· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap. 215
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap. 215     
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 2 luni
Andra Diana: 9 ani, 10 luni

26.07.2011 4:15     citat 

Hello!

Am gasit retete faine pt copii pe diversificare.ro.

Atat!
sarut

sus

Denunta
antoniav

Copii
VICTOR ANDREI: 12 ani, 11 luni
DRAGOS IOAN: 10 ani

26.07.2011 4:31     citat 

LA MULTI ANI, AURA! SA FII SANATOASA! SA AI O COPILARIE MINUNATA! sarut

LA MULTI ANI, MAMI ANIKA29!

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 2 luni
Andra Diana: 9 ani, 10 luni

26.07.2011 4:50     citat 

Aaaa, Byu, Mada, ma bucur ca ati revenit!

Cristine?

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 3 luni

26.07.2011 5:00     citat 

La Multi Ani sarbatoritilor!!!

si

AJUTOR
...cred ca ilinca tocmai ce s-a ales cu o enterocolita trist trist trist de ieri are scaune f f dese si moi aproape ca nu are chef sa manance bea numai ceai de menta...i-am dat saruri antidfiareice dar au functionat doar pe termen de cateva ore. Doctorita la care mergem acum intr-o ora spune ca ii va luata tensiunea sa vada daca e scazuta semn ca ar fi dezhidratata... Aici la boli infectioase e jale sa merg mi-e groaza...la spital zic...

I-am luat temperatura si are 38,9. Sunt speriata si din pacate i-am dat smecta pe care refuza sa-l ia, icneste ca si cum ar voma de la el,,, ce sa fac
... trist trist trist trist trist

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 3 luni

26.07.2011 5:37     citat 

buna fetele
eu sunt foarteeeeeeeeeeeeee obosita toata ziua nu prea am timp sa intru sa scriu dra sa stiti ca va mai citesc
22ra Rada cand a facut enterocolita a avut scaune apoase 7-8 pe zi si varsaturi de 4 ori pe zi.....................doamne ajuta sa nu fie.................eu am stat intenata cu ea 2 sapt a luat perfuzii +mancare de orez toata ziua si terci de orez si banane cu branza................+saruri de hidratare....................pupici

la multi ani tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor

22ra..................mergi la urgenta zic eu ca e mai sigur decat tratament acasa daca nu poti merge la pediatru

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 14 ani, 11 luni
Marius Adrian: 10 ani, 2 luni

26.07.2011 7:13     citat 

22ra si marius a avut enterocolita la fel ii dadeam smecta eu luam in seringa si asa il dadeam,saruri pt rehidratare orala Humana cu gust de fenicul alea le bea foarte bine,supa crema de morcov ,pilaf de orez,covrigei.Eu am refuzat internarea la boli infectioase e jale si la noi Doamne fereste te duci cu una si vi cine stie cu ce boli....Sanatate multa lui Ilinca...
A.... trebuie sa bea 50 ml de saruri la fiecare scaun apos.pt a nu se deshidrata....Desigur si eu zic sa mergi la urgenta cu ia....

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 4 luni

26.07.2011 9:32     citat 

buna seara
La multi anisori Aura!, sa cresti mare si sanatoasa.
La multi ani Anika!
am scris un mesaj mai lung si nu stiu ce naiba am apasat ca mi-a disparut, asa ca doar vreau sa laud pe cele 2 gagici din poze: Delia si Adina, sunteti doua frumoase.
noapte buna va doresc.

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 11 ani, 11 luni
Eduard: 10 ani, 2 luni

26.07.2011 10:14     citat 

Recomand pt diaree Dicoflor un pliculet dizolvat in ceai de menta. Pe langa asta bautura de la Hipp cu saruri de rehidratare, orez si morcovi(ff bun- se gaseste in farmacii). In primele 24 de ore nu se da copilului sa manance. Doar lichide muulte, saruri de rehidratare, Dicoflorul si bautura aia de la Hipp. Se schimba LP cu LP delactozat si se dau cereale speciale pt diaree, parca era aia cu roscove, nu mai stiu.
Dicoflorul e f bun, chiar daca e scump: 10 pliculete costa in jur de 40 ron, dar isi face treaba.

Sanatate!

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 3 luni

26.07.2011 10:21     citat 

Va multumesc mult de tot...

am fost la pediatra si i-a dat si antibiotic Cedax, pe langa faptul ca am inceput deja cu lapte fara lactoza si chestii din orez (nu ii place deloc orezul ) trist plus ca ei i-ar fi foame ca a rontait la un covrig cu mare pofta dar cand e vorba de orez da din cap ca nu si strange gura... o sa-i iau maine cereale de care mi-ati recomandat, i-am luat deja de la Hipp solutie cu morcovi si orez i-o dau maine...

A baut ceai de menta destul de mult, cu chiu ca vai a inghitit ceva smecta dar nu cred ca s-a facut un pliculet...Sper sa nu mai faca in noaptea asta nici febra nici caca Doamna ajuta, era rupta de oboseala ca nici azinoapte nu s-a odihnit iar azi s-a trezit urland in carmpe...

Plus ca per-se ii dau caninii si asta o face inca si mai irascibila, contribuie probabil si la febra...

Inca o data Va Multumesc pt sfaturi va imbratisez si va doresc tot binele din lume ca mai imi creste moralul si increderea cand citesc...

Noapte buna fetelor sarut sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

26.07.2011 10:47     citat 

NU-i mai da smecta..are un gust oribil: eu nu l-as bea never (am incercat o data si mi-a venit sa vomit) si nici copiilor nu o sa le dau. Da-i Dicoflor, chiar e bun (nu ma refer la gust).

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

26.07.2011 10:49     citat 

Bianca, nu m-am intalnit cu Ionela, cu toate ca stam ff aproape(ne vedem de la balcon prostit ). Nu ne-am nimerit, dar nici nu ne-am dat intalnire zambet .

Bine ai revenit, ti-am simtit lipsa sarut . Ai avut parte de ceva relaxare, bravo!

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani
Jacob: 10 ani

27.07.2011 3:08     citat 

Seara buna fetele !!!

In primul rand la multi, multi anisori si multa sanatate si fericire Aura !!! sarut

Delia si Adina sunteti 2 printese !!! frumoase rau si scumpici sarut sarut sarut

22ra trist multa sanatate , sper sa isi revina repede, eu nu stiu ce as face dar daca ar fi rau de tot si nu vrea ceai sau orez,, ceva, nu stiu dar cred ca m-as duce la spital...cred...insa nu stiu sigur foarte fericit oricum sper sa isi revina repede sarut

Vreau si eu tara ... in Ro aveam 2, aici nu am si imi lipseste trist Imi lipsesc si bunicii care ne asteptau acolo in fiecare vacanta, ce vremuri sarut

Ma bag la un film, serial, ''Secret life of American Teenagers'' super bun....noapte buna

Maine facem vaccinul de un an..ce emotii am

merci ancuta...va pupam sarut

ups nu prea am logica nu dar mi-e lene sa il pun in ordine, sunt prea obosita foarte fericit

aaa...mada ce bine ca v-ati mai linistit si ma bucur ca nu a patit Casian nimic grav sarut

gata, acum chiar ca noapte buna foarte fericit

sus

Denunta
antoniav

Copii
VICTOR ANDREI: 12 ani, 11 luni
DRAGOS IOAN: 10 ani

27.07.2011 6:36     citat 

22RA, uita-te pe prospectul de la debridat si da-i debridat cu sumetrolim. Asta mi-a prescris mai demult dr, cand fiu-miu mai mare facuse enterocolita, nu indigestie(deci si voma). Sanatate multa!

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 5 luni
Sebastian : 10 ani, 2 luni
Sabrina Petronela: 8 ani

27.07.2011 8:27     citat 

neata!
Avem si noi 1 maseluta...de trecut in listuta
Sanatate multa Ilincai! Eu am scapat de o enterocolita cu furazolidon, care a tratat si cauza, nu doar simptomele, nu i-am antibiotic...nu prea a vrut altceva decat lapte de la san...si m-am chinuit si eu cu saruri de rehidratare..cum simtea gustul, arunca sticla....doar apa simpla....si vreo saptamana nu a mancat, doar cate o gurita, din cand in cand....in rest doar lapte
Byu, bine ai revenit de pe drumuri..te-ai distrat si tu.....
Delia si Adina...doua frumoase

cateva poze de la Vatra Dornei....Ancutza, eu am stat la sora mea, nu prea stiu preturi la cazare, ca nu m-a interesat...dar gasesti o gramada de pensiuni frumoase acolo

cu sora-sa si vecina in parc

si una de ieri....vecina l-a facut fetita

Ultima modificare efectuata de catre cristina79 la 27.07.2011 9:14, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 9 ani, 8 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 5 luni

27.07.2011 9:13     citat 

La multi ani, Mara-Sofia!
http://www.parinti.com/modules.php?name...46#1250046

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: