· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap. 215
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap. 215     
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 9 ani, 8 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 5 luni

29.07.2011 6:37     citat 

foarte frumos, Bilutza!
ce mi-a placut cel mai mult:

"Read your baby, not the books".

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 2 luni
Andra Diana: 9 ani, 10 luni

29.07.2011 9:23     citat 

----------
cry_styna a scris:
foarte frumos, Bilutza!
ce mi-a placut cel mai mult:

"Read your baby, not the books".
----------

Da, e f. fain!
Mi-a placut tare mult povestea. intr-un fel, m-am regasit in ea. Doar ca eu n-am avut pe nimeni care sa-mi spuna: alapteaza! Asculta-ti copilul! Si pana sa descopar eu ce trebuie sa fac, mi-am chinuit copilul. Daria a plans destul de mult, iar eu nu reuseam sa ascult ce zicea ea. Eu stiam ce citisem si incercam sa urmez instructiunile. rad Am inteles pana la urma ce era de facut si am incercat sa repar ce se mai putea. Al 2-lea copil nu mi-a plans aproape deloc. Chiar a plans numai de cateva ori, cand avea o suferinta fizica sau era prea obosita (tot din cauza mea), dar nu cred ca sunt nici 5 dati cand s-a intamplat. Dar: e alaptata la cerere, dorm cu ea, o port. Maaare diferenta! Si pt ea si pt mine si chiar pt Daria, care a inteles ce importante sunt toate astea. zambet

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 9 ani, 8 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 5 luni

29.07.2011 10:14     citat 

sa stii ca nici Miruna nu a plans niciodata(exceptand vaccinurile si o sperietura trist )...multumesc lui Dumnezeu ca e tare calma si senina!
dar nu am facut legatura intreseninatatea ei si faptul ca sunt cu ea mereu, o alaptez foarte des(chiar si pentru doua inghitituri, daca asa vrea ea), doarme cu mine(pentru ca nu incape in patut(voua vi s-a intamplat? sa se suceasca pana se trezeste din cauza ca nu mai are loc de "suceala" ochi peste cap )...nu m-am gandit ca ajuta atat de mult...
totusi ea nu a avut colici si a contat si asta destul de mult idee
oricum ar fi...e tare bine sa poti sa-ti citesti copilul!

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 11 ani, 11 luni
Eduard: 10 ani, 2 luni

29.07.2011 10:40     citat 

trist Eu asa as relacta.....dupa 3 saptamani inca cere cand ma vede (nu mereu), si apoi mi-e dor de apropierea aia de necomparat intre mine si puiul meu....mi-e dor de privirea lui cand papa multumit la tzitzi
Off..nu stiu ce sa fac
In plus, ma chinui ff mult sa-l adorm, ba chiar imi ia o zi intreaga, caci el e rupt, dar nu reuseste sa adorama si, ca urmare, e f mofturos si nu ma lasa sa fac nimic,,ca vrea nani, dar nu poate sa faca nani prostit . Ma zapaceste de nerabdare. La san adormea in nici 5 minute plang sau sunt foarte trist
Am citit despre relactare, ma bate un gand, desi au trecut 3 saptamani...

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 2 luni

29.07.2011 10:44     citat 

Buna fetelor

Am revenit dupa 3 zile de stat la soare...ce bine a fost...ar mai fi mers cateva zile dar cam scump la vila unde am stat noi prostit Am vrut neparat conditii pentru Matei...Am avut curte amenajata pentru copii si plaja la 2 pasi..
Am avut noroc de un Matei cuminte la drum foarte fericit ...a dormit si la dus si la intors....super trafic in cursul saptamanii...am facut 2 ore si un pic...
Matei s-a acomodat greu cu apa....si-a bagat nisip in ochi....m-a disperat cu chistoacele lui si toate mizeriile de pe plaja( romanii astia... plang sau sunt foarte trist )
Noroc ca ii plac copii si toti au fost simpatici si l-au acceptat...M-au enervat doua mamici tinere care au strambat din nas cand s-a apropiat Matei de piscina copiilor lor...desi ei nu aveau nici o treaba nervos ..

Anca m-am gandit la tine si la Amalia ta vazand ce frumos se joaca Matei cu fetele scot limba ..cred ca l-ar fi placut Amalia... scot limba ...Nu e obraznic decat cu noi se pare rad ...

revin maine ..cu poze sper scot limba

va pupacesc

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 4 luni

29.07.2011 10:58     citat 

seara buna!

claudia chiar m-am gandit ca sunteti la mare si ce bine ca v-ati relaxat! sarut cat despre placutul lui Matei...cine nu l-ar place la cat e de frumos?! sarut si eu m-astept sa aiba mult nisip peste tot cand om pleca in concediu... rad

uofff bine ca v-ati regasit cu melodiile ca le-ati cautat ceva rad rad rad

sweety
..iti tin pumnii sa-ti iasa exact cum iti doresti sa fiti relaxati si tu si puiul tau! sarut

noi am tot fost pe-afara, la joaca, mucii ne curg, ceapa nu lipseste...din astea!

noapte linistita la fete! sarut

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 14 ani, 7 luni
Mara Sofia: 10 ani, 11 luni

30.07.2011 12:15     citat 

Sweety, in blogul roxanei (roxanamirela), consultant alaptare, gasesti despre relactatie: http://www.atasatlasanulmamei.blogspot.com/
intra si pe: http://laptematern.ro/forum/index.php

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani
Jacob: 10 ani

30.07.2011 12:51     citat 

Hello fetele !!!

Imi cer scuze pentru sarbatoritii pe care i-am ratat si le urez un maaaaaareeee La Multi Ani !!! sarut

luara offf ai grija de tine, sper din suflet sa nu fie nimic grav, iti tin pumnii si fi calma pentru puiutul tau sarut

Eu sunt obosita foarte fericit nimic nou....foarte fericit Un pic suparata pe al meu, tre sa avem o discutie serioasa, daca s-ar putea ca la noi mereu se transforma in cearta. El ii duce pe astia mici dimineata la cresa si eu ii iau. Iar el se plange atat ca e obosit, si ca nu mai pote dormi apoi cand vine acasa. Ii duce la 8am la cresa si el intra la 3:30pm, adica daca ar fi intr-adevar obosit s-ar culca cand vine nervos , dar nuuuuu e mai interesat calculatorul nervos . Daca ar fi dupa el eu ar trebui sa ii duc si sa ii iau si eventual el sa aibe viata de boier, ca de...face prea mult saracul, se duce la munca si...atat. Iar eu ma duc la munca, ma trezesc mereu la 5am ca e saptm sau week-end, ma culc pe la 10pm sau 11pm ca de mai tre facut si curat si mancare si spalat si avut grija de copii. Si parca imi zicea biencut ca nu o sa am curat de facut ca nu o sa fie nimeni acasa, numai ca imi lasa al meu de facut destule nervos . Iar eu incep sa ma satur un pic, si cand ma satur e cam grav. Saptm viitoare o sa am doar miercuri liber, o sa lucrez si in week-end dar el nuuuuuuu, ca daca e dupa el eu tre sa imi fac programul cum vreau ca de...e compania mea. Nu intelege nimic, si nici cata presiune imi pune pe umeri, asa de tare ma enerveaza....cine a zis ca e sa fie usor, nu e usor pentru nimeni, dar tre sa le facem ca nu avem de ales. E atat de comod ca ma scoate din minti.

Bun, s-a terminat plangerea pe ziua de azi foarte fericit

cristine nu am inteles pana la urma ai gasit melodia? Eu nu m-am pus sa caut ca si mie cand imi intra o melodie in cap nu mai iese foarte fericit

sweety eu zic sa fii tare, daca l-ai intarcat sa te tii de ce ai facut. Nu stiu dar dupa parererea mea e un pic aiurea sa il intorci asa, ca il confuzi si pe el si pana la urma oricum tre sa il intarci. Sau ma rog, eu nu sunt de parere ca alaptezi pana nu mai cere el, dar sunt sigura ca vor fi care imi vor zice ca eu nu inteleg ca nu am alaptat prostit , dar sincer as avea aceeasi parere si daca as fi alaptat.

claudis ce bine ca v-ati distrat. Ceva poze ? foarte fericit

ancuta multa sanatate Amaliei sarut

Si multa sanatate tuturor bolnaviorilor !!! sarut

Va pup, ma mai invart nitel pe aici, apoi somn la bebi si eu tre sa fac mancare, nimic nou sub soare.

aaaaaaaaaa....sunt socata si trista trist m-am cantarit ieri...si am....34 de kg plang sau sunt foarte trist cu un kg mai putin decat inainte sa fiu gravida. Imi vine sa plang numai cand ma gandesc. Tre sa ajung neaparat sa imi fac niste analize si sa iau niste vitamine ca am ajuns umbra pe pamant trist

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 4 luni
am nascut deja!

30.07.2011 8:40     citat 

neata!
sunt chiauna! am avut aseara niste musafiri, au stat pana pe la 1.00! dupa ce-au plecat, zuza din mine a avut chef de spalat vase! asa ca am spalat si vasele, am strans si masa si scaunele..... apoi m-am uitat la televizor 30 de minute pe discovery, a inceput mandra sa planga si m-am dus langa ea! dupa ce-am adormit-o m-am apucat sa citesc! prostit prostit prostit prostit m-am culcat pe la 4 si ceva! foarte fericit foarte fericit noroc ca am copchil intelegator!!!!!!!!!! s-a trezit si s-a jucat in pat linistita pana m-am trezit eu! jenat jenat

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 3 luni

30.07.2011 8:48     citat 

Neta fetele

Manucrissa inteleg cam tot ce spui tu acolo..cred ca e vreun virus chestia asta cu oboseala...masculina in timp ce tu ar trebui , nu-i asa?, sa functionezi ca o masina,,,

ancutza,Amalia e bolnavioara? nici nu am stiut...sanatate multa...

Luara ai grija de tine

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 11 ani, 11 luni
Eduard: 10 ani, 2 luni

30.07.2011 12:12     citat 

Manu..vrei sa spui ca ai 43, nu??? prostit prostit ochi peste cap

sus

Denunta
Manucrissa

Copii

30.07.2011 2:43     citat 

Hello !!!

22ra asa e trist ei sunt tare comozi si au impresia ca totul se invarte in jurul lor...nu inteleg niciodata cat de greu e pentru o femeie, macar sa constientizeze si ei si sa multumeasca din cand in cand pentru tot ceea ce facem.

sweety nu, nu....ai citit bine...34kg trist sunt terminata...daca nu ma ingras curand o sa lesin pe strada trist

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 4 luni
Natalia Maria: 7 ani, 8 luni

30.07.2011 3:43     citat 

----------
Manucrissa a scris:

aaaaaaaaaa....sunt socata si trista trist m-am cantarit ieri...si am....34 de kg plang sau sunt foarte trist cu un kg mai putin decat inainte sa fiu gravida. Imi vine sa plang numai cand ma gandesc. Tre sa ajung neaparat sa imi fac niste analize si sa iau niste vitamine ca am ajuns umbra pe pamant trist
----------

surprins surprins surprins mami, fa ceva, totusi e prea putin! sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani

30.07.2011 6:05     citat 

----------
Manucrissa a scris:
Sau ma rog, eu nu sunt de parere ca alaptezi pana nu mai cere el, dar sunt sigura ca vor fi care imi vor zice ca eu nu inteleg ca nu am alaptat prostit , dar sincer as avea aceeasi parere si daca as fi alaptat.
----------

Nu comentez mai mult, doar atat: habar nu ai ce parere ai fi avut, pur si simplu pentru ca nu ai fost in acea situatie. Nu sunt de parere ca trebuie sa traiesti toate experientele pentru a putea comenta referitor la un lucru, insa in cazul asta chiar iti dai cu parerea doar ipotetic.

sus

Denunta
Manucrissa

Copii

31.07.2011 3:53     citat 

narcisa sarut merci..o sa incerc sa fac ceva

christa vreau sa zic decat atata....cele 2 saptm in care am alaptat au fost un cosmar pentru mine...nu a fost nimic placut..si am alaptat doar ca ma gandeam ca e bine pentru ei....dar parerea mea e aceeasi si o sa ramana aceeasi chiar daca ar fi sa mai am un copil si il voi alapta.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: