· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >7-13 ani > scoli bune in bucuresti?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor scoli bune in bucuresti?     
nico1973

Copii
david: 15 ani
ileana: 12 ani, 11 luni

03.02.2012 11:31     citat 

L-am inscris la 117, cu toate ca stam linga sc,142, sa vedem, intram in a 2a faza ,e mai departe de noi, dar e o scoala buna ,

sus

Denunta
nico1973

Copii

21.03.2012 11:46     citat 

scoli bune - scoala 117 , linga cora ,
scoala nr 150 ,sfintul elefterie , la eroilor ,
scoala nr 3 , nicolae titulescu cu bazin de inot ,

sus

Denunta
nico1973

Copii

22.03.2012 9:30     citat 

oficial cu etapa 2 nu mi-a primit dosarul de inscriere ca n-am indeplinit criteriile de la scoala 117
* Unul dintre parinti sau bunici a fost sau este cadru didactic, didactic auxiliar sau nedidactic in unitatea scolara
* Existenta unei rude de gradul I/II care domiciliaza sau are locul de munca in zona circumscriptiei scolare
* Parintii care au avut sau au copii in scoala
* Unul dintre bunici sau parinti a absolvit cursurile acestei scoli sau au fost angajati ai scolii
* Copilul frecventeaza una dintre gradinitele din proximitatea scolii
fiecare scoala cu criteriile ei ,
caut si alte scoli,,,

sus

Denunta
Frensi

25.03.2012 5:14   AFTERSCHOOL FRENSI CLUB cu 2 noi sedii in sectorul 1  citat 

Incepand cu anul scolar 2012/2013 FRENSI CLUB va deschide 2 noi centre de educatie de tip afterschool langa scoala nr. 179 in zona Bucurestii Noi, in spatele Bisericii Bazilescu si langa scoala nr.118, in proximitatea Parcului Cismigiu. Pentru mai multe detalii va rog sa vizionati www.frensiclub.blogspot.com tel 0747033301 si tel 0723665455 sau sa ne vizitati la sediul central din str Vasile Alecsandri nr.3, sector 1, ale carui standarde de excelenta vor fi respectate si la urmatoarele 2 sedii.

sus

Frensi

25.03.2012 5:19   AFTERSCHOOL FRENSI CLUB cu 2 sedii noi  citat 

Incepand cu anul scolar 2012/2013 FRENSI CLUB va deschide 2 noi centre de educatie de tip afterschool langa scoala nr. 179 in zona Bucurestii Noi, in spatele Bisericii Bazilescu si langa scoala nr.118, in proximitatea Parcului Cismigiu. Pentru mai multe detalii va rog sa vizionati www.frensiclub.blogspot.com tel 0747033301 0723665455 sau sa ne vizitati la sediul central din str Vasile Alecsandri nr.3, sector 1, ale carui standarde de excelenta vor fi respectate si la urmatoarele 2 sedii.

sus

zuzalina

Copii
Thea Ana: 14 ani, 10 luni

26.03.2012 1:04     citat 

cred ca am inteles din prima, Frensi......

sus

Denunta
bumbisor

Copii
bb boy: 14 ani
bb nou: 10 ani, 9 luni

26.03.2012 3:18     citat 

Ma intorc la sectorul 1 ... dupa ce la sc 179 pentru clasa pregatitoare mai era 1 loc pebtru faza a doua de inscrieri, iar la 178 un numar la fel de mic de locuri libere a trebuit sa ma reorientez ..., asa ca am ajuns la 177 (pe Coralilor nr 1)

Are cineva ceva de spus despre aceasta scoala? ... sa stiu ce sa fac .. continuam aici sau fortam un transfer la inceput de an (presupun ca aceasta ar fi modalitatea unica de a merge in alta parte)..

merci frumos

sus

Denunta
nico1973

Copii

26.03.2012 6:20     citat 

l-am inscris si eu vineri pe fimiu la scoala 150 http://www.scoala150.ro/, in etapa 2 , dar sa vedem pe 2 aprilie se afiseaza listele cu copii inscrisi , restul se duc la scoala de circumscriptie , teoretic .

sus

Denunta
silviuta2012

10.10.2012 9:47   Buna Am vazut ca ai inscris copilul la scoala 3 in 2011.  citat 

----------
gypsy a scris:
Zuzalina noi abia suntem la inceput la aceasta scoala,deocamdata sunt multumita de absolut tot .....daca vrei te tin la curent trag cu ochiul
Bazinul de inot este super si fiecare elev din aceasta scoala beneficiaza gratuit de cursul de inot care se tine de doua ori pe saptamana imediat dupa terminarea orelor de curs.In primul an teoretic fac initiere iar apoi sunt selectati si pentru a face inot de performanta.......Robert stiind foarte bine sa inoate a fost deja selectat pt echipa de polo .

Bafta
----------

sus

Denunta
silviuta2012

10.10.2012 9:52   Re: Buna Am vazut ca ai inscris copilul la scoala 3 in 2011.  citat 

----------
silviuta2012 a scris:
----------
gypsy a scris:
Zuzalina noi abia suntem la inceput la aceasta scoala,deocamdata sunt multumita de absolut tot .....daca vrei te tin la curent trag cu ochiul
Bazinul de inot este super si fiecare elev din aceasta scoala beneficiaza gratuit de cursul de inot care se tine de doua ori pe saptamana imediat dupa terminarea orelor de curs.In primul an teoretic fac initiere iar apoi sunt selectati si pentru a face inot de performanta.......Robert stiind foarte bine sa inoate a fost deja selectat pt echipa de polo .

Bafta
----------

----------

Te rog poti sa imi spui si mie daca esti multumita? Acum este clasa a 2a nu-i asa? La ce invatatoare este? Cum o cheama? Este buna din punct de vedere profesional? Lucreaza cu ei, esti multumita de cum preda?
A facut copilul progrese?

sus

Denunta
dianarosoiu

07.02.2013 2:24   Scoli bune sector 1  citat 

Buna! Am citit reviewurile voastre si am vazut ca mai toata lumea e din ce in ce mai nemultumita de scolile de stat. Eu am optat pentru o scoala particulara pentru fetita mea de clasa I, din toamna viitoare vom merge la IOANID. Ne-au convins locatia, dar si atentia pe care o va primi Daria intr-o clasa cu dotari moderne si profesori pregatite international. Saptamana aceasta fac intalniri cu parintii pentru a le prezenta oferta lor. Daca sunteti si voi interesate intrati pe site-ul scolii si poate gasiti ceva ce va intereseaza :) www.ioanid.com

sus

Denunta
Lorikay

Copii
Erica Maria: 13 ani, 5 luni

08.02.2013 2:38     citat 

Din pacate nu toti isi permit sa plateasca o scoala particulara.
Noi am fi putut dar am ales scoala de stat din mai multe motive:
-procesul educational este facut tot de un om (invatatoarea) si, atat la stat cat si la particular poti avea noroc sau ghinion de invatatoare.
-am vrut ca fiica mea sa aiba contact cu lumea reala, cea in care, vrem nu vrem, va trai. Sa intalneasca copii si mai bogati si mai saraci, si mai cuminti si mai putin cuminti, sa invete sa isi gestioneze si sa isi rezolve singura problemele
-acum am bani de particulara dar pe viitor nu se stie. Socul trecerii de la particular la stat este foarte mare. Am colege de servici ai caror copii au facut I-IV in particulara si apoi au mers la stat din clasa a V-a. Le-a fost foarte greu sa se adapteze
-sunt foarte putine scoli particulare care au si clasele V-VIII si acelea chiar sunt scumpe

Sa nu ma intelegeti gresit, fiecare stie cum ii e mai bine, aceasta este doar parerea mea.

sus

Denunta
nico1973

Copii

29.03.2013 3:02     citat 

Se deschide linga mine ,linga Mall Plazza din septembrie 2013 scoala particulara King-George ,cladire frumoasa ,mare ,taxa este 1000 lei lunar de la 8 la 18.30 ca are si afterschool ,
Dar doar scoala e 800 lei-luna si doar after e 750 lei -luna ,asa ca e convenabil .
Dar avind in vedere ca am 2 copii , cu 2000 lei -luna ,,,mi se pare mult ,si cu optionale ,sare de 2200 lei lunar, ce sa fac , sa dau salariu ,pe scoala ? Asta e viata ,,,stam la stat ! de la 8 la 11,30 au orarul .

sus

Denunta
happyastrid

Copii
Nichita: 14 ani, 8 luni
ariadna: 10 ani, 2 luni
matei

17.04.2013 4:32     citat 

----------
Lorikay a scris:
Din pacate nu toti isi permit sa plateasca o scoala particulara.
Noi am fi putut dar am ales scoala de stat din mai multe motive:
-procesul educational este facut tot de un om (invatatoarea) si, atat la stat cat si la particular poti avea noroc sau ghinion de invatatoare.
-am vrut ca fiica mea sa aiba contact cu lumea reala, cea in care, vrem nu vrem, va trai. Sa intalneasca copii si mai bogati si mai saraci, si mai cuminti si mai putin cuminti, sa invete sa isi gestioneze si sa isi rezolve singura problemele
-acum am bani de particulara dar pe viitor nu se stie. Socul trecerii de la particular la stat este foarte mare. Am colege de servici ai caror copii au facut I-IV in particulara si apoi au mers la stat din clasa a V-a. Le-a fost foarte greu sa se adapteze
-sunt foarte putine scoli particulare care au si clasele V-VIII si acelea chiar sunt scumpe

Sa nu ma intelegeti gresit, fiecare stie cum ii e mai bine, aceasta este doar parerea mea.
----------

Sunt intru totul e acord cu tine Lorikay.
Baietelul meu merge la scoala 113, in Berceni, unde am avut noroc de o invatatoare exceptionala, Ana Stanciu, si am avut surpiza sa descopar si o scoala in care toti profesorii sunt interesati realmente de procesul de invatamant. Sora mea are fetita la o scoala step by step si e disperata sa o mute la o scoala de stat "ca sa traiasca si sa se pregateasca" pentru lumea reala. Sa ia contact cu tot felul de copii, ca in lumea reala. Si ca sa o fereasca de socul trecerii de la particular la stat atunci cand va fi in clasele mai mari.
Una peste alta, scoala este o loterie, ca si alegerea bonei, si vorbesc din proprie experienta: din fericire eu am fost o mare castigatoare la ambele categorii.
Deci, o scoala buna, scoala 113 din Berceni.

sus

Denunta
Tzuf

03.11.2013 5:37     citat 

[quote="bumbisor"]si eu incerc sa ma orientez din timp pentru o scoala buna in sectorul 1.
Stie cineva ceva despre sc. 179?
Daca aveti recomandari, va rog sa le enumerati - alegerea unei scoli este un moment f important, strategic - de el depinde in mare parte traseul 'educational' al copilului. Si eu resimt o presiune in ceea ce priveste acest subiect, asa ca te inteleg perfect.
bafta![/quote]

Buna Bumbisor,
Suntem in aceiasi situatie in care erai tu acum 2 ani. Trebuie sa-mi inscriu baiatul cel mare la o scoala, si una din optiuni ar fi scoala 179, despre care as dori mai multe informatii. As vrea sa te rog sa-mi dai mai multe informatii sau sa-mi dai o adresa de mail sa te pot contacta. Multumesc frumos.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: