· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap. 215
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap. 215     
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

28.07.2011 2:18     citat 

helau!

am erminat curatenia (mai am baia...da' ramane pe maine rad ), supica de curcan cu taietei de casa, am fost vreo 2 ore si ceva si-afara..de-acum tre' sa se tezeasca mica mea! sarut

Iris esti ffff taare! rad rad rad rad chiar ca-i de avatar poza! trag cu ochiul

adriana
sa-i fie cu noroc la soata-ta! trag cu ochiul

si-a mea stie doiiii, teiiiii, pa, ci! nu neaparat in ordinea asta! rad rad rad a invatat de la urcat si coborat scarile ba la bloc, ba la topogan! rad

La multi ani sanatosi Octavian!!!!!!

alina
sa-ti traiasca fata!!!! sarut sarut sarut

eu chiar nu stiu de care melodie ziceti! prostit

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

28.07.2011 2:18     citat 

ione nici noi n-am facut ca Iulian avea intoleranta la albus si cica vaccinul respetiv e bazat pe albus de ou si a zis ca daca ii trece intoleranta il facem la 1 an si 3 luni adik acuma in iulie dar pediatra e in concediu pana in 16 august,deci mergem dupa aceea.

ce scumpa e Iris!!!

alina La multi ani fetitei tale!!!

La multi ani Otavian!!!

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 15 ani, 4 luni
Mara Sofia: 11 ani, 8 luni

28.07.2011 3:02     citat 

nu, nu e nici cu Africa nici nu beijulalalalaaa... o fi doar moga, fara morandi. Seamana cu asta cu beijo, numai ca la refren e un cor de femei (cam ca la africa) care striga faza cu pana. rad
Misto ar fi nici sa nu fie Moga. Incep sa cred ca nu e moga ca am ascultat o gramada de piese pe youtube si era imposibil sa nu dau de ea. trist

Cum se numeste Adriana, piesa care iti placea mult? ca la mine nu se vede.

Felicitari pentru lunite, bebelusilor! Eu tot bebelusi ii vad. zambet sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

28.07.2011 4:01     citat 

Of, mi-am vazut rezultatele analizelor on-line. Sint foarte proaaaaaste. Mai urate analize n-am avut in viata. Colesterol marit, trigliceride la fel, electroforeza proasta. Hemoglobina scazuta. Probabil asta explica ce-am patit eu duminica. oricum merg sa fac RMNul. Ce se vede din analize poate indica si o infectie. Mai ramane sa vad si rezultatul la culturile din col. Imi vine sa urlu. Numai asta nu-mi ajungea.

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

28.07.2011 4:09     citat 

luara trist trist

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

28.07.2011 4:30     citat 

Luara ai mare grija de tine,sanatate multa ! sarut

----------
citat:
Cristine
Cum se numeste Adriana, piesa care iti placea mult? ca la mine nu se vede.
----------

Nici la mn nu se vede

sus

Denunta
luara

Copii

28.07.2011 4:33     citat 

Mai va multumesc de grija. Sint terminata. Si sint si pe ultima suta de meri. Va trebui repede sa-i dam de capat unde e buba. Sa nu ajung cu probleme la nastere.

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 8 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

28.07.2011 4:46     citat 

Fetelor va multumesc din suflet va pup si va imbratisez( virtual) pe toate sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Ionelita nici noi nu am facut vaccinul ieri ne-a chemat sa-l facem dar Marius avea febra 38,are si putin rosu in gat si trei masele care vor sa iasa toate odata,asa ca am amanat pana va fi bine..

Luara offf sanatate multa iti doresc sarut

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani
Andra Diana: 10 ani, 8 luni

28.07.2011 4:47     citat 

Luara, si la mine in luna 8 au iesit analizele varza. Inainte sa ajung la doc am incercat sa caut pe net o interpretare, si am plans un weekend intreg ca reiesea ca am cancer sau o infectie f puternica ... luni, doc mi-a spus ca sunt valori normale pt sarcina in sapt 35 si pt varsta mea. Si m-am linistit. Sper sa fie acelasi lucru si la tine. Te pup!

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 8 luni
Eduard: 10 ani, 11 luni

28.07.2011 11:04     citat 

Luara, sper sa fie cum a zis Bilutza, si, chiar daca nu ar fi asa, o sa fie totul bine pana la urma. Bebitzul tau e conceput sub stea norocoasa trag cu ochiul sarut . Burtica si tzatzele inainte zambet !

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 5 luni
Karina-Ioana: 8 ani, 2 luni

29.07.2011 8:32     citat 

Neatza! sarut

Luara, multa sanatate la amandoi! sarut

22ra, ce face ilinca? sper ca e mai bine!

Cristine, stiu si eu melodia...imi canta in cap...ti-a trecut tie...da' mie mi-a ramas...
incercand sa dau de ea...am gasit un site, unde fredonezi si ei cauta dupa fredonatul tau... nu am gasit-o ...probabil ca nu au piese romanesti ochi peste cap ...da' e foarte tare sa te auzi lalaind acolo rad ....se inregistreaza f clar...poftim de incercati:
http://www.midomi.com/

nu trebuie sa aveti cont...direct la lalait! trag cu ochiul

intretimp am gasit-o pe cea din capul meu...numai ca nu e deloc romaneasca ochi peste cap rad ...cred ca e alta...da' tot cu un fel de pana me e! rad
piesa originala:
http://www.youtube.com/watch?v=4vmLW8Tqg14

si remixul(asta era in capul meu):
http://www.youtube.com/watch?v=z-zy90_W...re=related

Ultima modificare efectuata de catre cry_styna la 29.07.2011 8:47, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 11 luni

29.07.2011 8:47     citat 

Buna dimineata!

Luara, habar nu am ce inseamna rezultatele analizelor. Hai, fi optimista si mergi inainte. Sunt sigura ca nu e grav!! Bebe are nevoie de optimismul tau acum! Multa sanatate iti doresc.

Multumesc de aprecierile la degetel !!! rad rad

Noi nu suntem bine... Iris tot tuseste si se pare ca e acel fond asmatiform pe baza de ceva alergie. Azi mergem la pediatru. Nu stiu, oare se poate face testul de alergologie si la copii asa mici? Chestia e ca tusea asta, care se aude acum si la plamani, dar nu ca o raceala sau viroza, a coincis si cu niste bubite pe picioare..care sigur sunt ceva alergie.. De la 5 lunite am avut treaba cu bronsite si bronsiolite. Si acum imi aduc aminte ca si la ultimele2 bronsite mi-a facut niste bubite pe umeri si pe picioare...Vad azi ce zice pediatrul.

La multi ani Miruna ! Alina, sa iti traiasca fetita si sa fie sanatoasa. Si multa sanatate la Marius.

Iris nu numara, si nici nu prea vbeste. II merge gurita, toata ziua, dar nimic concludent in afara de mama, tata, tatai, tuciu(Ciuciu-catelul) aba(apa). Dar se cearta cu oamenii... atat imi e de draga...gesticuleaza cu manutele si spune ea ceva acolo foarte revoltata. Si se si incrunta!! rad

Va pup, fug sa ii fac aerosolul ...

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 9 luni
Antonia: 10 ani, 3 luni

29.07.2011 10:34     citat 

Bre duamna Cristine, tu zici cumva de Fly Project, melodia se cheama Raisa intrebare
http://www.youtube.com/watch?v=oUl7ysltN_M

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

29.07.2011 11:50     citat 

Ocrisu si eu m-am gandit la Raisa ,dar cum a zis ca apar si niste negrese care zic ''pana na nanaaaa'' foarte fericit
Aa linkul pus de tn nu merge , ia sa vedem al meu daca merge poate il vede Cristine si desluseste misterul scot limba
http://www.youtube.com/watch?v=RmiVKY2CT7M

sus

Denunta
luara

Copii

29.07.2011 11:56     citat 

Fetelor va multumesc de sustinere.
Bilu sper sa fie asa cum spui tu. Ideea este ca si in sarcina cu Ana facusem aceleasi analize si nu erau asa valori urate la 35 de saptamani. Nu plang, asta hotarat, ca fac mai rau. Acum incerc sa fiu calma pe cat pot, in cazul in care chiar sint proaste analizele, trebuie sa fiu calma, sa stea bebe la calduts cat mai aproape de termen, sa reusesc sa-mi indrept sanatatea.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: