii mei dorm...m-a apucat foamea prostit am bagat o felie de toba socat si o gura de pepsi (care nu e bun rad )

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 15 ani, 4 luni
Mara Sofia: 11 ani, 8 luni

20.07.2011 10:49     citat 

----------
ana_348 a scris:
cris...mutu tace si le face foarte fericit Cred ca ne lasai sa ne tavalim in ciocolata, ocoleai frumos si...iti vedeai de treaba scot limba
ione...ma bucur ca e buna seara la tine scot limba
----------

tu ai vb ceva cu SM?
da, cam asa ceva. va lasam sa va tavaliti si precum o sfanta filoftea ce sunt, ma asezam plina de discretie la o masa si-mi sufeream neintelegerea existentiala in liniste.
asta daca nu eram casatorita. care sunt scot limba

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 8 luni
Eduard: 10 ani, 11 luni

20.07.2011 10:49     citat 

Ioneeeee, noi cand ne mai intalnim?? ia da raportul: cand iesi, unde iesi? scot limba

Codrinaaa...daca ai stii ce m-au mai mancat si pe mine degetele...ahhhh!!! nu conteaza de care parte a baricadei...si de una si de cealalta, insa eu sustin ferm un lucru: nu spui ca un copil a umplut de sange alt copil, ca doar nu a avut scopul asta trist .

Ancutza...tot ai pomenit copilul ala, de cred ca a sughitat la greu, insa tot nu ai povestit reactia bunicii ochi peste cap . Lasa copilul in pace, te rog eu mult de tot. daca erai furioasa, mai bine o luai pe bunica la "povesti".

aa..si Anca....stii ce cred eu? ca Amalia e cuminte ptr ca nu a avut ocazia sa fie obraznica scot limba , adica te vad o mamica destul de protectoare zambet ...insa mai lasa-o putin sa faca ce vrea ea, fara ca tu sa ii spui daca e bine sau nu, ptr ca nu se stie daca pe viitor cand va vrea sa faca ceva, sa te caute pe tine prima data sa ii zici adca e bine sau nu: tre sa discearna si singura, zic eu: adica analizand reactiile celor din jur, in urma actiunilor ei bune sau rele....zic si eu prostit .....

invat si eu odata cu ei, odata cu voi sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

20.07.2011 10:50     citat 

Ionelitaaa, io-s treaza, hai nu-mi arunci si mie peste balcon o felie de toba?? rad

sus

Denunta
Cristine

Copii

20.07.2011 10:54     citat 

----------
Sweety_Karina a scris:
Ionelitaaa, io-s treaza, hai nu-mi arunci si mie peste balcon o felie de toba?? rad
----------

cata rautate si la tine!
tot sucesti cutitul in rana ca stai aproape de Ionela.
ntz ntz ntz
eu daca ies la balcon, am in fata pasunea de oi
rad

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

20.07.2011 10:58     citat 

rad rad rad

pai daca Ionela nu-mi raspunde pe mess scot limba ..o caut peste tot, pe unde apuc rad

Ia fa schimb cu oaia de ceva, casul ptr un pahar de lichior scot limba

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.07.2011 11:01     citat 

bau rad am revenit foarte fericit

karina,ma uitam mai devreme la geamul tau si am vz lumina foarte fericit

sus

Denunta
Cristine

Copii

20.07.2011 11:09     citat 

eu totusi nu as vb rau nici de ancutza. pt ca ea vede lucurile din perspectiva ei... pentru ca si.-a vazut fetita lovita si nu i-a picat bine, cum e si normal.
sper ca totusi dupa toata discutia sa fi vazut ca sunt mamici precum cele de aici care au copiii carora le vine sa loveasca si sunt parinti carora le pasa, care nu isi lasa copiii asa de capul lor sa bata in stanga si in dreapta...
adica una e sa discutam despre un aspect... sau mai multe... copii care lovesc... educatie... si una e sa acuzam.

eu doar am vrut sa expun un punct de vedere al unui om batut (zic asa la general) care totusi isi ia in brate inamicul (ca tot l-am numit asa de la inceput) si care si-l apropie pt ca nu il considera vinovat. atat.

imp e sa crestem si noi. sa fim si noi mai buni. si gresim, deisgur ca gresim, imp e s ane recunoastem noua insine cand am greist si sa fim capabili sai invatam ce e bun de la altii.

watch:
http://www.ted.com/talks/gever_tulley_o..._kids.html
daca noi nu putem face asta... cum putem sa le cerem asta copiilot nostri?

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

20.07.2011 11:13     citat 

Dar eu nu am vorbit-o de rau trist . Si am patit si eu din partea asta a baricadei, asa ca stiu ce inseamna prostit . Te doare sufletul de ei, asa e.....offf, atatea pareri... era si ceva de bordeie..cum era faza aia?? prostit scot limba rad

noapte buna...gasii si eu pe Ionela, cu interpolul, in sfarsit rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.07.2011 11:18     citat 

cate bordeie-atatea obicee

noapte buna sarut

sus

Denunta
Cristine

Copii

20.07.2011 11:22     citat 

noapte buna
eu mai stau pe acilea
da fac ceva ordine dupa mosntruletii astia dragi
dar mai intai sa bem un pahar de lapte cald si sa ne zicem o poveste.

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 9 luni
Jacob: 10 ani, 9 luni

21.07.2011 2:32     citat 

Hello fetele !!!

Vai ce vorbarete sunteti :lol : cand stateam eu acasa nu erati asa foarte fericit stati asa sa vad daca apuc sa tin pasul scot limba

La multi ani Lavinia !!!

La multe lunite George !!!

Claudis daaaaa ma incalzeste rad e bine ca dureaza doar 7 zile foarte fericit sanatate si tie sarut
0911 multumesc mult sarut

Ana rad stii ca sunt de acord cu tine nu? rad asa este si dupa parerea mea…armonía asta perfecta pe care un o schimba nimeni si nimic imi este greu sa o cred foarte fericit . E imposibil ca din cand in cand macar sa nu te mai apuce nervii si sa rabufnesti. Cat despre fetele tale, eu zic ca o sa le treaca cu timpul. Eu am 2 verisoare, surori care atunci cand erau mici erau atat de alintate ca iti venea sa le iei la palme si acum sunt atat de de treaba si de mature pentru varsta lor.

Ancuta cred ca Amalia nu riposteaza pentru ca pur si simplu este un copil cuminte. Nu e musai ca fie nazdravana, si asta nu tine musai de educatia pe care i-o dai. Are un anumit impact asupra ei dar nu in totalitate. Iar eu sincer te sfatuiesc sa nu zici ‘’hop, pana nu ai sarit gardul’’ foarte fericit ca poate e acum linistita si dintr-o data te poti minuna de cum se poate schimba. Eu una consider ca nu e bine nici sa ii interzici copilului sa se exteriorizeze pentru ca daca ii faci asa mereu la un moment dat se inchide in ea si nu mai este asa cum vrea ea sa fie ci cum vrei tu. Si nu inseamna neaparat ca ea va fi fericita asa. Normal ca e bine ca ii explici, ca ii arati ce e bine si ce e rau, insa cum am mai zis e asa de linistita pentru ca poate pur si simplu asta este personalitatea ei. Si acum sincer vorbind, nu stiu daca restul fetelor li se pare, dar mi se pare ca esti cam dura. Adica inteleg ca esti suparat de ce a patit Amalia, insa mi se cam pare ca iti versi acea frustrare si suparare pe forum foarte fericit nu te supara, e doar impresia mea foarte fericit sarut

Codrina hahahaha tare Iris...sarut subscriu la tot ce ai scris foarte fericit

Vai vai vai..sex vs dragoste..tare asta rad mie mami mi-a zis asa : ‘’Fata mea, daca vrei sa fii respectata lasa-l pe barbat sa alerge dupa tine, nu ceda din prima seara, daca te iubeste te asteapta, dar sa faci doar sex inseamna ca esti o femeie usoara si toti barbatii te vor lua la rost’’ rad m-am uitat si eu socata la ea si am invatat din ce mi-a zis...dragoste....unirea dintre un barbat si o femeie...da..le faci doar daca vrei ca copilul tau sa sufere in viitor...pentru ca o sa creada ca toata lumea iubeste...si na...faci dragoste ca te iubeste..ca doar asa iti zice...nu de alta dar aveam o prietena careia maicasa ii impuia capul cu povesti de dragoste, si credea saraca ca toti barbatii care erau pe langa ea, vrand sex, o iubeau de fapt.

Ana esti tareeeeeeeeeeeeeeeeee rad rad deci rad de nu mai pot la faza cu prezervativul...esti dilie rau foarte fericit in sensul bun al cuvantului foarte fericit

Gata fetele !!! M-a luat durerea de masa, nu am gust, nu am miros, ma doare gatul, nu pot respira....plang sau sunt foarte trist Va las, noapte buna sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 7 luni
D: 11 ani, 1 luna

21.07.2011 8:31     citat 

manu meritele-s la tacsu, eu doar m-am distrat cu ei....foarte fericit A, si fetele mele nu-s razgaiate...doar libere.
Karina, si mie imi suna urat treaba cu umplutul de sange, acum nu am zis nimic ca nu am gasit povestea efectiva, nu stiu ce s-a intamplat....eu folosesc expresia pt batai cu pumni, picioare, cutite etc

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

21.07.2011 8:42     citat 

Moaaaa cat ati scris....

Neata foarte fericit

Eu mi-am pus unghii...ce frumos se aud cand scriu rad ...Maine e cununia finilor...si sambata nunta....Luni noapte plecam la mare... zambet

Vad ca am ramas la acelasi subiect iar Ana cauta in continuare de cearta rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: