· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap. 215
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap. 215     
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 5 luni
Karina-Ioana: 8 ani, 2 luni

27.07.2011 9:35     citat 

buna fetele!
noi...mai rarutz ca-i mai dragutz...nu prea...dar...nu apuc sa intru...Miruna numai afara vrea!

22ra, multa sanatate puiului mic! sper ca a avut o noapte linistita!

Luara, multa sanatate! cred ca te-ai speriat foarte tare! ai grija de tine, de voi!

Rox, multumim de capitol si de actualizare! sarut si zambareatza ta...o minune!

Manu, bafta la vaccin...sa nu doara si sa nu aiba reactii neplacute!

Cristina, ce dulce e sebitza in rochitza!si surioara la fel! avem si noi laptop din ala! trag cu ochiul

in rest....suntem bine, sanatoase...voiam sa intreb si eu, Miruna face scaune moi, mereu le-a avut asa, ma gandesc ca e de la faptul ca mananca mai mult tzitzi...uneori face si de trei ori pe zi, o fi vreo problema? confuz

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

27.07.2011 11:17     citat 

neatza!!

La multi ani sanatosi si frumosi Sofia!!! sarut sarut

22ra,multa sanatate! cum mai e Ilinca?

cristina,ai niste copii tare frumosi! trag cu ochiul sarut

eu am pe foc ardei umpluti..m-am clocotit toata prostit s-a facut o caldura ochi peste cap
nu mi-am dat seama si am calit ceapa..ca altfel poate ii dadeam si lui Cosmin ...i-am facut cu carne tocata de pasare

suntem pe aici trag cu ochiul

sus

Denunta
adrianaBuc

27.07.2011 11:52     citat 

Luara, tu ai luat scaun auto care se roteste stanga-dreapta. Poti sa imi spui si mie ce fiema e, daca transpira bebelina mult si care e inclinatia maxima? Adica daca poate dormi confortabil. Multu'

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

27.07.2011 12:01     citat 

Adriana, da am luat ala care se rotestea dreapta stanga. Parca e de la Bebe Confort, e modelul Axiss. De transpirat nu transpira deloc in el, desi ei mi-au zis, ca daca cumva transpira, au in vanzare husa speciala, ca sa nu transpire. Legat de inclinatie. E scaun categoria 9-18 kg. Are 3 pozitii, una stat in fund, alta intermediara si culcat. Aia culcat e ca-n scoica. Eu zic ca e ok, ea doarme la noi foarte bine in el. Oricum, recomandarea mea e sa mergeti cu fata acolo si sa verificati cum se simte in scaun. Asta daca aveti posibilitatea sa vedeti scaunul. in orice caz noi sintem foarte multumiti de scaun. Desi nu e sistem Isofix, are un sistem de prindere foarte bun. Daca e sa plece, cred ca pleaca cu tot cu bancheta, dar Doamne fereste sa ajungem la asa evenimente.

sus

Denunta
bdliana

Copii
Alexia: 17 ani, 1 luna
Natalia: 14 ani, 11 luni

27.07.2011 12:06     citat 

----------
luara a scris:
Buna dragelor.
Am aparut si noi. In WE a fost tata cu frate meu si n-am avut timp sa scriu, in plus, ieri am crezut literalmente ca mor. M-a deocheat cineva atata de tare, ca nu mai pteam lega 2 vorbe si imi incepuse sa-mi amorteasca mainile. Am fost la coafor ieri dimineata, ca de obicei, mi-am facut coafura, manichiura, etc si am intrat apoi intr-un magazin. Acolo cred ca s-a uitat cineva rau la mine. De acolo am iesit vazand dublu, cu o reactie foarte proasta. Am intrat in farmacie sa iau ceva si m-am speriat, capul meu stia ce vrea si eu nu puteam articula cuvinte sa vorbesc cu farmacista. aia cu greu a inteles ce vreau mi-a dat su fuga spre casa. Am mers pana acasa cu viteza a doua, de vreo 3 ori mai sa iau bordura pe sus. Cand am ajuns acasa, incercam sa le explic ce e cu mine, nu puteam, s-au speriat toti. Tata m-a spalat cu aghiazma. Intre timp mainile nu mi le mai simteam. Abia in vreo 15-20 de minute am reusit sa pot vorbi. Ca pana atunci am plans. Ma speriasem ca fac ceva la creier si raman muta si paraloizata. E groaznic. Am vazut cu ochii mei cum se simt oamenii paralizati. E groaznic sa realizezi ce se intampla in jurul tau si sa nu poti reactiona, sa nu poti comunica. Niu doresc asta nici dusmanilor.
Dupa mi-am revenit si pe la 5 am iesit in Tineretului la un gratar si am facut foarte bine, era caldut, chiar racoros si ne-am simtit toti bine., oricum experienta de ieri m-a marcat enorm. Oo sa ma duc la biserica sa dau niste slujbe, ca nu e de gluma. Am de crescut 2 copii, nu-i pot lasa pe strazi. Nu-mi pot permite sa ma imbolnavesc.,

Adriana ce cocheta mica ai acolo. Tati se vede ca e topit. De fapt, cred ca cam toti tatii de fete sint asa.
Claudis sa-ti fie de bine cu nasitul. Asteptam poze.

Cristine dar parca ziceai ca nu mai ai net. Cum ai reusit? De pe telefon?

Rox, merci de capitol si mai baga cate 2-3 vorbe, sa stim s noi ca esti bine
----------

Nu mai sunt gravida, nici nu mai am de gand in viat aasta, da va mai citesc. foarte fericit
Mie mi s-a intamplat de 2 ori in cursul celei de a doua sarcini, numia atunci si de atunci niciodata.Nu puteam sa vorvesc, nu stiam cuvantul pt cana, pahar, covor sau altele de genul..cumpit.Nu puteam sa explic ce e cu mine, a fost oribil.Eu cred ca are cumva legatura cu sarcina.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

27.07.2011 12:22     citat 

Deci se mai intampla si la altele. oricum, astazi am dat analizele. La 2 merg si la cardiolog, maine iar alte analize. Ca vreau sa inteleg si eu ce a fost cu mine.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

27.07.2011 12:55     citat 

buna!

abia am adormit o fetita dupa ce s-a zbenguit pe-afara! avem de-a copii la scara noastra....diverse varste si iese un balamuc, perfect pentru joaca de dimineata! rad rad
ne laudam cu doua seri in care a adormit singurica, fara leganat doar cu mangaiat si pupat! sarut doar ca de ieri i-au inceput iar sa-i curga mucii...cred c-a durut-o si capul si asa de greu am adormit.....uof nici azi nu-i in toane bune! cred c-o doare capusorul! sper sa-i treaca repede!

cristina
ce copii reusiti ai! sa-ti traiasca!sarut

raliu mandretea ta de fata e o frumusete! sarut

ione
iamii iamiii

sus

Denunta
bdliana

Copii
Alexia: 17 ani, 1 luna
Natalia: 14 ani, 11 luni

27.07.2011 1:18     citat 

----------
luara a scris:
Deci se mai intampla si la altele. oricum, astazi am dat analizele. La 2 merg si la cardiolog, maine iar alte analize. Ca vreau sa inteleg si eu ce a fost cu mine.
----------

Niste analize sunt intotdeauna binevenite, dar eu sunt sigura ca din cauza sarcinii.Lasa, mai ai un pic si scapi.

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 11 luni
D: 11 ani, 2 luni

27.07.2011 1:46     citat 

Cris sa-ti traiasca printesa sarut

Acum imi dau seama ca am sarit-o in tabelul sarbatoritilor jenat te rog sa ma ierti sarut

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

27.07.2011 1:56     citat 

Cine vrea sa se ingrase, va poftesc la gogosi. Am facut pt. prima oara si mi-au iesit Ok, zic eu. Am papat vroe 3 (sunt din alea mai mici, am taiat aluatul cu un pahar) cu Finetti si m-am saturat... ce sa mai mananc ciorbita sau felul 2 , cand am gogosi, nu ? rad

Luara, mai ai putin si iese bebe ! Si poze cu burtica tot nu ai vrut sa ne arati ? Sau mi-a scapat mie si ai pus in cele vreo 3 capitole p ecare nu le-am citit ? jenat La nume v-ati gandit ?

Ancutza, cum mai merg afacerile ?

Cristina, am vazut pozele , bine ca ati iesit si voi din rutina . Ce bine ii sta "surioarei" mai mici ! rad

Byu, sa inteleg ca si tu ai fost plecata ?

Sambata vin cumnatii mei din Germania, o sa aiba Casi partener de joaca pe varu-su ... zambet Si peste vreo 10 zile vreau sa plec la Tg.Mures -eu si Casian - si sa stam vreo saptamana , apoi prin 14 augiust sa vina sotul sa ne ia pe toti (deci si pe Bogdan) , ca in 22 zburam la turci.

In rest... tot pe aici , nimic important.
Ma duc sa ma intind putin, am umblat f. mult azi dimineata prin oras.

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 9 luni
Jacob: 10 ani, 9 luni

27.07.2011 2:22     citat 

Neata fetele !!!

cristina ce scumpici puiutii tai. Dar nu mai lasa pe vecina (sau cine l-a facut) sa il faca fetita jenat Eu una nu le-as face asa ceva niciodata baietilor mei. Si al meu daca ar vedea asa ceva ar face infarct foarte fericit el nici nu a vrut sa le punem o floare roz in camera ca de...sunt baieti foarte fericit

Mara Sofia la multi, multi anisori !!! Sa te faci mare scumpica frumoasa si sa o bucuri pe mami ca si pana acum !!! sarut

madalina eu vreau gogosi..miam miam..ce ciorba sa mai faci..las ca sunt bune doar gogosile foarte fericit

cry merci sarut si eu sper sa nu aibe reactii foarte fericit

Jacob zice de ieri ''ta-ta-ie'' intr-una. Ieri au fost ai mei sa ii ia de la cresa ca eu lucram pana mai tarziu si de cand l-a vazut a inceput : ''taie'' ''ta-ta-ie'' , sa il manance tacsu-mare si alta nu foarte fericit Si acu o tine intr-una numai asa rad Ca sa nu va spun ca vroiau sa ii ia ieri si Jacob era in brate la tipa de la cresa si cand l-a luat tati a inceput sa planga si vroia la ea scot limba . Offff ce repede ma uita, acum vor cu ea trist

Suntem prin preajma.

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 15 ani, 4 luni
Mara Sofia: 11 ani, 8 luni

27.07.2011 4:04     citat 

----------
Roxanne a scris:
Cris sa-ti traiasca printesa sarut

Acum imi dau seama ca am sarit-o in tabelul sarbatoritilor jenat te rog sa ma ierti sarut
----------

hei, no problem, oricum veneam eu azi pe aici sa va pove de ea. sarut

Luara, am sunat sa intrerup internetul sapt trecuta si eu ma asteptam sa nu mai am de pe 23, dar mi-au zis ca dureaza 15 zile... deci am inca pe 3 aug inclusiv.

Multumim de urari. Cry_styna, multumim de subiectul cu felicitarile! sarut

(Rox, poti sa lsavezi poza asta pt cand ai sa schimbi colajul, de nu oi fi eu prin zona. daca se inatmpla vreo eroare de program sau nu vezi poza si nu ne incluzi, nu e nimic.)

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 11 luni
D: 11 ani, 2 luni

27.07.2011 4:08     citat 

----------
Cristine a scris:
(Rox, poti sa lsavezi poza asta pt cand ai sa schimbi colajul, de nu oi fi eu prin zona. daca se inatmpla vreo eroare de program sau nu vezi poza si nu ne incluzi, nu e nimic.)
----------

scot limba scot limba scot limba

am salvat-o sarut

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

27.07.2011 6:38     citat 

Cristine, ce frumoase sunteti ! La multi anisori, Mara Sofia !

Manu , pai pana la urma am mancat felul 1 ciorba de vacuta cu smantana -am facut luni seara, pe la ora 9, in timp ce Casian juca fotbal cu ta-su pe hol -avem un hol imens, lung si laaaat , numai bun de teren de fotbal rad - si felul 2 gogosi cu gem de caise sau Finetti. Numai bine ca mai am pe maine pilaf cu pulpe de pui.
Cum e la job ? Te-ai obisnuit ? Ce program ai ? SI ce faci ?

Azi dimineata am platit integral biletul la mare , asa ca acum si daca nu om mai avea bani de shopping , macar avem transportul , masa si cazarea asigurate rad . Dar sunt mandra de mine ca am reusit sa strang 200 de euro ... si sper sa mai strang inca 100 pana plecam si poate mai primim ajutoare de pe la bunici, macar cu imprumut, sa avem la noi in caz de forta majora. Ca nu am de gand sa cheltui pe prostii , avand in vedere ca ne mai trebuie cate ceva si prin casa. Oricum o sa avem la noi si cardurile de credit , pt. siguranta.

Si ma bucur ca luna trecuta s-a deschis si la noi Kaufland. Asa imi place magazinul ala, inca de acum vreo 9 ani , cand am fost prima oara in Germania. Si cum bunicii sotului ;ocuiesc f. aproape, de acolo isi/ne faceam cumparaturile. Oricum ala e muuuult mai mare -pe 2 nivele- , desi localitatea e mica, de vreo 30 de mii de locuitori.
SI asta din Oradea e f. aproape de noi, facem fix 5 minute cu masina , asa ca e super. De cand ne-am mutat numai de acolo ne-am facut aprovizionarea saptamanala.

Mai, spuneti-mi ce sa fac cu copilul meu , nu vrea nici cum sa invete sa mestece ! Ii tot dau cate ceva , ii arat cum sa mestece, dar el imediat isi face greata si scuipa mancarea din gura sau , si mai raiu, vomita ! Vreau si eu sa scap de blender, ii mai las bucatele prin mancare, care daca sunt mai mici le inghite asa, iar daca sunt mai mari -afara cu ele din gura ! Exact asa a fost si frate-su, tin minte ca destul de tarziu a inceput sa manance ca lumea... Inca nu are nici o masea, dar chestiile mai moi le-ar putea manca si asa, nu ?

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

27.07.2011 6:46     citat 

cris ce poza frumoasa!!!!
La multi ani sanatosi Sofiei, ce fetita mare ai!!

rox cand schimbi colajele ca am si eu poze noi pt tine???

Off si Iulian e marait rau de aproape o saptamana, nici nu stiu ce vrea sa ii iasa de fapt si il chinuie in halul asta ca e inflamat si la masea si la un canin. Nu s-a mai intamplat niciodata sa fie atat de irascibil si sa doarma asa rau noapte, azi noapte a fost cel mai nasol, atipea cateva min iar plangea gemea se foia non-stop, ii curg si putin mucisorii din cauza asta. Si plange din orice, vrea totul face o gramada de prostii, off si e cald.
Am calcat lenjeria si niste tricouri si m-am dus direct la dus eram fleasca. Cred ca e zapuseala ca e intunecat afara sta sa ploua.

b]mada [/b]arunca si la mine o gogoasa, mi-e groaza de gatit pe caldura asta.

sweety si mie mi-ati lipsit f mult, si acum cu starea asta a lui Iulian abia apuc sa arunc un ochi aici, noroc ca doarme cu tasu al doilea somn pe azi ca la primu a dormit doar o ora si transpira.

mada si noi am fost plecati pe la tara.

manu nici al meu nu suporta ca Iulian sa aiba ceva roz sau cu vreo floare ca deh e de fata, si el are un barbatel, mandria lui.

ione vreau si eu ardei umpluti.

ancutza de ce o doare capul pe Amalia?a tras curent sau?

Va pup, e tare cald la noi.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: